Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Alternativni OS pro P526

Harmi (40)|31.8.2010 14:27
Zdravim všechny, mam dotaz, existuje trebars alternativni operační system pro Asus P526 nez WM 5 - 6 - 6.1 nebo 6,5 ??? Ktery by zrychlil nebo zlepsil vuziti hardwaru v P526 ?

Diky prede za jakykoliv nazor... :yes:
Zdenek Malinsky (9781)|31.8.2010 14:47
Asi takhle: i když naliješ benzín z formule do Oktávky, tak stejně nikdy jako formule nepojede.
Harmi (40)|31.8.2010 14:52
To nikdo ani nechce otazne je ci pojede alespon malinko lepe, jde mi o to jestli lze narvat do hardwaru pro windows v PC i Linux, tak jestli trebars neni mozne naflashovat napr. Android nebo podobny OS do stavajiciho hardwaru v P526, ktery by umoznil zrychleni prace.
zivan (615)|31.8.2010 15:36
V desktopovem a mobilnim OS je dost velky rozdil treba v ovladacich. Windows a Linux casto instaluje az uzivatel a tak jsou pripravene na situaci, ze pojedou na spouste kombinaci HW. Obsahuji ovladace pro vsechno mozne a dalsi velka cast se da doinstalovat.

Proti tomu Windows Mobile a asi i Android dostane vyrobce mobilu jako zaklad, prida do nich ovladace pro konkretni model a udela dalsi upravy. Pak ma verzi, ktera jede spravne jen na jednom typu mobilu. Neoficialni verze WM se "placaji" dohromady z modelu s podobnym HW a upravy pro jiny model jsou vetsinou problematicke. Modelum od HTC se venuje asi nejvic lidi a stejne neni provozovani Androidu na puvodne WM telefonu bezproblemove (alespon, co jsem drive cetl).

Zkousel jsem Android pro Xperii (prevlecene HTC) a obcas pomalu reaguje, baterie se rychleji vybiji, obcas neco nefunguje...jako seznameni s Androidem je to zajimave, pro trvale pouzivani je to alespon pro me nepouzitelne.

Edit:
A jeste neco. Android rozhodne neni nenarocny system, nejpomalejsi telefony s Androidem maji 528MHz procesory a v recenzich se obcas pise, ze je to nekdy poznat. Ty mas 200MHz OMAP a chces tam nacpat system, ktery nebude uplne vyladeny pro konkterni HW? :(
tomsoft (2734)|31.8.2010 15:51
Harmi,
Je to bohužel tak.... já jsem měl možnost vyzkoušet na HTC HD jak Windows tak Android, ale co se týče rychlosti a spotřeby paměti, nepoznal jsem téměř žádný rozdíl.
Je to asi jako s tím benzínem ...
Asi bych na P526 zůstal u WM5 max. WM6. Čím novější OS, tím si "sežere" další prostředky.
Navíc, jak psal Zivan, na Andriodu jsou problémy s ovladači a pokud nebudou 100% doladěny např. na P526 tak to nepojede nikdy dobře a jestli budou ovladače pro P526 to spíš ne, než jo :(
Zdenek Malinsky (9781)|31.8.2010 17:43
Ono většinou postačí dbát na jakousi elementární hygienu a nezasírat si PDA balastními softy pochybné úrovně i původu, tj. neinstalovat každý soft, který na netu uvidíš. Pokud to nepostačuje, buď zkusit jinou ROM nebo pořídit jiné železo (lepší hardware).

Jistě, je možné zkoušet Android nebo různé verze linuxu, ale to je spíše pro hračičky, kteří mají moře času a chuti se s tím nějak zabývat. Pokud to chce člověk pro praktické použití, ať si koupí raději jiné zařízení, klidně i s jiným OS.