Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

aka je najlepsia rom?:)

mirko185 (27)|28.11.2010 12:23
cawte, takze uz som prisiel na to ako sa flashuje a teraz sa chcem poradit aka rom je najlepsia.. ja zhanam nejaku rychlu, so start menu dole s ciernym designom. hladal som na xda aj som nasiel nejaku enrgy, ktora sa mi paci ale nie je tam download link: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=562952 ak mate nejake tipy na nejaku podobnu tak sem s nimi!!:)

EDIT1: uz som nasiel download link:) ale su tam 2: 1. Energy.BLACKSTONE.21916.Sense2.5.Cookie
2.Energy.BLACKSTONE.23699.Sense2.5.Cookie
lysia sa len tymi cislami 21916 a 23699, prosim vas, mohol by mi niekto vysvetlit aky je v tom rozdiel?:) a ci to suvisi s manila version(ja mam 2.5.2012)? a este co znamena to Cookie?:) -- diki
tomsoft (2734)|28.11.2010 12:54
Rychlá ROM? A to chceš energy ROM? Tak ta zrovna rychlá určitě není. Teda na HD(1) určitě ne. Neříkám, že nepojede, pojede, ale zvlášť u těchto ROM je vždy několik verzí, tady se můžeš podívat na co je jaké verze ....

Co se týče toho číslování, tak to nemusíme rozebírat, stačí pročíst něco na XDA.
219xx jsou jádra s Nabídkou start nahoře vlevo
235xx jsou jádra s Nabídkou start dole vlevo
Ale aby to nebylo tak jednoduché, tak jsou ještě další 24xxx, 28xxx - ty josu také s nabídkou dole - osobně nedoporučuji tyto jádra.
Dále je ještě 231xx, které mají také Nabídku Start dole vlevo.
Nejrychlejší z nich josu určitě ty 219xx, ale mají nabídku start nahoře, takže pokdu chceš Start dole, tak vyzkoušej nějaké ROM s jádrem 213xx.

Energy ROM nepatří k těm nejrychlejším, protože obsahuje tolik (pro někoho) zbytečných aplikací, jako že vylepšení, které vše jen brzdí.
Stejný autor, dělá stejné ROM pro HD2, tak je to ale něco úplně jiného než na HD(1).
A jaké ROM je nejlepší? Na to si musíš přijít sám. Když ti napíšu že je to tahle nebo tam ta, další zase napíše, že ne a že je lepší tam ta... :)
Každý jsme jiný a každému vyhovuje něco jiného.
mirko185 (27)|28.11.2010 13:21
dobre, a este by si mi, alebo kludne aj niekto iny nevysvetlil (staci jednoducho..)myslim ze zakladne vyrazy,ktore bohuzial este neovladam, co sa tyka rom..?:)
napr manila, HTCsense, Cookie rom, naco su registre, od coho zavisi aka romka mi pojde a aka nie(ked mam HSPL 1.51.), co je to radio a ako to ovplyvnuje mobil/rom(je to tak ze napr. nejaka rom ide len na urcitu verziu radia?) a naco mi je total commander v mojom hd-ecku?:)vdaka:)
tomsoft (2734)|28.11.2010 14:35
A můžeš mi říct, proč sis koupil HDčko?
Proč sis nekoupil třeba Nokii nebo iPhona, tam podobné věci není třeba řešit.
Jak jsi psal... [quote=mirko185]... zakladne vyrazy[/quote] to bohužel budeš muset nastudovat, protože když se někdo zeptá, někdo kdo flešuje ROMku, co je HTC Sense nebo radio, tak je něco špatně a nezlob se na mě, ale to jsou fakt základy, které pokud je neznáš, tak doporučuji výchozí ROM od výrobce.

Ve velmi kráté zkratce:
HSPL 1.51 - myslím, že taková verze neexistuje pro HTC HD
Manila - starší název pro grafické uživatelské rozhraní, dříve to byo TochFLO
HTC Sense - nový název pro to stejné (grafické uživatelské rozhraní).
Cookie's je nádstavba pro HTC Sense, která přidá mnoho zajímavých funkcí, které v základu v HTC nejsou (taky to ale trochu zabrzdí)
Radio - Firmware pro komunikaci mezi zařízením a HW součastmí jako je BT, Wifi, GPS, GPS atd..., pokud je ROM upravena na konkrétní verzi radia, měla by se dodržet a nepcat tam jinou viz. RilPhone (použij Google).
TotalCommander - K čemu ti je na PC? K tomu stejnému je v PDA. Umí toho více než klasický průzkumník v PDA, ale není nutné ho mít, je to jen volba.
Regitry - to je na dlouho... je to součást OS, kde je většina nastavení, nejen ty, které nějak upravíš v nastavení telefonu, ale taky jsou tam hodnoty pro ovladače, zařízení jako takové atd... ve velkém Windows jsou taky, ve všech Windows jous registry. Pokud nevíš co, tak je nikdy, nijak neupravuj.
Když něco nevíš, tak si zkus tohle
mirko185 (27)|28.11.2010 14:48
hd som kupil lavne preto, lebo je pekny,ma velky display a je pomerne lacnejsi ako iphone.nokiu som mal a ten symbian ma uplne znechutil, bola to otrava skoro ako vista :)vzdy sa len daco pytal. pred tym nez som kupil hd som vobec netusil nic o tom ze sa daju menit romky a tak.. ale uz sa do toho dostavam, ale nikde som nevidel nejaky zakladny manual o flashovani, aon na off. stranka, ani na xda, preto sa radsej veci pytam,akoby som sa potom mohol dostat do preblemov. ale uz smo si nasiel peknu a celkom okej rom, uz som ju uz aj nainstaloval, este akurat to potrebujem doladit nejake nastavenia, com som niekde cital ze sa to robi cez registre.. ale dobre diki aspon za nieco..:)a s tym HSPL neviem ci to je presne take cislo, ale ten najnovsi z vraj skratka..
a pocuj, nevies akoby sa dalo nastavit to aby si pri pisani klavesnica obratila vodorovne s mobilom?
tomsoft (2734)|28.11.2010 14:57
Pokud se ti klávesnice sama neotočí, když otočíš zařízení, tak ta ROM nestojí a nic. Tohle funguje na slušné ROMce samo a není třeba nic nastavovat.
Hele, když si chceš hrát, tak si stáhni ROM od např. KWBR, Onkolog (zde jsou trochu starší vydání, protože autor už nevaří), CLEAN ROM, možná ještě Grzegorz má slušné ROM, i když poslední dobou používá jádro, které se obecně moc nepovedlo (24xxx).
NRG ROMky, bych ti doporučil až něco vyzkoušíš...
nebo si přečti něco ZDE, tady jsem některé ROM popsal z mého pohledu, když jsem je měl v zařízení nebo samozřejmě první příspěvek v tomto vláknu ZDE, ale to jsi určitě už četl.
mirko185 (27)|28.11.2010 15:48
uz som mal rom od KWBR a to 5.6 sence,ale velmi sa mi nepacila, tak teraz mam energy, a neviem, ci si mi to pisal priamo ty alebo niekto iny ale mali ste pravdu, fakt je to pomale..:), pozeral som na tvojej stranke, ta clean rom sami velmi nepacila. to KWBR co si tam mal vyzera zaujimavo, ale si tam napisal ze si to isntaloval cez nejake SASHIMI .co netusm co to je lebo som zatial instaloval len cez wrapper, co bol vzdy prilozeny v rar subori.. od onkologa som pozeral na tej teme rom, flash a ledenie, a potom na xda,ale tam som nasiel ze vela veci vylucil z rom, tak preto som do toho nesiel, ale ta tvoja uprava vyzera velmi zaujimavo ale dole su obrazky s WM 6.5 ale ja mam 6.1- mam to updatnut na 6.5-je to lepsie/nutne?
tomsoft (2734)|28.11.2010 17:38
To ti teda teď moc nerozumím... Pokud jsi měl v zařízení ROM od NRG, tedy Energy ROM, tak tam jsou WM 6.5.
WM6.1 NRG myslím snda ani už nedělá.
KWBR 5.6 není moc povedená. Na mém webu mám KWBR 5.5.1 + další úpravy a SASHIMI je jen doplněk, jak do zařízení najednou nainstalovat
všechny "potřebné" programy a další nastavení, které jsem třeba upravoval a tím že tam nějaký ten CAB nainstaluješ, je už hodně předem nastaveno
nebo upraveno. Mám tam i popis, jak to přes SASHIMI nainstalovat, není to nijak složité a je tam i k dispozici ten balík CABů. Samozřejmě není to nutné, když si tam ty CABy nainstaluješ po jednom, ale některé vyžadují restart a přes SASHIMI to uděláš až nakonci.
Jestli WM 6.1 nebo 6.5? To je otázka.... Já jsem nedávno tam nahodil tu ROM od Onkologa co mám na webu (červnová trojka) a tak rychlé HDčko
jsem nikdy neměl. Samozřejmě, bez Sense a podobných věcí, které autor vyházel, ale po startu OS jsem měl třeba 150MB volné RAM, což na ROMkách, kde je HTC Sense + ještě nějaké další věci jako Cookies, nikdy mít nebudeš.
Takže je třeba zvážit, rychlost nebo design ?
mirko185 (27)|28.11.2010 17:53
prave som naflashoval tu tvoju upravenu rom.. odskusam, a potom ti napisem hodnotenie..:)
tomsoft (2734)|28.11.2010 18:50
Jenom bych podotknul...
Já jsem tu ROM nijak neupravoval, ale jen je k dispozici balík CABů, které z toho udělají to, co je na obrázcích.
mirko185 (27)|28.11.2010 20:28
ja som flashoval tu co si mal od onkologa a v rare neboli zaidne caby, takze som sial bez nich.., a je velmi rychla, ale trocha nestabilna..:) asi najlespia bude o5 ta zlata stredna cesta- vyrovnany pomer rychlos/design, a to myslim ze je KWBR, tak pohladam nieco zaujimave, to co mas ty na svojom webe tam je prilis vela tych odkazov na homescreene... a pocuj, na tej starej rom som mal problemy s wi-fi, a taktiez som nemohol posielaat subory cez BT, toti naslo mi wifi siet/druhy mobil s BT ale nedalo sa napopisalo ze failed, tak nwm ci to je problem len tej verzie energy co som mal ale je to nejaky hlbsi problem..:)
tomsoft (2734)|28.11.2010 20:42
Ta verze od Onkologa? tak tu ano, tu jsem upravoval přímo samotnou ROM. Nestabilní? Co to znamená?
Tu ROM jsme používal asi 3 měsíce a nestabilitě nevím. Jediné co je, je rychlá, ale nestabilní? Stáhlo ji přes 300 lidí a co mi psali maily, tak o nestabilitě nikdo. Je už trochu staršího data, ale jinak je OK.
Broblémy s BT.... to je na slabších ROM normální :)
Ale za některé si může i sám uživatel, když to v nastavení nepovolí, tak mu žádný soubor nepříjde.
mahoni_ce4you (34)|28.11.2010 22:02
mirko185,můžu doporučit kwbr 5.7 http://htcpedia.com/kwbr_HD_Sense_C3/soft/htc-blackstone-rom.html je čistá bez balastu a naistaloval jsem si jenom to co potřebuji,po týdnu bez závad
mirko185 (27)|29.11.2010 07:57
no, tak som si stiahol rom XT GRID LEO 3 a ta sa mi zda dobra, je celkom pekna, a neni nejaka super rychla ale to nevadi..ale ako na predchadzajucich rom co som mal, aj tu sa objavil problem s sd kartou..:/sama od seba vypadne(mobil ju nevidi) hoci je stale v nom(po SR ju opat vidi), mobil nevidi subory na nej ulozene v inych priecinkoch- vidi len subory na roote, a aj to nie vsetky chce otvorit(subory=.jpg, .gif, .mp3), taktiez je tam jeden podozrivy subor, ktory sa mi ale vobec nepaci(myslim si za vsetko moze on) - EncFiltLog.MENC a pritom encryption mam vypnute, to som pozeral.. ale vzdy ked ho vymazem cez pocitac, odpojim mobil a zasa napojim tak vzdy je tam, hladal som aj v nastaveniach atd ale nic som nenasiel... taktiez ked pripajam mobil k pocitacu tak trocha sa zasekne, je mozne ze v tom ma prstiky nejaky virus?? aj niekedy pri otvarani karty na mojom pocitaci-xp professional sp3 vyskocit sprava o chybe programu abk.bat aj ked pripojim mobil k pocitacu, tak na karte vidim subory s celkovou velkostou 10MB ale pri vlastnostiach karty vypisuje ze obsadenych je 600mb zo 15800mb.. prehnal som to cez eset smart security a nic nevynuchal..-to bolo ked som bol v rezime mass storage, ked som siel zes activsinc, tak po skopirovani suborov ich mobil videl ,ale pri orazkoch krica lcannot open this type of JPG file, comu fakt nechapem a pri mp3. krical wmplayer ze file is corrupted or unsupported format..a mam v mobile nastroj na formatovanie karty, a ked sa o to pokusim, tak vypise ze storage card was damaged and cannot format.. toto ma trapi od zaciatku ako som kupil htc, myslel som ze pri zmene rom sa to vyriesi, skusal som zmenu karty, na kamaratovom mobile moja karta slapala, aj jeho na mojom, ale moja na mojom nie a nie pracovat..uz ma to zacina trocha stvat..:)ak mi dokazate poradit budem velmi vdacny..:)
mirko185 (27)|29.11.2010 08:07
a este som zabudol, ked kopirujem cez activesync, tak isty cas kopiruje, ale neskor vypise error:acces was denied, neviem preco..
ak kopirujem hocake subory do pamete mobilu, ziadny z tychto problemov nema, vsetko bezi skvele
tomsoft (2734)|29.11.2010 08:18
Těžko říct, ale s 16GB Sd kartou budou mít problémy ROMky, to je normální. Dej si tam nějakou 8GB a máš klid. Tohle všechno co popisuješ dělá to, že ROM prostě nefunguje správně, resp. SD kartu prostě nenajde. A sama od sebe nevypadne, většinou se to stane, když zařízení usne,
když se pak probudí, je SD mrtvola. Mám 8GB SD kartu SanDisk a v zařízení jsem měl fakt hodně ROMek a ani jedna mi nikdy to, co popisuješ neudělala. Karta musí být samozřejmě naformátovaná na FAT32, teda nemusí, ale je to vhodnější. Víc k tomu asi nemám co vymyslet.
mirko185 (27)|29.11.2010 17:12
aha, dobre..:) to asi bude tym ze pred kupou som nevedel o existencii rom, atd..:) moja chyba, ale pokusim sa to nejako rozumne vyriesit.. a este aku znacku karty mi odporucas? kingston/sandisk, alebo to je jedno?
tomsoft (2734)|29.11.2010 18:26
Je to asi jedno, hlavně NE SD kartu značky "Transcend".
Jinak asi cokoli z těch dvou co jsi psal. Já mám 8GB SDHC Sandisk a asi 4 roky furt šlape a funguje :)
Ono i ta 16GB by měla na HD fungovat, ale to už je na ovladačích, které jsou v ROMkách. Na HD2 tyhle karty normálně fungují. Je to jen otázka ovladače, ale jestli si chceš ulehčit život, tak tam dej 8ku a neřeš :)
mirko185 (27)|29.11.2010 20:19
okej, a pocuj co som stiahol toju upravu onkologa(myslim), tak tam bola jedna hra -VLK, chcem sa spytat ci si to nahodou neprogramoval ty..:)
tomsoft (2734)|29.11.2010 21:11
:)
Ne, VLKa jsem neprogramoval, to jsem někde našel na netu, tak jsem to tam přidal :)
mirko185 (27)|30.11.2010 16:13
dobre, a pocuj,este 1 vec by som potrebovall objasnit:skratka sa mi zaplna pamet telefonu o asi tak 5-10 MB za den bez toho aby som pridava lsubory alebo cokolvek ine robil s pametou.. myslim ze to asi bude nejaky cache subor alebo neviem co..no podla mna je 10 mb za den celkom dost, da sa to nejak vypnut/obmedzit/vymazat?? a este pls kde si mozem zohnat na mobil adobe flash player??-ak sa da:)
Zdenek Malinsky (9781)|30.11.2010 20:25
Stačí promazat cookies, historii a hlavně temporary internet files (nebo si jejich ukládání přesměrovat v registrech na kartu).
Nebo si koupit zařízení s větší pamětí. ;)
mirko185 (27)|2.12.2010 13:14
a pocuj, este 1 otazka.. pobil nedokaze najst ziadnu siet aj ked stojim priamo pri ruteri, neporadis?:)
Zdenek Malinsky (9781)|2.12.2010 14:05
Udělat soft reset, zapnout Wi-Fi na PDA a pokud nic nenajde zkoumat dál, zda je vůbec wifina viditelná. Můžeš pak vzít na pomoc vxUtill a zkusit ji z PDA pingnout, zda ji vůbec PDA vidí.
mirko185 (27)|2.12.2010 20:04
wifi je viditelna- je to totiz na skole a kamosi sa bez problemomev napajaju. tak vyskusam ten tool co si mi napisal..:)
Zdenek Malinsky (9781)|2.12.2010 20:10
Pokud jsi se před tím v nastavení wifiny v PDA nějak nevrtal, tak by to mělo jít bezproblému. Maximálně před tím pokusem o připojení (nebo pokud se nepovede napoprvé) udělej soft reset. Potom ještě můžeš zkusit v nastavení wifiny dát, aby se po nějaké době neodpojovalo a pak větší "citlivost". Sice to bude víc žrát, ale pro první připojení to bude lepší (když to teď nejde).
mirko185 (27)|3.12.2010 20:30
vsetko som nastavil aby to slo.. skusil som aj ten programvxutil, myslim ze funkcia na hladanie wifi sa vola ping, alebo dajak ta, dal som to a nic(good-0, bad-5) fakt nwm..ani netusim kde ho mam odniest do pravy..:D(ked bude treba)
Zdenek Malinsky (9781)|4.12.2010 11:58
Opravdu na dálku nedokážu detekovat, kde máš problém. A ti ostatní, co se na tu wifinu připojují, mají jaké PDA/mobily/notebooky. nedokázal by nikdo z nich poradit?
mirko185 (27)|5.12.2010 11:57
veelmi pochybujem.. nie su nejake technicke typy..:) vyskusam tam dat novu rom od kwbr a ked to ani tak nepojde tak zacnem hladat nejaky servis:)
Zdenek Malinsky (9781)|5.12.2010 12:45
A zkoušel jsi i jinou wifinu?
mirko185 (27)|5.12.2010 15:36
ano, skusal som aj v restauracii a nic..ani tuk..
mirko185 (27)|6.12.2010 07:19
[quote=mahoni]mirko185,můžu doporučit kwbr 5.7 http://htcpedia.com/kwbr_HD_Sense_C3/soft/htc-blackstone-rom.html je čistá bez balastu a naistaloval jsem si jenom to co potřebuji,po týdnu bez závad[/quote]
tak sksim tuto romku, som zvedavy ci to wifi pobezi..:)
mirko185 (27)|6.12.2010 11:48
takze pokrok!! naslo wifi siet!!:) ale len naslo..:/ nemozem sa na nu pripojit, a naslo mi ju len raz- ak som daval hladat znova tak ju uz nenaslo..neviem kde je problem.. mozno zeci by sa nejak nedala zvysit citlivost v registroch alebo co, v mobile mam vsetko na naj. vykone ohladom wifi..