Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Jaky patch pro P750 ??

Lumpik_ce4you (0)|29.10.2010 21:07
Ahojky, mel bych na ostatni velikou prosbu. Nahral jsem si FW VGA WM6.1 CZ s podporou 128MB a 64MB - OS 19965 1.2.3 pro me PDA750, kteremu Pitka navysil pamet. Je to pecka, jsem max. spokojený. Poctive jsem procetl vicemene 80% diskusi, ale nenasel jsem zadnou poradnou radu na opravu, ci nejaky patch dale uvedeneho problemu. Kdyz mam PDA doma, neni absolutne zadny problem. Jakmile ale sednu do auta a rozjedu se, tak se v ruzne dlouhych intervalech rozsvecuje display a po nekolika sekundach zase zhasne, dejme tomu asi tak po 5-8mi minutach. Bluetooth ani nic jineho nebezi, ani WiFi, vyhledavani siti mam nastaveno na rucni, opravdu uz nevim co s tim. Byl by prosim nekdo tak laskav a poradil mi ? Jinak moc casto sem posledni dobou n echodim vzhledem k velikym zdravotnim problemum, tak mi prosim moc nenadavejte, ze to nekde je....nepovedlo se mi to najit.
tomsoft (2734)|29.10.2010 21:13
Hm, divné....
A když jsi doma, tak jak píšeš, je vše OK, ale v autě nee? A v tom autě, je zřízení nějak napájeno nebo ne.
Je spuštěná třeba navigace nebo nic?
A dělá to i když třeba zařízení "leží" na sedačce?
A dělá to i když je zařízení zamčeno tím "zamkátkem" co je na boku?
pitka (1346)|30.10.2010 00:57
Krásně popsáno ;)
Napájení LCD se zapíná jen nějakou aktivitou resp. podnětem/dotazem většinou příchozím hovorem či podobně.
Jak to popisuješ (jízda autem) trochu to vypadá jakoby předávání pásma mezi BTS nebo handover. I když handover spíše ne, protože to je proces při předávání hovoru. A rozhodně by neměl budit napájení LCD. Ty periody jsou velmi zajímavé, to chce sledovat a spojovat si kdy to přesně dělá.

Nemáš aktivovaný nějaký SW, který stahuje nějaká pravidelná data ? Resp. dotaz na data.
Proč máš nastaveno manuálně a dělá to i při automatickém nastavení ?
Dělá ti to v režimu GPRS nebo EDGE ?
Nemáš připojenou autonabíječku ?
Jakou máš verzi rádia ?
Lumpik_ce4you (0)|30.10.2010 04:26
tak radio mám verzi V4.6.8-PP, verze baterie 1.3, na PDA nic neběží, vše je tak jako po celou dobu doma. Normálně přijdu do auta, PDA položím do toho plastového držáku na husím krku na čelním okně, co je k němu dodáván. Není uzamčen (dělá to ale i když je) bočním tlačítkem, není připojen k autonabíječce. To, že mám nastavenou síť na ručně je proto, že bydlím u Chebu a stává se, že se na automatiku zaregistruji do sítě SRN, člověk si toho nevšimne a když pak proběhne třeba hovor ..... ejhle pak se divím při vyúčtování. Nastavení je jinak normální tak, jak je po HardResetu až na malé dolazení, včera jsem zkusmo přehrál znovu Pitkovo FW VGA 6.1 a dělá to stále. Někde jsem zde ale četl, že to již někdo měl takový problém ... už jsem to našel je to uživatel Lhota (https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=35275) v bodě 2 o tom taktéž píše. Už fakt nevím, vždy koukám na PDA, myslím si, že přichází zpráva či někdo bude volat a ... a nic, po chvíli zase zhasne. Baterie je přitom taktéž nabita. Nebo, že by to mohlo být třeba "zaregistrováváním v buňce" když jedu autem a různě jimi projíždím ? To už jsou jen takové blbé nápady, když člověk neví co. A dělá mi to celé dva roky, co ten FW mám, již si ale za boha nevzpomenu, jestli by to dělalo i s defaultním FW. Děkuji Vám ale za případnou radu či nápad... PK+
pitka (1346)|30.10.2010 11:20
Nepíšeš jestli ti to dělá ti to v režimu GPRS nebo EDGE ?
Děje se ti to i pokud si v CZ vnitrozemí ?
Lhota popisuje, že mu to dělá i s origo FW. Bohužel nezmińuje žádné další detaily.
Zkoušel si i jinou verzi rádia ?
Jakého operátora, tarif a jak starou SIMku používáš ?

Toto opravdu vypadá na nějaký RF problém a spíše mi to právě ukazuje na předávání pásma mezi BTS.
Tedy pokud se ti to děje v při jízdě autem. Máš v nastavení sítě automatiku, GSM nebo 3G ?

Na Asus stránkách se nachází patch P750NITZ.CAB který toto zmińuje.
P750 backlight patch
Additional features and improvements:
1. Improve backlight auto turn on problem

Když jsem koukal na funkce tohoto patche tak se dá vyčíst, že je to problém synchronizace času mezi zařízením vers BTS resp.sítí.
NITZ znamená Network Identity and Time Zone.

Nejsem si úplně jistý jestli ti tento patch správně pojede s mým FW, ale zkusit můžeš.
Lumpik_ce4you (0)|30.10.2010 13:06
Ahojky, omlouvám se, člověk si na vše hned nevzpomene co ještě k problému připsat. Dělá mi to v režimu GPRS (abych řekl pravdu ani nevím jestli EDGE musí být nějak aktivované či zaplacené, dělá mi to prostě jak jsem psal vše v defaultním nastavení, jak systému, tak i vlastností operátora O2, kterého mám... O2 Neon SMS s balíčkem O2 Top Pevná. A vesměs jsem pouzě z 99,9% ve vnitrozemí, kord v současné době, kdy mám velké zdr. problémy a jsem rád, že si dojedu k doktorovi na kontrolu. Simku mi budou tento týden měnit, jelikož mi z ničeho nic přestal fungovat Banking Spořitelny (nepomohlo ani přehrátí SW ve Spořce). Jinak jsem měl nastavenou Automatiku, zkusil jsem ale i dát napevno GSM, dělá to ale stejně. Za chvíli musím jet pro malého, tak zkusím zvolit vyhledávání sítě Automaticky mimo mnou nastavených Ručně a vyzkouším i toto. Jinou verzi radia jsem nezkoušel, jednak jsem se nechtěl vracet do nižší verze a abych řekl pravdu, ani nevím kde bych staší verzi sehnal. Ten P750 backlight patch, tak ten mám nainstalovaný, žádný problém to při instalaci nehlásilo, ale dělalo to právě i bez něj....proto jsem se pídil po foru, jestli se s tímto již někdo nesetkal a teprve až pak jsem napsal sem. Děkuji všem..
PK+