Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Připojení jen přes WiFi

Fány_oldd (73)|7.9.2010 09:39
Zdravím, prosím o info o připojování telefonu HTC HD2 k internetu, chci, aby se primárně připojoval přes wifi. V roamingu jsem se zbytečně připojil přes gprs/edge. Blokování dat v roamingu nechci. Lze telefon nastavit tak, aby se tak připojoval?

Když zapnu WiFi, tak se vyhledávají dostupné (zabezpečené i nezabezpečené) a jen viditelné sítě. A k těmto se také snaží telefon automaticky připojit a pokud žádná WiFi síť není dostupná, tak se automaticky připojí přes 2G/3G/3,5G síť. Lze toto připojování přes mobilní síť operátora zamezit? Mít vypnuto "Datové připojení" nestačí, stejně se telefon připojí. Díky za radu.
Zdenek Malinsky (9781)|7.9.2010 10:02
A já zase prosím o info, proč raději nepoužiješ interní vyhledávání nebo google. Řešilo se to tu, myslím, v množství větším než velkém.
Takže pro začátek: jednou z možností je použít CAB od MoDaCo NoData, další možností je použít SIM s datovým tarifem, kde roaming nestojí skoro nic (třeba T-Mo USA), na Slovensku se mi osvědčilo toto.
Johnny83 (44)|8.9.2010 13:48
[quote=Fány]Zdravím, prosím o info o připojování telefonu HTC HD2 k internetu, chci, aby se primárně připojoval přes wifi. V roamingu jsem se zbytečně připojil přes gprs/edge. Blokování dat v roamingu nechci. Lze telefon nastavit tak, aby se tak připojoval?

Když zapnu WiFi, tak se vyhledávají dostupné (zabezpečené i nezabezpečené) a jen viditelné sítě. A k těmto se také snaží telefon automaticky připojit a pokud žádná WiFi síť není dostupná, tak se automaticky připojí přes 2G/3G/3,5G síť. Lze toto připojování přes mobilní síť operátora zamezit? Mít vypnuto "Datové připojení" nestačí, stejně se telefon připojí. Díky za radu.[/quote]

ahoj
nevim jakeho mas operatora, ale ja jedu na vodafone a resil jsem stejny problem. nakonec jsem pozadovaneho vysledku dosahl tak, ze pro prihlaseni na sit vodafone je nutne zadat heslo "internet". to jsem si zmenil na "xinternet" a ted se nestava ze bych se pripojoval jinak nez pres wi-fi. pokud nejsem v dosahu wi-fi a potrebuji na internet, prepisu heslo zpet na "internet" a muzu se pripojit pres gprs.
Mike8748_ce4you (9)|8.9.2010 19:25
Nastaveni / Vsechna nastaveni, pak Pripojeni, opet Pripojeni, zalozka Pokrocile , tlacitko vybrat site, a v poli "programy kterej se automaticky pripojuji na internet maji pouzit..." zvolis My work network (nebo neco jinyho nez mobilni pripojeni proste)... psano po pameti mozna se nektere volby jmenujou trosku jinak

pak se ti bude pripojovat pres wifi, pokud wifi nebude tak se nepripoji. pokud budes chtit pres data (mobil) tak se proste rucne pripojis pres connection managera a je to (mobilni pripojeni je nasledne zapotrebi zase rucne zrusit)