Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

kolísání GSM signálu

pokorny_ce4you (31)|11.8.2010 05:15
Prosím všechny majitele Touch HD o pomoc. Pozoruji dost velký problém s kolísáním kvality signálu GSM sítě. Často se stává, že signál po začátku rozhovoru dramaticky klesne, často mi prý není vůbec rozumět. Zdá se mi, jako by problém byl jen na straně modulace toho, kdo do touchHD mluví, příjem je bez větších problémů. Mám originální verzi softwaru. Pozorovali jste někdo podobný problém? Mimo to pozoruji, že s touchHD se nedovolám tam, kde ostatní s mobilem za tisícovku volají jak o život. To bude ale asi jiný problém, konstrukce celého PDA, ne?

Každopádně by mě zajímalo, zda s kolísáním signálu mají problém i ostatní uživatelé HD a pokud ano, zda je to na HD2 lepší.

Díky,
Milan
osch (1330)|11.8.2010 09:30
Dobrý den.

Myslím že problém je jednoznačně v tom "originálním softwaru" jak píšete. Přesněji ve verzi Radio ROM. Koukněte sem pro více informací:
http://forum.xda-developers.com/wiki/index.php?title=Blackstone/Radio_Flashing
pokorny_ce4you (31)|11.8.2010 11:01
Já jsem si koupil telefon HTC a myslel jsem si, že podobné průsery bude řešit HTC pomocí servisních balíčků. Ale na jejich webu o tom není ani zmínka. Takže si musím vyhrnout rukávy a nahrát si nějaký ukuchtěný ROM. Vím, že je jich mraky. Není mi dvacet, takže je mi úplně fuk, jestli bude cool nebo supercool. Chci něco normálního, na čem mi poběží ssh klient a tomtom navigátor. Jedinou věc, kterou bych chtěl, je česká klávesnice. Pročetl jsem diskuze a mám pocit, že docela používaný je ROM WM 6.5.3 - M25 Full cZonee. Jestli to umí českou klávesnici, tak prosím nějakou dobrou duši, aby mi napsala, kde rostou příslušné caby. Vůbec mě nebaví se tím zabývat a jsem na HTC pěkně naštvaný, že musím. Za tyhle prachy by mohli ten software alespoň udržovat.

Díky,
--
Milan
osch (1330)|11.8.2010 11:34
Nene. Pokud nechcete flashovat celou ROM pak nemusíte. Stačí si vybrat a naflashovat pouze RadioROM. Odměnou bude lepší GSM signál, stabilnější a rychlejší WiFi a BT a kvalitnější GPS. Já osobně používám Radio 1.17.25.09 a jsem naprosto spokojen.
Flashování RadioROM probíhá hodně podobně jako flashování ROM. Myslím že po flashi není potřeba ani HardReset, ale pro jistotu si udělejte kompletní zálohu zařízení (ale tato rada je naprosto univerzální a jednou určitě zjistíte, že se vyplatí zálohovat před každým větším, či pokusným zásahem do systému. Možnost vrátit se zpět je osvobuzující).