Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Změna letního/zimního času

Matt_CZE (62)|31.10.2010 11:13
Zdravím, trochu jsem sice hledal na foru, ale nikde jsem nenalezl uspokojující odpověď, tak sem si dovolil založit noý topic. :-)
Je možné, aby si SE od přítelkyně za 4 000,- změnil čas automaticky a mé HTC ne...?
Používám aktuální ROM od HTC, našel jsem sice položku "stahovat čas z internetu automaticky" potom jsem dokonce našel v nastavení telefonu aktualizovat čas a časové pásma, ale všechno marné. Jediné, co čas opravdu změnilo jsem byl (nečekaně) já... :(
Víte někdo jak to teda funguje..? Docela mne to zaskočilo u tak drahého přístroje... :)
Díky za Vaše odpovědi, zkušenosti, poznatky..
Matty
Hodo (99)|31.10.2010 12:10
Jo, taky jsem dneska ráno koukal jak auto, že HD2 s poslední oficiální ROM nějak změnu letního na času na normální neřešila :-(, zatímco můj starej Diamond s ROM Eržika změnu provedl naprosto korektně a ještě to oznámil, že změnu provedl. Koukal jsem do nastavení HD2, ale na nic jsem nepřišel, možná jsem ale slepej :-)
Zdenek Malinsky (9781)|31.10.2010 13:05
[quote=Matt_CZE]Zdravím, trochu jsem sice hledal na foru, ale nikde jsem nenalezl uspokojující odpověď, tak sem si dovolil založit noý topic[/quote]
Odpověď je stále stejná a je to jako s tlačítkem výtahu: ať ho stiskneš jednou nebo 30x rychle po sobě, výtah přijede vždy za stejnou dobu. Takže si dotaz mohl dát do některého z již existujících vláken.
Řešení? Určitě to tam někde bude - záleží na použité ROM i na tom, jak a zda si toto uživatel nastaví.
Asi jsem tedy udělal něco blbě, když na mých 3 zařízeních se v noci ve 3:00 hodiny přesunuly hodiny na 2:00 hodiny. Schválně jsem to letos pozoroval.

Matt_CZE (62)|31.10.2010 13:07
nevím jak je to u HD2, ale já to mám v TD II v nastavení (v manile) pod položkou Synchronizace dat, když si to rozkliknu, tak tam mám "synch času podle internetu" to když si rozkliknu tak tam je že to má dělat i přes roming a to je tak všechno...
Další nastavení co se týče samovolné aktualizace tak sem našel v
Nastavení => osobní => telefon => Služby GSM/UMTS => Synchronizace času => zobrazit nastavení
u WM zařízení bych tohle bral jako samovzřejmost, ale asi ee...
Zdenek Malinsky (9781)|31.10.2010 13:21
Logicky bys to měl mít spíš nastaveno někde zde: start - settings - (system) - clock and alarms - time. Může se to trošičku lišit ROM od ROMky a OS od OS.

Koukal jsem i na jiná fóra a 99,99999 % úspěšnost.

Matt_CZE (62)|31.10.2010 13:31
tam mám jenom nastavení místního času a času někde jinde bůh ví kde, potom připomenutí a potom zda se mají hodiny ukazovat v záhlaví a jestli se má zapnout budík i když je tichý režim/vibrace... :(
Někdo to tam má, někdo ne... já zrovna ne.. Třeba jsem i našel že v nastavení => osobní => telefon má někdo položku časové pásma, které já tam teda třeba taky nemám, tak nevím
Zdenek Malinsky (9781)|31.10.2010 14:15
A měl si to přes noc zapnuté nebo vypnuté? Je možné, že pokud to bylo vypnuté, že se to proto neposunulo. :?
Matt_CZE (62)|31.10.2010 14:32
telefon vůbec nevypínám, čekal sem asi do 4 do rána a nic... dokonce jsem zkoušel soft reset a jediný čeho sem dosáhl že se to sice posunulo, ale místo z 3:34 na 2:34 se to posunulo na 4:34... pochvilce se to zase vrátilo do normálnu a já to přenastavil ručně a šel spát... docela mě to sere... :(
Zdenek Malinsky (9781)|31.10.2010 14:43
A neměl jsi tam třeba ten včera čas místo SELČ SEČ?
Matt_CZE (62)|31.10.2010 15:12
zkusil by si to prosím česky..? O:-)
Zdenek Malinsky (9781)|31.10.2010 16:58
Ale to je česky. :D
SELČ = středoevropský letní čas (někdy nesprávně uváděný jako východoevropský)
SEČ = středoevropský čas
Matt_CZE (62)|31.10.2010 17:02
to mne taky napadlo, ale jakisk sem nenašel, kde se to dá změnit... měl jsem za to, že to pozná sám dle data... jsem zmaten :(
Adow (1267)|31.10.2010 21:20
Mě Eržika čas změnila :D...
khonza (18)|1.11.2010 07:47
To Adow
Mě Eržika změnila čas tak,že každou chvíli naskočí jiný čas,skoky o dvě hodiny případně zamrzne.Nastavuji a nastavuji jak přes Sense tak přes systemové nastavení a je to zachvíli total rozjeté znovu.Už se chystám na HR nicméně zkouším tuhle diskuzi.
zajic79 (19)|1.11.2010 07:48
Ahoj, já měl v nastavení - telefon - služby GSM/UMTS - synchronizace času zašktnuto automaticky změnit časové pásmo a hodiny a v neděli ráno se mi hodiny automaticky přestavely. V pondělí ráno už jsem měl zase o hodinu více. Když hodiny přestavím na správný čas tak po restartu se mi hodina vždy přidá. Musím to mít odškrtnuté. Mám origo om 6.5.
Adow (1267)|1.11.2010 08:45
[quote=khonza]To Adow
Mě Eržika změnila čas tak,že každou chvíli naskočí jiný čas,skoky o dvě hodiny případně zamrzne.Nastavuji a nastavuji jak přes Sense tak přes systemové nastavení a je to zachvíli total rozjeté znovu.Už se chystám na HR nicméně zkouším tuhle diskuzi.[/quote]
Taky mi to dnes mrška udělala. Bere to nastavení od operátora - tam bych hledal chybu (s tím ale nic nenaděláme).
Tímhle CABem můžeš to automatický nastavování vypnout a máš pokoj..
khonza (18)|1.11.2010 09:05
Asi to bude tak vypnul jsem aut.nastavování a zatím se tváří Eržika zodpovědně.
Díky
Hodo (99)|1.11.2010 09:17
Jo, vidím to stejně jako ty, na operátora. Řek bych, že blbej Eurotel (tedy Eurotel byl docela chytrej, na rozdíl od současnýho cikánskýho vlastníka) měl celej včerejšek stále letní čas. HD2, kterou mám nastavenou, aby mi každou hodinu stáhla počasí, si vždycky lízla systémovej čas operátora, takže ke změně na SEČ v noci asi normálně došlo, ale když jsem včera ráno vstal, byl už zase čas letní, protože došlo k aktualizaci počasí. Na Diamondu, kde toto nemám nastaveno, proběhla změna na SEČ korektně. HD2 jsem tedy nastavil ručně na správnej čas, ale pokaždý, když mi stáhla počasí, přenastavily se hodiny na letní čas, tzn. +1 hodinu oproti reálu. I smsky, co mi včera přišly, přišly s rozdílem +1 hodina, takže smska, co mi přišla v 10:00, měla časový razítko 11:00. Myslel jsem včera, že mi z toho neustálýho korigování času jebne :-(.
Dnes španělský mistři asi už přišli do práce a nastavili správnej čas v systému, protože zatím se zdá, že vše běží OK, po aktualizaci zůstane na HD2 opravdu správnej aktuální čas.
All.Os (75)|1.11.2010 10:52
Mi Eržika čas automaticky nezměnila, měl jsem "Získat čas z internetu" vypnuté, po zapnutí a restartu se nic nestalo, připojil jsem k ActiveSync a z počítače se synchronizoval správný čas, no a dnes ráno jsem měl zase o hodinu víc. Nic jsem s tím nedělal, připojil v práci k AS, čas se nastavil zpět správný, vypnul jsem získávání času z internetu a restartoval. Čas zůstal správný.
Hodo (99)|1.11.2010 15:08
Tak jsem jásal předčasně, už mám zase o hodinu víc :-(. Synchronizace času přes internet vypnuta, žádný jiný nastavení, který by to mohlo ovlivňovat jsem nenašel. Kurvadrát, vypadá to na velkej boj do další změny normálního času na letní ...
Adow (1267)|1.11.2010 15:30
Taky jsem si myslel, že už je pokoj a najednou mám 17:30... Takže automatický nastavení času taky vypínám..
All.Os (75)|1.11.2010 20:12
I ja jsem se radoval predcasne. Mam zase o hodinu vic, ale nevim, co mam vypnout, aby se to nestavalo.
Matt_CZE (62)|2.11.2010 00:10
no potěš, jak to tak čtu, tak koukám, že si s tak jednoduchou věcí, kterou zvládnou telefony za 3500,- užijeme ještě plno srandy na svých moudrých HTC.... :(
schimi (65)|2.11.2010 07:55
Na mém Touch Diamondu2, ROM Eržika v2, Sense 2.5, zapnutá automatická aktualizace počasí, vypnutá aktualizace času ze sítě. Tak na něm proběhl přechod z letního času naprosto bez problému, zobrazila se hláška, že se přepnul čas a vše funguje jak má. Operátor T-Mobile.
Xfantasy (184)|2.11.2010 09:48
Já jedu na Energy 25.října a také mám problém se změnou času.Musel jsem vypnout automatickou změnu času podle časové zóny.Na XDA má ale více lidí problém.. tak nevím zda li je to problém některých ROMek nebo BTS operátorů....

Každopádně nepoužívám Sense ale SPB takže lokace není řízena počasím..
Matt_CZE (62)|2.11.2010 14:22
mne dneska překvapila jiná věc, nevím, zda to s tím má něco společného, ale..
... napsal jsem přítelkyni smsku ona odepsala a potom koukám, že sou smsky nějáké zpřeházené a telefon hlásil, že mi jí poslala v 11:04 přitom sám ukazoval 10:24... tak to sem taky moc nepochopil...
All.Os (75)|2.11.2010 15:52
Taky mam rozhozene casy u SMSek, hodiny jsem nakonec nastavil rucne a funguji spravne, ale evidentne bude problem v siti. Mam O2.
Matt_CZE (62)|2.11.2010 17:11
já mám Vodafone a musel sem si to nastavit nakonec sám...
All.Os (75)|2.11.2010 18:39
Tak ja uz nevim, i kdyz jsem to mel manualne nastavene spravne, tak najednou mam o hodinu vic a prichozi SMSka ma spravny cas.
dinsberg (2)|3.11.2010 00:33
Zdravim. Taky se mi hodiny na HTC HD2 nesychronizovaly. Ony se ale nesynchronizuji internetem. Kdyz manualne prenastavim cas, i kdyz aktualizuju pocasi, nic se nestane. Pokud ale po tom nastaveni odpojim SIM kartu, tzn. zapnu rezim "letadlo", a pak mobil zase zavesim na operatora (O2), cas se posune o hodinu dopredu. Problem je myslim u operatora.
Matt_CZE (62)|3.11.2010 17:37
mohli by jste mi poradit co s těma smskama..? cokoliv mi příjde má o hodinu jinej čas... :(

EDIT: vyřešeno, blbě nastavené hodiny, je tu na mě něják moc možností jak ty hodiny nastavit... v Sense sem nastavil hodiny na MOJE POLOHA potom přímo v nastavení Windowsů běžel čas o hodinu později, ten sem změnil - vše funkční, aspon se tváří... bože bože... že já nekoupil android...
Xfantasy (184)|4.11.2010 08:27
Tak nevím kde je/byl problém,ale nyní synchronizace času funguje správně.Čas se nastavil automaticky správnej dle časové zóny.
Jsou dvě možnosti.. buď je na vině Operátor a čas se bere podle BTS,nebo byla chyba někde v "cetru" časového serveru odkud se čas zjišťuje podle časové zóny BTS.
V každém případě to tedy není chyba SW ani telefonu..
Matt_CZE (62)|4.11.2010 11:44
a co máš za operátora..? ja VDFN, chytam 3G a nemám ze sveho telefonu pocit, že si změnil čas... zkoušel jsem v tu noc i několikrát aktualizovat počasí a nic... no, uvidíme jak to bude vypadat při přechodu zpátky na letní...
Xfantasy (184)|4.11.2010 16:16
Tak OPRAVA... ráno to šlo a teť když sem vstával po noční je čas zase na letnim... takže zase ručně přehozeno a vypnut automat.. Energy má novou ROM tak kouknu jestli to nepůjde.
Jinak operátor je Vodafon.Ale kámošovi na HD2 se čas změnil i u Vodafonu (orig ROM).

EDIT: tak zas menší poznatek... u Energy ROM má špatnej posun času na svědomí Reginální Nastavení. Pokud nechám Eng tak se čas synchronizuje správně na zimní,ale když změnim na Czech a restartuju tak je opět letní...
All.Os (75)|5.11.2010 09:05
Taky mi dnes ráno zase naskočila hodina navíc, ale už nevím, kde mám co vypnout...
Adow (1267)|5.11.2010 14:57
All.Os: Vypni celý MDA a máš pokoj :D.. Doufal jsem, že se to časem vyřeší - zatím to tak ale nevypadá.
All.Os (75)|5.11.2010 15:15
Adow: Díky za tip :-) Dnes udělám HR (i z jiných důvodů) a uvidím...
Adow (1267)|5.11.2010 15:44
HR s tímhle nepomůže..
All.Os (75)|5.11.2010 15:49
Aha. No, měl jsem ho tak jako tak v plánu, tak jsem si říkal, že třeba pomůže i na tohle.
joklad (66)|5.11.2010 16:20
Já problém s časem nemám, je pravda že jsem ho srovnal přes AS
Xfantasy (184)|5.11.2010 21:21
U mne je řešení nechat Eng regio nastavení,nebo vypnout v nastavení telefonu Automatickou změnu lokace a času... a nebo nahodit orig ROM :no:
Adow (1267)|6.11.2010 11:51
U mě pomohlo vyhodit z kitchen balíček TimeZoneAutoFix - jedna ze součástí Sense. Jestli se mi ale teď bude měnit čas při přejezdu ze zóny do zóny, to nevím...
All.Os (75)|6.11.2010 21:15
U me je to cim dal srandovnejsi. Udelal jsem HR, coz jsem teda od Adowa vedel, ze nepomuze, ale ono to v prvni chvili situaci dokonce zhorsilo: postupne se mi cas posouval po 1 hodine, az dosahl +3 hodiny. Pak jsem ho nastavil na spravnou hodnotu, za chvili skocil o hodinu napred, tak jsem ho nastavil zase spravne a zatim drzi. Nechce se mi moc varit, ale asi to udelam podle rady vyse.
kubowitz_ce4you (32)|7.11.2010 21:09
Tak mně se posouval čas až na + 4 hodiny což bylo srandovní, protože bylo čtvrt na 9 večer skutečně, ale já měl už čtvrt na 1 druhý den :-) No nic, po poradě jsem v BsB tweaks vypnul automatické nastavení času a od té doby drží :-)
All.Os (75)|7.11.2010 22:30
Ja jsem si uvaril ROMku bez TimeZoneAutoFix a zda se, ze to pomohlo.
Matt_CZE (62)|8.11.2010 22:51
no fakt srandy kopec.... jak čtu dál a dál, tak začínám být rád, že se mi to "JENOM" NEPŘENASTAVILO :D Protože kdyby mi měl ten čas taky tak skákat, tak by mě asi mrdlo....
sinco_ce4you (229)|12.11.2010 17:31
Tak i ja mam problem s casem dorucenych sms. Je u nich posunuty cas +1hodinu. Ale v sense se ukazuje cas spravne, ve woknech je to taky spravne.A kdyz si dam vyhledat v e smartradech spoj tak tam mam prednastaven cas a ten je zase o -1 posunut. Cas u ztracenych hovoru je v poradku. PDA HTC Diamond 2, orig. rom, posledni verze. Muzete mi prosim poradit kde vsude se da nastavit cas?Dik

Edit: We woknech, nastaveni, hodiny a pripomunuti, jsem nastavil z polozky domov- Praha, Budapest, na polozku cizina-Praha, Budapest. A ok. Vizualne se cas nezmenil. Ale dorucene sms uz ukazuji cas spravne a smartrady taky. Treba to nekomu pomuze.
joklad (66)|12.11.2010 20:25
V Titaniu funguje čas i u sms bez problémů.