Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Prosím o radu alebo pomoc........ (HTC Klon)

Mirecxyz790819 (0)|7.3.2011 09:44
Dobrý den ...
Mal by som na Vas par otázok ohladne (čínskeho klonu HTC Diamond 2).
Po prve, neviem ani za ten svet najst tlacitko reset, bez neho asi tazko urobim flash romky.
Po druhe .... telefon sa mi zosinchronizuje z PC .. ako dostanem don vse co potrebujem, okrem programov samotneho FLASH ROMky ...... Prosim niekoho, co by mi poradil ako odomknut tento telefon, a nasledne do neho nacpat trebarz ERZIKU ....
PS: pri spusteni samotnych programov na UNLOCK, sa mi telefon automaticky odhlasi od PC ...... prosim o pomoc ....
PS: prepacte ak toto vlakno je zle umiesnene.... som tu po prvy krat .... dakujem....
Zdenek Malinsky (9781)|7.3.2011 11:17
1. Nevím, jaký klon máš, co to je za zařízení a zda tam vůbec je nějaký OS od Microsoftu nebo si tam soudruzi z ČLR dali nějaký svůj.
2. Můžeš kouknout do návodu pro Diamond 2 (stáhneš zde), zda je to tam stejné nebo podobné. Návod jsi k tomu nedostal?
Mirecxyz790819 (0)|7.3.2011 11:43
Ahoj, takze aby som ti priblizil moj telefon, jesna sa o HTC Diamond 2 ( s Honk Kongu)
Ma to normal Windows Mobile 6.5 ENG...
Manual som k nemu nedostal .... bol čisto novy ... Parametrami zodpoveda klasickemu HTC D2, okrem prednej kamery.....
skus mi poradit ..... Diky
Zdenek Malinsky (9781)|7.3.2011 11:52
Data tam dostaneš třeba přes synchronizaci, programy nainstaluješ dle návodu zde.
ondpet (71)|7.3.2011 16:45
No, Eržiku do čínského klonu určitě nedostaneš. ani jakoukoliv ROM pro Diamond 2, protože tohle není Diamond 2. Na tento telefon nefugujou žádné postupy z Windows Mobile, protože systém v něm je obšlehnutý WM - nenahraješ HARD SPL a už vůbec nenahraješ jinou ROM než tu čínskou, pokud nechceš z tohohle klonu udělat cihličku, nesnaž se žádným způsobem do tohoto systému zasahovat, flashovat ho nemůžeš taky, pro tyhle telefony jsou přímo určené ROM. Půlka aplikací pro WM tam nefunguje, dokonce některé aplikace můžou tenhle systém nabourat, např.SKTools nebo Pocket Mechanic u origoš WM systému pomůžou, tak u čínského WM tento systém docela načutnou. Jakýkoliv běžný zásah do registrů může být pro tento telefon smrtící.Věc se má prostě tak, že to, co do toho instalujou, není WM, i když na první pohled to jako WM vypadá. Takže jakoukoliv ROM pro Diamonda 2 tam neflashneš. Co tam ale funguje, je nástavba Mobile Shell. Takže pokud toužíš po počeštění, nainstaluj si MS 3.5 a nastav češtinu, jádro bude sice pořád čínskou angličtinou, ale zákl.věci budou v češtině. Tlačítko na softreset tam nenajdeš.

Víc jsem o tom napsal zde https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?fi=10&t=34886&s=&sbd=& já toho klona totiž taky měl, akorát mně byl prodanej s tím, že je to originál, když jsem to díky těmto věcem zjistil, šel ihned zpátky pěkně za prodávajícím po té, co jsem mu pohrozil trestním oznámením za podvod. Já jsem měl evidentně hodně špatný kus, znám pár uživatelů, kteří jsou spokojení, protože na běžné věci tyhle klony stačí.
Vím, že to jsi asi slyšet nechtěl, ale do tohohle systému prostě neflashneš jinou ROM.Koukni ještě sem http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=599004
Myslím si, že v dnešní době, kdy stojí použitý HTC Diamond 3 500 Kč je škoda vyhazovat peníze za jejich klony, ale je to jen můj názor.