Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Eržika rom VS Deafult rom

DrumMates (17)|13.10.2010 13:53
Neviem je niaky velky podstatny rozdiel medzi eržikou a default wm 6.5, sense 2.5 ?? Používam aj tak sbp shell 3.5(Sense UI) a mobil mi ide celkom svižne, sice mi ide dost spomalene v sense animácia počasia, ale oplati sa davat eržiku???

Edit: ja som ešte nikdy neflashoval rom, neviem ani jako sa to robi , bojim sa o zaruku atd, ale niečo ma laka skusit to. Poradite mi?
Ondrowicz (32)|13.10.2010 14:30
Takže - po krátkém testování se mi zdá Eržika mnohem svižnější, než originální ROM. Má taky velkou výhodu v tom, že má (aspoň dle mého) už v základu integrováno mnoho "vychytávek", které by se jinak musely do originální ROMky doinstalovat. Jestli se vyplatí dávat novou ROM, to už bych nechal "na vkusu každého soudruha" ;)
Postup flashování je jednoduchý, je popsán v threadu o ROMce Eržika na tomto fóru, prvním krokem je odemčení telefonu (na to je třeba stáhnout a naflashovat Hard-SPL) a pak už je možné naflashovat nový systém podobně, jako jde upgradovat oficiální ROM. K dispozici je i program na zpětný flash pro odstranění Olinex Hard-SPL, pokud je třeba dát telefon do reklamace. Obecně není odemčení a flash nového systému nic složitého, pokud se něco v průběhu nepokazí :)
DrumMates (17)|13.10.2010 18:44
Ked som skušal HARD SPL tak mi nešiel, normalne ho mam pripojeny cez USB a cez centrum zariadeni windows mobile zosynchorinozovane atd, a ked spustim ten program tak mi vypiše program prestal pracovať, skušal som už hadam šecky možnosti, nechapem.
pylorus (42)|1.12.2010 22:11
Erzika se mi zdala velmi povedena, i kdyz osobne pouzivam (kvuli gtx theme) ENERGY rom ... Navic mi u Erziky perfektne fungovalo pocasi (ukazovalo mnohe mensi mesta / mista nez ostatni anglicke ROM). Ja jsem zastance romek uvarenych.
PS: HARD SPL - dej donation a vse pojede bez problemu, nebo popros autory... :-)
skinhead (7)|2.12.2010 10:22
Používal som varené romky od rôznych autorov a nakoniec som sa vrátil k origo romke s vlastnými nastaveniami. Doinštaloval som si programy ktoré som ja chcel a potreboval a nemal som ani raz problém že by mi niečo nefungovalo. A hard reset nebol zatiaľ nutný. Stačilo prečistiť CleanRAM-om alebo povypínať programy bežiace na pozadí a Diamond 2 beží ako srnka. ;-)
ondpet (71)|5.12.2010 13:04
No, já mám podobné zkušenosti, dlouho jsem používal originál ROM WM 6,5, pak jsem zkusil Energy Rom, Eržiku,Duttyho ROM, ve finále jsem skončil u origoš WM 6.1 a jsem maximálně spokojenej.
sinco_ce4you (229)|8.12.2010 09:52
Jak je na tom 6.1 a sms editor. Funguje jen ten z WM nebo se tam tlaci ten od HTC. Jde mi o to ze bych cele sense vypnul a udelal to jak na svem puvodnim stroji s wm 6.1. Na 6.5 se da htc sms editor vypnout, ale pak je problem s oznamovanim dorucenych sms. Tedy s vypnutim infa o dorucene zprave, po precteni sms. A je nejaky funkcni zadrhel w orig. wm 6.1 Nerad bych po instalaci dosel k zaveru ze neco blbne a zaplata neni a jedina moznost je prejit na 6.5 To by me asi jeblo. :))