Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

možnost současné synchronizace osobních a globálních kontaktů - Exchange/Kerio Connect

rriha (149)|30.9.2010 15:05
DD, Kerio v poslední verzi tvrdí, že podporuje synchronizaci více složek s kontakty přes protokol ActiveSync.
Dotazem na support Keria jsem zjistil, že důvod, proč mi to nejde na mém WM 6.1 zařízení nastavit, je na straně ActiveSyncu, který to nepodporuje.
Synchronizaci provádím přes Exchange/GPRS, tj. PDA nepřipojuji kabelem k PC
Vím, že kdysi existoval IntelliSync (www.pumatech.com), který umožňoval synchronizaci více složek s kontakty. Ten ale od doby, co pumatech požrala nokia, není dále vyvíjen/nabízen.
Prosím, existuje nějaká možnost, jak synchronizaci více složek s kontakty zajistit? Cílem je, abych měl v telefonu dostupné jak společné firemní kontakty, tak moje osobní kontakty. Dnes to řeším tak, že si firemní kontakty kopíruji do složek s osobními kontakty, ale protože těch firemních je více než 1000, tak je to otrava a těžko se to udržuje aktuální...
prosím, poraďte nějaké řešení...děkuji

PS - téma původně - asi nesprávně - založeno tady.
rriha (149)|4.10.2010 17:21
Opravdu Nikdo nevi? Nikoho to nezajima? Nikdo nemel potrebu to resit? Nikdo nema v praci globalni adresar s kontakty a k tomu pak svoje? Nikdo nepracuje se spolecnym kalendarem? ... jsem si myslel, ze kdyz uz spousta firem pouziva Exchange a lide si obecne zvykli na Outlook, tak ze tahle potreba (synchronizovat toho vice z ruznych mist) urcite netrapi jen mne... je mi to divne... potesi mne i reakce typu "taky bych tu funkci vyuzil, taky jsem hledal a taky jsem nic nenasel..."
sning (7)|7.10.2010 18:24
Zdravím,
řeším stejný problém. Mám Win 7(Office 2007) a WM 6.5(Office 2007) a protože se snažím oddělit práci od soukromí, tak jsem si v PC nastavil několik složek s kontakty, ale stejně jako vy , nejsem schopný donutit obě zařízení , aby provedla synchronizaci více složek s kontakty.
Nejsem si jistý jestli to ve WM vůbec lze, ale kolega co sedí vedle mě, připíchne iPhone k iTunes a aniž by musel něco nastavovat, tak se mu tam všechny složky kontaktů nasypou :evil: . Blbý, co!
Dobrá zpráva je, že Outlookem v PC to asi není, když to funguje na iPhonech. Teď ještě vyřešit , jestli je problém v samotném zařízení WM nebo v ActiveSyncu (resp. Centrum zařízení Windows Mobile).
rriha (149)|7.10.2010 22:23
Dozvedel jsem se (support firmy kerio), ze jejich software (alternativa k Exchangi) ten globalni adresar s kontakty nebo treba podslozky cehokoli k synchronizaci nabizi a ze problem je na strane koncoveho zarizeni, tj. nas problem je v tom, ze activesync to neumi zpracovat
Na Keriu mi pak rekli to stejne, co zakousi vas kolega - jediny chytry teefon, jehoz syncronizacni program zchroupe podslozky ci ruzne adresare, je opravdu iphone.
Myslim, ze jsem to tu uz psal: pokud vim, tak synchronizaci podslozek proti exchange serveru umel software intellisync, ktery uz ale - od doby, co firmu pumatech pozrala nokia - nejak nikde neni ke stazeni a nevim vubec, zda se dal vyvyji...
takze dotaz trva a prijde mi fakt divne, ze to nikoho nezajima.