Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

MDA Compact V - slabá výdrž baterie i po změně ROM - záhada

sulcik (2)|7.2.2011 22:21
Ahoj všichni.

Jsem tady naprostým nováčkem, tak mě prosím omluvte, pokud jsem zvolil špatnou cestu na radu, o kterou bych vás chtěl poprosit.
Mám MDA Compact V a zhruba po roce se mi prudce zhoršila výdrž baterie. Prakticky ze dne na den z cca 72h na slabých 24h ze 100% nabití. Dal jsem tedy HARD RESET a doufal, že když budu mít MDA čistý jako od výrobce, bez jakýchkoliv jiných aplikací (předtím jich bylo nepočítaně), tak bude i baterie opět držet. Byl to omyl. V domnění, že je baterie v háji, jsem si tedy půjčil od kolegy z práce baterii z jeho HTC TD2 a já mu dal mou. Nabil jsem oba telefony najednou na 100% a rozešli jsme se do svých domovů. Po 24hodinách v mém MDA baterie z HTC ukazovala 20% a baterie z mého MDA v HTC 63%. Tudíž bylo jasné, že v baterii problém není. A to kolega dal mé baterce z MDA zabrat i nějakou tou hrou a víc než 30.minutami hovoru. Já jen pohotovostní režim a pár sms.
Přišlo tedy na řadu studium různých fóra, protože jsem dospěl k názoru, že nová ROM, ale ne od T-Mobile je jediná možnost. Provedl jsem tedy HardSPL. Potom jsem dal originál ROM HTC, ale byla anglicky (což neumim) a češtinu se mi nepovedlo rozběhat (mimochodem obojí ze sunnysoft), takže jsem ještě nebyl spokojený. Našel jsem si tedy toto fórum a nainstaloval Eržiku. Bohužel nepomohla ani ona. Právě je to 24h od plného nabití s Eržikou, používal jsem MDA jako obvykle a baterie mi teď píše 25% :oops: . Dříve bych měl tak kolem 60%
Snad jsem nepsal žádný zbytečnosti. Stručněji to neumím, tak se omlouvám.

PROSÍM VÁS O RADY JAKÉHOKOLIV DRUHU.

Díky moc, Martin
ondpet (71)|10.2.2011 10:41
Udělal jsi po naflashování ROM hardreset? Mně se stalo, že když jsem to neudělal, baterka šla rychle dolů, flashnul jsem znova a hned po flashi ještě udělal HR a baterka držela.
Můžeš ještě zkusit naformátovat baterku, mně to pomohlo. Úplně baterku vybij, na šedesát vteřin ji vyndej, nesmíš zapnout telefon. Nabij do plna, nepřebíjej. Jakmile Ti zezelená ledka indikace nabití, baterku na 60 vteřin vyndej a pak teprv zapni telefon.
Jakou verzi Eržiky jsi instaloval?
sulcik (2)|11.2.2011 23:36
Díky za první rady. Hard Reset jsem udělal.

Verze OS: 5.2.21914 (21914.5.0.93)
Verze Sense: 2.5.20183025.0
Verze ROM: EržikaD2 2.1CSY
Verze ovladačů radia: 4.49.25.91
Datum ROM: 22.11.2010

Snad to takhle stačí.
Ale co mě překvapilo, je to, že když teď koukám na kartu "Informace o software", tak pod informacemi, co jsem tady vypsal je "Využití telefonu" a tam mám:
Příchozí hovory 14hod 19min 30sek
Odchozí hovory 9hod 31min 5sek
, což je absolutní nesmysl. Mám od operátora 60 min v paušálu a každý měsíc mi převádí 30-50minut. To znamená, že volám v minutách a ne v hodinách. Vždyť mám novou ROM sotva týden a už takový numera v počítadle? Nemám problém se simkou?
To mě přivedlo na myšlenku, že v ROM od T-MOBILE byly i informace o baterii (kdy byla bat naposledy plně nabitá, doba pohotovostního a aktivního režimu), v Eržice nic takového není. Když mě párkrát nevzbudil ráno budík a telefon byl total vybitý, tak jsem ho musel nejdřív malinko nabít, pak zapnout a kouk jsem do informací o baterii. Tam bylo napsámo třeba 5hodin v aktivním režimu, ikdyž před spaním tam bylo pár minut a baterie byla nabitá třeba na 30% a ráno ani nešel zapnout, jak byl vybitý. Něco se mi samo asi spouuští, že jo? Ale co? Měl jsem i SD venku a žádná změna.
Fakt to nechápu. Nabíjím už každý den a když laboruju, tak nevydrží ani den.
Adow (1267)|12.2.2011 10:47
To počítadlo se nenuluje, počítá od chvíle kdy byl telefon vyrobenej..