Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

ROM - WM6.1/6.5/6.5.x - CZ - EržikaD2 - pravá česká RÓMka - verze 1.1/2.2/3.1 - 12.3.2011

Adow (1267)|9.9.2010 21:43
[h][color=red]EržikaD2 - nativní česká rómka pro Diamonda2[/color][/h]

[h]O ROM EržikaD2[/h]
Eržiku možná znáte z Diamonda (1). EržikaD2 jak už její název napovídá kamarádí s Diamondem2 (Topaz) a T-Mobile MDA Compact V (Citrine). Oproti Diamondu mají tyhle telefony zase o trošku víc paměti a o trošku větší rychlost - s úpravami můžu tím pádem jít zase o něco dál ;). Obsahuje řadu doplňků z HD2 (Leo) a dalších novějších zařízení. Je samozřejmě (až na pár doplňkových aplikací) kompletně česká (a originální čeština je ve velké míře ještě upravená).
EržikaD2 obsahuje řadu přidaných aplikací a utilit - ty nepotřebné jsou naopak odstraněny. Vydaná ROM je v "plné výbavě". Jiné verze výbav vydávat nebudu - k dispozici ale dávám (stejně jako u Diamonda) i kitchen - takže si může každý EržikuD2 uvařit dle svých potřeb ;). Kromě toho je k dispozici UC pro automatickou instalaci vašich CABů a nastavení při instalaci ROM.

[h]Varianty ROM EržikaD2[/h]
[color=blue]EržikaD2 1.1[/color]: ROM WM 6.1 (COM1) se startem nahoře - klasické Windows Mobile 6.1
  • WM Home[/*]
  • Sense 2.1[/*]
  • Sense 2.5 - pozn. z této verze je ze Sense odstraněna karta Facebook a Twitter[/*]
[color=blue]EržikaD2 2.x[/color]: ROM WM 6.5 (COM2) se startem nahoře - klasické Windows Phone 6.5
    [*]Titanium[/*]
  • Sense 2.1[/*]
  • Sense 2.5[/*]
[color=blue]EržikaD2 3.x[/color]: ROM WM 6.5.x (COM3) se startem dole - optimalizovaná pro ovládání prsty
    [*]Titanium[/*]
  • Sense 2.5[/*]
[h]Screeny[/h]
EržikaD2 1.1 - WM 6.1: WM Home (pozadí musíte nastavit sami!) - Sense 2.1 - Sense 2.5


EržikaD2 2.x - WM 6.5: Titanium - Sense 2.1 - Sense 2.5


EržikaD2 3.x - WM 6.5.x: Titanium - Sense 2.5


Obsah nabídky start (příklad - EržikaD2 2.2 Sense 2.5)


BootScreen - není obsažen v ROM, instaluje se samostatně. Pokud si stáhnete ROM, v ZIPu je přibalen i tento BootScreen.
Pozadí - téma Veselá EržikaD2, Starší EržikaD2 - mění pozadí v na ploše, v nabídce Start a v zámku obrazovky. Vše kromě pozadí Sense 2.1.


[h][color=red]Úpravy v ovládání telefonu - důležité![/color][/h]
Eržika obsahuje utilitu TopazKbdControl pro změnu funkce HW kláves telefonu.
Spodní řada kláves má při krátkém stisku původní funkci. Při dlouhém stisku:
- tlačítko zvednutého telefonu při podržení otočí obrazovku (Pozn.: Sense neobsahuje režim na šířku!)
- tlačítko windows při podržení vyvolá správce spuštěných aplikací ArkSwitch
- tlačítko šipka zpět (které běžně minimalizuje aktivní okno) při dlouhém stisku aktivní okno zavře
- tlačítko položeného telefonu při podržení vyvolá rychlou nabídku (speciální česká Eržika edice) - viz screen
- tlačítko pro snížení hlasitosti při podržení spustí aplikaci WMM Lamp - lampičku
Funkci kláves si můžete změnit v Nastavení - Systém - Funkce kláves (pro uživatele Eržiky opět exkluzivně v češtině).
Další utilita - ZoomBarPlus - mění chování zoomovacího panelu. V aplikacích, které nemají od HTC pevné přiřazení k tomuto panelu se chová jako šipky nahoru a dolů. Při dvojitém poklepání se chová jako enter a při dvojitém poklepání se vrací zpět. Vyzkoušejte si to třeba v TotalCommanderu ;). Pozn.: Opera 10 zoomovací panel bohužel nepodporuje, nejedná se o chybu ROM!
Horní lišta se stavovými ikonami je u EržikyD2 WM 6.5 rozdělena na čtvrtiny. První čtvrtina spouští nabídku Start, druhá ArkSwitch, třetí a čtvrtá (tj. celá pravá polovina) spouští Oznámení
U EržikyD2 WM 6.5.x je horní lišta rozdělena na poloviny. První polovina spouští ArkSwitch, druhá (pravá) polovina spouští Oznámení.
Ve WM 6.5.x je dále aplikace AMeBa - exluzivně vč. překladu do češtiny - pro nastavení chování tlačítek "Start" a "zavřít". SW tlačítko "zavřít" po zmáčknutí minimalizuje aplikaci, při podržení zavře.

[h]Úpravy v ROM (kromě jiných)[/h]
Odstraněno
AutoUpdate - CyberonVoiceSpeedDial - FW Update - JbedJava - MarketPlace - OneNote Mobile - PlayShow - RemoteDesktop - Sample Music + Pictures - SAPSettings - Transcriber - Welcome Center - Windows Catalogue - Windows Live - zbytečné soubory a obrázky
Upraveno/vyměněno
Úpravy Sense - české rozložení klávesic HTC - Opera 10 - NetCF 3.7 - SQL CE Mobile 3.0/3.5 - nové GoogleMaps - komprimovaná grafika - změněno členění a ikony nabídky start - Dinik Anastasia ikony (tímto mu děkuji) - překlady aplikací do češtiny - spousta tweaků a úprav - největší EXE soubory komprimovány - grafika při startu, pozadí...
Přidané aplikace
Všechny aktuální FIXy od HTC - AMeBa (pouze WM 6.5.x) - ArkSwitch - BattClock (pouze WM 6.5) - BsB Tweaks - Co0kie Home Tab (Sense 2.5) - FileDialogChanger - File Explorer Extension - GPRS Enabler/Disabler - MyPhone - MyStopWatch - ObexInbox - PIMBackup - SmartLock - SnatchScreen - Task Manager s RegEditem - TopazKBDControl - Total Commander CE - Weather Database Editor (Sense 2.1, 2.5) - Wi-Fi Router - WMM Lamp - ZoomBarPlus - mody Sense - spousta nových doplňků HTC...

[h]Eržika podporuje UC - User Customization[/h]
Před flashováním můžete provést následující:
  • Do kořenového adresáře paměťové karty uložte soubor SDConfig.txt[/*]
  • V Internal Storage vytvořte adresář Install (dá se nastavit na jiný - viz SDConfig.exe) a nakopírujte do něj CABy nebo XML s nastavením, které se má nainstalovat při instalaci ROM[/*]
  • Ukázkovou konfiguraci, která instaluje GoogleMaps, si můžete stáhnout zde. Podobným způsobem musíte všechny požadované CABy dopsat do souboru SDConfig.txt![/*]
  • Více informací naleznete zde.[/*]

[h]Instalace[/h]
  • Zazálohujte kontakty, kalendář, SMS... Věci v internal storage zůstanou.[/*]
  • Musíte mít Unsigned HardSPL !! - ten naleznete zde.
  • [color=red]Nepište prosím sem do tématu dotazy jak HardSPL nahrajete do telefonu, jak telefon odblokujete atd.[/color][/*]
    [*]Nahtejte soubor TOPAIMG.nbh do kořenového adresáře paměťové karty (pozn. ROM jde instalovat i přes ActiveSync připojení z PC - jednoduše rozbalte archiv a spusťte CustomRUU.exe)[/*]
Adow (1267)|9.9.2010 21:43
[h]Changelog[/h]
EržikaD2 1.0 je výchozí verzí - WM 6.5.

EržikaD2 2.0
  • WM 6.5 build 21914[/*]
  • jiné kodeky na video (originál 2.53 Topaz)[/*]
  • oprava nahrávání videa[/*]
  • oprava přehrávání videa v YouTube - chování videa při přehrávání v HQ - viz FAQ[/*]
  • nová verze a oprava vlastních slov v xT9[/*]
  • nové verze některých balíčků HTC[/*]
  • nová verze ArkSwitch, GoogleMaps, TotalCommander[/*]
  • jiná verze Menu Enhancement - menu v Excelu už funguje jak má[/*]
  • optimalizace grafiky (mělo by trošku uvolnit paměť)[/*]
  • přidán link na Marketplace do nabídky Start[/*]
  • opravy češtiny, kompletně nová čeština pro aplikaci Facebook[/*]
  • Pouze ve verzi Titanium:
  • - oprava ukládání nových kontaktů z telefonu[/*]
  • Pouze ve verzi Sense 2.1:
  • - oprava aplikace Album[/*]
  • Pouze ve verzi Sense 2.5
  • - kompletní manila 2.5.2018
    - přidána podpora režimu na šířku v celé manile (kromě Twitteru - tam bych musel dát starší verzi a ta nefungovala korektně) - chování otáčení viz FAQ
    - HTC Messaging Client 1.8.2019
    - novější verze telefonní aplikace - s konferenčními hovory a finger-friendly nastavením (ale bez roletky přes tlačítka)[/*]
  • a taky nový, barevný boot screen - ten se flashuje samostatně[/color] ;)
EržikaD2 2.1 (WM 6.5)
  • WM 6.5 build 21914 (jako ve verzi 2.0)[/*]
  • nové Office Mobile 2010 + pro Eržiku upravená čeština (konec problémů s menu v Excelu)[/*]
  • nová verze Menu Enhancement[/*]
  • upraveno ovládání - po podržení tlačítka pro snížení hlasitosti se spustí lampička[/*]
  • oprava šablon v Office (startování Wordu, výběr výchozí šablony ve Wordu a Excelu)[/*]
  • oprava zobrazení ikony BT (TaskBarIconManager)[/*]
  • oprava chování přehrávače videí (po skončení videa nebo při stopnutí)[/*]
  • oprava přehrávání v YouTube (vypnutí proxy) - teď už si můžete vybrat jakou kvalitu chcete a vše pojede pěkně se zvukem a bez sekání[/*]
  • oprava převrácených obrázků v YouTube[/*]
  • oprava grafiky - zatržítek motivu Green-Black a nastavení tohoto motivu jako výchozího[/*]
  • další menší opravy - hlavně čeština[/*]
  • Pouze ve verzi Titanium:
  • - nová verze Phone Canvas Enhacement (telefonní aplikace)
    - nová verze Album a MediaToolKit[/*]
  • Pouze ve verzi Sense 2.1:
  • - nová verze Album a MediaToolKit
    - pozn. 1 pro Sense 2.1: v této verzi může ještě zlobit nastavování času - tady TimeZoneAutoFix vypnout nejde (Sense jinak hlásí chybu)
    - pozn. 2 pro Sense 2.1: po přehrávání videí ze Sense se musíte vrátit šipkou zpět. Z TC nebo Album je to OK.[/*]
  • Pouze ve verzi Sense 2.5:
  • - nová verze Phone Canvas Enhacement (telefonní aplikace)
    - Co0kie Home Tab 2.0.0 s editorem a nastavením Eržika - vizuálně je to teď k nerozeznání od CHT 1.8.5, verze 2.0.0 ale nabízí mnohem víc možností a je rychlejší
    - kompletně předělána čeština HTC Messaging Clienta - funkční Zabezpečená schránka (schránka chráněná heslem)
    - patch na rychlejší animaci počasí
    - odstraněn balíček TimeZoneAutoFix - zakázáno automatické nastavování hodin[/*]

EržikaD2 3.0 (WM 6.5.x)
  • WM 6.5.x build 21684[/*]
  • verze 3.0 je výchozí verzí s WM 6.5.x - obsahuje to stejné jako verze 2.1 + další změny:[/*]
  • přidána aplikace AMeBa - exluzivně vč. překladu do češtiny[/*]
  • přidána hra BubbleBreaker (která ve WM 6.5.x standardně není)[/*]
  • upraveno ovládání - ArkSwitch je na celé první polovině statusbaru[/*]
  • různé opravy pro COM3[/*]
  • odebrána aplikace BattClock[/*]
[color=blue]EržikaD2 1.1[/color] - aktuální verze s WM 6.1
  • WM 6.1 build 21056[/*]
  • verze 1.1 je výchozí verzí s WM 6.1 - vychází z verze 2.1 + další změny:[/*]
  • některé balíčky vyměněny za starší, kompatibilní s WM 6.1[/*]
  • starší ovladače - originál z poslední verze WM 6.1 vydané pro Diamond2[/*]
  • další úpravy související s WM 6.1[/*]
  • Pouze ve verzi Sense 2.5
  • - kompletní manila 2.5.2021 a s ní související balíčky
    - oddělány karty Facebook a Twitter (bohužel nutnost pro stabilní běh systému - už toho bylo na WM 6.1 moc)
    - odebrán Marzens InCallTweak[/*]

[color=blue]EržikaD2 2.2 (WM 6.5)[/color] - aktuální verze s WM 6.5
  • WM 6.5 build 21914 (jako ve verzi 2.1)[/*]
  • většina balíčků aktualizována z HTC Huashan/Oboe[/*]
  • nový CommManager a nastavení Wi-Fi (vlastní překlad do češtiny)[/*]
  • zmenšena grafika nabídky Start (více volné RAM)[/*]
  • změna výchozího pozadí Eržiky[/*]
  • spousta dalších menších oprav - registry, čeština...[/*]
  • Pouze ve verzi Sense 2.5:
  • - kompletní manila 2.5.2021
    - vrácen balíček TimeZoneAutoFix - zakázáno automatické nastavování hodin
    - odebrán Marzens InCallTweak[/*]

[color=blue]EržikaD2 3.1 (WM 6.5.x)[/color] - aktuální verze s WM 6.5.x
  • WM 6.5.x build 21687 a 23152 - máte na výběr.. Pokud chcete systém podobný EržiceD2 3.0, volte 21687. Nejlepší je ale zkusit obojí a vybrat si favorita. Oba buildy by měly být bezproblémové.[/*]
  • většina balíčků aktualizována z HTC Huashan/Oboe[/*]
  • nový CommManager a nastavení Wi-Fi (vlastní překlad do češtiny)[/*]
  • zmenšena grafika nabídky Start (více volné RAM)[/*]
  • změna výchozího pozadí Eržiky[/*]
  • spousta dalších menších oprav - registry, čeština...[/*]
  • Pouze ve verzi Sense 2.5:
  • - kompletní manila 2.5.2021
    - vrácen balíček TimeZoneAutoFix - zakázáno automatické nastavování hodin
    - odebrán Marzens InCallTweak[/*]

[h][color=red]Download[/color][/h]
EržikaD2 1.0 - archiv WM 6.5 - všechny varianty: MediaFire - Melicher.eu
EržikaD2 2.0 - archiv WM 6.5 - všechny varianty: MediaFire - Melicher.eu
EržikaD2 2.1 - archiv WM 6.5 - všechny varianty: MediaFire - Melicher.eu
EržikaD2 3.0 - archiv WM 6.5.x - všechny varianty: MediaFire - Melicher.eu
[color=blue]EržikaD2 1.1[/color] - aktuální verze WM 6.1 - všechny varianty: MediaFire - Melicher.eu
[color=blue]EržikaD2 2.2[/color] - aktuální verze WM 6.5 - všechny varianty: MediaFire - Melicher.eu
[color=blue]EržikaD2 3.1[/color] - aktuální verze WM 6.5.x - všechny varianty: MediaFire - Melicher.eu

Pozn.: Nevytvářejte, prosím, vlastní mirrory (uploady) ROMek - když bude potřeba přidám sám. Jsem rád, když vím kolik lidí tu kterou verzi stáhne.
Taky prosím nikam nedávejte přímé odkazy na soubory - dávejte jen odkazy na toto téma (a když už to nepůjde jinak, tak na složky - jinak nefunguje počítadlo). Děkuji ;).
Dík patří Andrejovi, který laskavě poskytl prostor na svém serveru Melicher.eu :yes:.
Adow (1267)|9.9.2010 21:43
[h]Často kladené otázky[/h]
Otázka: V ROM není aplikace NoData. Chci deaktivovat připojení k internetu. Jak to teda udělám??
Odpoveď: Na to je ikona Povolená připojení ve složce Komunikace.

Otázka: Jak nastavím, aby mi při hovoru nezhasínal displej?
Odpoveď: Zkus to aplikací Touch InCall Screen Tweak ze Systémových nástrojů..

Otázka: Jak nastavím, aby se zobrazení nějaké z aplikací automaticky otáčelo při otočení telefonu?
Odpoveď: Na to je v Systémových nástrojích BsB Tweaks. Z menu vyber Rotation. Tato aplikace umí nastavovat ještě další chování telefonu, snímat obrazovku atd.

Otázka: U Sense nefunguje otáčení obrazu, čím to může být?
[s]Odpoveď: Použité verze Sense nepodporují režim na šířku (v současnosti není taková verze dostupná). U Sense 2.5 se automaticky otáčí jen kraty Fotografie a videa a Hudba.[/s]
Odpoveď: Verze Sense 2.1 režim na šířku nepodporuje. Verze Sense 2.5 otáčí na šířku karty Fotografie a videa a Hudba. Ručně (pomocí podržení klávesy zvednutého telefonu nebo při nastavení otáčení např. přes BsB Tweaks) se otáčí celé prostředí Sense 2.5. Karty Fotografie a videa a Hudba se v tomto případě otáčejí špatně - dvakrát. Pokud chcete používat Sense 2.5 celé na šířku, naistalujte si tento CAB, který automatické otáčení karet Fotografie a videa a Hudba vypne.

Otázka: Nefunguje mi zoomování pomocí zoomovacího panelu v Opeře, co s tím?
Odpověď: Opera 10 nepodporuje zoomovací panel. Bohužel.

Otázka: Na kartě Internet v Sense 2.5 se mi u zástupců nezobrazují náhledy stránek..
Odpověď: Opět je to dáno částečnou nekompatibilitou Opera 10 a Sense 2.5. Náhledy ale můžete zobrazit otevřením stránky (adresy, kterou máte nastavenu v zástupci) v Internet Exploreru. Potom už se náhled bude zobrazovat.

Otázka: Občas mi zatuhne ovládání telefonu - tlačítka - i ty softwarová..
Odpověď: Pokud používáte CHT a máte aktivovaný zámek, po ukončení Sense zámek (ten, který normálně vyvoláte z nabídky Start) přestane fungovat a telefon se chová takhle divně. Řešením je tedy buď nepoužívat zámek CHT, nebo ho vypnout, pokud plánujete, že nebudete používat Sense.

Otázka: Co0kie Home Tab se mi neustále restartuje. Co s tím?
Odpověď: Problém může být se seznamem úkolů na CHT. Pokud máte úkoly zobrazeny, ale nemáte žádný úkol zadaný, může se Sense takhle divně chovat. Popisuje to sám autor CHT.. Vytvořte alespoň jeden úkol nebo seznam odstraňte.

Otázka: U verze 3.x mám špatně pozici dialogu při ukládání nového čísla v telefonu. To stejné navíc ve variantě Titanium při zobrazení seznamu hovorů!
Odpověď: O téhle chybce vím, bohužel jsem nenašel řešení. Nezbývá než si toho nevšímat nebo si na to zvyknout :-).

Otázka: Proč nejsou v Eržice všechny doplňky (widgety), které Co0kie Home Tab nabízí?
Odpověď: Protože každému se líbí něco jiného. Další informace o CHT a doplňky jsou ke stažení v oficiálním tématu CHT.

Otázka: Někdy po spuštění Opery nebo navigace se mi přestanou zobrazovat hodiny s procenty baterie (ty nahoře) nebo nejde spustit ArkSwitch pomocí ťuknutí 2. čtvrtiny status baru. Čím to je?
Odpověď: Přestože Diamond2 má o něco víc paměti než Diamond, někdy dojde k situaci, kdy systém WM začne ukončovat některé aplikace, aby uvolnil paměť. Hodiny (BattClock), stejně jako ArkSwitch, spusť znovu ze Systémových nástrojů.

Otázka: Proč je přehrávání v YouTube trhané?
[s]Odpověď: Aplikace YouTube je z HD2, které má vyšší výkon. Po nastavení menší kvality je video plynulé. Tohle se budu snažit vyřešit v některé z dalších verzí ;).[/s]
Odpověď: Nainstalujte si novější verzi EržikyD2 (2.1 / 3.0 nebo novější). Tam už je přehrávání opraveno.

Otázka: Při nastavení vysoké kvality přehrávání videa v aplikaci YouTube není u videa zvuk anebo se telefon zasekne!
[s]Odpověď: Tato chyba nastává pouze při stahování z GSM/3G - netýká se Wi-Fi. Jde o špatně nastavené připojení k internetu, které při vaření ROM neovlivním. Oprava je jednoduchá. Přejděte na Start -> Nastavení -> Připojení -> Připojení a tam na kartě "Upřesnit" dát "Vybrat sítě". Do spodní kolonky místo "Síť zaměstnání" vybere reálné připojení k internetu (u O2 např. O2 Internet). Potom už video v YouTube jede bez problémů i na nejvyšší kvalitu a se zvukem.[/s]
Odpověď: Nainstalujte si novější verzi EržikyD2 (2.1 / 3.0 nebo novější). Tam už je přehrávání opraveno.

Otázka: Jak si můžu ROM upravit k obrazu svému?
Odpověď: Pomocí kitchen, která je dostupná z tohoto odkazu.

Otázka: Jak ušetřit co nejvíce RAM?
Odpověď: Pro běžný provos postačí čas od času v ArkSwitchi ukončit běžící aplikace. Pokud potřebujete víc, vyberte si verzi Titanium nebo Sense 2.1. Hodně paměti jde ušetřit také nepoužíváním vlastních ikon v nabídce Start. Tuto úpravu uděláte v pomocí kitchen, která je dostupná z tohoto odkazu. Stačí zatrhnout balíček "Z_Adow_No_Start_icons!" v sekci "Grafika".

Otázka: Bude v budoucnu dostupná verze s tlačítkem Start dole na displeji?
[s]Odpověď: Ano, verze s WindowsMobile (WindowsPhone) 6.5.x bude k dispozici později (datum po mě nechtějte).[/s]
Odpověď: ROM je hotová - je to verze 3.0 a vyšší.

Otázka: Bude taky slovenská verze?
Odpověď: Ne, bohužel nebude.

Otázka: Proč EržikaD2 1.1 (WM6.1) ve verzi Sense 2.5 neobsahuje karty Facebook a Twitter?
Odpověď: WM6.1 už nezvládá tolik běžících aplikací a knihoven naráz. Proto jsem tuto verzi mírně odlehčil. Pomocí kitchen si můžete uvařit ROM i s těmito kartami.
stihacka (25)|14.9.2010 17:55
Koukám že to tu nějak nežije, ale hlásím že dneska budu novou Eržiku testovat, protože mě Energy s Titaniem v posledních několika verzích hodně zklamala, bug jako že nejde uložit nové číslo mi přijde docela zásadní a instalovat jiné verze se Sense 2.5 a používat Titanium mi přijde zbytečné zabírání místa paměti.
stihacka (25)|14.9.2010 20:36
Takže Eržika flashnuta a má stejnej bug jako energy, takže zase nic, nechápu jak se vůbec může dát do oběhu něco s tak zásadní chybou...
All.Os (75)|14.9.2010 21:01
A to dela jen verze s Titaniem a ostatni ne?
Adow (1267)|14.9.2010 21:11
Hurá, to jsem rád, že taky někdo něco napíše :D..
Kde ti nejde uložit číslo? Číslo jde uložit buď při vyťukávání čísel na telefonu (zobrazí se tlačítko "Uložit do kontaktů?") nebo při příchozím hovoru buď z telefonu (u položky je tlačítko osůbky s "+", případně to jde z menu Nabídka - Uložit do kontaktů) nebo ze seznamu hovorů - softkey "Uložit". Pak samozřejmě jde zadat nová karta kontaktu (pokud to nechceš dělat z telefonu).
Teď jsem zkoušel v nastavení telefonu zaškrtnout volbu "Po ukončení hovoru přidat nové číslo..." a taky to funguje jak má ;).
Kde přesně ti to číslo nejde uložit?? Já jsem totiž našel minimálně 5 různých možností jak toho dosáhnout..
stihacka (25)|14.9.2010 21:14
Zkoušel jsem to jen přímo z aplikace telefonu, takže když stisknu tlačítko zvednutí hovoru, "vyťukám" číslo a dám uložit do kontaktů nebo jak to je napsaný a potom mi dá tři možnosti, tak na uložit jako nový můžu tapat jak chci a nic se neděje, to stejný dělá i Energy ve verzích s Titanium.

Edit: stáhnul jsem Eržu s sense 2.1 tak zkusím, předpokládám že titanium tam je i tak.
Adow (1267)|14.9.2010 21:24
OK já jsem testoval na Sense 2.5 - flashnu si Titanium a vyzkouším to.. Já jsem toto na Titaniu nikdy netestoval, nicméně jestli tam problém je, tak asi tuším kde. Do hodinky dám vědět
stihacka (25)|14.9.2010 21:27
Tak to by bylo supr, já si na Titanium nějak zvykl, Sense 2.5 mě nebere.
Adow (1267)|14.9.2010 22:24
Takže snad to stihnu napsat do limitu :D... Mám 2 varianty řešení:
Varianta a): Přidá maniláckej editor kontaktů a pak to funguje z HTC telefonní aplikace
Varianta b): Jednoduše vypne HTC telefonní aplikaci a pak z té Windowsácké to funguje OK (varianta, která ušetří paměť)
kadesto (4)|15.9.2010 00:17
Zdravim,
tak musim rict, že jsem nadsenej, konecne se nekdo odhodlal a udelal ceskou supr romku - timto chci podekovat za erziku na D2.

Mam dva dotazy:
1 ) stejne jako u ostatnich pocestenych romek mi nejde otevrit excelovej soubor a pro praci to celkem potrebuju,, asi to bude tou cestinou protoze u wwe romek to v pohode jde.
2) MMS - kdyz se chci podivat na mms a klepnu na displey pro zobrazeni obrazku - obrazovka je pouze bila a nic.. s tim jsem se jeste nesetkal.

Nevite nekdo jak tyhle dve veci vyresit?

Pouzivam ErzikaD2_1.0_WM65_21887_CZ_Sense_2.5

Dikes
K.
Adow (1267)|15.9.2010 08:01
Čau,
1) opět musím poprosit o upřesnění z čeho přesně Ti to nejde otvírat. Zkoušel jsem .XLS i .XLSX z TotalCommanderu, z mailu i přímo z Excelu a vždycky se mi soubor otevřel a šel editovat i uložit...
2) MMS moc nepoužívám a nevím, jestli to někdo z testerů zkoušel. Ale teď jsem si MMS poslal a zobrazila se mi - obrázek (anim. GIF) i zvuk. Když na MMS ťuknu ze Sense, zobrazí se konverzační rozhraní, kde musíš kliknout na symbol obrázku u zprávy. Pokud na to jde přes Outlook (Seznam zpráv), mělo by se to zobrazit přímo při klepnutí na zprávu.
kadesto (4)|15.9.2010 08:15
Zdravim, tak mi nejde otevrit .xlsx soubor primo z pruzkumnika a ani z total comm., .xls soubor jde..
Co se tyce mms, tak nova prichozi mms mi taky funguje, ale nejdou mi otevrit stare obnovene mms, pouzivam spb backup.

Jeste se chci zeptat, proc se nepouziva htc messaging - posledni verze - zdalo se mi, ze uz je celkem rychla.

Dekuju za odpoved.

Jinak romka je naprosto skvele zpracovana, jak graficky tak uzivatelsky. Proste bomba.. :)

K.
Adow (1267)|15.9.2010 08:29
OK, mrknu na to. Mě tohle všechno okolo Excelu jede - na druhou stranu mám ale v telefonu ROM s novějším buildem 21914 (Office stejné - pořád 6.1 - 2007). V nové verzi Eržiky už dám rovnou Office 2010 a tohle každopádně ohlídám.
HTC Messaging jsem zkoušel a i v té nové verzi 1.8.2018 se mi to pořád nezdá. Každopádně se ho nevzdávám a ještě budu zkoušet.
kadesto (4)|15.9.2010 08:33
Jsi nejlepsi, takle rycle odpovidal akorat Nhathoa na xda.. :)

Jeste jednou dekuju a tesim se na dvojku, a poslu neco na pivko.
K.
stihacka (25)|15.9.2010 09:12
Raději bych viděl variantu A, D2 má už celkem dost paměti, takže radši budu mít lepší telefoní aplikaci a o kousek míň paměti. Odpoledne vyzkouším zpátky verzi s titaniem, teď mám verzi se sense 2.1 ale přepnuté na titanium a tam se vyskytl ne až tak velký problém, ale to že mi nefunguje záložka CCom, zapínání telefonu, wifi, bluetooth... při pokusu o prvotní nastavení napíše že nemá aplikaci kterou by otevřel soubor setup2.mscr. A ještě bych rád kdyby byla možnost mít místo Akrswitch klasickou ikonku v pravém horním rohu, přijde mi to rychlejší. Dál jsem nic nenašel, ale mám to v telefonu chvíli.

Jinak moc chválím přístup, konečně pořádná česká romka. Hlavně se mi líbí možnost nastavení HW kláves, to je perfektní.
Adow (1267)|15.9.2010 10:12
kadesto: Vážím si lidí, co mi dopřejou rovnou celou bečku - neboj, poperu se s tím :D. Díky!

stihacka: Díval jsem se na ten CCOM a je tam napsaný "You need install the Mortscript First". MSCR je právě přípona pro Mortscript. Ten v Eržice není - nemám ho moc v lásce a obejdu se bez něj.
Co se týká HTC Task Manageru, tak ten žere o něco víc paměti a hlavně mi vadí, že nemůžu přepnout na jinou aplikaci bez toho, abych musel vše zavřít a jít na domácí obrazovku - proto jsem hledal jinou aplikaci. K ROMkám budu ale i dál dávat kitchen - takže si tam můžeš ten HTC Task Manager kdykoliv přikuchtit. Měl by podle mě jít doinstalovat i jako CAB.
Pokud by ti to nevadilo, přidal bych si tě jako testera - na verzi Titanium nikoho nemám ;).
stihacka (25)|15.9.2010 10:31
Ajaj, tak s tim Ccom to je moje chyba, asi kvuli tomu ze jiny romky ten mortscript maji.

Sice nemam moc casu, ale klidne budu testovat verze s Titaniem, dulezity pro me je aby se mi system nerozsypal natolik abych si nezavolal nebo nenapsal smsku a to jak vidim nehrozi, takze si me muzes pridat jako testera.
JajaPv_ce4you (2)|15.9.2010 21:18
Ahoj,předem chci poděkovat za českou romku,které se dá říci opravdu česká.Můžu říci velice slušná práce.Zatím mne dá se říci nic nefunkčního nepřekvapilo.Jen pokud by bylo možno do další verze zařadit MarketPlace.To jediné mi tam docela chybí,používám totiž Windows live a z něj by se dalo z dalším softwarem nainstalovat.Dá se říci je marketplace pro mne takovým výchozím bodem pro software (facebook,Msn Weather,Shazam,Mobile translator).Ted jse musel bohužel přes operu najit instalačku na webu Market place a potom nahrat zbytek.Myslím si že to ocení více lidí.Vím dá se to stáhnout a uložit instalačky na kartu atd..,ale to je skoro možné se vším co už tvoje super romka obsahuje.
stihacka (25)|15.9.2010 22:21
Mám v telefonu zpět verzi s titaniem s opravou A a je to zatím všechno ok. Kdybych na něco přišel tak se ozvu.
bobo.4150.sk (176)|16.9.2010 08:01
Ahoj, mám k Eržike jednu otázku: V Exceli neviem zakázať zobrazenie názvov stĺpcov a riadkov, pretože príslušné menu (menu "zobrazit/zobrazit") je vyšedené, takže sa nedá vybrať čo má byť zobrazené a čo nie. V predchádzajúcich verziách táto možnosť bola, teraz mi chýba, pretože záhlavia iba zaberajú miesto... Mám Eržiku D2 1.0 CSY so Sense 2.5.
Musím ale pochváliť kvalitne odvedenú prácu, jediné čo ma vážnejšie mrzí je dlhý štart systému, kedy sa dokonca nedá zapnúť ani displej a telefón je na hodnú chvíľu nepoužiteľný.
Adow (1267)|16.9.2010 12:50
JajaPv: Marketplace nepoužívám, ale můžu ho klidně přidat. Z RAM to nic neukousne a místa je dost..

stihacka: Jen do mě. Co nevím, to neopravím :D.

bobo.4150.sk: Excel - dělá mi to taky a to mám novější build. Podívám se, kde by mohl být zakopanej pes.
Start verze Sense 2.5 je i na můj vkus dlouhej, na druhou stranu je to ale srovnatelný třeba s Energy nebo jinejma ROMkama. Nevím čím bych to mohl urychlit. Od té doby co mám WM, tak telefon na noc nevypínám, takže mi ten občasnej dlouhej start zase tak moc nevadí.

kadesto, Roans: To "Vážím si lidí, co mi dopřejou rovnou celou bečku - neboj, poperu se s tím." patřilo Roansovi - nevěděl jsem od koho ten balík dorazil. Každopádně díky!
bobo.4150.sk (176)|16.9.2010 13:32
Diky za odpoved... s tym restartom by som to velmi neriesil, ale obcas sa prihodi a vzdy v tu najnevhodnejsiu chvilu :( napriklad som zistil, ze Sense sa neuveritelne zahryzne pri odpovedani na sms, zhasne displej a pomoze len reset. a kedze tiez zo zaciatku experimentujem a prenastavujem, tak tych resetov je viac. Nedalo by sa mozno niekde nastavit aby sa Sense po restarte nespustal automaticky?
Adow (1267)|16.9.2010 13:41
Dalo, vypni si ho v Nastavení - Dnes - Položky. Systém bude najíždět bez Sense. Pokud chceš pak jednoduše spouštět Sense třeba přes softkey, přiděj do registru:
[code][HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Today\Keys\113]
@="Sense"
"Open"="\\windows\\manila.exe"[/code]
To s tím Excelem není problém jen Eržiky, ale i ostatních ROMek - viz např. tady nebo tady. Nastavení v registrech to žádné nemá. Nepomáhá údajně ani upgrade na Office Mobile 2010.
bobo.4150.sk (176)|16.9.2010 13:56
Parada, diky, vyskusam.

Edit: hlupy som, ved sa to da cez program SiN TaskMng-Sense Restarter :)
stihacka (25)|16.9.2010 15:05
Zatím jsem na žádný další problém nenarazil, ono většinou u verzí čistě s titaniem moc bugů není, ale budu zkoušet i to co normálně nepoužívám.;)
beri23 (3)|16.9.2010 23:36
takze nahodil som Erziku na D2, kedze kamarat si ju na D1 velmi pochvaloval.
naozaj ma prekvapila, je rychla, ale chcel by som sa podelit o par drobnosti, ktore som zistil.

1) neviem ci sa s tym niekto stretol ale par krat uz mi v pozadi spadol program ArkSwitch - podla mna je velmi dobry, ale na dovod, preco spadol som este neprisiel. Jednoducho v lavej polovici horneho riadku nereaguje, bud sa mi spusti START alebo UDALOSTI
2) druha vec su obrazky kontaktov, mam priatelov na FaceBook a ich fotky sa mi pri hovoroch neukazuju, musim mar vybrate foto z albume, nejde to upravit?
3) pri SMS mi pise stale iba cislo (myslim v Sense-Zpravy), i ked som si uz cislo pridal ku kontaktom
4) poloha pri pocasi je vseobecna - pri moznosti MOJA POLOHA mi vzdy stiahlo oblast, kde sa nachadzam, kdezto teraz iba SLOVAKIA

toto nie je kritika ale postrehy na vylepsenie Adowovi dakujem za skvelu pracu, este ale predsa mala prosba. Nedala by sa zaradit aspon SK-QWERTY klavesnica, lokalizacia mi nevadi, ze je CZ ale akurat znaky na klavesnici su inak.

dakujem
All.Os (75)|17.9.2010 00:18
1) Na to ti odpovi Adow, souvisi to s pameti, nejak to ladil...

2) Dela mi to taky a taky mi to vadi.

3) U zprav, ktere ti prisly pred tim, nez jsi kontakt ulozil, uz zustane zobrazene to cislo. Je to vlastnost Manily.

4) Taky mi to nekdy udela polohu Czech republic, ale to dela v pripade, ze se mu nepodari plnohodnotne identifikovat lokalitu - souvisi to s pokrytim a taky s nejakou zvlastni obcasnou neschopnosti Manily stahovat data. Adow s tim nic udelat nemuze.
Adow (1267)|17.9.2010 07:39
beri23:
1) ukončuje to systém, když má málo paměti - viz 3. příspěvek - FAQ. Zatím se mi to nepodařilo nějakým způsobem přidat do vyjímek..
2) nevím jestli to má dělat automaticky, každopádně když jdu na úpravu kontaktu, ťuknu na ikonu obrázku, tak mi to nabídne v menu hned první položku "Z profilu Facebook"
3) jak psal All.Os - takhle se chovají Windows Mobile...
4) záleží na náladovosti aplikace Google. Neovlivním to.
5) pokud vím, tak i Slovensko používá taky rozložení QWERTZ - tj stejné jako má česká klávesnice. A slovesnké znaky v klávesnici jsou (měkké l atd.). Ta moje klávesnice je koncipovaná jako československá :D.
beri23 (3)|19.9.2010 19:33
dakujem za odpoved:

este nieco k bodu 2)
ja tu foto ku kontaktu pridanu mam, ale ked mi kontakt vola alebo medzi zmeskanymi hovorami vidim iba klasicku "HTC siluetu" to je ten problem

k bodu 4) pocasie
v standard ROM nacitavalo pocasie vzdy polohu podla gsm signalu-vysielaca, nachadzam sa teraz stale v tych istych oblastiach ako pred tym, a pocasie ukazuje iba Slovakia - bude tam asi iny problem ako Google...

ta klavesnica by bola ok, len keby nebola QWERTZ.. .vsade pouzivam qwety rozlozenie

ROM je v celku rychla a lepsia ako original, to sa aj ocakavalo... dakujem Adowovi a tesim sa na este lepsie verzie
Adow (1267)|19.9.2010 22:15
To s tím FB prostě nechápu - mám to stejně jako v origo ROM. Nemáš náhodou nějakej kontakt (číslo) v telefonu omylem 2x?
Počasí je opravdu otázka Googlu - mě to v Brně ukazuje městský části, ale čas od času mi natvrdo napíše Jižní Morava a nehnu s tím. Po nějaké další aktualizaci mám zase přesnou polohu.
Klasické rozložení SK klávesnice je sice QWERTZ, ale když chceš QWERTY, máš ji mít - není to problém ;). Tady je klávesnice pro EržikuD2 s rozložením QWERTY.
Plus přidávám další CABík, který aktivuje v jazycích klávesnice (xT9) ještě Slovenštinu - slovník xT9 bude umět i slovensky.
bobo.4150.sk (176)|20.9.2010 08:14
Ad môj problém s nemožnosťou skryť záhlavia riadkov a stĺpcov v Exceli v rámci Eržiky so Sense 2.5... Keďže sa táto verzia Eržiky spomaľovala a vyvolanie akcie trvalo aj tri sekundy :(, tak som tam dal odľahčenejšiu verziu s TouchFlo vo verzii 2.1. A tu už ten excel funguje ako má. Takže to zrejme nebude samotným excelom, ale verziou TouchFlo/Sense...
Za slovenskú xT9 samozrejme ďakujeme, funguje aj so slovenskou QWERTZ klávesnicou?
Adow (1267)|20.9.2010 08:33
xT9 je jak pro QWERTZ, tak pro QWERTY.
Díky za poznatek u Excelu - dělá to HTC MenuEnhancement. Když HTC menu vypnu, tak už se k možnosti dostanu. Takže příště zkusím jinou verzi ;). Pokud bys chtěl verzi se Sense 2.5 a vyřešit problém na stávající verzi Eržiky, stačí menu vypnout tady:
[code]REGEDIT4
[HKEY_LOCAL_MACHINE\System\GWE\Menu]
"CUIHandler"=dword:00000000[/code]
Vascha84 (34)|20.9.2010 20:11
Zdravím, chtěl jsem se zeptat zda-li tato ROMka umí i ty 3 ikony na úvodní obrazovce HOME, jako má HTC HD2, mám ten v D2 origo Romku, tam to je ale je sakra pomalá. Tyto rychlé odkazy použáívám docela často. díky
SG_ce4you (118)|20.9.2010 20:59
Vasha84: tahle romka umí na hlavní obrazovce teoreticky až 75 odkazů (max 25 na stránku, max 3 stránky), záleží jak si to nastavíš (home záložka-nabídka-Co0kie ...);-)

Adow: Adowe ty borče, po více jak půl roce bloudění po poušti enrgyrom apod. jsi mi dal oázu díky ti a klobok dolů, nevydržel jsem do konce pracovní doby a hned flashoval :-D,
dokonce i bug který mají všechny romky tam ty jediný nemáš a to že po připojení stereo BT sluchátek které mají ovládání, tak s ním nefunguje ovládání Sense a vždy to zapíná WMP ale u tebe vše super.

z prozatimních postřehů doporučuji do eržiky zařadit i slide2shutdown na xda bude i v CZ,

u mě zaznamenané bugy:
1. pokud přenastavím sense tak že se sense musí restartovat (at Co0kie, či třeba záložky sense) tak sense nechce najet je zapotřebí rst tel. případně pohrát si s nastavením today , opakovaný rst tel apod.
2. v aplikaci Facebook, když se přihlašuješ musíš odsouhlasit podmínky tato stránka je v tvé romce bez textu (pouze grafika). softw. tlačítka souhlasím/nesouhlasím jsou vidět a jsou funkční
Baristom (12)|21.9.2010 08:55
Cau lidi. Chci se zaptat, kde v teto romce najdu moznost zmenit vyzvaneci melodie?
Melodii mam ulozenou na karte ,ale jak ji dostanu na vyzvaneni. Vcera jsem to hledal asi hodinu. :?
.
stihacka (25)|21.9.2010 08:56
Za slide2shutdown se taky hlásím, to už mám instalovaný taky, akorát s češtinou nejdou český znaky, tak jsem to přepsal bez hacku a carek. A ještě bych byl rád za advanced configuration tool, tím si rozšiřuju posuvníky a pár dalších drobností, ale to by se možná dalo i přes registry.
bobo.4150.sk (176)|21.9.2010 08:57
To Baristom: karta "Nastavení", "Zvuk", vpravo dole následne "upřesnit" a ideš...
Melódiu si predtým ale skopíruj do My Documents/My Ringtones... teda aspoň ja to tak robím.
stihacka (25)|21.9.2010 08:57
Vyzvánění si zkopíruj do složky My Documents/Ringtones(možná to je psaný trošku jinak, potom by se ti mělo objevit v nabídce.
hmyzak_ce4you (3)|21.9.2010 09:20
Aby se mě zobrazil soubor s vyzváněním v nabídce stačilo mě ho jen přejmenovat na "Ring - xxxx.mp3" a nechat ho kdekoli třeba na Internal Storage/Vyzvánění. Tak to dělám já na DIAMOND 1, ale myslím, že to na D2 bude stejny.
All.Os (75)|21.9.2010 09:56
Chlapci, ty požadavky na přidání aplikací do ROM jsou trochu zbytečné, můžete si ji přece upravit sami v kitchen...
Adow (1267)|21.9.2010 13:21
Mimochodem, všimli jste si, že už jde nastavit na WM (Sense) budík i WMA nebo MP3? To je věc, co.. No, 21. století :D..
JajaPv_ce4you (2)|21.9.2010 14:01
Koukám v popisu máš ""T-Mobile MDA Compact V + EržikaD2 1.05 (WM6.5 + Sense 2.5.2018 + CHT 1.8.5)""
a nevidím tu nikde verzi 1.05 ke stažení.Nějaká VIP:D nebo teprve testovací?;)
All.Os (75)|21.9.2010 15:42
Adow: Já používám G-Alarm, ale že už to jde i ve WM je velký pokrok :-) Mohli to naučit i vyzvánění.
schimi (65)|21.9.2010 15:56
Musím pochválit tuto romku. Jsem zatím maximálně spokojený a oproti oficiální je o poznání stabilnější, rychlejší a obsahuje vše co potřebuji.
Můj dotaz směřuje k volné paměti RAM. Kolik máte volné ram při běhu Sense 2.5? Já se pohybuji kolem 60-70MB, při spuštění Opery nebo iGo dochází k uzavírání ostatních aplikací (volná klesá pod 30MB). Lze nějakým způsobem uvolnit paměť. I za cenu vypínání některých HTC služeb či aplikací? Na předchozí ROM bez Sense 2.5 jsem je pohyboval kolem 110MB volné paměti, podle procesů má Sense 2.5 (manila.exe) cca 5MB, co tam ještě významně užírá pamět? Díky.
Prtik_ce4you (30)|21.9.2010 22:10
Stává se mi i několikrát za den, že po vypnutí podsvícení už nejde zapnout. Pomůže jedině reset. Mám verzi se Sense 2.5.

Ještě mám jeden problém, ale to asi nebude ovlivnitelné ROMkou.
Ztácí se mi SDHC karta. Najednou zmizí a musím ji vyndat a po vložení aktualizovat. Je to 16GB A-Data. Dělá to na mně dojem, jako by byly špatné kontakty.
Nemáte někdo podobnou zkušenost?
bobo.4150.sk (176)|21.9.2010 22:47
Problem s tym, ze po vypnuti podsvietenia sa uz Diamond nechcel zapnut ma doviedol k instalacii verzie so Sense 2.1 :) Najma ked som musel resetovat hned po resete, lebo som nestihol zadat PIN... Telefon proste zhasol a ani obraz, ani zvuk. Teraz ale ficiiii...
Prtik_ce4you (30)|21.9.2010 22:56
Aha, takže přejít na Sense 2.1?
Myslel jsem, že jsem něco špatně nastavil.

Adow: Nedalo by se to nějak opravit?
All.Os (75)|22.9.2010 00:10
To neprobuzeni po zhasnuti me behem testovani (nekolik tydnu) potkalo asi 2 - 3 x, ted testuju ROMku s novejsim buildem a zatim se to nestalo, takze by to mohlo byt vyreseno, uvidime.