Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

problém s nabíjením v automobilu.

petrmikes (81)|15.8.2010 18:17
Ahoj, mám takový problém. když nabíjím telefon v automobilu, tak se mi občas stane že po chvíli mi stavová dioda nesvítí oranžove,ale začne blikat a to takovým způsobem že blikne oranžově, zeleně a tak se to opakuje. v tomto stavu telefon ukazuje plnou baterii v ukazateli na home. ale když ho rozkliknu tak ukazuje aktualní nabití jiné. A telefon se nenabíjí. Jak v obrazovece HOME není ikona nabijení tak ani pri rozkliknutí. Toto se mi stává jak s nabíječkou která dává 1,5A tak i s original autonabíječkou HTC . Zkoušel jsem to na více autech, a dělá to prostě všude. občas se mi zdá,že to začne dělat když se telefon zahřeje... Občas pomlže telefon vypnout a telefon se zacne nabijet. ale po 10 min zacne telefon vypnutý dělat to samé se stavovou diodou.. Stává se vám to také? hardreset nepomohl. Nevíte jak problém vyřešit? nainstalovanou mám ofiko rom.
Pavel Koza (4761)|15.8.2010 18:23
V autě při nabíjení mívám problém dost často s různými zařízeními a pokaždé jde o stejný problém - přehřátí. Zkusil bych zařízení umístit někam k výdechu klimatizace, jestli to bude dělat i pak... Ono když jede navigace (což je jeden z nejnáročnějších úkolů, jaké zařízení plní), svítí na něj sluníčko a ještě se dobíjí, tak se to prostě neuchladí...
htcjirka (1875)|15.8.2010 19:30
Potvrzuji to co napsal uz Pavel,muze to za urcitych okolnosti nastat,kdy je telefon na slunicku a telefon je tak jak od slunicka tak samotneho nabijeni dost rozpalen,bude to nejaka ochrana.
Zdenek Malinsky (9781)|15.8.2010 21:28
Nic nového pod sluncem, to je taková tradice. Moje Treo jako modem k PC (přes BT) a nabíjení z 220V zásuvky se taky každou chvíli hlásí jako přehřátý. :((
petrmikes (81)|16.8.2010 08:14
díky pánové. je to možné, ptž telefon je vždy rozpálený. nejhorší je, že je v držáku, že kterého ze zadu není přístup vzduchu http://obchod.sunnysoft.cz/zbozi/124PHR-059/sh-drzak-pda-htc-hd2-24894-0.html od sunnysoftu. Nevíte zda existuje na tento držák nástavec ba přidělání do výduchu klimatizace? Takže takovýmto blikáním diod se telefon hlásí jako přehřátý? Dnes když mi dioda zase začala blikat a phoone se prestal nabijet, tak jsem zkusil vymenit baterii v telefonu, a telefon se zase nabíjel... což je mi divné. baterie nikdy není tak rozpálená jako telefon..
qwido (70)|16.8.2010 17:47
To co se zahřívá jsou výkonové rezistory v napájecí větvi, jednoduše nabíjecí elektronika. Pokud je telefon přehřátý a nechce nabíjet a v té chvíly vyměníš baterii, nabíjecí elektronika vyhodnotí jiné napětí na baterii a začne nabíjet jiným proudem (většinou menším) což znamená alespoň na chvíly menší zahřívání.

Já to vyřešil úpravou nabíječky aby nabíjela menším proudem, nabíjí pomaleji ale nezahřívá se a je to i šetrnější k baterii.
petrmikes (81)|16.8.2010 22:29
jak upravou nabiječky? jsi tam dal natvrdo proudový zdroj?
qwido (70)|17.8.2010 06:28
Přesně tak , zdroj konstantního prudu.
petrmikes (81)|17.8.2010 08:00
to by me zajimalo jak si to tam narval. aby to spolehlive a správně fungovalo tak nejde pouzít jeden IO.máš někde schéma?
qwido (70)|17.8.2010 10:33
Schema nemám, delal jsem to asi před 2 roky. Mám to v externí krabičce s koncovkou do zapalovače na kablíku.
Je tam jen jeden io (z hlavy nevím název, tušim že je to řada UC) a tranzistory.