Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Kitchen - WM6.1/6.5/6.5.x - CZ - EržikaD2 - nahlédněte Eržice pod sukni :-) - verze 1.1/2.2/3.1 - 12.3.2011

Adow (1267)|9.9.2010 22:14
[h][color=red]EržikaD2 - nativní česká rómka pro Diamonda2[/color][/h]



[h]Nahlédněte Eržice pod sukni nebo ji oblečte podle svého :)[/h]
Ne, toto není téma, které by se věnovalo hambatým obrázkům :D. Věnuje se kuchyni, ze které jsou vařeny ROMky EržikaD2. Kuchyně je pro WM6.5 a obsahuje češtinu. K dipozici jsou verze s Titaniem (bez Sense), Sense 2.1 a Sense 2.5.

[h]Upozornění![/h]
[color=red]Do tohoto tématu prosím pište jen věci, které souvisí s kuchyní - problémy s vařením, možné opravy nebo updaty atd. Nechtěl bych tu řešit dotazy typu "Kde seženu HSPL a jak se to nahrává"! Pro vaření ROMky už musíte (přestože Ervirus Visual Bepe's Kitchen je luxusní a jednoduchá) mít nějaké znalosti - není to nic pro začátečníky nebo lamy! Za případné škody neručím.[/color]

[h]Struktura kitchen[/h]
Základem jsou 4 adresáře:
[color=blue]ROM[/color] - zde je uložena hlavička ROM a systémové věci - kernel. Tady raději nic neměňte, pokud si nejste jisti tím co děláte.
[color=blue]SYS[/color] - systémové věci - základ windows.
[color=blue]OEM[/color] - přizpůsobení systému, ovladače...
[color=blue]EXT[/color] - externí věci. Tady se asi nejvíc vyřádíte. Pod adresářem [color=blue]Diamond[/color] nebo jiným najdete věci vázené na konkrétní model (kitchen totiž kromě více jazyků může sloužit pro vaření ROMky pro více zařízení). Dalším adresářem je [color=blue]Shared[/color] (sdílený pro všechna zařízení) - a podadresáře v něm jsou určité [color=green]skupiny[/color] - to už vidíte z jejich názvů. Ve skupinách jsou pak samotné [color=green]balíčky[/color] (packages).

[h]Struktura balíčku - Package - zjednodušeně[/h]
EXT\Shared\Skupina\Název balíčku\[color=blue]files[/color] - sem patří všechny soubory potřebné pro běh balíčku - kromě těch jazykových
EXT\Shared\Skupina\Název balíčku\[color=blue]app.dat[/color] - definice cest, kam se mají soubory během instalace systému nahrát (obdoba initflashfiles.txt ze staré kitchen)
EXT\Shared\Skupina\Název balíčku\[color=blue]app.reg[/color] - sem patří nastavení, která se uloží do registru Windows (obdoba xxxxxxxxxxx.rgu)
EXT\Shared\Skupina\Název balíčku\[color=blue]package.ini[/color] - informace o balíčku, definice závislostí balíčků, certifikáty.. Toto se až zas tak často nepoužívá..
EXT\Shared\Skupina\Název balíčku\[color=blue]_skip[/color] (apod.) - tímhle si kitchen rozlišuje jestli balíček bude nebo nebude obsažen v ROM. Upraví se to samo při vaření.
EXT\Shared\Skupina\Název balíčku\[color=blue]0405[/color] (např.) - sem patří jazykově závislé soubory - 0405 je čeština, 041B slovenština. Zase tu budete mít adresář "files" a soubory app.reg, app.dat atd. S těmi můžete čarovat stejně jako u klasického balíčku.
Balíček samozřejmě nemusí obsahovat všechny komponenty. Vzor balíčku najdete třeba i v "\Tools\Package_sample". Balíček, který v rámci adresářové struktury ROM vytvoříte se po novém spuštění kitchen zobrazí v seznamu balíčků a můžete jej přidat do ROMky.

[h]Recept - aneb jak vařit[/h]
Pokud nechcete přidávat vlastní věci, jen přidat nebo odebrat balíčky, které kitchen obsahuje, můžete postupovat následovně:
Rozbalte kitchen a spusťe Erviuskitchen.exe. Otevře se vám prostředí Ervirus visual Bepe's kitchen. Pokud budete chtít vyjít z "oficiální verze" Eržiky, stiskněte Load ROM.

Načte se vám obsah vybrané ROMky. Každý řádek v okně znamená jeden balíček (package). Sloupce pak označují jestli je balíček přidán do ROM, jeho název, jestli má jazykové varianty, jestli má varianty v závislosti na rozlišení atd.. Balíčky si můžete v prostředí kitchen taky okomentovat.

Jednoduchým poklepáním na balíčku můžete tento odebrat nebo přidat do ROMky. Stejně tak můžete odebírat nebo přidávat celé bloky (když v rámci bloku kliknete pravým tlačítkem myši). Jestli je nebo není balíček obsažen v ROMce zvýrazňuje zelený pruh a True ve sloupci Included.

Když máte hotovo, můžete udělat další úpravy v ROM - například nastavit systémový datum, identifikaci ROMky a další pokročilé věci (v Rom Tools) nebo třeba změnit PagePool budoucí ROMky (kliknutím na Other). Dále kitchen obsahuje různé editory registrů atd. Prostě spousta možností v luxusním GUI balení. Až budete spokojeni s dalším tuněním, stiskněte Create ROM.

Systém začne "chrochtat" a plně automaticky vygeneruje novou ROMku. Toto trvá kolem 5 minut, dle rychlosti počítače a obsahu ROMky. Až je hotovo, kitchen zobrazí následující hlášku..

V tomto okamžiku můžete kitchen uzavřít (své dílko - pokud jste tak už neučinili dřív - si uložte stisknutím na Save ROM). Uvařenou, čerstvou RÓMku najdete v adresáři "RELEASE_Topaz" s názvem "TOPAIMG.nbh".
Uložené soubory s definicí ROMky najdete v adresáři Tools\RomSaved. Když se do souboru .erv podíváte, je tam definice jazyku, systému atd. a seznam balíčků, které byly do ROM začleněny.

[h]Máme uvařeno - instalace ROM[/h]
  • Zazálohujte kontakty, kalendář, SMS... Věci v internal storage zůstanou.[/*]
  • Musíte mít Unsigned HardSPL !! - ten naleznete zde.
  • [color=red]Nepište prosím sem do tématu dotazy jak HardSPL nahrajete do telefonu, jak telefon odblokujete atd.[/color][/*]
  • Nahtejte soubor TOPAIMG.nbh do kořenového adresáře paměťové karty (pozn. ROM jde instalovat i přes ActiveSync připojení z PC - jednoduše rozbalte archiv a spusťte CustomRUU.exe)[/*]
  • Stiskněte a držte vol- + stylusem stikněte reset (tlačítka pořád držte)[/*]
  • Po výzvě stiskněte on/off tlačítko[/*]
  • Po naflashování uděleje hard reset (držte vol- + vol+ + stylusem reset)[/*]
  • Vše samozřejmě děláte na svou vlastní zodpovědnost - neručím za stráty na přístrojích ani lidech![/*]
[h]Poznámka na závěr[/h]
Očekávám, že se vyrojí pár nových kuchařů a ROMek. Budu rád, když k ROMce uvedete můj "kredit" a že ROMka pochází z EržikyD2 ;).

[h]Dobrovolný příspěvek[/h]
Vývoj Eržiky stojí nejen čas (a moje přítelkyně by vám mohla vyprávět :D), ale i peníze (RapidShare, některé programy...). Pokud se vám Eržika líbí, podpořte její vývoj. Příspěvek je dobrovolný, záleží jen na vás kolik a jestli vůbec přispějete. Všem, kteří přispějí patří velký dík!
Číslo účtu u mBank je 2200597461/6210, kdo má paypal, můžete kliknout na "Donate".
Adow (1267)|9.9.2010 22:15
[h]Changelog[/h]
EržikaD2 1.0 je výchozí verzí.

EržikaD2 2.0
  • WM 6.5 build 21914[/*]
  • jiné kodeky na video (originál 2.53 Topaz)[/*]
  • oprava nahrávání videa[/*]
  • oprava přehrávání videa v YouTube - chování videa při přehrávání v HQ - viz FAQ[/*]
  • nová verze a oprava vlastních slov v xT9[/*]
  • nové verze některých balíčků HTC[/*]
  • nová verze ArkSwitch, GoogleMaps, TotalCommander[/*]
  • jiná verze Menu Enhancement - menu v Excelu už funguje jak má[/*]
  • optimalizace grafiky (mělo by trošku uvolnit paměť)[/*]
  • přidán link na Marketplace do nabídky Start[/*]
  • opravy češtiny, kompletně nová čeština pro aplikaci Facebook[/*]
  • přidán balíček "Z_Adow_No_Start_icons!" v sekci "Grafika"[/*]
  • Pouze ve verzi Titanium:
  • - oprava ukládání nových kontaktů z telefonu[/*]
  • Pouze ve verzi Sense 2.1:
  • - oprava aplikace Album[/*]
  • Pouze ve verzi Sense 2.5
  • - kompletní manila 2.5.2018
    - přidána podpora režimu na šířku v celé manile (kromě Twitteru - tam bych musel dát starší verzi a ta nefungovala korektně) - chování otáčení viz FAQ
    - HTC Messaging Client 1.8.2019
    - novější verze telefonní aplikace - s konferenčními hovory a finger-friendly nastavením (ale bez roletky přes tlačítka)[/*]

EržikaD2 2.1 (WM 6.5)
  • WM 6.5 build 21914 (jako ve verzi 2.0)[/*]
  • nové Office Mobile 2010 + pro Eržiku upravená čeština (konec problémů s menu v Excelu)[/*]
  • nová verze Menu Enhancement[/*]
  • upraveno ovládání - po podržení tlačítka pro snížení hlasitosti se spustí lampička[/*]
  • oprava šablon v Office (startování Wordu, výběr výchozí šablony ve Wordu a Excelu)[/*]
  • oprava zobrazení ikony BT (TaskBarIconManager)[/*]
  • oprava chování přehrávače videí (po skončení videa nebo při stopnutí)[/*]
  • oprava přehrávání v YouTube (vypnutí proxy) - teď už si můžete vybrat jakou kvalitu chcete a vše pojede pěkně se zvukem a bez sekání[/*]
  • oprava převrácených obrázků v YouTube[/*]
  • oprava grafiky - zatržítek motivu Green-Black a nastavení tohoto motivu jako výchozího[/*]
  • další menší opravy - hlavně čeština[/*]
  • Pouze ve verzi Titanium:
  • - nová verze Phone Canvas Enhacement (telefonní aplikace)
    - nová verze Album a MediaToolKit[/*]
  • Pouze ve verzi Sense 2.1:
  • - nová verze Album a MediaToolKit
    - pozn. 1 pro Sense 2.1: v této verzi může ještě zlobit nastavování času - tady TimeZoneAutoFix vypnout nejde (Sense jinak hlásí chybu)[/*]
    - pozn. 2 pro Sense 2.1: po přehrávání videí ze Sense se musíte vrátit šipkou zpět. Z TC nebo Album je to OK.
  • Pouze ve verzi Sense 2.5:
  • - nová verze Phone Canvas Enhacement (telefonní aplikace)
    - Co0kie Home Tab 2.0.0 s editorem a nastavením Eržika - vizuálně je to teď k nerozeznání od CHT 1.8.5, verze 2.0.0 ale nabízí mnohem víc možností a je rychlejší
    - kompletně předělána čeština HTC Messaging Clienta - funkční Zabezpečená schránka (schránka chráněná heslem)
    - patch na rychlejší animaci počasí
    - odstraněn balíček TimeZoneAutoFix - zakázáno automatické nastavování hodin[/*]

EržikaD2 3.0 (WM 6.5.x)
  • WM 6.5.x build 21684[/*]
  • verze 3.0 je výchozí verzí s WM 6.5.x - obsahuje to stejné jako verze 2.1 + další změny:[/*]
  • přidána aplikace AMeBa - exluzivně vč. překladu do češtiny[/*]
  • přidána hra BubbleBreaker (která ve WM 6.5.x standardně není)[/*]
  • upraveno ovládání - ArkSwitch je na celé první polovině statusbaru[/*]
  • různé opravy pro COM3[/*]
  • odebrána aplikace BattClock[/*]
[color=blue]EržikaD2 1.1[/color] - aktuální verze s WM 6.1 - samostatná kitchen
  • WM 6.1 build 21056[/*]
  • verze 1.1 je výchozí verzí s WM 6.1 - vychází z verze 2.1 + další změny:[/*]
  • některé balíčky vyměněny za starší, kompatibilní s WM 6.1[/*]
  • starší ovladače - originál z poslední verze WM 6.1 vydané pro Diamond2[/*]
  • další úpravy související s WM 6.1[/*]
  • Pouze ve verzi Sense 2.5
  • - kompletní manila 2.5.2021 a s ní související balíčky
    - oddělány karty Facebook a Twitter (bohužel nutnost pro stabilní běh systému - už toho bylo na WM 6.1 moc)
    - odebrán Marzens InCallTweak[/*]

[color=blue]EržikaD2 2.2 (WM 6.5) a EržikaD2 3.1 (WM 6.5.x)[/color] - aktuální verze s WM 6.5 a WM 6.5.x - společná kitchen
  • WM 6.5 build 21914[/*]
  • WM 6.5.x buildy v kitchen 21687, 23152, 23699, 28245 a 29013[/*]
  • většina balíčků aktualizována z HTC Huashan/Oboe[/*]
  • nový CommManager a nastavení Wi-Fi (vlastní překlad do češtiny)[/*]
  • zmenšena grafika nabídky Start (více volné RAM)[/*]
  • změna výchozího pozadí Eržiky[/*]
  • spousta dalších menších oprav - registry, čeština...[/*]
  • Pouze ve verzi Sense 2.5:
  • - kompletní manila 2.5.2021
    - vrácen balíček TimeZoneAutoFix - zakázáno automatické nastavování hodin
    - odebrán Marzens InCallTweak[/*]


[h][color=red]Download[/color][/h]
Kitchen EržikaD2 - aktuální kuchyni naleznete vždy zde

Pozn.: Nevytvářejte, prosím, vlastní mirrory (uploady) - když bude potřeba přidám sám. Jsem rád, když vím kolik lidí tu kterou verzi stáhne.
Taky prosím nikam nedávejte přímé odkazy na soubory - dávejte jen ty na složky - jinak nefunguje počítadlo. Děkuji ;).
Dík patří Andrejovi, který laskavě poskytl prostor na svém serveru Melicher.eu :yes:.
Adow (1267)|9.9.2010 22:16
[h]Často kladené otázky[/h]
[color=red]Otázka: Antivir mi při rozbalování kitchen našel viry v některých (celkem 2) souborech!!!
Odpověď: Bohužel s tím nic nenadělám. Jedná se o soubory beperom_enabler.exe a implantxip.exe. AVG mi u nich taky hlásí podezření na trojského koně. Na XDA-Developers ujišťují, že jde o planý poplach. Nicméně tyhle dva soubory jsou naprosto nezbytné pro uvaření ROM a není k dispozici jejich "čistější" varianta. Je to jen na vás - musíte jim vystavit vyjímku. Za případné škody neručím!![/color]

Otázka: Jak ušetřit co nejvíce RAM snadno a rychle?
Odpověď: Nepoužívat vlastní ikony v nabídce Start. O úpravu byl zájem, tak jsem se rozhodnul ji co nejvíc zjednodušit. Stačí zatrhnout balíček "Z_Adow_No_Start_icons!" v sekci "Grafika". Tohle stačí. Pokud chcete ušetřit kromě RAM i místo, oddělejte balíčky týkající se nabídky Start v sekci Grafika.

Otázka: Kde najdu další balíčky?
Odpověď: Použij Google. Nejvíce věcí je tradičně na XDA-Developers. Pokud chcete balíčky z jiné ROM, pomocí kitchen je možné i ji rozbalit (ty neoficiální ale většinou nejdou) - tlačítko Dump. Na XDA-Dev najdete také různé utility - např. Ervius Package Creator nebo CAB to OEM. Tyhle aplikace vám dokážou vytvořit balíček - sice ve formátu staré kitchen, ale to už jde lehce upravit.

Otázka: Jde nastavit přímo v ROM e-mailový účet tak, abych ho nemusel po instalaci ROM nastavovat?
Odpověď: Ano, jde to. Tady je návod.


[h]Zajímavé odkazy[/h]
Všemožné utilitky, které můžete při vaření potřebovat
Popis balíčků EXT a SYS - co je k čemu dobré
Návod tvorby balíčků
Vcelku pěkný popis balíčků pro manilu 2.5 od Kisja - část 1, část 2
Editace exe, dll, mui - změna ikon, obrázků nebo hlášek
Roans (20)|16.9.2010 08:41
Dotaz k SMS zprávám (SMS nastavené jako chat, Sense 2.5).:
Pokud klepnu na text náhledu zprávy na kartě Sense, zobrazí se v případě více zpráv se stejným adresátem zprávy jako chat. V menu "Nabídka > Nástroje > Velikost textu" lze upravit velikost textu. OK.
Pokud ale v Sense na kartě zpráv použiji nabídku "Seznam zpráv" a ze zobrazeného seznamu vyberu některou položku (také s více zprávami, aby se použil pohled chat), velikost písma nijak upravit nelze. Vzhledem k tomu, že se u odchozích zpráv jedná o šedé blechy na šedém podkladu, jsou zprávy třeba na sluníčku prakticky nečitelné.
Nešlo by tady trochu zvětšit font nebo upravit Sense tak, aby přebíralo velikost fontu ze systému nebo nastavení zpráv?
Roans (20)|16.9.2010 08:50
A hned další dotaz k SMS zprávám (SMS nastavené jako chat, Sense 2.5): Ve zprávách nelze nikde vybírat text a kopírovat ho. S tím by nešlo něco udělat?
All.Os (75)|16.9.2010 09:16
V první řadě si zahraju na moderátora - tyhle dotazy patří do tohoto tématu :-)

No a vybírat text v SMSkách jde právě v tom zobrazení přes Seznam zpráv. Musíš podržet prst nad zprávou a zvolit Provést výběr.
Roans (20)|16.9.2010 09:47
OK s tím tématem máš asi pravdu, přemýšlel jsem o tom, ale je to ukuchtěná trochu odlehčená ROMka, tak byla jedna z možností, že jsem to někde zmastil :).

S výběrem textu díky za postup... ale kdyby to někdy šlo bez průchodu seznamem zpráv, bylo by to super.

Jinak samozřejmě díky za skvělou práci Adame !!!
Adow (1267)|16.9.2010 12:59
[quote=Roans]Pokud ale v Sense na kartě zpráv použiji nabídku "Seznam zpráv" a ze zobrazeného seznamu vyberu některou položku (také s více zprávami, aby se použil pohled chat), velikost písma nijak upravit nelze. Vzhledem k tomu, že se u odchozích zpráv jedná o šedé blechy na šedém podkladu, jsou zprávy třeba na sluníčku prakticky nečitelné. [/quote]
Seznam zpráv otevře rozhraní Outlooku. Outlook podporuje zoombar - text si můžeš libovolně zvětšit zmenšit. V Eržice je navíc šablona, která mění vzhled při prohlížení zpráv v Outlooku (najdeš ji v Grafice / Astronout_Manila_WM_SMS_Skin_0.80.615). Tam si můžeš i v HTML/CSS nastavit výchozí velikost nebo jak to má celé vypadat ;).

[quote=Roans]A hned další dotaz k SMS zprávám (SMS nastavené jako chat, Sense 2.5): Ve zprávách nelze nikde vybírat text a kopírovat ho. S tím by nešlo něco udělat?[/quote]
Jedině použít HTC Messaging Clienta. Pořád se mi moc nezdá, ale možná se s ním zkamarádím.

Jo a ještě jednou díky za podporu!
Adow (1267)|10.10.2010 19:58
Nahrána kitchen pro novou verzi Eržiky a doplněn jeden bod do FAQ ;).
_Amos_ (368)|10.10.2010 20:41
Už jsem ji vyhlížel ráno:)
Hitam (15)|13.10.2010 20:25
Ahoj, zvažuju možnost ukuchtit svoji odlehčeno variantu, ale narazil jsem na problém hned při instalaci kitchen. Při instalaci exe souboru mi to vyhodí hlášku, nevíš co s tím ? A ještě jeden dotaz, dá se z Eržiky vyhodit Facebook a jeho integrace do telefonní aplikace a Twiter ?
00349558_Kitchen_jeSp.jpg
Baristom (12)|13.10.2010 22:17
ČAU co se týče toho spuštění kuchyně tak rada zní:
spouštět v pruzkumníku ve vindows a na soubor erviuskitchen.exe kliknout pravím a dát spustit jako správce.
Předpokládám že máš Win7. Mě to dělá taky.
Adow (1267)|13.10.2010 23:07
[quote=Hitam]Dá se z Eržiky vyhodit Facebook a jeho integrace do telefonní aplikace a Twiter ?[/quote]
Nejjednodušší je vyhodit Twitter - tam stačí zrušit jen jedno zatržítko v sekci Sense 2.5. U Facebooku je to složitější. Pokud chceš oddělat FB kartu, zruš zatržení v modech Sense. Pokud chceš oddělat i podporu v lidech, tak zruš Facebook Engine a udělej následující úpravy v registrech Sense - People:[code][HKEY_CURRENT_USER\Software\HTC\Manila]
"Facebook.Disable"=dword:1
"EnableOnlineAlbum"=dword:0[/code]Podpora zůstane ještě v Albu. Nebo spíš položky v menu - ty ale nebudou fungovat.
Hitam (15)|14.10.2010 01:52
Baristom: jj, mám sedmičky, už to jede díky..
Hitam (15)|14.10.2010 01:56
Adow: zatržítkama jsem to samozřejmě v telefonu zrušil hned a v registrech jsem teď taky tu úpravu udělal, ale nevím kde najít FB Engine... Já ty soc. sítě nějak nemusím a štve mě už jen jejich přítomnost v telefonu i když vím, že nejsou spuštěné.. A jinak jsem se chtel ještě zeptat, dá se rovnou v Kitchen, pokud bych vycházel z EržikyTwitter a FB úplně zrušit ? Případně jestli mi poradíš konkrétní balíček..
EDIT: Když kouknu na kartu lidé, nebyla tam čtvrtá položka FB ? Jestli se pletu, tak se omlouvám za zbytečný dotaz, ale já tam teď mám "aktualizace a události" a nevím jestli to tam bylo, nebo to nahradilo FB. Ale když na to najedu, tak se restartuje Sense a to asi nemá být, nebo ano ?
00349573_20101014_001_SNY.jpg 00349573_20101014_002_72nC.jpg
Adow (1267)|14.10.2010 20:35
Ty změny co jsem popisoval se týkají kitchen, ne nainstalované ROMky..
Hitam (15)|14.10.2010 22:34
Aha, tak mě zmátly ty registry.. tak ještě budu bádat.. dík
EDIT: poradíš mi ještě jak se dostanu do těch registrů v kitchen ? Nepřišel jsem na to..
Baristom (12)|15.10.2010 19:04
Chci se zeptat. Nejsem z toho moc moudrý. Mám soubor s koncovkou .cab jak ji přidám do vařené romky, aby byl po flashnutí nainstalovaný? dík :)
Adow (1267)|15.10.2010 19:21
Hitam: V každým balíčku je soubor app.reg a v něm jsou zápisy do registru. Stačí si přečíst první příspěvek :-P

Baristom: Ve druhém příspěvku je odkaz na užitečné utility. Případně googli Ervius Package Creator (nejlépe 2.7)..
Baristom (12)|20.10.2010 19:33
Nebyl by někdo ochoten napsat postup jak do romky při vaření vložit cab soubor tak, aby byl pak v romce naistalovaný. Hledám různě na netu, ale nemůžu nic v cz najít. Zkoušel jsem Ervius Package Creator ale nevím co jak dál. pls
All.Os (75)|20.10.2010 21:20
Zkopiruju ti, co mi poradil Adow :-)

[quote]U toho package creatoru: spustíš, stiskneš open CAB, ten se otevře v CAB Analyzeru. Tam zmáčkneš na ikonu s adresářem - je nalevo od adresáře se "SEL.". Dáš OK (cestu neměň), zavřeš okno analyzeru. V creatoru zmáčkneš Done a následně Complete package.
Pak je ještě jiná verze, která dělá vše automaticky, ale hodně CABů mi vůbec nesežere.
Obojí ti udělá balíček do staré kitchen - soubory musíš přesunout do adresáře files, initflashfiles.txt přejmenovat na app.dat a xxxxxxx.rgu na app.reg. Soubory xxxxxxx.dsm a option.xml můžeš smazat.[/quote]
Adow (1267)|22.11.2010 13:25
Kitchen pro verze 2.1 a 3.0 je uploadnutá ;).
Adow (1267)|1.12.2010 16:09
[h]Jak jednoduše vytvořit z CABu balíček[/h]
Upravil jsem pro vás asi nejjednodušší utilitku, která je k tomuhle k dispozici. Jde o Package Creator 2.7 od Erviuse. Úprava spočívá v tom, že program už automaticky předělává linky typu Windows/Start Menu a Windows/Startup na české ekvivalenty, které potřebuje Eržika. Taky obsahuje jednoduchý BAT převaděč starého typu balíčku na nový EXT.
Někdy mi tenhle program trošku zlobil, ale už jsem přišel na to čím to bylo - takže se o to můžu podělit ;).

Jak na to:
1. Stáhnutý CAB soubor uložte do adresáře programu (např. Test.cab)
2. spusťte program (package-creator-v2.7.exe)
3. kliněte na "Open CAB file" a vyberte soubor (Test.cab)
4. po chvilce se objeví okno "Done" a program můžete ukončit
5. v adresáři programu se vytvořil podadresář s názvem původního CAB souboru (pro mě tedy adresář Test) - to už je hotový balíček typu OEM
6. pokud chcete převést tento OEM balíček na EXT použijte (alespoň ti, co mají ve Windowsech příslušná práva) OEM2EXE.bat (příklad použítí: OEM2EXE.bat Test)

Pokud program vyhodí chybu a odmítne CAB převést
Musíte si někde opatřit editor CABů a zrušit v CABu kompresi. Pak už by to mělo jít..

Download
Package Creator 2.7 (CZ adresáře)
_Amos_ (368)|1.12.2010 18:54
Tak to je luxus, časem člověku sice nepřijde těžky si ten balík předělat, ale když se to udělá samo:)...

Jsi třída......!!!!!.......
Llord (4)|2.12.2010 18:08
Zdravím vás, mám jednu prosbičku. Chtěl bych si změnit startovací obrázek a zvuk na Diamondu 2.....Něco na způsob bootu od Eržiky. :bulb: Poradí mi někdo jak? Moc díky
Adow (1267)|2.12.2010 21:02
Základní nastavení je v OEM - OperatorPKG:
[code][HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\HTC\HTCAnimation]
"StartupGif"="\\Windows\\hTC_animated.gif"
"StartupWav"="\\Windows\\HTC-QuietlyBrilliantBoot.wav"[/code]
Eržika to má nastaveno (upraveno) v EXT - Grafika - Eržika Sceens..
stihacka (25)|11.1.2011 23:43
Tak jsem si zkoušel trochu poupravit obsah ROMky 21914 Sense 2.5 a když dám "create" tak mi to vždycky po chvíli hodí chybu něco jako že jsou duplicitní moduly. Zkoušel jsem to i bez úpravy čehokoli. Skončí to na těchto několika řádcích:

Package: Opera_10_fix Excluded By ROM!
Package: Time_Zone_Auto_Fix_1_0_19193928_00 Excluded By ROM!
Package: aGPS_Confirmation_1_0_20111829_00 Included Into ROM!
Package: AppointmentEditor_1_0_20162729_0 Included Into ROM!
Package: Audio_Manager_Engine_2_0_20161223_h Included Into ROM!
Package: BrowserSnapshot_1_0_19224019_0 Included Into ROM!
Warning!!! Found Module duplicate on Module...
Package: Contact_Picker_1_0_20161420_00 Included Into ROM!
Warning!!! Found Module duplicate on Module...
Package: Contact_Utility_Engine_1_2_20152422_00 Included Into ROM!
Package: Email_Setup_Wizard_2_3_20161224_10 Included Into ROM!

Mě by stačilo se jen zbavit Arkswitche a mít klasickej obyč taskmanager.
Adow (1267)|12.1.2011 17:06
A máš tam určitě všechny soubory - neodstranil ti třeba něco antivir? Kuchyň totiž jinak jede, vydané ROMky jsem z ní vařil ;)
stihacka (25)|12.1.2011 23:00
Tak jsem to zkoušel znova rozbalovat a asi se to špatně stáhlo, hlásí mi to pár chyb při rozbalování...

EDIT: Stáhnul jsem to znovu a pořád hromada chyb, začínám mít podezření na noťase, zkusím to ještě na klasickým pc.
Adow (1267)|14.3.2011 10:11
[h]Aktualizace[/h]
Po menších problémech s uploadem jsou nové kitchen nahozené :D.

[color=blue]EržikaD2 1.1[/color] - aktuální verze s WM 6.1 - samostatná kitchen
  • WM 6.1 build 21056[/*]
  • verze 1.1 je výchozí verzí s WM 6.1 - vychází z verze 2.1 + další změny:[/*]
  • některé balíčky vyměněny za starší, kompatibilní s WM 6.1[/*]
  • starší ovladače - originál z poslední verze WM 6.1 vydané pro Diamond2[/*]
  • další úpravy související s WM 6.1[/*]
  • Pouze ve verzi Sense 2.5
  • - kompletní manila 2.5.2021 a s ní související balíčky
    - oddělány karty Facebook a Twitter (bohužel nutnost pro stabilní běh systému - už toho bylo na WM 6.1 moc)
    - odebrán Marzens InCallTweak[/*]

[color=blue]EržikaD2 2.2 (WM 6.5) a EržikaD2 3.1 (WM 6.5.x)[/color] - aktuální verze s WM 6.5 a WM 6.5.x - společná kitchen
  • WM 6.5 build 21914[/*]
  • WM 6.5.x buildy v kitchen 21687, 23152, 23699, 28245 a 29013[/*]
  • většina balíčků aktualizována z HTC Huashan/Oboe[/*]
  • nový CommManager a nastavení Wi-Fi (vlastní překlad do češtiny)[/*]
  • zmenšena grafika nabídky Start (více volné RAM)[/*]
  • změna výchozího pozadí Eržiky[/*]
  • spousta dalších menších oprav - registry, čeština...[/*]
  • Pouze ve verzi Sense 2.5:
  • - kompletní manila 2.5.2021
    - vrácen balíček TimeZoneAutoFix - zakázáno automatické nastavování hodin
    - odebrán Marzens InCallTweak[/*]


[h][color=red]Download[/color][/h]
Kitchen EržikaD2 - aktuální kuchyni naleznete vždy zde
Adow (1267)|15.3.2011 07:18
Kitchen znovu uploadnuta - chyběl tam balíček HTC Messaging Client..
neobit (122)|15.3.2011 07:25
Všichni ti moc děkujeme :)
Já už stahuju tu opravenou verzi a odpoledne zase něco zkusím :)
Měj se a dík! :)
Adow (1267)|16.3.2011 13:50
Kdo by si opět chtěl zaexperimentovat, venku jsou další dva buildy - 21689 a 29017 ;)...
neobit (122)|16.3.2011 14:58
Adow:
Kristovanoho...sotva jsem prozřel a zjistil, že build 29013 mi šlape špičkově, tak abych zase byl v pokušení... :D

Mimochodem...jak se v kitchen při vaření ROMky nejlíp zbavit toho Eržika Lockscreenu? Když ho jen tak odeberu, tak to není to pravý ořechový...někde na něm možná něco závisí a prostě to pak nefunguje... :(
A druhá otázka...kde máš v kitchen nastavený umístění Start ikonek Marketplace, Hledání v telefonu, a Průzkumník souborů? Našel jsem jen tu JavaBlend... :( Chtěl bych je už po sestavení ROM mít někde jinde...
Adow (1267)|17.3.2011 07:47
Co myslíš tím Eržika lockscreenem? Ikony? Jestli ty, tak to je v sekci grafika (DINIK_-_Anastasia_Lockscreen). Pokud chceš přejít na ten HTC lockscreen, tak ten je ve stejné sekci (HTCLockScreen_2_0_20203825_00).
Naprostá většina ikonek - obzvlášť těch systémových je opět v grafice (DINIK_-_Anastasia_Start_HTC_Messaging_96)..
neobit (122)|17.3.2011 09:17
Jo, asi jsem se špatně vyjádřil... Nemyslel jsem ikony lockscreenu, ale celej ten lockscreen... Už mi to ale chodí :) Disabloval jsem ten původní a enabloval jsem HTC Lockscreen...a to je přesně to co jsem chtěl :)
Netuším, co jsem předtím udělal blbě...teď už si to nevybavím :(
Ale nějak mi zmizelo tlačítko správce úloh, který se zjevovalo po tapnutí na pravou stranu traskbaru (ten přehled sítě a baterie...)...nevím proč...budu dál laborovat...
Začíná mi to fungovat ku spokojenosti, jen se teď opět snažím změnit výchozí téma ROMky, což obnáší nějakou tu práci s provxml...vím, že minule jsem z toho šílel :D Holt nejsem žádnej odborník ;)
Taky přemýšlím, jak přidat staženej build do kitchen...nějak mi ta struktura nedává smysl a než něco podělat, to se na to radši vykašlu...ale láká mě to :) 29013ka jede výborně, tak proč by 29017 nejela ještě líp :D
No a ty ikony ve start menu - Marketplace, Hledání v telefonu a Průzkumník - to prostě nemůžu najít, kde se jejich umístění dá změnit, žádná klasická metoda hledání nezabírá, nejspíš je to někde v hexa... :(

No, peru se s tím no, ale výsledky nějaký mám, stabilní to je a pro sebe bych to mohl mít brzy pěkně vyladěný a pokud trochu zpychnu, tak to tu dám i k dispozici jako jednu z verzí Eržiky...s vlastní osobní odpovědností samozřejmě :)
Adow (1267)|17.3.2011 09:57
To nastavení, aby se v upozorněních zobrazoval i správce úloh najdeš v X - COM3 Addon\Adow_Fixes_Notification_Manager_Bold_Font_Solitaire_Position_COM3:[code][HKEY_CURRENT_USER\Software\HTC\NOTIFICATIONMANAGER]
"IsCom3Project"=dword:00000001[/code]Trošku jsem s těma ikonama nepochopil co chceš. Pokud jde o to škatulkování ikon do adresářů, tak většinu systémových věcí najdeš v OEM\TOPAZ\0405\OEM_Lang_0405\initflashfiles.dat.
Umístění ikony Marketplace je definováno přímo u Marketplace: SYS\xxxxx\SHARED\COMMON\Skymarket\mxipcold_marketplace_100.provxml.
neobit (122)|17.3.2011 10:05
Pochopils to naprosto správně. Prostě chci, aby při prvním najetí ROM byly tyhle ikonky ve škatulkách...takže Marketplace chci v Systémových nástrojích nebo v Kanceláři, Průzkumníka a Hledání taky :) To je celej problém. Prostě jsem nenašel balíček s Marketplace, kde bych to nastavil...
No a vzhledem k tomu, že jsem prívě ten balíček "Adow_Fixes_Notification_Manager_Bold_Font_Solitaire_Position_COM3" disabloval kvůli pár volbám, který se mi nelíbili (nastavení fontu) a nebyli tam žádný, který by mě zaujaly, tak to bude ten důvod, proč mi ta ikona zmizela ;) Takže ho nedisabluju, ale zakomentuju to co nechci v tom reg soubor no...fonty já totiž nastavuju ve svých nastaveních, takže tohle mi tam vadí ;)

Tak se nezlob, že se ptám na voloviny, ale už jsem nevěděl kde s tím hnout no... ;)

Díky, dneska snad opět pokročím... ;)
danruka (5)|19.3.2011 20:12
ahoj, mam prozbičku
používám mobil take jeko čtečku knih, a vždy po instalaci musím vkládat do složky windows/fonts fonty podporující české znaky v mobilpocket readru. jak to zakomponovat přímo do rom?
neobit (122)|20.3.2011 12:23
CZ fonty tam dostaneš stejně jako cokoliv jinýho v kitchen... Tohle je jen o nakopírování souborů, není třeba rýpat v registrech.
Jelikož si teď piplám vlastní verzi Eržiky, tak přesně tohle jsem si připravil a tak ti to tu nabízím zazipováno...jen to rozbal a celej ten adresář si dej do kitchen. Nejlépe někam jako EXT\SHARED\Z - Grafika.

Prozkoumej co tam je a myslím, že ti to musí být úplně jasný, je to triviální :)

Stahuj zde.

EDIT:
Samozřejmě rozzipuj přímo, nevytvářej další adresář. Cesta pak bude EXT\SHARED\Z - Grafika\CZ_FONTY\*.*
danruka (5)|20.3.2011 12:33
báječné, moc děkuji
neobit (122)|28.4.2011 10:19
Tak to vzdávám a prostě se jednoduše zeptám...a rovnou tady v tomhle vlákně, aby to třeba pomohlo i jiným...
Zkrátka...chtěl bych si zkusit dát do tvé kitchen i jinej build, kterej stáhnu od DFT, ale i když jsem už pár věcí pochopil a adresáře s buildem snad správně rozházel, tak si stejně ještě nejsem jistej...a vlastně si nemůžu být jistej ničím... Návody na netu jsou vždycky trochu odlišný a prostě mi pomohly jen tak napůl :-(

Nemohl by jsi tu Adowe napsat nějak stručně, jak naložit se staženým balíčkem buildu od DFT a kam co strčit do tvé kitchen? Přiznávám, že už jsem ztratil trpělivost, takže když to bude moc složitý na popis, tak se na to vykašli a já udělám to samý... ;-) Ale mocmoc prosím... :-)
Nebo prosím kohokoliv, kdo to už zvládl... ;-)
Adow (1267)|28.4.2011 15:58
Ono se stačí podívat na strukturu kitchen - třeba u Eržiky, kde je těch buildů víc pohromadě - a měl bys to poznat..
Když si stáhneš novej build, tak musíš adresáře a soubory rozházet do těch v kitchen - hodně velkým vodítkem jsou právě buildy, které už v kitchen máš.

EXT - sem nemusíš dávat nic, pokud budeš vybírat i číslo buildu pro EXT, založ adresář s číslem buildu (EXT\TOPAZ\xxxxx).
OEM - nic.
ROM\TOPAZ\xxxxx - tam najdeš pro různý buildy OEMXipKernel. Tento jen zkopíruj z jiného buildu pod nové číslo - jinak se nemusí nic měnit.
ROM\SHARED\xxxxx - obsah MSXIPKernel najdeš v archívu s novým buildem.
SYS - v archivu najdeš spoustu adresářů - vše s 0409 je angličtina a té si vůbec nevšímej, češtinu (0405) zkopíruj ze staršího buildu. Ostatní adresáře jen nakopíruj tam kam patří - názvy budeš mít stejný jako u staršího buildu - takže se jím řiď... DPI je rozlišení, tam tě zajímá jen DPI_192 resp. DPI_192_resh_480_resv_800 - ostatní můžeš z novýho buildu smazat.
Nakonec v kitchen vybereš novej build a je to.

Hint: Nejrychlejší cesta (hlavně u SYS) je zkopírovat si starší build pod číslo nového buildu a synchronizovat adresáře a soubory s těmi, které rozbalíš z archivu (dělám to jednoduše přes Total Commander - prostě zjistím rozdílný soubory a nahradím jimi ty ve starým buildu - většinou tam až tak moc změn není). Pak vezmu uloženej .erv (Tools\RomSaved) soubor pro definici ROM v kitchen a v něm zedituju jen čísla buildů a nemusím v kitchen nic znovu vybírat atd. Změna/doplnění buildu do kitchen je pak pro cvičenýho člověka (a skoro bych mohl napsat cvičenou opici, protože na tom nic není) otázka cca 5 minut :D.
neobit (122)|28.4.2011 17:41
Díky díky :) Jo, spoustu věcí jsem dělal správně, jen jsem se zadrhl právě na adresáři SYS...je tam toho hafo a nevěděl jsem pranic čeho páši :D Respektive jsem si myslel, že to snad dělám správně, ale myslet=houby vědět :)
Takže teď už to prubnu...jak bude chvilka času :)
Ještě jednou díky :)
penik (61)|13.8.2011 20:52
Ahoj všem. Budete mě mít za blba, ale to se nedá nic dělat. Jsem v přehrávání ROMky neposkvrněný (vyjma kompletních nástrojů - od operátora) a rád bych si do svého T-Mobile MDA compact V (WM 6.5) dal něco jiného.

Poradí někdo co je nejlepší (samozřejmě chápu, že každému vyhovuje něco jiného) a jak? Jde mi o změnu, ale stabilita by měla být prioritou.
neobit (122)|13.8.2011 22:50
Tak na to ti asi nikdo neodpoví, protože pro každýho je stabilita něco jinýho :D
Mě třeba EržikaD2 - potažmo moje modifikace GreenTopaz - naprosto vyhovuje...žádný sekání, žádný zádrhele, baterie OK :) Co chtít víc? ;)
Musíš zkoušet zkoušet zkoušet zkoušet zkoušet a zkoušet ;) Myslím, že to co ti řeknou ostatní ti nic neřekne. Jak už jsem se mockrát přesvědčil - co někomu zcela vyhovuje, je s tím spokojen a ocenil by to zlatem, to někomu jinýmu způsobí peklo na zemi... ;)