Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Interwrite Pro , WM 2003

miv_ce4you (66)|19.8.2004 14:35
chcel by som poprosit o radu. Chcel by som si kupit Velku lokalizaciu Interwrite od Sunnysoft. Ale mam iPAQ 3950 a v ponuku je len pre iPAQ3970. Budeproblem ked by som kupil tuto lokalizaciu a supol ju do svojho 3950?
a druha vec: Chcel by som tam naliat este aj WM2003. Ma to vobec vyznam menit PPC2002 za WM2003. Nemam ani BT ani Wifi...
VDAKA
zipiik (206)|19.8.2004 18:05
co se upgrade na wm2003 tyce, ja provedl upgrade 3870 a krome lepsiho sw pro BT jsem ziskal podporu ssl v zabudovanem emailovem klientovi, internet explorer je take lepsi, beh mi zarizeni mi prijde "uhlazenejsi" nez pod ppc2002. z moji strany maximalni spokojenost. docela pekny popis rozdilu mezi ppc2k2 a wm2k3 je tady a popis upgrade 3970 vc. benchmarku je tady
Pavel Koza (4761)|20.8.2004 17:06
Jenom pozor - pokud si koupite IW Pro pro PPC2002, NEBUDETE ho moci pouzit pro WM2003!
miv_ce4you (66)|21.8.2004 18:33
ano. to viem. ale v podstate mna zaujima ci mi bude fungovat lokalizacia z 3970 aj na 3950...
Aifel_ce4you (105)|20.10.2004 23:13
Mám dotaz. Koupil jsem si novou cihličku a to hx 4700. Bude k tomuto modelu dodána čeština tak jako např. k h5550 ?? Balení ji neobsahuje...
Díky
Pavlucha (1496)|20.10.2004 23:21
[QUOTE="Aifel"]Mám dotaz. Koupil jsem si novou cihličku a to hx 4700. Bude k tomuto modelu dodána čeština tak jako např. k h5550 ?? Balení ji neobsahuje...
Díky[/QUOTE]

Kde jsi ho kupoval?
Aifel_ce4you (105)|21.10.2004 07:17
Koupil jsem ho od ve velkoobchodu. Má to nějaký vliv ??
MaPo_ce4you (174)|21.10.2004 08:17
[QUOTE="Aifel"]Koupil jsem ho od ve velkoobchodu. Má to nějaký vliv ??[/QUOTE]

Nema, pokud pochazi z ceske distribuce. Cesti distributori kteri maji smlouvu s HP vybavuji lokalizaci kazde baleni.

MaPo
Pavlucha (1496)|21.10.2004 09:24
Co se týká Interwrite - včera jsem ho nainstaloval a vzhledem k tomu, že jsem na Looxu používal LEng, mám několik dotazů (pravděpodobně na Kleida):

- nevidím přepnutí na numerickou klávesnici (to je to je tak dobře ukryté nebo prostě není)
- Jak se v Letter Recognizeru píšou háčky?
- Jak se ta věc odinstaluje? Všechny mé pokusy selhaly - skončilo to HR. Samozřejmě jsem Interwrite povypínal, kde se dalo.

Díky za odpovědi
Crusader_ce4you (624)|21.10.2004 10:05
Zkusím pomoci alespoň s dvěma z otázek:
- nevidím přepnutí na numerickou klávesnici (to je to je tak dobře ukryté nebo prostě není) -
myslím, že není. Pokud chceš použít numericou klávesnici, zmáčkni 2x za sebou SHIFT a můžeš použít číselné klávesy v horní řadě

- Jak se ta věc odinstaluje?

na 4150 ce to šlo v systému " Odstranit programy"
Aifel_ce4you (105)|21.10.2004 10:06
Tak už se mi to povedlo "vykomunikovat". Zatím je to tak, že CD s češtinou zatím nemají k dispozici. Hned jak je dostanou, automaticky je posílají. Doufám, že to stihnou do 30 dnů co mi ještě pojede Trial... :-))
Kleid (213)|21.10.2004 10:48
Tak zkusim shrnout vsechny otazky:

K 3950 s WM2003 lze pouzit lokalizaci pro model 3970 (8.5 Pro)

K modelum 47xx je lokalizace v cene, musite zpetne vyzadat od prodejce, v pondeli-utery by u nich mela byt.

Na numerickou klavenici se neprepina: Vyuzijte Sticky Shift (dvojklik na shift pro zablokovani horni rady).

Lokalizace se odinstalovava standartne jak pisete Odstrani programy (uricte to nezpusobuje HW reset.

Pozor Aplikace SunnyDays neni v WM2003SE plne funkci a ta zpusobi zatuhnuti PDA, pracujeme na upravene verzi.
Pavlucha (1496)|21.10.2004 11:26
[QUOTE="Kleid"]Lokalizace se odinstalovava standartne jak pisete Odstrani programy (uricte to nezpusobuje HW reset.[/QUOTE]

1. Nerozumíme si, asi jsem to nepopsal podrobně, pardon. Zkoušel jsem odinstalovat IW běžným způsobem, ale hlásilo mi to asi 15 "používaných" souborů. Tak jse lokalizaci vypnul, ale stejně zůstaly 3 soubory, které nešly odinstalovat a IW stále běžel i po SR. Proto jsem provedl HR.

2. Jak je to s Letter Recognizerem? Umí háčky? Bohužel jsem nenašel nápovědu, nebo jsem slepej ... :cool: :D
Kleid (213)|21.10.2004 12:35
Navod jak psat hacky carky: http://www.sunnysoft.cz/clanek.php?clanekid=4

Napoveda obsahuje tabulku se stejnym popiskem.

Ktere soubory byly v pouziti pri odinstalaci? Odinstalace probiha pokud je mi znamo bez problemu a jedna spise o problem na konretnim zarizeni. Problem mohl byt zpusobet aplikaci treti strany. Pokud po HR vyzkousti instalaci a deinstlaci vse chodi korektne.

Honzabr (192)|21.10.2004 13:15
:D :D Tak už jsem na správné diskusi.Zdravím všechny a ohlašuji, že zatím vše s češtinou bez problémů!:D :D :yes:
ipf (2136)|21.10.2004 14:54
[QUOTE="Honzabr"]:D :D Tak už jsem na správné diskusi.Zdravím všechny a ohlašuji, že zatím vše s češtinou bez problémů!:D :D :yes:
[/QUOTE]

Šťastný to člověče
Já už tak šťastný nejsem, protože jsem neposlech Járu Cimrmana a jeho: TUDY NE, TUDY CESTA NEVEDE.
Tento příspěvek píšu napotřetí, poté, co jsem si jej poctivě napsal na papír a teď přepisuji. Bohužel se nedá psát za provádění pokusů. Ale popořadě:
1. Instalace CZ od SS (té nové, 4,2MB) proběhla bez problémů. Problémy nastaly v okamžiku, kdy jsem se pokusil změnit něco v nastavení. Chvíli jsem něco zkoušel, něco se otevřelo, něco ne. Ale popořadě. Nepodařilo se mi otevřít v nastavení: Zabezpečení, v systému: podsvícení, enroller (bohužel, najednou IE vytuhnul, takže jsem musel udělat SR a po něm spousta počeštěných ikon nesla opět anglický název, takže teď nevím, co tam bylo česky), dále: Power, SelfTest, a na záložce připojení nelze otevřít skoro nic.
2. iPaq Wireles se otevře, ale nedostanu se ani do BT nastavení, ani do manažeru,
3. Ze všeho nejhorší je ale klávesnice. Kterej B.. umístil na místo klávesy CAPS tabulátor (věčně přeskakuji někam jinam) a na místo klávesy TAB středník!!!!!!!!!!!!!!!!
4. Jakmile cokoliv změním v nastavení, přestanou se mi v TODAY zobrazovat ikony v cLaunch a lišta TOM-TOM. Pokud se pokusím je vypnout - zapnout v Nastavení - Dnes, systém zatuhne a SR.

Docela by mne zajímaly zkušenosti druhých, zejména, za se jim taktéž po SR přejmenovaly české ikony zpět na anglické názvy a zda se jim daří nastavit BT. Chyba může být i někde jinde, než na straně SS.
Ovšem klávesnice a umístění kláves CAPS a TAB, nad tím by se měl vážně někdo zamyslet !.
Honzabr (192)|21.10.2004 15:15
;) Ipf: Asi skutečně mám kliku(poprvé v životě:D )
Tak popořádku:
-nainstaloval jsem ,vyskoušel vše co se dalo a vše bez problémů
-neb dlouho toužím po Pocket C ontroller tak jsem navštívil Handango a stáhnul (teď před 20 min.) trial,připojil přes kabel a jmul se testovat.6 x mi to spadlo a resetlo 4700 a vždy po startu čeština seděla jak p...l na hrnci :D (mám též nedobré skušenosti s LENg a tak jsem tuhnul)Pak se to usadilo.
- neb se mi to zdálo pomalé tak jsem (poprvé :D :D co ji mám ) vše vypnul a jmul se nastartovat ActiveSync přes BT.Nastavení (podle překladu ve wizardu do češtiny,jinak bych asi měl problémy :D ) snad poprvé u BT na PRVNÍ pokus.(ještě teď to vydejchávám :D :D )
-znovu do Poc.Contr. a vše bez rpoblémů včetně stažeí skinu na 4700 :D .Jediná vada je to se stejnýma prodlevama jako s kabelem (co nadělám :D )Tak jsem akorát otvíral Handango, že ho zaplatím a do toho zpráva o Tvém příspěvku.Tak hned odpovídám a podle záložek dole nic nespadlo.

Takže to se sešlo jako naschvál abych Ti mohl odpověděl a trochu Tě asi sklamal.Jsem bez problémů na které jsem byl zvyklý a tudíž připravený :D Takže místo údivu nad nefunkčností - daleko větší údiv nad funkčností :D :D
Budu pokračovat (DPH počká :D :D ) a budu referovat, když nad něčí skolabuju.
ipf (2136)|21.10.2004 15:18
A ta pohádka má pokračování:
1. V předchozím příspěvku jsem zapomněl uvést, že jsem instaloval tu poslední češtinu (4,2MB), která již nabízí pouze hp4700.
2. Odinstalovat ji opravdu nelze.
3. Přeinsalovat ji znovu, aby byly všechny ikony opět české nelze.
4. Ze všeho nejvíc mne dohání k šílenství umístění klávesy CAPS !!!!!!!! CHCI PSAT VELKYMA PISMENAMA A NE PRESKAKOVAT NA "PRIPOJIT PODPIS".
Nejhorší na tom je, že takhle zpra.... jsou všechny klávesnice: česká, slovenská i anglická.

PS.
Chtěl jsem připojit pár emotikonů, jenže odpovídající tady nejsou.
Honzabr (192)|21.10.2004 15:21
Jo, poznámka:
- spíš bych to viděl na problém mezi češtinou a některou aplikací co máš nainstalovanou. S tím mám bohaté skušenosti z XDA2 kde to bylo téměř pravidlem.Tam musela být čeština nainstalovaná jako první po HáeR (jak praví klasik:D )
Doporučuji totéž a do defaultního adresáře,ne na kartu.A instalovat jednotlivé aplikace a sledovat jak se to chová.Někde ten pes bude zakopán :D .Vydržať. Ten HáeR chci udělat taky přes svátky neb 4700 už špatně snáší co vše tam bylo nainstalováno a odinstalováno :D :D
Toť snad vše
ipf (2136)|21.10.2004 15:22
Jednoduchý dotaz:
Opravdu máte všichni stejnou klávesnici, jako já?
A opravdu to nikomu z vás nevadí?


Skoro vše, kde zůstal anglický název, nejde otevřít, a tudíž ani nastavit.
Honzabr (192)|21.10.2004 15:26
Tak jsem to testnul (ja snad ten Poc.Contr. nekoupím :D :D ) a nic z toho co popisuješ mi to nedělá.Klávesy mi fungují jak mají a nikam to (ve Wordu) neutíká.Sorry.Vidím to na nějakou sparchantělou aplikaci.
Honzabr (192)|21.10.2004 15:29
:D :D No popravdě řečeno používám často Palm infra klávesnici a jsem navyklý na daleko horší zhovadilosti :D :D .(nemá číselnou řadu :mad: )
Ale asi by neměl být problém s přehozením Caps Tab a středníku.Co vy na to kluci ze Sunysoftu?
Aifel_ce4you (105)|21.10.2004 15:42
[QUOTE="ipf"]Jednoduchý dotaz:
Opravdu máte všichni stejnou klávesnici, jako já?
A opravdu to nikomu z vás nevadí?


Skoro vše, kde zůstal anglický název, nejde otevřít, a tudíž ani nastavit.[/QUOTE]

Připojuji se. Zkusil jsem udělat například "Align screen" a opakovaně to končí SR.
ipf (2136)|21.10.2004 15:54
[QUOTE="Honzabr"]Ještě k té odinstalaci- teď jsem tu češtinu ze cvičných důvodů odinstaloval a už jsem zase Owner... [/QUOTE]

Tak jsem napotreti odinstaloval take. Nevim co je to owner, ale jestli je to nasr..., tak to jsem taky, protoze i nadale nefunguje nastaveni:
Personal - HP Protect Tools
System - HPEnroller, GPS,
Connections - BT, BT manager, iPaq Wireless, LEAP.

Alespon je CAPS tam co ma byt.
windmaster (307)|21.10.2004 15:55
Zůstanu asi u naprosto bezproblémového řešení, t.j. Resco Keyboard. Nic to nezabere, nezlobí a píšu hezky česky:D

Aifel_ce4you (105)|21.10.2004 15:56
[QUOTE="Aifel"]Připojuji se. Zkusil jsem udělat například "Align screen" a opakovaně to končí SR.[/QUOTE]

Zkusil jsem tu češtinu vypnout a hle "Align screen" funguje, po zapnuti zase ne :-)) Někde se stala chybka.
ipf (2136)|21.10.2004 16:00
Kaslu na to. Vecer si dam jeden HaeR a zacnu s preinstalaci. Mozna tam zkusim dat tu cestinu jako prvni, pokud mi nekdo rozumny slibi, ze predelaji klavesnici tak, jak je obvykle. A pak se uvidi.
Honzabr (192)|21.10.2004 16:01
;) Krom HP Enroller (to jsem nenašel ,asi to mám přeložený :D Není to Nastavení zvuků?) vše bez závad (Včetně Zámku)
Honzabr (192)|21.10.2004 16:08
:O Mimochodem ten Resco Keyboard vypadá super. Až rozchodíš lokalizaci a bude s ní fungovat tak dej vědět.Půjdu do ní.Tam by se měli kluci ze Sunnysoftu inspirovat :D

Jen tak naokraj-nemohla by to být příčina tvých potíží ???? Nezdá se mi, že by se tam moc klávesnic snášelo, vzhledem ke všem ovladačům na externí klávesnice.
Jediný co mám dojem je to, že se to trošku viditelně vše zpomalilo.Ale to může být subjektivní :D
Pavlucha (1496)|21.10.2004 16:19
[QUOTE="ipf"]Kaslu na to. Vecer si dam jeden HaeR a zacnu s preinstalaci. Mozna tam zkusim dat tu cestinu jako prvni, pokud mi nekdo rozumny slibi, ze predelaji klavesnici tak, jak je obvykle. A pak se uvidi.[/QUOTE]

Tak po HR nejdřív vyzkoušej LEng, jestli budou furt blbnout ty tlačítka, ju? ;)
windmaster (307)|21.10.2004 16:31
[QUOTE="Honzabr"]:O Mimochodem ten Resco Keyboard vypadá super. Až rozchodíš lokalizaci a bude s ní fungovat tak dej vědět.Půjdu do ní.Tam by se měli kluci ze Sunnysoftu inspirovat :D [/QUOTE]
Já mám dojem, že už lokalizaci ani nechci. Řada programů umí česky-díky našim schopnějším soukmenovcům a většinou si poradím i s originálním menu.
Šeba_oldd (1184)|21.10.2004 18:58
No nechci Vám do toho moc mluvit , ale úplně stejný problém s češtinou jsem měl včera - když jsem udělal né nucený HR s tím, že už mám ujasněno co chodí jak se to tváří atd. Mimo jiné jsem si nainstaloval i klávesnici od Resca.
Když to vše projelo - instaloval jsem z cabu (pomocí active sync) skorovše na kartu - vzal jsem své PDA do ruky a hle já de..l nenainstaloval češtinu - tak jsem si jí tam dal. Klavesnice resco se vzbouřila okamžitě po SR - ok odinastaloval jsem, Něktteré ikony nebyly přeložené a nešly otevřít - náhodná podobnost viz. ipf. Čeština nešla odinstalovat :mad:

Další HR:mad: první čeština a vše OK:D
Jinak ta klávesnice mi také vadí - ale, už jsem si zvyk - má ještě jednu funkci - když zmáčkneš dvakrát shift- zůstanou tam číslice.

Pro HONZU BR v máš zde ke stáhnutí krásný návod jak vkládat příspěvky je od Milana Švece, jako vždy přesný a výstižný.
oltcit (1098)|21.10.2004 19:25
Dobry vecer zo Slovenska.Ako vzdy mam zas blbu otazku;) si nedam lokalizaciu ale len napr.Resco Keyboard budem moct zadavat slovenske znaky?Pretoze u nas vraj lokalizacia sa kupuje k Looxovi zvlast a mne anglina v systeme zas tak neva.Poradte pls.:cool:
Kleid (213)|21.10.2004 19:34
Tak je vecer a konecne je chvilku klid. Neda mi to a pokusim se shrnout to co jste zde vsichni psaly:

1) Instalace a odinstalace : verim a vidim ze se potvrdilo ze samotna lokalizace umi obe dve veci tak jak ma

2) Tuhnuti pri Aling Screen - vidim ze Resco Keyboard nebo jina aplikace tretich stran muze v kombinaci s lokalizaci zpusobit problem. Nicmene samotna lokalizace to nezpusobuje. "" K tomuto nezbyva nez dodat ze nas AGENT 007 ma opravdu zkusenosti a poznal ze to muze zpusobovat driver na podporu externich klavesnic, ktery ma i resco """

3) Popis ikon na zalozce System: je mozne ze opet aplikace 3 strany vyrusi ten Hacek ze systemu.

--- mala technicka vsuvka ---
Popisy nekterych ikon na teto zalozce nejsou obsazeny nikde ve stringtable a tudiz je nelze lokalizovat standadnim zpusobem. Trvalo nemalou dobu nez jsem problems jejich lokalizaci vyresili a pomohlo vzpominani na stare dobre PPC2002. Preklad teto zalozky probiha ON-LINE pri privnim prepnuti. Tzn. Jakmile jedno prepnete na zalozku System, spustite nekterou aplikaci a pak se prepnete zpet provede se preklad a vse je v cestine.
--- konec vsuvky ----

4) CAPS a rozmisteni klaves: Pri navrhu klavesnice jsme se snazili drzet standartdu klasicke klavesnice z desktpc v dobre vire ze to uzivatele oceni.

Proto najdete klavesu ESC (vyuzitelna pri terminalovem provozu).
Caps jsem umstli na pozici praveho SHIFT a Stredik nahrazuje klavesu ktera na klavesnici vlevo vedle jednicky - tj strednik.

Co se tyce numericke klavesnice verim ze kombinace DOUBLE CLICK na SHIFT (sticky shift) je opet dobrym resenim - to z toho duvodu ze je mozne ve stejne dobe zadavat jak znaky tak cislice.

--- Mala humorna vsuvka ---
Pokud hledat vyuziti pro levy ALT tak zkuste kombinaci CTRL+ALT+DELETE
--- konec vsuvky

5) Do IW lze jednoduse pres menu pridat SK rozlozeni klaves a muzete psat vesele slovensky vcetne podpory externich klavesnic, slovicka do slovnku se Vam to ucit bude a pokud vypnete vestaveny tak si casem vytvorite i pekny slovensky :)
Kleid (213)|21.10.2004 19:44
Jeste vsuvka :)

1) Obecne: Lokalizaci instalujte vzdy jako PRVNI aplikaci, pri instalovani dalsich aplikaci tak jednoduse zjistite kde je problem a co s cim nechodi.

2) Obecne: Nektere aplikace nemaji rady pokud se je v systemu zapla podpora microsoftu na lokalizaci (myslim podporu MUI) a nemusi fungovat. Nezpusobuje to knihnovna ktera pridava klavesnici a umoznuje psani nybrz hlavni nastaveni systemu WM2003-SE, bez ktereho lokalizace neni mozna.
Pavlucha (1496)|21.10.2004 20:13
[QUOTE="Kleid"]
4) CAPS a rozmisteni klaves: Pri navrhu klavesnice jsme se snazili drzet standartdu klasicke klavesnice z desktpc v dobre vire ze to uzivatele oceni.

Proto najdete klavesu ESC (vyuzitelna pri terminalovem provozu).
Caps jsem umstli na pozici praveho SHIFT a Stredik nahrazuje klavesu ktera na klavesnici vlevo vedle jednicky - tj strednik.

Co se tyce numericke klavesnice verim ze kombinace DOUBLE CLICK na SHIFT (sticky shift) je opet dobrym resenim - to z toho duvodu ze je mozne ve stejne dobe zadavat jak znaky tak cislice.
[/QUOTE]

Instalace přes již instalovaný systém je fakt blbost, to uznávám. Věřím, že spousta uživatelů to udělala zejména z toho důvodu, že se na lokalizaci OPRAVDU těšili a chtěli ji mít v cihlách co nejdříve.

Co se ale týká rozložení kláves ... no tady si fakt dovolím oponovat.
Pokud chci rozložení kláves co nejvíce přizpůsobit PC a rozházím ty základní klávesy po místech, kde je nikdo nečeká mi nepřijde zrovna šťastný krok ... a to jen kvůli klávese ESC? ...
Numerická klávesnice mi, přiznám se chybí. Lítat stylusem zleva doprava, když chci zadat 9timístné telefonní číslo je pěknej opruz... :sarcastic:

Jinak je asi dobře, že se tu bavíme s výrobcem a ne jen s distributorem a alespoň já to beru jako obrovskou výhodu, kterou by měly obě strany kvitovat s povděkem a nehájit urputně a za každou cenu svá stanoviska. Pokud Vám alespoň trochu pomohou naše nápady, věřte mi, že pro nás bude celý výsledek UŽITKEM.

Mnooo, tak to je asi všechno ... :D :D :D
Kleid (213)|21.10.2004 20:40
Nezbyva nez souhlasit. Castecne (ac nerad) uznavam urcitou vyhodu v prepinani na numerickou klavesnici. Nechci slibovat a predesilat terminy ale jakmile se cas uvolni (oblibena fraze bez urceni data), mame pripraveny radu veci, ktere bychom chteli upravit, zdokonalit a pridat. Zminene prepinani je jednou znich. Inspirace od produktu Resco je samozdrejme taky dobrym voditkem.

Trosku jinym problemem je to, ze lokalizace neni az takova sranda jak se zda, pokud bychom se meli venovat jen klavesnici tak jsme schopni ji vylepsovat vetsim tempem, ale reseni uprav lokalizace a rozlouskavani uskali jednotlivych zarizeni ma v nasem pripade vetsi prioritu.

smarter (137)|21.10.2004 21:16
[QUOTE="oltcit"]Dobry vecer zo Slovenska.Ako vzdy mam zas blbu otazku;) si nedam lokalizaciu ale len napr.Resco Keyboard budem moct zadavat slovenske znaky?Pretoze u nas vraj lokalizacia sa kupuje k Looxovi zvlast a mne anglina v systeme zas tak neva.Poradte pls.:cool: [/QUOTE]

Ja osobne pouzivam jen resco keyboard PRO, ponevadz lokalizace mi pripada celkem zbytecna, pocket pc pouzivam uz rok, a anglictiny se ani nevsimam. Co se slovenskych znaku tyce, tak ja je tam mam. Nekdy sem dokonce slysel ze resco je slovenska firma, ale nevim co je na tom pravdy.
Pavlucha (1496)|21.10.2004 21:52
[QUOTE="smarter"]Nekdy sem dokonce slysel ze resco je slovenska firma, ale nevim co je na tom pravdy.[/QUOTE]

Jo jo, je to pravda, jsou to naši bratia ... :D
ipf (2136)|22.10.2004 10:29
Tak jsem v noci prodvedl slíbenou přeinstalaci Hápéčka. Bohužel čeština od SS se neosvědčila, přestože byla instalována jako první po HáeR. Konkrétně: bezprostředně po Háer jsem provedl zálohu integrovaným programem Backup - bez problémů. Po instalaci češtiny od SS již nelze zálohu provést. Zkoušel jsem to třikrát, třikrát mi cihla hlásila stejnou chybu, s odkazem na nějaké stránky.
Bohužel, papírek, kam jsem si opsal hlášení o chybě zmizel (takže je to 1:1), ale odpoledne nebo večer si udělám cvičný HáeR, instalaci a další zálohovací pokus (a už si dám pozor, kam to píšu).
Pokud má někdo stejnou zkušenost, můžete se podělit dřív.
ihorak (107)|22.10.2004 12:06
[QUOTE="ipf"]Tak jsem v noci prodvedl slíbenou přeinstalaci Hápéčka. Bohužel čeština od SS se neosvědčila, přestože byla instalována jako první po HáeR. Konkrétně: bezprostředně po Háer jsem provedl zálohu integrovaným programem Backup - bez problémů. Po instalaci češtiny od SS již nelze zálohu provést. Zkoušel jsem to třikrát, třikrát mi cihla hlásila stejnou chybu, s odkazem na nějaké stránky.
Bohužel, papírek, kam jsem si opsal hlášení o chybě zmizel (takže je to 1:1), ale odpoledne nebo večer si udělám cvičný HáeR, instalaci a další zálohovací pokus (a už si dám pozor, kam to píšu).
Pokud má někdo stejnou zkušenost, můžete se podělit dřív.
[/QUOTE]

Zdarec! Tak to mám stejný problém. Když chci provést zálohu, tak mi to hned po odklepnutí zálohování nahlásí toto:

"Nastala neočekávaná chyba. Pokud se tato chyba opakuje, naštivte :- http://www.spritesoftware.com/support/support.html"

A napíše se, že operace není dokončena. Když pak nakliknu "zobrazit zprávy", tak mi to napíše toto:

"Operace: Zálohování selhalo......


....chyba: CMG_Request failed
Chyba: Failed notifing Creadnt of backup start"


Takže za čeština je asi na dvě věci.


Ivoch.

Kleid (213)|22.10.2004 12:19
Nejspis chyba v lokaizaci Backupu, pristi tyden otestujeme a dame na web opravenou verzi. Pokud chcete chybu odstrani prejmenujte soubor ze slozky Windows: SpriteBackup.dll.mui na SpriteBackup.dll.mui.old

Pote bude backup v anglictine a funkcni.

hybo (3107)|22.10.2004 12:19
zkus vypnout lokalizaci :-) backup mozna nedokaze zastavit proces, co uziva lokalizace
ipf (2136)|22.10.2004 12:27
[QUOTE="ihorak"]Zdarec! Tak to mám stejný problém. Když chci provést zálohu, tak mi to hned po odklepnutí zálohování nahlásí toto:
"Nastala neočekávaná chyba. Pokud se tato chyba opakuje, naštivte :- http://www.spritesoftware.com/support/support.html"
A napíše se, že operace není dokončena. Když pak nakliknu "zobrazit zprávy", tak mi to napíše toto:
"Operace: Zálohování selhalo......
....chyba: CMG_Request failed
Chyba: Failed notifing Creadnt of backup start"
Takže za čeština je asi na dvě věci.
Ivoch.[/QUOTE]Přesně to je ten problém, co popisuji (alespoň jsem si ušetřil večery s HáeR).
Apropó, zálohování sice nepatří mezi běžně využívané funkce, nicméně je mi divné, že by to nikdo v rámci testování nezkoušel :?
windmaster (307)|22.10.2004 12:28
[QUOTE="oltcit"]Dobry vecer zo Slovenska.Ako vzdy mam zas blbu otazku;) si nedam lokalizaciu ale len napr.Resco Keyboard budem moct zadavat slovenske znaky?Pretoze u nas vraj lokalizacia sa kupuje k Looxovi zvlast a mne anglina v systeme zas tak neva.Poradte pls.:cool: [/QUOTE]

Jak už zde bylo napsáno, slovenštinu zvládá, zřejmě bezchybně. Do české znakové sady nám ale bratia zapoměli implantovat tři znaky ť ď a ů-kroužkované u.Jaká škoda, snad to brzy napraví.

Editováno: RESCO to umí všechno, dokonce ještě více než jsem si myslel. Jen hledat, to se ale jeden napřepíná Shiftů a jiných udělátek než se k tomu dostane. Opravdu by na české klávesnici mohlo být ů tam kde má být a ne o se stříškou.
ihorak (107)|22.10.2004 12:37
[QUOTE="Kleid"]Nejspis chyba v lokaizaci Backupu, pristi tyden otestujeme a dame na web opravenou verzi. Pokud chcete chybu odstrani prejmenujte soubor ze slozky Windows: SpriteBackup.dll.mui na SpriteBackup.dll.mui.old

Pote bude backup v anglictine a funkcni.

[/QUOTE]

Dotaz na stažení nové verze - když teď o víkendu reinstaluju 4700 a nahraji si tam verzi, ve které zlobí záloha a pak naistaluju všechny programy, tak když pak vydáte opravu na zálohování, tak budu muset udělat zase hard reset a vše znovu instalovat, nebo jak to bude probíhat?


Ivoch.
ihorak (107)|22.10.2004 12:43
Ještě ohledně toho přejmenování souboru při záloze:

ve složce windows mám pouze tyto soubory se spritebackupem:

SpriteBackup.dll
SpriteBackup.dll.0405.mui
Spritebackup.htm
Spritebackup.xml


akže nevím, kterej mám přejmenovat. Když jsem přejmenoval SpriteBackup.dll.0405.mui na .old, tak to sice jede v ENG jazyce, ale pořád to hlásí tu samou chybu. Už ne v CZ jazyce, ale v ENG jazyce. Záloha ale stejně neproběhne :-(

Chyba je tedy někde jinde.

Zkoušel jsem i z toho souboru umazat ty čísla 0405 - nepomohlo to.


Ivoch

Pavlucha (1496)|22.10.2004 13:02
Taky mi to takhle nejde ... :(
Zkoušel jsem přejmenovat i ten SpriteBackup.dll na .old, ale nic ...
Kleid (213)|22.10.2004 13:07
Ma se prejmenovavat knihovna SpriteBackup.dll.0405.mui.

Dnes se uz k otestovani nedostaneme. V pondeli se na to podivame. Taky muze byt chyba uplne nekde jinde.

Kdyz se problem vyresi bude stacit nahradit jeden soubor.
Pavlucha (1496)|22.10.2004 13:19
Zatím můžete zálohovat 30-tidenní demoverzí Sunnysoft Backup Manageru 3.10, kterej najdete TADY.
Snad to demo zálohuje bez omezení ... :cool:

Záložní soubor je stejně malý/velký jako u původního softu a rychlost je stejná.