Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

prodlužování doby potřebné k připojení k internetu

Lipizzaner (60)|23.10.2010 22:36
Všiml jsem si, že v poslední době u mého přístroje (Acer DX900, WM 6.5) neúměrně narůstá doba, než se přístroj datově připojí ke vzdálenému serveru. Vytvořil jsem si proto prográmek, který mi měří čas, než mi přijde odpověď od serveru. Po hard resetu přístroje, který jsem provedl cca před půl rokem, trvala doba odpovědi od serveru necelých 12 s, po 4 měsících už 40 s, před měsícem 55 s a nyní je v průměru 65 s. Připojuji se přes gprs na stále stejný server stejným programem. Úplně stejná situace je, pokud si chci prohlížet www stránky. Načtení zcela první stránky (jakékoliv) trvá nyní více než 60 s, načítání dalších stránek je pak už velmi rychlé, neboli, pokud to upřesním, prvních 50 sekund se neděje vůbec nic, až v 51. sekundě vyskočí indikace datového spojení "G" v horní liště a pak se stránka začne načítat.
Zkoušel jsem pomazat dočasné soubory i cokies, ale to na to nemá žádný vliv. Je jedno, jestli se připojuji přes IE nebo Operu a jestli používám socketové připojení nebo http. Zjevně "něco" narůstá v mém přístroji, ale nevím co. Uvítám veškeré návrhy, nový hard reset se mi dělat nechce.
Zdenek Malinsky (9781)|23.10.2010 22:41
Tak udělej zálohu, potom hard reset a vyzkoušej na čisté cihle. Pak se můžeš obnovou vrátit do stejného stavu, v jakém máš PDA teď.
Lipizzaner (60)|23.10.2010 23:19
Jaký je nejlepší soft na zálohu a zpětné obnovení nainstalovaného softwaru?
Zdenek Malinsky (9781)|23.10.2010 23:31
Sprite, Resco, Spb, Sunnysoft u všech by trial měl fungovat.
Lipizzaner (60)|25.10.2010 21:04
Jasně, hard reset udělat můžu vždycky, ale tomu se právě chci vyhnout. A navíc po půl roce se situace může opakovat a budu před stejným problémem zase. Rád bych přišel na to, proč se ta doba prodlužuje.... :evil: