Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

posun času

Carpenter_ce4you (166)|1.11.2010 21:14
Hádám, že nejsem sám, komu se HD2 zbláznil kvůli posunu času. Nějak nemůžu a nemůžu dostat do HD2 nový čas, protože po restartu se mi pořád vrací ta hodina navíc. Je na to nějaký trik?
Hodo (99)|1.11.2010 21:29
Vítej v klubu :-). Od včerejška mě HD2 vytáčí do nepříčetnosti, nevím, kde soudruzi z východní Asie udělali chybu, ale nezvládnout tak triviální záležitost, jako je přechod z letního času na zimní a naopak, hraničí s absolutním kreténismem. Běžně to zvládaj telefony za zlomek ceny týto vlajkový lodi od HTC, zřejmě budu nosit s sebou ještě jeden telefon, abych věděl, kolik je hodin, protože hodinky nenosím ;-). Nebo si můžu odčítat hodinu nebo víc (to je právě ono, že ten rozdíl se záhadně zvyšuje a není konstatní) až do příští změny času, ostatně je to jen na půl roku, pak to třebas už bude chodit správně, spíš si ale myslím, že to zase bude o hodinu nebo o víc ukazovat méně, takže budu zase přičítat :-D.

Ale k věci, na Smartmanii je ohledně tohohle problému docela obšírná diskuze, a údajně by snad měla pomoct instalace cabu z tohohle našeho fóra, kde se tenhle problém taky řeší. Teď jsem dorazil domů, takže jsem to zatím nezkoušel, snad se k tomu ještě dnes dostanu a podám report. Pokud bych se k tomu už nedostal, hoďte sem zprávu, jestli to opravdu fachčí. Sám jsem docela zvědavej.
Hodo (99)|1.11.2010 22:34
Tak výše uvedenej cab nainstalován, proveden softreset, po aktualizaci počasí opět o hodinu víc :-). S HTC se opravdu člověk nenudí ...
pip_ce4you (9)|2.11.2010 10:15
Mě zafungovalo odebrat všechny lokality, pak se tam automaticky přidala znova místní nastavení a od té doby to mám ok.
Carpenter_ce4you (166)|2.11.2010 17:22
tak jsem to provizorně "vyřešil" odháčkováním "Automatických změn časového pásma a hodin" v sekci:
Nastavení - Nabídka - Nastavení - Osobní - Telefon - Služby GSM/UMTS - Synchronizace času

Ach jo
Sanyn (27)|3.11.2010 11:10
todle zatím drží i mě.
habrda (43)|6.11.2010 11:07
tohle u mě to drží do doby, než pustím navigaci (TomTom), pak je zase o hodinu víc :-(
janox (216)|6.11.2010 20:09
Chlapi zrejme to bude asi iba niektorou z ROMiek alebo kombináciu ROM a operátora. Iba pre info - mne to nerobí a mám Elegancia V9.5 od Miriho.
xaries (195)|8.11.2010 12:39
Já tedy nevím jak Vy,mě se normálně naladí čas přesně když si aktualizuji počasí.
Romku mam Leo lite 3.1.0WWE radio 2.15.50.14 a cestinu tam mam taky. Jo a operátor je Vodafone
xaries (195)|16.11.2010 19:43
Tak jsem dal teda romku 3.14.479.2 a češtinu.Pak jsem šel následovně START=>NASTAVENÍ=>SYNCHRONIYACE DAT=>SYNCHRONIZACE ČASU PODLE INTERNETU=>A MUSÍ BÝT PRÁZDNÉ POLÍČKO ZÍSKAT ČAS Z INTERNETU!!!!!! pak šlape čas jak má a i při restartování zůstává čas stejný.žádný problém že naskakuje hodina navíc.
jdr79_ce4you (10)|16.11.2010 22:54
Mně zabralo tohle (píše o tom i xaries)

[code]
Nejedná se o chybu zařízení nebo softwaru zařízení, Vaše zařízení aktualizuje čas automaticky z internetu a od mobilního operátora.
Příležitostně je čas z internetu jiný než čas mobilního operátora. Toto může mít za následek, že dochází ke změně času, kdy by k ní docházet nemělo.
Běžně, bude toto vyřešeno během několika dnů samovolně, nicméně je to velmi nepříjemné, proto doporučujeme vypnout automatickou aktualizaci času na zařízení.
Start - Nastavení -nabidka- Všechna nastavení - Osobní - Telefon - Služby GSM UMTS, vypněte automatickou aktualizaci času.
Start - Nastavení - Synchronizace Dat/Datove sluzby - Synchronizace času - odstraňte všechna zaškrtnutí.
[/code]
Hodo (99)|15.12.2010 14:17
Dnes se objevil na supportu HTC fix údajně řešící problém s posunem času při přechodu z letního na normální a naopak. Ke stažení zde. Zatím jsem nezkoušel, takže jeho funkčnost nemůžu potvrdit. Trošku se jim těch slibovaných 14 dnů pro opravu ale protáhlo ...

Edit:
Tak nainstalováno cca kolem 17:00 hodin, vynucený restart, znovu zapnuty všechny synchronizace času jak ze sítě operátora, tak přes internet. Zatím to vypadá ve 22:40, že vše funguje tak, jak má ... ťuk ťuk ťuk. Uvidím zejtra ráno. Jestli se to do rána zase zrmší, dám info.
Mildík_oldd (32)|16.12.2010 18:41
Tak jsem dnes fix také nainstaloval, tak uvidíme co bude dál. Po dvou hodinách sledování zatím čas drží.