Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Diamond zůstane vyset při bootu

rasple (4)|26.10.2010 20:30
Zdravím, dostal se ke mě HTC Diamond ale po zapnutí najede jen boot logo s vypsanou rom atd, je tam D2 Erzika 9.. poté reaguje pouze na vyndání baterie.. :/ nějaké návrhy? chtěl bych to flashnout na 6.5 ROM Erziky, ale bohuzel zůstávám viset na tom boot logu.. :/
tomsoft (2734)|26.10.2010 20:36
No tak udělej HR pomocí tlačítek na zařízení.... nic jiného se udělat nedá. Jak udělat HR pomocí tlačítek, nevím, ale tady na fóru to určitě najdeš.
Třeba ZDE
rasple (4)|26.10.2010 20:39
takže pokud sem ted drzel vol dolu, a mack to cervene reset a mam na scr 4 pruhy s necim a zacali se mi do pc instalovat drivery ktomu tak spatny postup? :) Musim to zprovoznit, chci kamaradovi udelat radost :D
co se tyce WM: tak sem novacek a drzim ho porpvy v ruce spis se hrabu v iOS ale troufam si na to že dokazu dobre prelouskat navody a celkem me to bavi :D
ms.nomi (117)|26.10.2010 21:00
HR je stisknout a držet volume dolů a střed "joystiku" + "píchnout reset.

Pak to chce volume nahoru a po provedení HR opět volume nahoru.


Pokud Ti toto nepomůže pak:

vypnout v Activesync připojení přes USB
odpojit od kabelu
na Diamondu stisknout a držet volume dolů a píchnout reset.
naběhne do boot modu.
Pak to připojíš na kabel - dole se napíše USB.
No a můžeš spustit flash ROM.

Ale asi bych ještě udělal reset pomocí MTTY
ms.nomi (117)|26.10.2010 21:04
[quote=rasple]Zdravím, dostal se ke mě HTC Diamond ale po zapnutí najede jen boot logo s vypsanou rom atd, je tam D2 Erzika 9.. poté reaguje pouze na vyndání baterie.. :/ nějaké návrhy? chtěl bych to flashnout na 6.5 ROM Erziky, ale bohuzel zůstávám viset na tom boot logu.. :/[/quote]

Není náhodou D2 Eržika pro Diamond2???
WM6.5 Eržika pro Diamond není.

_Amos_ (368)|26.10.2010 21:09
Presně tak HR ti nepomůže, někdo se ti tam snažil dát špatnou romku. Takže ideální postup je MTTY a pak flash nové romky, horší varianta je vol- a červený reset pod stylusem zmačknout zároveň a držet až ti naběhne trikolora a pak flash romky...
ms.nomi (117)|26.10.2010 21:46
Jj.

Tak nějak jsem to psal ve svém prvním příspěvku :)
rasple (4)|26.10.2010 23:53
ho takže tam nekdo nahral D2 blbec... :/ :D
no ted tam davam uz erziku X takže díky chlapy už to jede :)
Indigho (7)|22.12.2010 18:48
Přejdu rovnou k problému a zároveň se omlouvám, pokud tu takové téma již je, nenašel jsem ho.

Pracoval jsem s touchem na mobilu. Následně mi touch přestal fungovat (nic se nedělo, po dotyku žádná odezva). Tlačítka normálně fungovala, tudíž jsem vypnul mobil pomocí tlačítek. Poté jsem ho zapnul a naskočila mi tato obrazovka (tj. bootovací) : http://img257.imageshack.us/i/dsc00442h.jpg/ || http://img189.imageshack.us/i/dsc00441ch.jpg/
Nedá se s tím nic dělat, nic nefunguje, žádná tlačítka, prostě nic =)
ms.nomi (117)|22.12.2010 19:58
Připoj k PC tak jak to je (v boot režimu), použij MTTY a pak nahrej ROM.
Indigho (7)|22.12.2010 20:05
Jsem obyčejný uživatel, což znamená, že nevím co je to MTTY a nevím kde sehnat ROM na Diamond.

- Dodám ještě, že pokud stačí MTTY jen spustit ze stáhnutého souboru a nemusí se nikam umístit, pak je problém v tom, že se nedá vybrat Místo COM 1 a COM 2 USB. Prostě tam není. Přestože na mobilu mi to píše USB a W7 mi stáhnul ovladače a USB přijal.

- Tak jako tak ale vůbec nevím, jak se s MTTY pracuje ani jakou ROM mám stáhnout.
ms.nomi (117)|22.12.2010 20:39
Zkus toto vlákno: www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=35274

Je tam i o MTTY a najdeš tam i ROM ke stažení a to dokonce českou.
Je to sice WM 6,1 ale skvělá. Sám ji používám.

Indigho (7)|22.12.2010 21:01
Pokud se nemýlím je zapotřebí přístup k Internal Storage a ten já momentálně nemám.

Dodám ještě, že se mi nedá připojit telefon pomocí Active Synch. Což je taky další problém. Předpokládám, že je to proto, že je v Bootovacím režimu, problém je, že se z něho nedá dostat.
ms.nomi (117)|22.12.2010 21:58
Ne, není potřeba přístup k internal....
Mtty ho nepotřebuje a nahrání ROM přes PC taky ne.

Je to pro laika (neber si to zle) na delší povídání...
Zkus to ještě pořádně prostudovat.
A pokud nepochodíš tak se můžem domluvit na pomoci třeba přes Skype nebo Icq.
Indigho (7)|22.12.2010 22:59
Vše z Diamonda zazálohujte (i komplet celou Internal Storage)!!!
Na PC spusťte ActiveSync
Zmáčkněte Soubor - Nastavení připojení
Zde odškrtňete (aby nebylo zaškrtnuté) "Povolit připojení USB"

--> To udělám, přesto mi po spuštění MTTY nejde přepnout na USB. Takže se nedostanu dál.
ms.nomi (117)|22.12.2010 23:08
MTTY spouštěj až po připojení USB - až je na PDA napsáno USB - místo toho SERIAL...

Ale myslím si, že bude v tomto problém ve W7 na PC.
Zkusit na PC s Win XP nemáš možnost?

Každopádně můžeš zkusit nahrát ROM i bez MTTY. Aspoň zkusíš jestli PDA bude fungovat.
Indigho (7)|22.12.2010 23:23
Tam po mě zase chtějí: "Připojte telefon k počítačí v režimu ActiveSync a nastavte spojení mezi telefonem a počítačem (Pomocí ActiveSync na Windows XP, Vista a vyšší pak Centrum zařízení WM)" Což jak jsem psal výše, nejde. jen tak mimochodem, po diskusích sem četl o problémech s Windows 7 64bit. Ty já mám.
Milis (129)|24.12.2010 13:28
Náhodou jsem řešil stejný problém minulý týden.

Správná připomínka je zkusit to na XPčkách. Pro zprovoznění MTTY (aby se objevilo v menu USB) je potřeba v sedmičkách vypnout ověřování nepodepsaných driverů a nainstalovat speciální ovladač pro USB (jiný než nainstalovaly sedmičky).

Než to ale takhle hrotit, doporučím jiný postup. Dostaň se do bootloaderu, tuším je to reset a držet vol down, zobrazí se trikolora a dole se objeví nápis serial, po připojení k PC by se měly nainstalovat drivery, případně se rovnou objevit nápis USB (místo serial). Pokud se toto povede, pak jednoduše vem originální ROMku, Diamond original ROM (vlevo dole Diamond). Flashuje se pouhým spuštěním RUU a následováním pokynů na obrazovce.

Jakmile bude mobil funkční, byť s origo 6.1 ROMkou, bude dost času nastudovat si, jak případně spustit MTTY nebo jak a jakou nahrát ROM.

Kompletní thread o MTTY s veškerými postupy jak spojení zprovoznit zde (prvních několik postů, více netřeba, pokud se nic nezvrtne): MTTY návod
Indigho (7)|24.12.2010 13:53
Tak jsem stáhl ROM na Diamond a při flashování mi to hned po 1% napsalo: ERROR [294]: Invalid vender ID
"This Update Utility cannot be used for your PDA Phone. Please check your Update Utility."
Milis (129)|25.12.2010 10:04
Pokud nemáš proveden Hard SPL, udělej dle tohoto návodu na XDA . Jinak je mobil samozřejmě uzamčen proti naflashování neoriginální ROM. Ty máš zřejmě diamonda od nějakého operátora, proto tam zřejmě nejde oficialní HTC ROM.
Indigho (7)|26.12.2010 23:24
Nic nepomáhalo, tudíž jsem telefon zaslal do servisu.