Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Synchronizace Outlook 2007, Thunderbird 3.0 a Outlook Mobile

tombik_ce4you (116)|30.7.2010 19:23
Mám tu bizarní problém. Dlouho jsem to neřešil a mám v poště trochu bordel. (stahuji na všech zařízeních emaily přes pop3 bez synchronizace)
Proč bez synchronizace, protože pokud nastavím synchronizaci, dostanou se mi emaily do telefonu až tehdy připojím li jej k PC. Což už je mi k ničemu :-( Momentálně to pro mne znamená že musím všechny emaily "přečíst" 3x a podobné důsledky....

Jak ale pozoruji jak všichni syncují nějakým způsobem přes net, začalo to ve mne hlodat a tak jsem tu s otázkou.

Zkoušel někdo z vás takhle extrémní trojsync? Provozuji doma Windows PC, Ubuntu notebook a TouchPro2. Je cesta jak na všech třech zařízeních mít schodný kalendář, emaily a kontakty? Nebo je jediná cesta pořídit do notebooku také Win7 a Outlook? (to bych celkem nerad, je to dost peněz)

No a teď ta síťová cesta synchronizace. Vím že by asi bylo snadné řešení používat google účet a tím synchronizovat vše, ale mám již dobrých 8 let email u svého poskytovatele připojení a nerad bych se násilně stěhoval. Leč, jsem svolný pro nějaké přeposílací řešení (pokud budou emaily ode mě chodit s mou původní adresou).

Předem děkuji za případné návrhy a nápady jak takovou situaci řešit.

EDIT: Zjistil jsem že lze pravděpodobně WM syncovat s klientem EVOLUTION přes kabel. A ten že i nativně obsahuje kalendář, takže to je pro mne uvažovatelná alternativa k Thunderbirdu
Zdenek Malinsky (9781)|30.7.2010 21:03
Já pořád nevím, proč lidi mají tendenci sobě a ostatním komplikovat život. Proč to dělat složitě, když to jde ještě složitěji?
Nějak nerozumím tomu, proč bys musel přečíst všechny maily 3x? To ti jich chodí denně desítky, stovky nebo tisíce, že si nepamatuješ, co už jsi četl?

pokud budou emaily ode mě chodit s mou původní adresou - je k tomu nějaký logický důvod? 99,99999% uživatelů dělá to, ža na tvůj mail jen kliknou a dají re: . Jinak je to snad fuck, ne?

Můžeš vyzkušet třeba google nebo MS exchange server (jsou placené i free). Nevím, jaký zázrak dlouhodobě používíš (že se ho nechceš zbavit), ale spousta věcí se dá nastavit přímo na serverové straně. Myslím, že jde hlavně o poštu, kontaky, úkoly a události snad tak často nejsou potřeba syncovat. Možná by bylo lepší, kdybys napsal, co přesně chceš nebo nechceš, zda jsi ochotný investovat nějaké peníze nebo zda to musí být free, jaké kde používáš připojení atd. Ale drtivá většina věcí už tu byla řešena. Stačí trošku zahledat.
tombik_ce4you (116)|30.7.2010 23:31
Nu jsem členem občanského sdružení-připojení do internetu, sdružejní mailserver-tudíž email atd. To znamená momentálně absenci imapu. Takže stahuji na všech třech přístrojích přes POP3. Na telefonu používám běžně mobilní připojení. Jinak samozřejmě tuhle či támhle se připojuji na notebooku i telefonu k nějaké té free wifi.

Momentálně používám akorát synchronizaci se stolním PC kde jsou Windows 7 a outlook. Ovšem bez pošty, nevím jestli jsem dělal něco špatně, ale pokud jsem synchronizoval i poštu, telefon se o ní sám nestara, pouze jsem s ní mohl v telefonu pracovat ale odeslat a přijmout proběhlo až při synchronizaci. Jinak to "přečíst" jsem myslel tak, že přijdu na PC nebo notebook a musím označovat přečtené zprávy že jsou přečtené.

Samozřejmě bych volil pokud možno free řešení.

Chtěl bych tedy dostat notebook, telefon a PC dostat do synchronizace. Tak aby kdyz prijdu k pocitaci, jsem tam nemel neprectene emaily pokud jsem je cetl ale aby byli ve slozce prectene. Abych mel v kalendari synchronizovane udalosti a abych mel synchronizovane kontakty se vsim vsudy. Poznamky a ulohy prilis nepouzivam a nepotrebuji je synchronizovat online.

Ten google sync nevypadá špatně, vypadá to že jak jej synchronizovat s linuxovým evolutionem zjistím a s outlookem a telefonem by to snad problém být neměl. Jen pořád přemýšlím zda by podobného efektu nešlo dosáhnout s dosavadním emailovým účtem, tak aby se synchronizoval také a já nemusel měnit emailovou adresu.

Také jsem se chtěl zeptat zda je synchronizace s G-sync rovnocená synchronizaci pres activesync (mobilecenter)

Jinak chápu že je to trochu komplikované a chtěl bych poděkovat za odpověď...

PS: Hledám jak můžu, ještě stále