Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Výroba synchronizačního USB kabelu, který nenabíjí

PavelSopousek (1)|4.8.2010 13:38
Mám zájem si vyrobit USB datový kabel s mini/microUSB konektorem, který by se dal použít k propojení libovolného moderního zařízení (proto jsem zvolil tuto sekci fóra) s PC a u něhož by nefungovalo nabíjení nebo by na kabelu byl přepínač, kterým by se dalo nabíjení zapnout a vypnout.

Toto téma jsem nejprve začal probírat v tomto tématu na elektrotechnickém fóru, ale zatím se nikdo nedobral k řešení. Říkám si, více hlav, více rozumu, a proto píši i zde.

Našel jsem zde toto stařičké téma ohledně Motoroly MPX200, kde se probíralo to samé. Přerušení +5V ale u nových zařízení (konkrétně u mého HTC Touch HD) nefunguje.

Ocituji teď sám sebe, co jsem již napsal na zmíněném elektrotechnickém fóru:
[quote="Pavel Sopoušek - forum.mcontrollers.com"]Dobrý den,
má někdo prosím zkušenost s modifikací USB kabelu, aby fungovala datová komunikace, ale aby nefungovalo nabíjení připojeného zařízení? Snažil jsem se předělat kabel, pomocí kterého připojuji komunikátor HTC Touch HD2. Jednoduše jsem přerušil vodič +5V a doufal jsem, že to bude fungovat. Kabel ale po mém zásahu nefunguje vůbec, jinak řečeno neprobíhá synchronizace.

V elektronice jsem začátečník, ale jsem dostatečně zručný, abych vytvořil nějaké elektronické zapojení. Nejsem si ale jist, co bych měl vytvořit. Vím, že mobil začne nabíjet až ve chvíli, kdy nabíječka dodává dostatek proudu (slabým zdrojem není možné nabíjet a to ani pomalu - mobil jej odmítne). Říkám si tedy, jestli na přerušený +5V vodič dát např. rezistor. Kabel by tak mohl fungovat (na výstupním pinu bude kladné napětí, jehož absence dle mého názoru zapříčiňuje to, že kabel nefunguje), ale mobil nezapne nabíjení, protože by při průchodu proudu přes rezistor pokleslo napětí (rezistorem udělám z tvrdého zdroje USBčka měkký zdroj, který se nehodí k nabíjení). Toto je jediný můj nápad. Zatím jsem s tím moc nelaboroval, protože si říkám, zda už někdo nedělal něco přede mnou a třeba by mi poradil a ušetřil čas.

Děkuji vám všem,
Pavel Sopoušek[/quote]


Předem se ještě chci zmínit, že vím o možnosti zakázání nabíjení při připojení k PC v nastavení WM6.1 a vyšších, což se již podrobně probralo na zmíněném fóru.