Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Zblázněný čas

Bud_Bundy (116)|8.11.2010 18:34
Po přechodu na zimní čas se moje HD mini úplně zbláznilo.

Před přechodem jsem měl čas nastavený automaticky. Synchronizoval se z internetu a vše včetně nastavení zóny fungovalo jak hodinky. Ráno po přechodu na zimní čas moje mini nahlásilo, že automaticky přešlo na nový čas, ale k mému úžasu napsalo, že na LETNÍ. To mě dost překvapilo. Takže mi místo ubrání hodiny, hodinu přidalo. A od té doby je problém.

Vyzkoušel jsem snad úplně všechno. Zkoušel jsem nastavovat čas ručně, zkoušel jsem zapínat a vypínat synchronizaci s internetem. Zkoušel jsem různé nastavení v kombinaci se soft reset. Zkoušel jsem i různé nastavení s HARD reset. Zkoušel jsem i nastavovat různé zóny ručně. Ale vše marně. Moje HD mini mi naprosto nahodile a bez žádné pravidelnosti přidává hodiny. Tzn. někdy čas drží několik hodin, někdy pár minut a pak se vždy přidá celá hodina. Když nemám své mini v ruce delší dobu, tak mám někdy i o pět hodin víc než ve skutečnosti je. Nestalo se někomu něco podobného? Nevíte někdo jak to vyřešit?

Vše je naprosto stejné i po HR na čistém zařízení bez dalších prográmků.

Předem moc děkuji za všechny nápady.
Zdenek Malinsky (9781)|8.11.2010 19:15
Kdo nehledá, nenajde:
link 1, link 2, link 3
Bud_Bundy (116)|8.11.2010 20:13
Jsem asi sice úplná LAMA. Ale hledání jsme ve škole měli. Četl jsem celou diskuzi a i přesto, že je převážně na HD2, tak mi stejně nepomohla. A kuchtit nějakou neoficiální ROMku nehodlám. Telefon mám jako služební, takže si to dost dobře nemůžu ani dovolit. Každopádně zatím nic nepomáhá. Hodiny se stále přidávají kdy se jim zachce. Hledám někoho se stejným problémem, ale také s HD mini.
VVlada (25)|8.11.2010 21:01
Mám hd mini a mám ten samý problém, při zapnuté aktualizaci času jsem po posunu o 5 hodin vpřed rezignoval a nastavil si ho manuálně ... hádám že to bude chyba ve více modelech HTC ...
Zdenek Malinsky (9781)|8.11.2010 21:28
Je zajímavé, že mě to na 3 strojích neudělalo. Ale co to sleduji, tak letos se to stalo u abnormálně hodně případů. :no:
Co to tak sleduji, tak je to myslím jen na nových strojích s WM 6.5.
Bud_Bundy (116)|8.11.2010 21:44
[quote=VVlada]... při zapnuté aktualizaci času jsem po posunu o 5 hodin vpřed rezignoval a nastavil si ho manuálně ...[/quote]
To jsem zkoušel jako první. Vypnout aktualizaci a nastavit čas ručně, ale nepomohlo. Buď se to musí nastavit ještě někde nebo už fakt nevím.

VVlada (25)|8.11.2010 22:07
Tu synchronizaci času jsem vypínal přes funkce sítě resp. telefonu. (mám o2)
macula_ce4you (691)|8.11.2010 22:28
zkus odškrtnout volbu Automatic Change time zone and clock v nastavení telefonu Options - Menu - Network selection - GSM/UMTS Services - Time Synchronization - Get Settings

Mě to u HD mini pomohlo.
Bud_Bundy (116)|8.11.2010 22:39
Tak tady byl problém. Vypnul jsem nastavení v telefonní části a opět zapnul synchronizaci přes internet a vše funguje zatím parádně. Zkoušel jsem přenastavit i ručně a automatika mi to opět srovnala správně. Vypadá to, že je vše OK. Uvidíme ráno. Děkuji za radu.

P.S. Kdo má HD mini v češtině tak jsem použil následující postup:
záložka Nastavení -> tlačítko Nabídka -> volba Nastavení -> složka Osobní -> Telefon -> Záložka Služby GSM/UMTS -> volba Synchronizace času -> tlačítko Zobrazit nastavení -> odtrhnout zátržítko Automaticky změnit časové pásmo a hodiny -> tlačítko Hotovo
JK007_ce4you (31)|20.12.2010 17:39
[quote=Bud]Tak tady byl problém. Vypnul jsem nastavení v telefonní části a opět zapnul synchronizaci přes internet a vše funguje zatím parádně. Zkoušel jsem přenastavit i ručně a automatika mi to opět srovnala správně. Vypadá to, že je vše OK. Uvidíme ráno. Děkuji za radu.

P.S. Kdo má HD mini v češtině tak jsem použil následující postup:
záložka Nastavení -> tlačítko Nabídka -> volba Nastavení -> složka Osobní -> Telefon -> Záložka Služby GSM/UMTS -> volba Synchronizace času -> tlačítko Zobrazit nastavení -> odtrhnout zátržítko Automaticky změnit časové pásmo a hodiny -> tlačítko Hotovo[/quote]

[color=red]Opravný fix na přechod času : http://www.htc.com/cz/SupportViewNews.aspx?dl_id=1069&news_id=835[/color]