Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HD2 verze od TMobile - problém s češtinou

Vik.Urbi_ce4you (2)|4.12.2010 22:08
Zdravím, mám dotaz k originální rom verzi od TMobile, jedná se o poslední dostupnou 1.72.113.4... Chtěl bych se zeptat na dvě věci a případně co s tím:

1) Nechápu proč vydává HTC pro TMobile Romku, která stojí za prd co se týče českého překladu, především české diakritiky.. Téměř všechny otazníky a jinak špatně zobrazené znaky snesu(něco se dá odstranit fixem co jsem našel na netu - ale následující věc ne), ale co mě opravdu vytáčí je když mi zvoní připomenutí a upomínka, tak při zobrazení upomínky na displeji svítí dole dvě možnosti pro softkeye, Připomenout později a Zavřít a obě dvě jsou se špatně zobrazenými českými znaky...

Proto - dá se toto nějak odstranit, případně spravit, nebo něco s tím udělat?? pohrabat se v registrech, najít kde je to napsáno jako text a klidně to přepsat na slovo bez diakritiky, pořád lepší než otazníky a klikihaky...??

Zkoušel jsem to obejít jiným kalendářem, nebo jinými upozorňovacími aplikacemi, ale všechny, které jsem zkoušel při "klingání" otvírají a používají zobrazení z rom, tím pádem tohle šitoidní..

2) Můžete někdo hodit odkaz na nějakou skvělou uvařenou romku v češtině, která je chodivá, nezabírá moc paměti a případně proč si vybrat právě tu? Prý přeinstalováním Romky se ztrácí záruka na telefonu, ale určitě to jako vždycky půjde obejít HardSPL a nahráním původní, jak to tak bývá.. (slyšel jsem a četl dobré recenze na Miriho Romku, ale nemám s ní zkušenost vůbec, ale pokud někdo používáte jinou a lepší, prosím hoďte názory)

Díky moc..
lukbe (73)|4.12.2010 22:42
[code]http://wmmania.cz/clanky/upravy/hd2-upravy/[/code]

odstavec #89
Vik.Urbi_ce4you (2)|4.12.2010 23:21
Diky za link..ale presne tenhle fix jsem pouzil, konkretne verzi 3.10. toho fixu, ale ani prd, pripominani porad hapruje a dela binec.. opravilo to par chyb treba v karte nastaveni, ale pripominani je porad blbe... jinak nejake navrhy tech romek?

Diky za dopovedi