Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

smutné flashování - help!!!

null (0)|9.6.2002 19:46
Při upgrade iPAQu 3630 na OS Pocket PC2002 se mi iPAQ hned na začátku flashování odpojil od PC. Připojen byl přes USB ve WinXP. Předchozí záloha starého OS proběhla bez problémů. Pokoušel jsem se iPAQ mnohokrát znovu připojit, ale bezvýsledně. Poté jsem ho vyjmul z kolébky a několikrát restartoval. Opět bez reakce. Zkoušel jsem ho i vypnout (přepínačem pod krytkou), ale reakce iPAQu byla stále stejná - tmavý displej se slabě vyditelnou poslední zobrazenou správou. Zkoušel jsem i připojení přes sériový port, ale se stejným výsledkem. poradí mi prosím někdo jak z toho ven, nebo mám svého miláčka zašlapat do hlíny? Pře měsícem mi v COMAQu vyměnili celá střeva včetně displeje a baterie. Zvláštní však bylo, že mi v inf. hlásil 32MB/32MB místo původních 16MB/32MB. Nemůže být toto ten problém? Upgrade je totiž určeno pro iPAQ 36xx, a ten nemá 32MB flash paměti.
Děkuji za jakoukoliv radu.
Ing. Dobšínský Pavel
dobsa@volny.cz
mmort7 (102)|10.6.2002 08:09
Pokud máte skutečně 32 MB, je to fajn, ale v žádném případě to nemohlo způsobit onen problém.
OS je možno dostat zpátky pomocí sáriového připojení nebo pomocí zálohy OS na CF kartě.
Není to složité, kdyžktak mne dejte Váš mail a budem řešit po mailu.

gootchick (14)|10.6.2002 09:25
Nektere modely iPaq 3630 maji 32 MB flash ROM a nektere 16 MB, protoze Compaq jistou dobu postradal 8 MB ROM chipy a do iPaqu instaloval 16 MB chipy. Od verze ROM 1.77 se tato informace zobrazuje korektne. iPaq primo vyuziva jenom 16MB, i kdyz je mozne vyuzit i dalsich 16MB, moc se to nedoporucuje protoze pocet zapisu do flash ROMky je omezeny. Je proto vhodne tam uploadnout programy 'trvale hodnoty' :-) OS PocketPC 2002 standardne vyzaduje 24MB, pro iPaq existuje verze 16MB, ktera postrada nektere programy - MS Reader, MS Media Player. Tyto programy sa neinstaluji do ROM, je ale mozne je instalovat do RAM.
mmort7 (102)|10.6.2002 09:57
Nyní Compaq při výměně dává standardně již 32 MB ROM. Souvisí to s tím, že 36xx se již nevyrábí, 37xx ano a ty mají 32 MB ROM.