Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Romky a otázky na ně

JendaKo (7)|13.8.2010 21:00
Jak jsem psal v předchozím tématu. Před týdnem jsem si koupil Diamonda2. Nejen že je to vůbec moje první HTC ale i PDA. Proto mám trochu nejasno okolo ROMek.
Takže otázky:
Mobil mi přišel cca před týdnem, zakoupen byl v Sunnysoftu. Mám teda v mobilu nejnovější romku nebo si ji tam musím nainstalovat? Popř. kde najdu informace o romce.
Při instalaci novější romky mu zůstanou data a programy zachovaný nebo si je budu muset znovu nainstalovat?
Platí pravidlo nejnovější = nejlepší/nejrychlejší?

To jsou asi tak všechny otázky co mě právě napadly, možná přijdu s dalšíma ;). Díky za odpovědi.
Matt_CZE (62)|14.8.2010 15:43
Aktuální ROM i s lokalizací najdeš zde
[code]http://sunnysoft.cz/htc/[/code]

Při instalaci nové rom ztratíš veškeré data (jako by si reinstaloval Windows v počítači), to samé při tzv. HardResetu
Jak kdy, většinou jsou nejrychlejší ROMky, které nejsou ani od HTC, ale já se snažím být aktuální a oficiální cestou :)
ondpet (71)|15.8.2010 00:55
Ahoj,mám taky pár dotazů.Když zazálohuju při stávající ofic.ROm přes SPB backup,tak při přehrání nové ofiko ROM bude záloha fungovat?Někde jsem na fóru četl,že to jde.Další otázka-jaká z neofiko ROM je na tom nejlíp co se týče spotřeby baterie a jaká ohledně rychlosti?Má význam zkoušet neoficiální ROM?Existuje nějaká možnost,jak udělat nějaký paklík programů,které používám a potom je do nové ROM doinstaloval,abych to tam nemusel sypat po jednom?Když mám nain+talované programy na pam.kartě,budou mi fungovat i po přehrání ROM?Díky za odpověď.
JendaKo (7)|15.8.2010 08:46
Děkuju Mattovi za odpověď a Ondpetovi za doplňující otázky, to samé by zajímalo i mě. Ještě jsem ale nedostal odpověď na otázku jestli mám v mém Diamondu2 nejnovější Romku od HTC (koupeno v Sunnysoft, přišel 4.8.2010).
baron_cz (74)|15.8.2010 10:49
Podívej se do Nastavení --> Informace o zařízení a tam by jsi měl najít jakou ROM verzi máš v D2. Pak se podívej na stránky Sunnysoftu, kde najdeš poslední uvolněné ROM a porovnej číselné označení.

Otázkou zůstává, jestli nejnovější ROMka je nějaká výhra. Někdy mi připadá, že nejlepší byla původní WM6.1.

fisik_ce4you (115)|15.8.2010 10:55
Co se tyce oficialni cesty, tak ty ROM jsou sice na tom dobre, ale neoficialni ROM jsou casteji updatovany a davaj se do nich nejnovejsi Sense a WM. Ted z myho hlediska bych se zameroval na 3 romky = pokud se vydate na neoficialni cestu :). To jsou Nhathoa, Energy a Nataly. Ty 3 si myslim, ze jsou asi nej a nejspis sednou vetsine lidi. Chce si to ale vyzkouset. Co se tyce SPB backup - zalohovat to sice jde, ale muze to pri prechodu na novejsi ROMku delat problemy. Ja osobne zalohuju jen kontakty, SMS, kalendar a task pres PIMbackup, kde se i zazalohuje foto kontaktu a v Sense tab s kontaktama. Pokud se bojite si pristroj odemknout, tak jedina cesta je si stahnout ze stranek sunnysoftu tu nejnovejsi romku, ktera ma v sobe i flash radia, takze urcite doporucuju provest tento krok. Jedna se ale porad o starsi WM, kde start je nahore a menu jsou mene uzpusobene pro ovladani prstem (WM 6.5.3 jsou na tom o neco lepe).
JendaKo (7)|15.8.2010 10:59
Díky. Přišel jsem na to že mám nejnovější verzi rom. A ještě poslední otázečka. Uvolní se ještě někdy v budoucnosti pro diamonda2 nějaká další romka?
Matt_CZE (62)|15.8.2010 13:15
Myslím si, že se určitě ještě nějáká novinka uvolní :)
fisik_ce4you (115)|15.8.2010 21:39
A ja myslim, ze oficialni ROM uz asi zadna nevyjde (pristroj je uz prece jen pres rok a pul venku) a jedina mozna aktualizace bude z kuchyne nejaky neoficialni romky portnuty z dalsich zarizeni ... hlavne WM je uz mrtvej system a vyrobci se budou soustredit na iPhone-Android, ale uvidime ... treba nas vyrobce mile prekvapi :)
Matt_CZE (62)|16.8.2010 17:08
tak ono na xda foru do diamonda narvali android, tak treba to dotahnou k dokonalosti ;) Nestras mne tim, ze v dobe, kdy jsem si splnil sen a poridil si WM je uz tento system mrtvej, nebo na vymreni.... :-/