Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

N560 "zamrzání" wifi připojení

ersa_ce4you (11)|18.1.2011 12:54
Dobrý den,
při připojení k domácímu wifi routeru Edimax je připojení bez problémů pouze pokud stále probíhá nějaký provoz, tedy např. přehrávání int. rádia. Pokud ale např. pouze stáhnu poštu a potom chvíli není žádný provoz mezi pda a routerem, tak spoj "zamrzne". Zařízení se tváří jako připojené, ale internet nejde, nereaguje ani ping. Pomůže pouze vypnutí a zapnutí wifi v pda. Pomáhá pouze uvedené přehrávání streamu, kdy je neustále provoz, pak zařízení vydrží připojené neomezeně dlouho. Při experimentování jsem použil i jiný router WLAN Broadband Router, ale situace byla stejná. Pokoušel jsem se různě měnit šifrování, dhcp nebo pevné ip, ale nic nezabralo. Pouze s routerem Zyxel 660 tento problém nenastal. Parametry jsem použil vždy shodné (šifrování, atp.). Mám podezření, zda problém není v hardwarovém osazení routerů. V pda je originální operační systém.
Jarda
Zdenek Malinsky (9781)|18.1.2011 13:37
Nepouzivas v pda pro wi-fi ten nabizeny program od FSC?
ersa_ce4you (11)|18.1.2011 13:43
[quote=Zdenek Malinsky]Nepouzivas v pda pro wi-fi ten nabizeny program od FSC?[/quote]
Nepouzivam.
zivan (615)|18.1.2011 14:45
Jede Wifi v routeru na jednom definovanem kanalu nebo se meni (auto?)?
ersa_ce4you (11)|18.1.2011 16:42
[quote=Zivan]Jede Wifi v routeru na jednom definovanem kanalu nebo se meni (auto?)?[/quote]

Kanal je pevne nastaveny. Vyhledal jsem volny.
zivan (615)|19.1.2011 08:58
A mas v N560 originalni WM5? Nezkousel jsi nejakou uzivatelskou ROM?
ersa_ce4you (11)|19.1.2011 09:27
V pda je originalni wm5. Nikdy jsem ani jinou netestoval. Zarizeni jsem koupil pred lety jako nove a v posledni dobe (2,5 roku) nepouzival. Ted jsem koupil baterii a chci ho pouzivat. Podotykam, ze se wifi chova stejne i po HR bez jakekoliv lokalizace a instalace nejakych programu. Proste pokud chvilku nebezi mezi pda a routerem zadny provoz, tak spojeni zamrzne.