Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

SSH tunnel na vzdálenou plochu

Standa999 (138)|19.11.2010 18:45
Na routeru mám vzdálenou plochu povolenou pouze na rozhraní lo. Přes putty v PC mi vše funguje, připojím se přes SSH na router a v tu chvíli se mi protuneluje port (5900) na localhost (127.0.0.1:5900). Potom otevřu jakýkoliv VNC klient a připojím se na vzdálenou plochu.
Na WM vypadá nadějně Token2Shell/Mobile, který umí "port forwarding" přes SSH. Jenže pokud ho nastavím, tak se sice připojím, ale ve VNC klientovi mi vzdálená plocha nenaběhne. Mám sice asi nějaký předpotopní vncview a možná mi to díky němu kolabuje.
Nemáte někdo nějaký zaručený klient, který by fachčil. Dík
Zdenek Malinsky (9781)|19.11.2010 21:36
Možná blbě chápu otázku - co chceš tunelovat? Co máš za PDA - nestačila by ta defaultní aplikace, co je (asi) součástí ROMky?
Standa999 (138)|19.11.2010 23:15
Pomocí jednoho SSH připojení, které je šifrované, protáhnu dvě služby: secure shell a remote desktop. Jde o vysoké zabezpečení, protože připojení na vzdálenou plochu je tunelováno tímto šifrovaným spojením.

Mám odzkoušeno, že za pomocí tohoto klienta .NET VNC Viewer 1.0.1.17 to funguje. Ale nejdůležitější je již zmiňovaný Token2Shell/Mobile viz. http://www.choung.net/Token2Shell/Mobile/ , bez kterého by to nešlo.