Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Mda Vario (HTC wizard) WM - 5 problem

dvyt_ce4you (5)|22.8.2010 16:52
Ahoj , mám problém s uvedeným strojem , spočívá v tom , že se mi automaticky ukončují veškeré aplikace - nelze spustit více než jednu , což je např. u icq dost problém . Nic jsem neinstaloval ani neměnil nastavení .. prostě se začali ukončovat . Je v tom orig. rom . Můžete mi poradit kde je možní tuto vlastnost potlačit resp. nastavit např vytížení paměti kdy už smí uknočovat atp .. ? Doted jsem byl na palmos a symbianu , takže sorry pokud jde o pitomost .

Díky moc

D.P.
Pavel Koza (4761)|23.8.2010 13:37
Napadají mě dvě příčiny. Buď máte kritický nedostatek paměti a zařízení zvládne spustit jen jednu aplikaci. Pokud chcete druhou, musí tu první ukončit. Nebo jste přenastavil (když píšete, že jste nic neinstaloval) nějakou aplikaci tak, aby po tapnutí na křížek aplikaci neminimalizovala (což je výchozí chování), ale natvrdo ukončila.

To první ověříte při pohledu do Nastavení > Systém > Paměť, to druhé bude složitější, ale když sem vypíšete senzam všech aplikací, co používáte, tak možná něco vymyslíme.
dvyt_ce4you (5)|23.8.2010 14:01
Pamět jsem kontroloval , stále bylo okolo 25 - 30 mb k dispozici .

Aplikace používám jen tyto :

Mobipocket reader
IBM J9
Gps mod driver 317
Totalcommander CE
Navicomp
GpsVP
Baterystattus

To je vše . Tedy nic jako taskmanagera který editoval ukončování aplikací atp .

Nedostatek paměti bych pochopil , při užití náročných aplikací , ale vzájemně se sestřelí i např. imap4 vs. icq , kalendář vs. zprávy atp . Nikdy neběží víc než jedna libovolná aplikace . Hard resset jsem zatím nezkusil , rád bych tomu přišel na kloub :)
Pavel Koza (4761)|23.8.2010 14:15
Ty aplikace vypadají OK. Ještě k tomu ukončování, prostě spustíte aplikaci č.2 a aplikace č.1 se ukončí a není vidět v seznamu běžících aplikací v tom apletu Paměť, je to tak?
dvyt_ce4you (5)|23.8.2010 14:17
Ano přesně tak . Aplikace se natvrdo ukončí , tím že zapnu jakoukoliv jinou , nemusím ani přes křížek - skočím přes hw tlačítko na "plochu" - ověřím ve spuštěných - aplikace běží , tapnu např. na zprávy - ověřím a běží jen ty zprávy ..
dvyt_ce4you (5)|23.8.2010 14:22
Ještě jedna věc : prakticky pararelně se mi začalo samo vypínat podsvícení - a to tak , že je zcela náhle stažené v nastavení na "vypnuto" . Stalo se mi to jak při zaplém napájení tak v kapse na baterkách .. zajímavé .
Pavel Koza (4761)|23.8.2010 14:23
Vzhledem k tomu chování bych doporučil HW reset. Vím, že to není úplně ideální postup, jenže hlavní rozdíl mezi desktopovými systémy a mobilním OS (alespoň windows Mobile) spočívá v naprosté absenci pořádných diagnostických nástrojů, takže jen velmi těžko budete přicházet na závadu. Samozřejmě to může být konfigurací, ale pokud tvrdíte, že jste nic neinstaloval ani neměnil, je to dost možná nějaký HW problém.

Zkuste spustit tuhle aplikaci, kolik dokáže naalokovat paměti, možná to něco napoví.
dvyt_ce4you (5)|23.8.2010 14:42
Bohužel to nejde , zřejmě to potřebuje WM6 . Nevadí , dal jsem tomu HW reset a vše funguje jak má . I tak díky