Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

nefunkcny dotyk?

pet_206 (2)|30.11.2010 15:50
zdravim vas
zaobstasral som si HTC diamond z ebayu no najskor po ceste okolo polovice zemegule nejak prestal ist displej. telefon sa v pohoode zapne no ked chcem uz nieco urobit na obrazovke tak dotykom to nejde funguju iba spodne tlacitka. zaujimave je ze teraz v zimnom pocasi ak som s nim bol vonku v chlade obrazovka isla aj som urobil fotografiu aj pripojil na wifi. ale ked som prisiel domov do tepla uz nefunguje. nestalo sa niekomu nieco podobne? alebo neviete ako to vyriesit? dakujem za odpovede
Zdenek Malinsky (9781)|30.11.2010 20:09
Zkus udělat hard reset, aby se vyloučila možnost, že to způsobuje nějaká aplikace.
Mám však obavu, že jsi koupil "zajíce v pytli" a bude to problém železa = hardware :no:
pet_206 (2)|30.11.2010 20:38
som novacik takze asi si poguglim ako urobit hard reset. u nas sa vravi ze macku vo vreci :D no dobre ale do smiechu mi velmi nieje. ked som ho dal nabijat tak odrazu zacal ist a neviem ma take chvilky ked prestava tak naozaj neviem. asi sa potrebuje aklimatizovat. a neviem ci to bude sposobovat nejaka aplikacia lebo pamat nieje moc zaplnena. a telefon podla toho ake tam zostali fotky tak mala nejaka panicka takze asi moc pouzivany naplno nebol lebo je dost zachovaly aj zvonku
Zdenek Malinsky (9781)|30.11.2010 23:04
Není třeba gůůglit, stačí se podívat do návodu k použití. Pokud jsi ho nedostal s pda, tak ke stažení třeba zde.

Předpokládám, že je to už bez záruky. Kolik tě ta sranda stála?
marcom27_ce4you (0)|1.12.2010 20:41
mne to pripada ako chyba digitizera , mal som podobny problem , telefon reagoval tak isto , nereagoval dotyk- doskrabany digitizer :(( . vymenil som si ho sam , ale povodny displej pri odlepeni od digitizera mi praskol , tak som si radsej objednal z ebay aj s prilepenym digitizerom (25 eur) . vymena neni moc tazka, ale radsej si najst manual na rozobratie ;)
Zdenek Malinsky (9781)|1.12.2010 21:25
Návod na rozebrání. je to sice rusky, ale dle obrázků to snad zvládneš. Hlavně k tomu nepoužívej ruskej šroubovák :D :D :D
Displeje nebo části se dají sehnat po bazarech, aukcích, vygooglit popř. některý weby prodávají i nové - mě napadlo třeba displeje.eu. Mají tam displeje i digitizéry. Ale určitě ještě gůůgli, třeba najdeš i levnejší.
pet_206opat (9)|1.12.2010 21:47
takze mobil po jednom dni pouzivanie sa ma takto. displej funguje ale. rano som sa zobudil a cely displej nejako strajkoval. proste vypol som ho a zapol. ze mozno sa umudri. no pri zadavani pin kodu a pokusani sa stlacit tlacidlo 8 mi vzdy stislo cislo 9 takze cely displej bol posunuti. tak ked som ho zapol tak som dal aligin screen a potom par minut isiel dobre ale potom sa to nejak zase dobabralo. priklad: pri pisany adresy do riadku na qwerty klavesnici mi nechcelo napisat "a" a vzdy pisalo "s" tak neviem ci to su len nejake vadne miesta na displeji alebo na vrchnej vrstve.teda digitizery. digitizer mam uz objednany z ebayu ale tak neviem ci mi to k niecomu bude.

pripojim jeden obrazok za vsetko..nieje nadto vidiet.. hoci myslim ze vsetci vedia oco ide
zacinam sa zmierovat s tym ze to bude chciet dalsiu investiciu v podobe displeja a dotykovej plochy
00351240_HPIM1962_rlZw.jpg
pet_206opat (9)|1.12.2010 23:44
dalsi odpozorovani fakt: ked je telefon na nabijacke vsetko funguje ako ma. skoda ze len teraz :(
Zdenek Malinsky (9781)|2.12.2010 09:22
Na nabíječce? To se mi nezdá, že by to bylo baterkou. Jak je to zařízení staré a kolik tě to přišlo? Asi už je to mimo záruku, co?
pet_206opat (9)|2.12.2010 10:20
no neviem ako je stary ale vo vnutri boli nejake files z roku 2008 neviem ci to moze byt pravda.. a vysiel ma na 95€ co je na ceske koruny mozno 2500? neviem isto. a zaruku no kedze som to kupoval z ebayu tak asi uz nie nemam ktomu ani ziadne papiere.
Zdenek Malinsky (9781)|2.12.2010 11:58
No to jsi tedy moc neušetřil. Za stejné peníze jsi mohl mít jiný, který je teď v bazaru, s lepší výbavou a větší jistotou.
pet_206opat (9)|3.12.2010 16:30
njn viem. dva dni nato ako som ho kupil tak mi prisla ponuka za stovku ale co uz, uz bolo rozhodnute. skoda no.
takze teraz su rekacie telefone asi take ze funguje ten dotyk vyborne ked idem MHD alebo vonku alebo ked som na nabijacke ale ked som len tak doma sedim za pc tak to nejako "nejede"
marcom27_ce4you (0)|3.12.2010 23:59
tak skus nahrat romku od znova , ale otazne je ci je to software problem . ale hard restart nezaskodi http://www.sunnysoft.cz/htc/
pet_206opat (9)|4.12.2010 12:38
takze hard restart nepomohol stale rovnake priznaky. otazka: ak by som menil displej aj dotykovu plochu. a mal ich ako dve samostatne casti tak ako ich "zlepim" uz som sa tu na fore docital co to. ale nikto nic konkretne nepovedal.
marcom27_ce4you (0)|6.12.2010 00:02
ja som kupil zlepeny , ale bol zlepeny len tenkou obojstrannou ciernou paskou po okrajoch asi 1mm hrubka po okraji displeja a vycentrovany na digitizeri . original bol prilepeny dakym lepidlom po celej ploche(preto mi praskol pri pokuse o oddelenie , ale treba skusit stastie , digitizer stoji len 4 eura na ebay ). to zlepenie mi pride ze je dobre pri montazi , lepsia manipulacia a vycentrovanie, inak to funguje aj bez lepenia ked je digitizer rovno na displeji, len to potom lieta :-D a hrozi pretrhnutie spoj flex displej digitizer. Na ebay predavaju pasky na prilepovanie displeja 3M 2mm aj pre HTC touh diamond http://cgi.ebay.com/2MM-3M-STICKER-DOUBLE-SIDE-TAPE-HTC-TOUCH-SCREEN-/260672938030?pt=PDA_Accessories&hash=item3cb151602e]. . drzi dost dobre digitizer k tel .
pet_206opat (9)|6.12.2010 16:02
hej digitizer mam uy tyzden objednany takze nanho cakam. a s tou paskou som dost prekvapeny. neexistuje nejaka lacnejsia alternativa s cim by sa to dalo? ked v podstate pouzijem asi len par cm tej pasky.
marcom27_ce4you (0)|6.12.2010 22:24
uz som niekde cital , ze to niekto lepil obojstrannou paskou Ulith, kukni sem (hlavne aby drzala digitizer na tele mobilu)


alebo ak chces , mozem ti na nieco natocit kusok a poslat v obalke , mne zostal skoro cely kotuc.
pet_206opat (9)|13.12.2010 19:27
takze pri rozobrati som sa celkom dobre pobavil zabavka na par hodin.. ale skoncil som pri tomto (vid obrazok) a mierne som sa sklamal. ale mozete ma vyviest z omylu ak nahodou. celkom nalavo je ten konektor digitizera ktory je prispajkovany? alebo nejak inak pripevneny k lcd zo zadu. takze asi aj ten novy bude treba prispajkovat alebo nie? ak hej ako ste spajkovali tak malé plosky?
00351506_HPIM1991_MH4S.jpg
ARSiq (1)|22.12.2010 16:47
Je to pripajkovane a novy digitizer tam budes musiet napajkovat mikropajkou.
Ale z mojej skusenosti vyplyva, ze sa s tym trapit nemusis. Ja som pri pokuse o odlepenie digitizera rozmlatil komplet cely LCD a aj tak som ho neodlepil, takze som kupoval komplet aj s LCD.
Skus ho najprv zlozit a uvidis ci vobec budes potrebovat pajkovanie.
Rotacak_ce4you (8)|6.1.2011 19:07
Mám podobný problém. Mám HTC Touch Diamond. Celou dobu fungoval tak, jak měl, ale před cca 3 dny začal zlobit, zamrzával, a dneska začalo zlobit dotykové ovládání. Displej reaguje na doteky, ale nic se neděje, akorát u WM 6.5.3 z horního panelu vyjížděla nabídka. Provedl jsem HR, několikrát a stále nic, flashnul jsem proto ROMku znova (jedná se o Eriku 2.0), avšak jsem zůstal viset u kalibrace, na doteky reaguje, kalibraci dokončim, avšak se spustí znova, a takhle pořád dokola. Zkusil jsem naformátovat přes MTTY a flashnul Eržiku X 1.3, opět stejný problém, nedostanu se přes kalibraci... Nemáte někdo s tímhle zkušenost?
pet_206opat (9)|16.1.2011 19:29
takze s odstupom casu displej a digitizer vymeneny. a velka vdaka nicku marcom27 DAKuJEM.
nakoniec to dopadlo tak ze displej som rozbil takzze som objednal dig.s uz nalepenym displejom. zmontoval a vsetko ide ako ma. no skoda tej dodatocnej investicie ale co uz.