Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC Artemis 3300

sklokan1 (22)|14.3.2011 10:38
Dobrý den.Jsem tu nový a tak všechny zdravím.Mám HTC Artemis 3300 a mám víc problémů.Když mi přijde nebo chci poslat SMS tak se to neustále připojuje k GPRS.Další problém je s nainstalováním prográmků jako je třeba budík SpoonAlarm.Nainstaluju,ale nefunguje.Další věc je,že bych chtěl zvýšit výkon procesoru.A poslední.Někde někdo psal,že je prý na tomto přístroji blokovaná Wi-Fi od společnosti T-Mobile.Děkuji za odpovědi a rady.
Zdenek Malinsky (9781)|14.3.2011 11:22
Když mi přijde nebo chci poslat SMS tak se to neustále připojuje k GPRS.
[color=blue]Podívej se do nastavení, zda nemáš nastaveno odesílat SMS pomocí GPRS a nikoli přes GSM. A SMS odejde a příjemci dojde? Máš datový tarif? A proč je problém, že se to připojuje k GPRS? Připojování můžeš zamezit - viz link[/color]

Další problém je s nainstalováním prográmků jako je třeba budík SpoonAlarm.Nainstaluju,ale nefunguje.
[color=blue]Návod je zde. Jsi si jistý, že instalace proběhla korektně a že aplikace podporuje tvou verzi OS?[/color]

Další věc je,že bych chtěl zvýšit výkon procesoru.
[color=blue]Možná by stačilo flashnout novou/novější ROM (viz zde nabo XDA-dev.). Na přetaktování je několik utilitek, dle použitého procesoru. Je to tu diskutováno, tak zahledej. Ovšem počítej s tím, že z Trabanta Veyron neuděláš = 400 a víc nepřetaktuješ ani náhodou. [/color]

Někde někdo psal,že je prý na tomto přístroji blokovaná Wi-Fi od společnosti T-Mobile.
[color=blue]HTC Hero (aka T-mobile MDA Compact III) nemá WLAN chip.[/color]

[color=blue]Nevím, jak si k tomuto zařízení přišel, ale možná si pro úplný začátek (před 1.použitím) měl udělat hard reset. [/color]

sklokan1 (22)|14.3.2011 15:37
Děkuji za odp.Ten budík je nainstalovanej správně.Tedy aspúoň to tak psalo.
To taktování asi nechám tak jak je.
To GPRS zkusím a dám vědět.
A mám ještě další dotaz.Jak a kde nastavím vyzvánění na SMS?
Zdenek Malinsky (9781)|14.3.2011 17:14
Ten budík je nainstalovanej správně.Tedy aspúoň to tak psalo.
[color=blue]A defaultní budík nevyhovuje? Já ho celá léta používal ke vší spokojenosti.[/color]


A mám ještě další dotaz.Jak a kde nastavím vyzvánění na SMS?
[color=blue]Start-Settings-Sounds and Notifications-Notifications a zde zvolit a zaškrtnout potřebné. Myslím, že u tohoto modelu a verze OS jde použít jako zvonění jen soubory typu wav a wma (koukni, v jakém tvaru tam máš defaultní zvonění) a nikoli mp3.[/color]

sklokan1 (22)|14.3.2011 17:44
A kde prosím tě najdu ten defaultní budík?A u těch zpráv mi to v poli událost vždy zůstane jen na active sync.
Zdenek Malinsky (9781)|14.3.2011 18:11
A kde prosím tě najdu ten defaultní budík
[color=blue]Dostaneš se tam buď z Today(rozkliknout today plugin s datumem) nebo Start-Settings-System-Clock and Alarms-Alarms[/color]

?A u těch zpráv mi to v poli událost vždy zůstane jen na active sync.
[color=blue]Tam jak vidíš nabídku ActiveSync, tak to rozklikni a vyber Messaging: New Message a pak pochopitelně mít u této volby zaškrtnuté Play sound[/color]

sklokan1 (22)|14.3.2011 19:50
To s těma sms nefunguje...nejde to...je totiž problém s tím nastavením vyzvánění.Nejde to ani na SMS a jelikož tam mám nahranou navigaci,tak hard resetem bych o ni přišel a nevím ještě o co všechno bych tím přišel.Pomohlo by kdyby to někdo uměl tak abych když se ta navi vymaže aby ji tam nahrál znova.
Zdenek Malinsky (9781)|14.3.2011 19:54
Co nejde? Můžeš sem dát screenshot?
sklokan1 (22)|14.3.2011 19:56
Jako vyfotit to?
Zdenek Malinsky (9781)|14.3.2011 20:11
Jo, ale jenom jako. Ne fotit foťákem, prostě udělat scrennshot displeje, kde ti to nejde. Já už tu nic s WM a dotykovým displejem nemám, abych ti to ukázal. Proč se trošku nesnažíš sám? Na tom není nic složitého - stačí jen číst a řídit se pokyny.

Takže se zeptám znovu: co na tom nejde?
sklokan1 (22)|14.3.2011 20:16
Já se snažím dost,ale neznám všechno.
Událost..na výběr je tam kde co včetně Nová zpráva SMS
pod tím je Přehrát zvuk...zadám jednu z nabídek a kliknu na přehrát,ale nevydá to zvuk.
Na příjem hovorů to jde normálně.
Zdenek Malinsky (9781)|14.3.2011 21:41
Opravdu? O tom se dá celkem úspěšně pochybovat, protože kdyby sis přečetl tuto recenzi, tak najdeš vše ze svého prvního dotazu:
tady je to o SMS

zde v části Cena je vysvětleno to o Wi-Fi.

A k tomu tónu SMS? Musíš vybrat nejdříve Nová zpráva SMS, pak u Přehrát zvuk zaškrtnou (zafajfkovat) ve čtverečku a pak teprve volit nějakou melodii/zvuk. Pokud to nejde, tak je problém mezi židlí a PDA nebo to T-Mo jako vylepšení neumožňuje.

Co ten screen? Bude?
Zdenek Malinsky (9781)|14.3.2011 21:54
Pokud to nezvládneš dle tohoto návodu, tak si snad radši kup Nokii 5110 nebo Motorolu d160.
sklokan1 (22)|14.3.2011 22:09
Tyhle poznámky si nech.Taky jsi věděl prd když jsi držel podobnou věc prvně v ruce.
sklokan1 (22)|14.3.2011 22:18
Já jsem to udělal už dříve přesně tak jak jsi napsal.Takže problém bude na 100% jinde než mezi židlí a pda.A nevím jak udělat ten screen.
sklokan1 (22)|14.3.2011 22:58
Tak jsem si nainstaloval program na ten screen,ale netuším jakudělat screen zrovna té které obrazovky...
Tak i na to jsem už přišel..
Zdenek Malinsky (9781)|14.3.2011 23:42
No vida, jak to jde, když se chce. Máš to dobře. Takže tobě Alarm1 po kliknutí na čtvereček s černým trojúhelníčkem nehraje? Ani jiný zvuk z nabídky, která se k SMS nabízí?
sklokan1 (22)|14.3.2011 23:53
Přesně tak.Ani ťuk....
Taky jsem volal na zákaznickou linku HTC a tam mě řekl operátor abych vymazal celou paměť(což by prý mělo pomoct).To je sice pěkné,ale tím bych přišel třeba o navigaci která je tam nainstalovaná a já nemám zálohu na PC,protože jsem to s tím už tak koupil.
sklokan1 (22)|15.3.2011 16:25
Tak nikdo už neví co s tím dál?
sklokan1 (22)|18.3.2011 12:34
Chtěl bych se zeptat a nechat si poradit ohledně map na toto zařízení.Po restartu se mi přístroj vrátil do původního nastavení a zároveň se tam objevila ikona s logem navigace od Tom Tom.Chtěl bych poradit jak tam dostat další mapy.
Zdenek Malinsky (9781)|18.3.2011 15:24
Koupit.
sklokan1 (22)|18.3.2011 15:33
A to se nedá někde stáhnout?Pokud dá tak kde?
sklokan1 (22)|19.3.2011 10:20
Ta navi od iGo tam už byla,takže ji někde stáhnout musel.Já jsem jich pár našel,ale neumím to do toho PDA dostat.Tedy jako dostanu to tam,ale netuším kde to rozbalit a jak?Není k tomu návod co s tím.Myslím,že se předpokládá,že to každej už ví,ale mě hodně přes 35let a tak jsem se k takovejmhle hračkám dostal dost pozdě.Tak mějte prosím trpělivost s vysvětlováním.