Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Kalendář - diář

Phil_ce4you (165)|22.3.2011 07:14
Hledám nějaký kalendář/diář pro WM 6.5 se Sense.
Jde mi o to, aby byl propojený se zobrazením událostí na Sense, aby měl možnost něpř. každoročních událostí, jako např. svátky, narozeniny (propojení s kontakty...?), což by asi neměl být problém, plus třeba nějaké poznámky, ale na to může býtzvlášť SW. Důležitým aspektem pro mne je možnost zálohy pro případ HR, nebo flashe jiné ROM.
Zkouším teď SBSH Calendar Touch a dále mám připraven SPB Diary. Trošku mě zaráží, že už nebyly nějaký čas aktualizovány.
Prosím tedy Vaše doporučení, případně zkušenost se zmíněnými, nebo i jinými aplikacemi, které by splňovaly mnou uvedená kriteria.
Děkuju, Filip.
Vojtěch Barták (180)|22.3.2011 08:16
Sám sis je vyjmenoval, ještě bych možná zkusil Pocket Informant. Vzhledem k tomu, že tyhle tři programy jsou to nejlepší, co se dá sehnat, nepátral bych ani dál.
Phil_ce4you (165)|22.3.2011 08:24
Ano, zetím testuji SBSH Calendar Touch, ale postrádám tam možnost zmíněné zálohy. Nebo zálohu lze provádět pouze jiným, dalším SW...?
Zdenek Malinsky (9781)|22.3.2011 08:54
Tady trošku mícháte hrušky s mrkví, protože Spb Diary je, stejně jako SBSH Pocket Breeze, který do Sense nedáš. Kalendáře, alternativy k tomu defaultnímu v PDA, jsou Pocket Informant, Agenda One, Agenda Fusion, Extreme Agenda, Agendus a SBSH Calendar Touch. Jiné asi nemá smysl zkoušet.

Zálohy? Ty PDA pravidelně nezálohuješ? Ani PIM data nesynchronizuješ s Outlookem, Exchange Serverem či něčím jiným? :O :? Lzde použít každý backup manažer (Sprite, Resco, Spb, Sunnysoft) nebo free PIM backup.

Trošku mě zaráží, že už nebyly nějaký čas aktualizovány.Zaráží? PocketPC/Windows Mobile je ve stavu "na dožití", těsně před smrtí či ve stavu klinické smrti (nechť si každý vybere), takže vývojáři upírají svoji pozornost jinam = Android, Bada, Symbian, WebOS, iOS, WP7..... Microsoft to zařízl, tak proč by neměli vývojáři. Třeba na webu WebIS=výrobce Pocket Informantu už ani není verze pro WM v nabídce a na firemním twitteru byly dány SN k volnému používání.
Phil_ce4you (165)|22.3.2011 09:04
Možná proto se tu ptám, abych se něco dozveděl a nemíchal ovoce a zeleninu ;) Kdybych to věděl, neptám se ;)
Kouknu po Tebou zmíněném.
Zálohuju si jen kontakty a obsah karty, nic víc zatím nebylo třeba. U kontaktů mám přiřazena výročí, takže potřebuju zálohovat už jen ty případné každoroční události a poznámky.
Nevím, který s Tebou uvedených stavů si mám vybrat, já momentálně používám mnou zmíněný systém, tekže neřeším ani Androida, ani žádný z uvedených systémů, ale stávající. Až si pořídím zařízení např. s Androidem, budu rešit Android ;) Jen jsem se nad tím pozastavil, toť vše.
SBSH Calendar Touch je propojený na screen Sense, takže to je v poho. Asi bude lepší vše si vyzkoušet a přijít na to sám.
Děkuji za reakce.
Zdenek Malinsky (9781)|22.3.2011 18:51
Možná proto se tu ptám, abych se něco dozveděl a nemíchal ovoce a zeleninu ;) Kdybych to věděl, neptám se ;)
Kouknu po Tebou zmíněném.
Bože, vždyť se to tu řešilo v množství větším, než velkém. Prostě jasně a stručně: SBSH Pocket Breeze a Spb Diary jsou today pluginy = zobrazovače na displeji, stejně jako je HTC Sense nebo Spb Mobile Shell. Naopak Pocket Informant aspol jsou kalendáře. Všechny používají defaultní databázi, takže v Sense by se mělo zobrazovat vše, resp. pouze tolik řádků, kolik Sense dovolí. Je na to nějaký cabík - Vojta by věděl, páč ho používal.

Zálohuju si jen kontakty a obsah karty, nic víc zatím nebylo třeba. U kontaktů mám přiřazena výročí, takže potřebuju zálohovat už jen ty případné každoroční události a poznámky.
Takže začneš, jako většina, až teprve o nějaká data přijdeš.

Nevím, který s Tebou uvedených stavů si mám vybrat, já momentálně používám mnou zmíněný systém, tekže neřeším ani Androida, ani žádný z uvedených systémů, ale stávající. Až si pořídím zařízení např. s Androidem, budu rešit Android ;) Jen jsem se nad tím pozastavil, toť vše.
To bylo jen na vysvětlenou, proč programy pro PPC/WM nejsou už dlouho aktualizovány.



Phil_ce4you (165)|23.3.2011 06:19
[quote=Zdenek Malinsky]Bože, vždyť se to tu řešilo v množství větším, než velkém. Prostě jasně a stručně: SBSH Pocket Breeze a Spb Diary jsou today pluginy = zobrazovače na displeji, stejně jako je HTC Sense nebo Spb Mobile Shell. Naopak Pocket Informant aspol jsou kalendáře. Všechny používají defaultní databázi, takže v Sense by se mělo zobrazovat vše, resp. pouze tolik řádků, kolik Sense dovolí. Je na to nějaký cabík - Vojta by věděl, páč ho používal.[/quote]
Jak jsem už opakovaně uvedl, zkouším SBSH Calendar Touch a zatím jsem spokojen.

[quote=Zdenek Malinsky]Zálohuju si jen kontakty a obsah karty, nic víc zatím nebylo třeba. U kontaktů mám přiřazena výročí, takže potřebuju zálohovat už jen ty případné každoroční události a poznámky.
Takže začneš, jako většina, až teprve o nějaká data přijdeš.[/quote]
:D Ano, mám HD 2 roky a zatím jsem o nic nepřišel, protože TO, o co bych mohl přijít, jak jsem TAKÉ uváděl, zálohuji (Kontakty, celou kartu).
Nyní mám nainstalován i Tebou uvedený a doporučený PIM backup, pomocí kterého budu nyní zálohovat kalendář a dále data z "Poznámkovníku".
BTW nedokázal(i) by jsi(jste) mi poradit aplikaci pro ukládání poznámek a citlivých dat s možností uložení pod heslo...?

Děkuji, Filip
Zdenek Malinsky (9781)|23.3.2011 06:43
Používám 1Password, ale ten není pro WM, takže zkus: eWallet, CodeWallet, Spb Wallet, FreeWallet, Tombo.....
Phil_ce4you (165)|23.3.2011 06:46
Našel jsem tady CryptoWallet, tak zkusím a případně Tebou doporučené. Rád bych, aby se dal určit adresář, kde budou tada uložena (karta), kvůli záloze.
Děkuju moc. Filip