Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Pomalé HTC

Nodon (1)|15.9.2010 17:06
Zdravím, Diamonda mám od vánoc a od té doby jse mi hodně spomalil, je takovy zasekaný a někdy i trochu poblblý. Slyšel jsem o nějaké reinstalaci systému nebo za co bych byl rád aktualizaci na nějakou lepší verzi.
baron_cz (74)|15.9.2010 20:36
Nejspíš máš zaneřáděný systém od různých aplikací a podle toho jak píšeš, tak máš nejspíš oficiální ROM, máš tedy dvě možnosti.

Buďto aktualizovat systém, tj. stáhnout si pro své PDA novější ROMku

Nebo provést hardreset, tím dojde k obnově tvého systému a budeš mít PDA ve stavu jako když si ho koupil.

Osobně bych zatím volil druhou možnost. V každém případě nezapomeň provést zálohu kontaktů atd. jinak o ně příjdeš.
Ondrowicz (32)|12.10.2010 16:58
Ještě záleží, co máš za systém. Já původně Diamonda koupil s WM6.1 (ten šlapal docela obstojně, potom jsem s ním ale měl problémy a flashnul jsem na novější WM6.5 - nutno dodat, že problém se systémem nesouvisel). Originální WM6.5 se mi také postupem času zdál čím dál víc zpomalený, ale je pravda, že to není žádný rychlík ani hned po čerstvém hardwarovém resetu.
Pro mě osobně byla pomalost oficiálního systému důvod pro odemčení telefonu a zkoušku neoficiální ROM, už se mi to zdálo neúnosné a downgradovat na WM6.1 se mi též nechtělo.
P.S. Pro zálohu důležitých dat doporučuju PIMBackup (kontakty, sms, úkoly..), jenom bacha, nekombinuj to s daty synchronizovanými přes PC, občas to dělá dost velkou paseku (zdvojené kontakty atd) ;)
ondpet (71)|12.10.2010 19:45
Já pro tyhle situace doporučuju buď hard reset a vyvolání zálohy,což je otázka cca dvaceti minut,jenže kolikrát právě s tou zálohou se tam ten problém natáhne znova.Já proto zálohuji jednou týdně a zálohy ukládám v PC,pak mám na výběr. Další z možností,která dost často zabírá,je vyčištění systému nějakým čistícím programem,mně se nejvíc osvědčil SKTools,potom pocket mechanic,ale na ten pozor,při neopatrném zacházení a neznalosti věci může udělat Pocket mechanic taky pěknou paseku..ale SKTools je najjasnější volba,já mám Diamonda2 cca půl roku,SKTools používám pravidelně jednou týdně..hard reset jsem musel dělat jen jednou,ještě na začátku,když jsem ho nastavoval a neměl zálohu,zálohu z původního PDA nemělo význam zkoušet..Nepoužívám ani HTC senze,ani SPB mobile shell,což jsou žrouti baterky a žrouti RAMky,jenom resco today plugin v kombinaci s SPB pocket plus..po soft resetu mám 102 MB volné RAM,při běžném provozu okolo 70 MB.Mám nainstalováno 113 programů nebo her a mobil běhá stejně rychle jako po HR.Je nutný taky použít nějaký program pro uvolnění RAM,např.SKTools to umí taky,nebo cleanRam... a mít přehled,kolik je RAMky volné,dělá to s rychlostí neskutečně velký divy.ROM mám původní WM 6.5,nejnovější jsem zatím neflashoval,nějak nemám potřebu zkoušet,protože ta ROM co v mobilu byla při zakoupení,je neskutečně stabilní a rychlá,teda,zpočátku to žádnej šlágr nebyl,ale právě po používání SKTools se to zrychlilo hodně.A samozřejmě platí-pravidelně zálohovat.Taky použít nějaký task manažer a zavírat aplikace,který běží na pozadí,cpou se právě do RAMky a zpomalujou celej systém..mně se osvědčilo Quick launcher menu,který je supr,umí zobrazit programy jako v klasický liště windows,navíc má v sobě jak task manažer tak čistič paměti.Nezapomeň,že klasickou odinstalací jakéhokoliv programu po něm furt zůstáváj stopy,hlavně v registrech,který je nutný právě čistit..já odinstalaci řeším přes ten SKTools,hned smaže i záznamy v registrech..většinou :)

Nezoufej,nenahrávej do mobilu každou kravinu,kterou na netu najdeš,čisti registry přes SKTools,zálohuj a máš naprostej pokoj a rychlýho Diamonda2.Dej vědět,co Ti to udělalo,pokud zkusíš ten SKTools,já na něj nedám dopustit,je to program,kterej by snad měl být součástí úplně každýho mobilu už v základu.