Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Problém s wifi

asarko (5)|20.11.2010 20:19
Dobrý den, vlastním samsung i900 omnia. OS WM 6.5 verzi PDA i900DXIA5 a PHONE i900DXID1. Nevím jak to, ale snažím se už o to dva týdny, mi omnia vubec nenajde žádnou wifi síť. Ani veřejné hot spoty ani doma. Můj postup: nastavení, připojení,wi-fi,search for Network. Hledá ale nic,vůbec nic nenajde. Zkoušel jsem i do routeru zadat mac adresu omnie ale to nepomáhá. Mám internet od O2 a modem Zyxel P660hw T3 v2. Prosím o jakoukoliv radu. Už jsem hooodně zoufalý. Moc děkuju.
Zdenek Malinsky (9781)|20.11.2010 21:49
Pro začátek bych zkusil soft reset
asarko (5)|21.11.2010 10:08
Ten jsem zkoušel a taky ani ťuk. Nevím jestli je to verzí ROM. Nekupoval jsem ho úplně nový, byl už použitý. Zkoušel jsem i NODATA tam to všechno zakázat, ale bez výsledku. Doma mi to wifi ani nikde jinde prostě nenajde. Možná dělám něco špatně, nebo mám něco blbě nastavené. Možná by mi pomohl návod krok za krokem jak to zprovoznit.Díky
Zdenek Malinsky (9781)|21.11.2010 10:58
Ta dimácí wifina, na kterou se pokoušíš připojit je určitě funkční? Jiným PDA nebo mobilem, notebookem se k ní připojíš?
Zkoušel jsi z PDA pingnout tu wifinu (pomocí třeba VxUtil)?
Když jsi si to zařízení přinesl domů, dělal jsi hard reset?

Já jsem s tím nikdy nikde neměl problém - zapnu wi-fi, najde to dostupné wifiny, vyberu a připojím se. Nic jsem nikde nenastavoval. je ovšem možné, že původní majitel to měl nějak nastavené pro svou potřebu a proto to nejde. Je i možné, že wifi je v PDA rozbité.
asarko (5)|21.11.2010 11:02
Router je v pohodě. Jsem na něm připojený přes notebook i ženy telefon samsung monte se připojí bez problému. Má n95 taky připojení v pohodě. Jen ta omnia ne a ne. Hard reset po zakoupení jsem nedělal ale přehrál jsem tam hned jinou ROM. Ale ten program co tam píšeš na to pignutí, to jsem nezkoušel. Můžeš mi napsat návod? Co a jak? Díky.
Zdenek Malinsky (9781)|21.11.2010 11:14
vxUtil stahneš, nainstaluješ a zkusíš ping na wifinu (podobně jako u PC).
Když jsi flashoval ROM, tak si dělal i HR, to je v pohodě. Teď záleží, co jsi tam kde nastavoval. "Vy ste se v tom zase hrabal, pane doktore."
Já tu mám jen Treo, které nemá wifi a nastavení wi-fi iPhonu 4 ti nepomůže :D
asarko (5)|21.11.2010 11:33
Promiň ale ping na wifinu zkusím tak že po nainstalování jen vyberu z nabídky toho programu ping? Nebo tam vypisuju něco do té kolonky Host? Jestli jen zapnu ping,Start ping pak mi vyjedou nějaké jakoby ip adresy avýsledek je Total 5, Good 5 (100%), Bad 0 (0%). A dál?
Zdenek Malinsky (9781)|21.11.2010 12:45
Sorry, musíš se snažit trošku sám a improvizovat. Už jsem psal výše - nemám to na čem vyzkoušet a nasimulovat.
asarko (5)|21.11.2010 12:47
Oki. Zkusím. Moc děkuju.