Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Microsoft Exchange - nemam jiz pristup a nevim jak nejlepe presunout kontakty a kalendar

marush_ce4you (4)|14.3.2011 19:41
Dobry den, odesel jsme ze zamestnani, kde jsem mel nastavenou synchronizaci s Microsoft Exchange pres Active sync. Bohuzel uz nemam pristup k Outlook ani k Exchange a kdyz chci odstranit nastaveni v Active sync tak me to zahlasi, ze zmena nastaveni musi odstranit kontakty i kalendar.
Jak nejlepe prevest kontakty i kalendar jinam? Zkousel jsme My Phone od Microsoftu, ale ten zjistil, ze je tam Exchange a nepovolil synchronizaci kontaktu a kalendare. Dekuji.
Zdenek Malinsky (9781)|14.3.2011 20:06
Nechci se hádat, ale myslel jsem, že MyPhone umí i kontakty a kalendář. Prostě MS. :? :sarcastic: Pokud ti to tam nejde, můžeš zkusit MS Live, věci od Google......některý Exchange server je i ve free verzi (už se tu o tom několikrát psalo). Osobně mám svá data rád a tak několik let používám profi verzi = eOutlook. Myslím, že 88 Kč měsíčně nikoho nezabije, je to krabička cigaret nebo slabší oběd. A pokud by to náhodou zruinovalo rodinný finanční rozpočet nebo je toto řešení jako jít s kanónem na vrabce, dá se najít množství dalších řešení, viz link 1, link 2, link 3.
marush_ce4you (4)|14.3.2011 21:06
Ja nerikam, ze MyPhone neumi synchronizovat kontakty a kalendar, jen jsem se snazil popsat, ze pokud mam nastaveny Exchange tak to bohuzel nejde. Na Exchange jiz nemam pristup tak nevim jestli mi pristup na novy pomuze, jestli mi nesmaze soucasne kontakty a kalendar pokud ten novy bude prazdny. Prosim o pomoc pokud s tim ma nekdo zkusenosti. Napada me napr. zaloha pres nejaky jiny system, ale nevim jestli to vzdy neni stejne jako v pripade MyPhone. Dekuji.
Zdenek Malinsky (9781)|14.3.2011 21:53
Voilá - tak nevím, kde mladý soudruh dělá chybu. :?
marush_ce4you (4)|14.3.2011 22:32
Dekuju moc za snahu Zdenku, ale prijde mi ze nectes co pisu. MyPhone umi zalohovat kontakty a kalendar, ale pro me to nejde pouzit pokud mam nastaveny Exchange. V pripade, ze ho zrusim smazne se vse. PIM taky nejde pouzit, sem si to nainstaloval, programek se pripojil do outlooku jak psal v logu a neprenesl zadny kontakt, protoze uz nemam pristup na Exchange. Prosim jestli muze odpovedet jen nekdo kdo mel podobny problem. Dekuji.
Zdenek Malinsky (9781)|14.3.2011 23:35
Ale já čtu, jenže ty směšuješ synchronizace a záloha, což není totéž.
PIM backup je zálohovací program. Jak se ti může připojovat k Outlooku, když píšeš, že k němu nemáš přístup? Pouze zazálohuje to, co jsi zaškrtl na vybrané místo - třeba na kartu. Pokud se ti tahle apps nepozdává, zkus jiný backup manažer, třeba od Spb, Sunnysoftu, Resco nebo Sprite. Pak můžeš bez obav pokusničit. Vše potřebné jsem popsal ve svém prvním příspěvku.
marush_ce4you (4)|15.3.2011 13:00
Jak jsem psal kontakty lezi sice v mobilu ale jsou nejak napojene na Exchange a tak zaloha pres PIM nejde. Pres SPB jsme taky zkousel a tam nevim jestli je zaloha pouzitelna, protoze se vytvori jen exe soubor. Pripojit pres PC to nejde nejak asi kvuli tomu nastaveni v Active sync.
Mozna se ta zaloha provedla jen nevim jak ji otestovat, mazat mobil se mi nechce.