Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

SD karta na pc se ukáže v PDA ne

Barbados (189)|11.12.2010 21:58
Zdravím ,
z mobilu jsem vyndal kartu 2G micro sd , dal jí do adaptéru a vložil do HP4700 , všechno co na ní bylo se ukázalo a šlo i normálně přehrát. A protože jsem jí chtěl úplně smazat a něco jiného na ní nahrát , tak jsem jí vyndal a vložil do pc . Tam jsem jí zformátoval a nahrál soubory . Po vložení do pda se karta vůbec neukáže , vůbec ji nedetekuje. Opět jsem jí vyndal a dal do palm tra 750 a tam ta karta taky není vidět . Ale v pc funguje normálně . Udělal jsem SR i HR , ale ani jedno nepomohlo . Čím to je , že byla a najednou není , co mám udělat abych ji v PDA zas našel ?
Barbados (189)|11.12.2010 22:16
nemůže být problém v tom , že se karta v pc ukazuje jako čtyři jednotky G, K ,L , M , ale ukládat a číst lze jen z L ?
tomsoft (2734)|11.12.2010 22:20
Ty čtyři jednotky G, K ,L , M nejsou všechny ta karta, ale ta Tvá čtečka ne?
Když si ji formátoval v PC, jaký formát a systém souborů jsi použil.
Zkus to ještě jednou a v PC zvol "Rychlý formát" a systém souborů FAT32.
Nebo jestli máš nějaký foťát, tak až ji naformátuješ v PC, tak ji dej do foťáku a tam ji naformátuj, pak dej do HL4700.

Barbados (189)|11.12.2010 22:30
dík, tak ještě do toho foťáku ,a to bude horší
tomsoft (2734)|11.12.2010 22:59
A naformátoval jsi ji na FAT32 a výsledek?
A nemůže být problém v té redukci z microSD na SD. Jednou, když jsem vytáhl kartu z redukce, tak jsem zjistil, že ta redukce se rozpadává a ndrží dobře, takže ta menší karta co je v ní nemá "kontakt" a pak to nejede....
Předpokládám, že ve čtečce ji v redukci nedáváš. Tak to zkus i s tou redukcí, jestli ji uvidí PC
Barbados (189)|12.12.2010 20:44
do pc jí dávám taky v redukci a funguje . Než jsem jí zformátoval tak šla i v pda . Formatoval jsem jak ve fat 32 tak ve fat a formátování proběhlo v pořádku. Nainstaloval jsem i novější romku přímo ze stránek HP , ale stejně nejde . V té samé redukdi mám gigovou micro sd a ta jede . Je mi divný že před formátováním šla a po něm jde jen v pc .
tomsoft (2734)|12.12.2010 23:25
Zkus ji ještě naformátovat v tomhle programu. Jinak ji vyhoď :)
mipo1 (7)|13.12.2010 15:31
Mam podobnou zkusenost s kartou SD Pretec 4GB 133x. Jedna mi funguje naprosto bez problemu (formatovani, zapis, mazani) a druhou uplne stejnou nemohu rozchodit. Po naformatovani v PC (FAT32) neni v hx4700 vubec videt. Jediny zpusob, jak ji zviditelnit v PDA je pouzit low level format z http://hddguru.com/software/2006.04.12-HDD-Low-Level-Format-Tool/
Po taktovemto naformatovani a zasunuti do PDA je dotaz na formatovani, ktere je hotovo behem par sekund, ale neni dostupna cela kapacita karty, ale jen par kB. Mohu na ni zapisovat, ale po restartu WIN opet neni v PDA videt.
V teto souvislosti bych mel dotaz, zda nekdo na hx4700 pouziva redukci SD/CF
http://www.delock.com/produkte/gruppen/Card-Reader/Delock_Compact_Flash_Adapter_for_SD_SLASH_MMC_Memory_Cards_61796.html?setLanguage=CZ
ktera by mela cist i SDHC karty.
macula_ce4you (691)|13.12.2010 17:14
Mrkni na ni v nějakým partition manageru. Asi tam bude vytvořen nějaký vadný oddíl. Zkus třeba tento.
Zdenek Malinsky (9781)|13.12.2010 19:37
Co tohle?
mipo1 (7)|14.12.2010 00:09
Zkusil jsem ten prográmek a smazal partition, vytvořil novou primární, zformátoval na FAT32. Takto v PC s kartou můžu bez problémů pracovat s plnou kapacitou 4GB, ale v PDA není vůbec vidět. Pokud jen vytvořím partition bez formátování a nechám zformátovat v PDA pod WM 6.5 ukáže se mi celková kapacita karty 0.11 MB!!! Dokonce jsem zkoušel tam něco nakopírovat a šlo to, data jsou čitelná, ale pozor, jen na PDA. Pokud takto zformátovanou kartu vložím zpět do PC, tak správce disků i Partition wizard mi ukazují "nepřiřazeno", respektive "Unallocated" na plnou kapacitu 3,76 GB. Tady to spíš bude problém Windows Vista, které nevidí oddíl nebo souborový systém, který vytvořilo PDA, ale zatím nemám nástroj, kterým bych na PC prověřil, co je na kartě opravdu zapsáno. Všechny programy pro práci se souborovými systémy spuštěné z boot CD troskotají na řadiči SD karty v notebooku a kartu prostě nevidí.
Ještě je tady jedna zajímavost. Jak jsem psal, mám 2 totožné karty SD 4GB Pretec 133x, ale koupené v různém časovém rozmezí. Ta co mi funguje bez problémů, tak mi ukazuje v Partition wizardu kapacitu 3,67GB a ta druhá, problémová 3,76 na stejném souborovém systému se stejnou velikostí clusteru - ta čísla prosím nejsou přesmyčky, ale realita.
macula_ce4you (691)|14.12.2010 06:51
A co teď na ni říká ten mobil, ze kterého ta karta je?
Zdenek Malinsky (9781)|14.12.2010 08:54
A nemůže být problém trošku i v tom, že WM 6.5 nejsou ofiko, takže může být problém v PDA s řadiči apod.?
mipo1 (7)|14.12.2010 11:28
Dávno bych už přestal experimentovat, kdybych neměl ještě jednu tu samou kartu, naprosto funkční. Ta co mi nejde je fungl nová, ale protože v PC jede úplně v pohodě, nemůžu ji reklamovat.
Barbados (189)|17.12.2010 19:47
[quote=Zdenek Malinsky]A nemůže být problém trošku i v tom, že WM 6.5 nejsou ofiko, takže může být problém v PDA s řadiči apod.?[/quote]

Tím to asi nebude , protože , když jsem jí vyndal z telefonu a vložil do pda , tak jsem z ní spustil fotky i videa které byly v telefonu vytvořeny . A pda ukazovalo plnou velikost karty 1,8gb a nějaké drobné. Neukázala se až po tom co jsem jí v pc zformátoval .
Krom toho , se karta nezobrazí ani v palm treo 750 . V původním telefonu nevím , protože má rozflákaný displej .
vkb (19)|20.12.2010 14:46
Vypada to, ze SD kartami by mohly byt problemy. Koupil jsem si 2G Verbatin. PC XP ji normalne videl a slo s ni normalne pracovat. Jen tak jsem se podival do nulteho sektoru a dale. Na nove karte NEBYL nahran zavadec (zavadeci program a ani instukce jmp), ale karta v PC fungovala normalne. Asi XP zavadec pri aktivaci karty vubec nectou.
vkb
mipo1 (7)|12.1.2011 12:15
Můj problém s druhou kartou SD Pretec 4GB na HX4700 mám vyřešen. Koupil jsem adaptér CF/SD,SDHC,SDXC na
http://www.icetech.cz/zbozi/339749-delock-adapter-cf-ii-na-sdsdhcsdxcmmc/
a tam šlape a navíc můžu používat i karty SDHC. Upozorňuji všechny zájemce o tento adaptér, že je docela pakárna jej vysunout z HX4700, protože ho není za co chytit. Bez kleští se mi to zatím nepodařilo. Asi by šlo na vrch vteřiňákem přilepit nějaký pásek a za něj ho vytahovat, ale to jsem nezkoušel.
Jinak dle jednoho guru jsou prý problémy se čtením SD karet způsobeny nedůsledným dodržováním specifikací SD při výrobě, takže některé čtečky je čtou a jiné ne. To je přesně můj případ.