Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Nelze stahnout MMS

pokorny_ce4you (31)|6.11.2010 07:14
Koupil jsem si HD2 u Alzy, mám na něm origo českou ROM. Bohužel se mi nedaří stáhnout MMS. Internet mi funguje bez problémů, Opera i stahování mailů. Ale když mi někdo pošle MMS, dostanu sice od T-mobile SMS-ku, kde je napsáno "klikněte pro stažení MMS", ale když kliknu, dopadne to hlášením "MMS nelze stáhnout". Používám HTC Sense. Nevíte prosím Vás někdo, kde je problém? Díky.
Zdenek Malinsky (9781)|6.11.2010 10:04
1. Prekontroluj si, zda to mas spravne nastavene.
2. Dotazem na infolince mob.operatora over, zda mas aktivovany potrebne sluzby.
3. Soft reset jsi doufam zkusil.
pokorny_ce4you (31)|7.11.2010 07:21
Vím, že je to vopruz, ale potřeboval bych rozepsat, co to znamená "správně nastavené". Mám operátora t-mobile, takže jsem zkoušel jejich konfigurátor, který by mně měl poslat konfigurační SMS-ku. Bohužel neposlal, dostal jsem jen kód pro spuštění konfigurační SMS, ale nic víc. Jak jsem psal, internet mi tam jede jak dráha, tudíž musí být problém v nastavení něčeho jiného? Soft reset jsem zkoušel, službu u operátora mám povolenou. Se starým HD mi to chodilo dobře. Dík,.
Zdenek Malinsky (9781)|7.11.2010 09:46
Správně nastavené znamená to, že se podíváš v nastavení, zda je to nastaveno tak, jak to vyžaduje T-Mobile. Na webu T-Mobile postupně: Osobní - Pomoc a nastavení - Ke stažení a tam zadáš tajné heslo HTC HD2 a pak klikneš na Nastavení HTC HD2.pdf a na straně 8 v dolní polovině to začíná. Je to tam i s obrázky. Pak by to mělo fungovat. Pokud ne, tak zajdi do prodejny s nápisem O2 nebo Vodafone. ;)

Jo a ještě jsem nenapsal, že je dobré po nastavení nebo přenastavení udělat před pokusným stažením nebo odesláním udělat soft reset.
pokorny_ce4you (31)|8.11.2010 06:08
Díky! To je ono! Už to chodí! Díky!
Zdenek Malinsky (9781)|8.11.2010 09:18
Nz:)
Opět se osvědčilo ono osvědčené: "když všechny pokusy selhaly a nevíte jak dál, přečtěte si manuál." :D
pokorny_ce4you (31)|9.11.2010 06:30
Sorry, ale o existenci tohodle manuálu jsem neměl tušení. A to jsem na webu T-mobilu opravdu hledal nastavení pro MMS. Jediné, co jsem tam našel, byl ten nefunkční konfigurátor. Nevím,jestli jsem si to po nákupu nějak rozdrbal sám, nebo je nutné tu úvodní nastavení udělat na každém novém HD2 prodávaném mimo operátory. Je-li b) správně, pak se tohle vlákno sakra hodí. Tak či onak díky za sebe i za ty, co ještě (možná) podobný problém budou řešit.
Zdenek Malinsky (9781)|9.11.2010 18:59
Jo, hledat na webu T-Mo je docela neštěstí :( , ale ani u ostatních 2 to není lepší, spíše naopak. :no: