Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Garmin Asus M-10 Změna jazyka navigace a znovuinstalace PDF prohlížeče

Vidloch (7)|3.3.2011 16:12
Tak jsem se minulý týden stal šťastným majitelem této nové hračky, kterou jsem si pořídil proto, že se mi nechce nosit telefon, foťák, navigaci, baterku, MP3-jku, ..... Zkrátka vše v jednom a hlavně opravdová citlivá navigace, ne jen "rádoby" navigace, kterou nabízí jiné telefony, co máme v rodině. Uvedení do provozu bylo bez problémů, dokonce jsem si do něj nahrál i iGO8, který šlape dobře.
Nicméně v dalším vylepšování jsem narazil na dva problémy, které mě trápí. Jako poctivý zákazník jsem produkt zaregistroval na Garminu pomocí nějakého toho interfejsového prográmku, kterej se mi nahrál do PC. A od té chvíle mi vestavěná navigace Garmin jede v angličtině. Ale pouze texty na obrazovce, hlas zůstal česky. Do okamžiku registrace bylo vše česky a nenašel jsem nikde žádnou možnost prostředí navigace změnit zpět na CZ, jak jsem zvyklý z iGO8. Hlas jde měnit libovolně. Nevíte někdo, prosím, jak to vrátit? Ne že bych anglicky neuměl, ale když už jsem si koupil českou lokalizaci, tak by to mohlo vydržet víc než týden, ne?
Druhý problém nastal, když jsem začal instalovat různé prográmky. To člověk nikdy neví, jak kterej funguje, dokud to nevyzkouší. Našel jsem jednu free ladičku na kytaru, tak jsem ji zkusil. Ale její vlastnosti nic moc, tak jsem ji odinstaloval. Nicméně při tomto kroku se mi omylem podařilo odinstalovat i Facebook (což mne vůbec netrápí) ale i PDF prohlížeč, který byl originálně instalován a hezky mi četl e-knížky. Myslel jsem, že bude třeba na Marketplace, ale není. Dá se někde sehnat tento origoš? Uvažoval jsem o ikoně Výchozí Nastavení, ale nevím, co to přesně udělá. Jestli to vše přemázne a nahraje to, co tam bylo v krabici, nebo jen vrátí do defaultu vše, co jsem popřenastavoval, ale odinstalaci už nevrátí. Nevíte někdo, prosím?
Napsal jsem na podporu Garmin, kde mi slíbili do 3 dnů řešení, ale už je týden pryč a nic, asi si s tím pořád lámou hlavu. :)
Jo, a taky jsem nenašel, jak se dá nastavit hlasitost vyzvánění. Podle návodu to jde, ale v reálu ne. Tak když to spustí, tak se vždycky vyděsím k smrti.
Jinak vás všechny zdravím.
tomsoft (2734)|3.3.2011 16:31
Vítej do klubu :)
Než začneš cokoli zkoumat a ladit, samozřejmě to je nutné, aby člověk do budoucna věděl, že ta aplikace dělá to a ta zase tohle, to ano.
Ale pokdu se odinstaluje program, který nikde není, i když si myslím, že Acrobat PDF jde najít všude, ale to je jedno.
Určitě bych doporučoval udělat HR (HARD RESET). Tím se vrátí vše co je v zařízení do původního stavu, tak jak to bylo, když to bylo v krabici.
Data, které jsou na SD kartě (Storage Card) a v paměti přístroje (My Storage) zůstanou nezměněná.
Samozřejmě, že se z telefonu vše smaže, prostě to bude jako právě vybalené z krabice.
Data jako SMS/MMS, kontakty doporučuji zálohovat synchronizací přes MS Outlook (32 bit) nebo v aplikaci PIM Backup, která je free.
Určitě bych udělal jako první krok tohle.
Jinak obecné vlákno k diskuzi o tomto skvělém zařízení najdeš ZDE
Vidloch (7)|4.3.2011 12:44
Opět zdravím a děkuji za radu. Dobrá rada nad zlato platí i v tomto případě. Po HR se mi vrátila navigačka do češtiny a nainstaloval se mi zpět můj oblíbeny PDF reader, kterej tedy je v backupu instalace v telefonu a už se o něj nemusím bát :D . Já to tak nějak tušil, ale před radikálními řezy se raděj zeptám. Takže můj problém je vyřešen a já děkuji za Tvůj čas, Tomsofte. Jakmile nasbírám nějaké zajímavé zkušenosti, přidám je někam do obecných info. Taky něco takovýho rád čtu a dovídám se.