Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

rozpoznání baterie 1450 mAh v PDA Asus p535

meňa (2)|5.2.2011 12:41
Až po zakoupení baterie 1450 mAh jsem prakticky zjistil, že mé PDA Asus p535 tuto baterii nerozpozná - telefon funguje, baterie se dokáže plně nabít, ale systém neindikuje stav akumulátoru (je zobrazeno stále 100%). Zjistil jsem, že nejsem jediný, kdo má stejný problém, ale nenašel jsem řešení, kromě toho, že si mám koupit originál baterii, nebo zakoupenou reklamovat. Neznáte jinou možnost? Např. úprava registrů?
tomsoft (2734)|5.2.2011 12:49
Tohle už se tady někde několikrát řešilo a nemá smysl kupovat něco NEoriginálního, teda aspoň co se baterijí týče, protože ta baterie má svůj vlastní
systém a pokud neumí komunikovat s daným zařízením, tak je to k ničemu. Fungovat bude, to jo, ale jen tak aby se neřeklo.
V těch registrech jsou zase a jen údaje, které pošle baterie, takže to je taky k ničemu. S tímhle tím se Ti tady možná ozve Permar,
který s bateriemi na P535 laboroval, ale myslím, že napiše něco podobného co já.
permar (552)|5.2.2011 13:02
Napíšu přesně co Tomsoft - Baterii do Asusu P535 jen ORIGINÁL!!!!!!. Žádná jiná od jiného výrobce nebude v P535 detekována,tzn. neukáže se stav baterie - nezobrazí ho Windows, SPB Shell, Battery Status, Batti či jiné podobné aplikace ,utilitky.........
meňa (2)|5.2.2011 15:32
To je právě to, po čem pátrám. Zda neexistuje nějaký prográmek, který s tou baterkou dokáže komunikovat a výsledek této komunikace sdělí systému PDA.
Jinak samozřejmě děkuji za odpověď.
A jen tak na okraj, vůbec nechápu, jak je vůbec možné, že se takovéto baterky vůbec prodávají. Ale to je asi úplně jiné téma :-)
pitka (1346)|5.2.2011 17:16
Vždyt´ti Permar jasně napsal, že neexistuje. Problém je v baterii ne v telefonu. Falešné baterie většinou neobsahují identifikační a řídící obvody.
Tvoje podivení je dost zvláštní, to je jako by ses zeptal proč se prodává/existuje nekvalitní, nebezpečné apod zboží.
Potom bychom se třeba mohli zastavit nad tím proč existuje hloupost či chytrost. Což je dotaz spíše pro filozofické diskuze.
Možná si stačí odpovědět tak, že toto prostě není ideální svět ;) .
tibet_ce4you (35)|13.2.2011 19:38
pitko,

Zvědavost je fenomén, který provází lidstvo od nepaměti, dovedla lidi k objevení spoustě vynálezů a objevů.

každý by rád pro toho svého mazlíka vybavil tou nejvýkonější např. 2000mAh b. určenou třeba i pro jiný stroj / účely.

všechno přece vymyslel člověk, tak se nabízí myšlenka proč to nějak neobejít... :-)

je v tom taky trochu dobrodružství, ne???

tomsoft (2734)|13.2.2011 21:22
Souhlasím, ale některé ty dobrodužství lezou trochu do peněz :)