Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Samovolný posun systémového času

Dan Matt (7)|9.11.2010 17:12
Hoj!
Skoro rok mám HTC Touch 2 a od posledního přechodu na zimní čas se mi najednou stává toto: Telefon si sám změní systémový čas, zpravidla o dvě až tři hodiny dopředu. Například teď, lehce po 17 to tvrdí, že je 19:04. Nazpět jsem to dnes posunoval už dvakrát. Původně jsem myslel, že si to dělám sám, že se to stane, když to se zapnutým displejem dám do pouzdra na opasku. Ale jel jsem například z Litoměřic do Mostu a HTC byl v držáku na přístrojovce. Ještě tam, jsem to nastavoval na správný čas. Přijel jsem do Mostu a už ukazoval zase o dvě hodiny víc.
Při skončení letního času se systém ptal, zda souhlasím s posunem, odklikl jsem, že ano. Restart od té doby proběhl několikrát. Ve volbách v nastavení času je zvoleno GMT + 1 Praha, Budapešť.
Nemůže to souviset s GPS, že by si to bralo systémový čas ze satelitů? Používám legálně koupený soft Dynavix 9, ale tam jsem v nastavení nic podobného nenašel, co pamatuju, tuhle možnost nabízelo IGO...
Ale zase že by na satelitech nebyl změněný čas? A proč skáče zrovna o dvě hodiny dopředu?
Nepotkal se s tím někdo?