Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Je možné dostat na zařízení s Androidem Windows Mobile?

Paullus_ce4you (400)|26.8.2010 11:26
Někde jsem četl, že (teď je na místě použít moravský výraz) borci z xda-developers umějí narvat na kapesní HTC třeba Ubuntu.

Chtěl bych se proto zeptat, zda je možno obdobným způsobem nacpat Windows Mobile na zařízení s Androidem. Konkrétně mi jde o Dell Streak, kam ty WM potřebuji zejména kvůli SW draho zaplacenému za téměř desítky let, co ho používám.
osch (1330)|26.8.2010 11:45
Skvělý dotaz. Taky už jsem se zde zajímal.
Mě osobně se líbí HTC Legend, ale rád bych zůstal u WM.
Pavel Koza (4761)|26.8.2010 12:06
Vzhledem k tomu, jak je složité i přes maximální úsilí tomu věnované flashnout například do HD2 Androida (a to HTC dělá jak WM, Tak Android zařízení), a vzhledem k tomu, jaké úsilí se vyvíjí pro opačný směr (více méně žádné), tak bych to viděl někde hodně blízko k nule. Rád bych se mýlil, ale podle mě je to vyloučeno.
Paullus_ce4you (400)|27.8.2010 01:30
Pro osche: Omlouvám se; ten Tvůj příspěvek mi unikl. Nezbývá než konstatovat s plk. von Zillergutem "Inzeráty (a příspěvky) se nečtou. Kde je disciplína?"...

Pro Pavla K.: Nepotěšil jsi mě, ale budiž řečeno, že něco takového jsem očekával. Takže začínám anabázi ohledně svého SW se specifickými daty, zda programy budou v Androidu chodit. První dobrá zpráva: SmartMaps je prodejce ochoten do A. převést a to zadarmo.
xtonda (811)|27.8.2010 10:09
1. By bylo nutné se do zařízení dostat aby bylo možné vůbec něco flashnout, je to DELL, tedy poměrně neprobádaná záležitost.
2. Pak bylo nutné vyladit ROM a ovladače aby vše fungovalo jak má, Streak má těch periferií celkem dost, lidí, kteří o to budou mít zájem ochotných zkoušet vývojové verze asi nebude tolik a tak bude testování zdlouhavé.

Tedy osobně bych to neviděl jako schůdnou cestu. Čili buď přejít na Android nebo koupit něco s WM, nejblíž Streaku bude asi HD2, to záleží podle toho jak bolestivý by byl přechod na Android, tj. podle množství a druhu aplikací provozovaných na WM, ono spousta legacy aplikací na tom kapacitním displeji půjde dost blbě ovládat.