Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Emaily končí ve spamu

tombik_ce4you (116)|29.8.2010 13:02
Tak se mi objevil takový menší problém. Už delší dobu promýšlím co s tím.

Používám HTC Touch Pro 2 a emaily které z něj odešlu končí (pokud posílám na seznam.cz) ve spamu. Jinými slovy, adresát si je nepřečte. Situaci musím následně vyřešit tak, že odešlu odpověď znovu, ale z PC nebo notebooku.

Pro příjem používám sdružejní IMAP účet na všech strojích. Ovšem pro odesílání na telefonu SMTP server smtp.vodafonemail.cz

Může to být zdrojem problémů? A je to v takovém případě řešitelné? Nebo mám prostě instruovat lidi se seznamem ať se uráčí přejít na jiného poskytovatele :D
Zdenek Malinsky (9781)|29.8.2010 13:51
Sdružejní IMAP účet?
tombik_ce4you (116)|29.8.2010 17:00
Hm jsem clenem obcanskeho sdruzeni poskytujiciho internetove pripojeni, sdruzejni sit a pro kazdeho usera prostor na sdruzejnim mailserveru....Tezko rozepsat vsechno co je ve sdruzeni k dispozici :D
Pavel Koza (4761)|29.8.2010 20:13
Způsob, jakým přijímací server rozlišuje email, je velmi komplikovaný a liší se podle použitých technologií. Je téměř vyloučené to takhle bez znalosti konkrétních podrobností určit. Obecně čím víc lidí odesílá email přes konkrétní server (v tomhle případě smtp.vodafone.cz), tím je větší pravděpodobnost, že ho nějaký přijímací server bude považovat za spam...

Nicméně stejně tak jsou zdrojem problémů lidi používající velké freemaily. Zde můžu být konkrétní - i přes poměrně hodně viditelné instrukce o tom, jak se odhlásit od přijímání emailů z ce4you o tom, že je zde něco nového, část uživatelů nic nečte a rovnou email nahlásí svému providerovi jako spam. No, a když to udělá víc uživatelů najednou (což u freemailů typu email není vyloučené), nic s tím neudělám. Jinými slovy - email se kvůli spamu stal hodně nespolehlivým komunikačním prostředkem, obzvlášť pokud komunikujete s někým, kdo je na freemailech nebo posíláte přes velké smtp servery.
Zdenek Malinsky (9781)|29.8.2010 22:31
ad občanské sdružení....
To mi něco připomíná. Mám pocit, že se to tu někdy nedávno v nějaké jiné souvisloti nějak diskutovalo.

ad Pavel
Souhlas s Pavlem. Posílat maily na některé freemaily je za trest, stejně jako tam mít schránku. Email a seznam jsou neštěstí už dlouho a poslední dobou je za trest i centrum. :((
tombik_ce4you (116)|29.8.2010 22:35
Jo, to je neprijemny no. Zkusim dotycne instruovat aby si poridili nejaky mene problematicky freemail a nebo aby si me dali do kontaktů nebo tak neco, rekl bych ze pak by snad mail ode me mohl byt vzdy vyhodnocen jako solidni.