Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

NEFUNGUJE GPS

grenade8977 (7)|1.2.2011 18:36
Cao, nemate nekdo zkusenosti s nefunkcni GPS?
Koupil jsem si HTC touch Pro 2. CE OS 5.2.21887 win 6.5 (od novoty, nic jsem neupgradoval)
Pouzival jsem GPS s Igo 8 verze 8.3.4.142975. VSechno fungovalo normalne. Najednou prestala GPS fungovat. IGO hlasi, ze GPS modul je pripojen. Zkousel jsem ruzne finty co tady popisujete, bohuzel stale nefunguje :-( S externi GPS vse fungovalo, jenze nechci kupovat GPS externi modul, kdyz jsem si koupil HTC ... Grrrrr
thx za odpoved
mistm (477)|1.2.2011 19:11
zkousel jsi spustit QuickGPS?
grenade8977 (7)|1.2.2011 20:21
jo, zkousel jsem. Taky jsem zkousel prepsat registry, Hard restart, nic, ... vubec nereaguje :-(
Zdeno_ce4you (291)|1.2.2011 21:46
Stalo se mi to samé u MIO A701. Stačilo na pár hodin vyndat baterku.
Možná zoufalej pokus, ale mě to pomohlo ( a nebyl jsem sám, řešil to více lidí )
mistm (477)|1.2.2011 23:26
me jeste napada - zkusit posledni radio. Ale na to budes potrebovat nejspis hardspl.
grenade8977 (7)|2.2.2011 10:28
S tim radiem to nechapu, kazdopadne jsem zacal s jednodussi moznosti, vytahnul jsem baterku a dam mu cele dopoledne na ujasneni si priorit :-D :-D Snad dostane rozum.
sinco_ce4you (229)|25.4.2011 17:23
Sice mam HTC Diamond 2, ale nechtel jsem zakladat novy topic. Kdyz je tady uz tento. Hral jsem si s externi GPS. Pridal jsem zarizeni GPS pres modry zub. A pote jsem zacal drbat s polozkou Externi GPS v systemu. Externi GPS jsem nerozchodil. Co se mi ale stalo tak IGO, GPS Speed Sentry, prestali videt integrovanou GPS. V IGO jsem hledal na portech a nic. Odstranil jsem externi modul v Bluetooth a zrusil nastaveni v Externi GPS. Nasledoval restart. A nic. Po vsech marnych pokusech jsem obnovil zalohu. Pote jsem spustil IGO, mam ho na karte. GPS opet nevidel, ale po vyhledani se chytnul a uz jede. Taktez GPS Speed Sentry je ok. Riakal jsem si ze nemam nic delat s Externi GPS. Ze z toho budou problemy. Uz do toho hrabat nebudu ale zajimalo by me jestli existuje nejake reseni jak zaridit aby byl GPS opet videt pro app. Dekuji
baron_cz (74)|25.4.2011 20:46
Vlez do Nastavení --> Systém --> Externí GPS a tady v záložce Programy nastav Port pro programy GPS na COM4 - to je standartní nastavení pro HTCéčka. Potom ve všech programech pokud nemají autodetekci nastav také COM4, pak ti bude ve všech programech GPS opět fungovat.
sinco_ce4you (229)|26.4.2011 10:43
Jo tak to bude ono reseni. Na funkcnim stroji tam je nastaven com4. I kdyz nechapu proc ma interni GPS souvislost s nastavenim pro externi GPS. Dik
johnee_r (290)|22.6.2012 11:06
Chtěl bych se taky poptat na GPS v Touch Pro 2. Mně tedy modul funguje, ale fix trvá příšerně dlouho, a to pokaždé, nejen poprvé. Mám i stažená quickGPS data a stejně trvá fix dlouhé minuty i na místě se slušným signálem, kde se jiné GPS chytají během pár vteřin nebo do minuty. Vidím šedivé satelity, jak poskakují po mapce, ale ne a ne se fixnout. Dá se to řešit nějakým nastavením?
Používám Jackos S3 ROM s doporučeným radiem 4.49.25.91.

Díky