Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

M10 - vady na kráse

mimoreal (18)|30.7.2010 09:58
Mám tu jeden problém. Nainstaloval jsem na M10 aplikaci GarminMobileXT s Topo czech 3. Paráda, až na jeden problém. Pravděpodobně se navigace spolu nesnesou, protože mi přestala původní navigace fungovat. To by mi vůbec nevadilo, nejraději bych ji smazal, ale vadí mi ty dvě nefunční ikony, kterých se neumím zbavit. Neřešil někdo podobnou věc?
tomsoft (2734)|30.7.2010 10:11
Jestli myslíš ty dvě velké ikony dole (viz. obrázek) tak těch se zbavíš jedině že je všechny (ale všechny tři) vyhodíš.
[HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\ASUS\WatchDog\Home]
"File"="[color=red]home.exe[/color]"
To červené smaž a restratuj.
00347793_000_1uh7.jpg
mimoreal (18)|30.7.2010 10:39
Díky a nejde na ně navázat jiný soubor? Abych je mohl nasměrovat třeba na ten XT? Smazání celé původní navigace asi možné nebude předpokládám.
tomsoft (2734)|30.7.2010 10:46
Ne, přesměrovat je na jiný soubor (exe) nejde, protože to je všechno nacpáno v tom "Home.exe". Jedině, žy by jsi upravil samotný HOME.EXE,
ale i tak, to není 100% výsledek.
Já jsem to vyhodil, včetně těch ikon dole a mám klasický Today s pluginy, které chci a je to :)
mimoreal (18)|30.7.2010 11:17
napadlo mě ještě zazálohovat exe soubory které se tím spouští a po instalaci Topo je tam vrátit. Pak by předpokládám mohly běžet, ale otázka je jesti zase nezruším tu turistickou.. Navíc nevím jak zjistit které exe soubory to spouští.. Vrátil jsem to totiž zatím do normálu a tu hlášku už si nepamatuju :(
tomsoft (2734)|30.7.2010 11:26
No nevím.... takhle bych se s tím teda netrápil ... máš tam navigační soft navíc, dobrá, tak buď tam budou oba a spouštět se to bude jak to bylo a ten nový soft budeš spouštet někde z Nabídky Start a původní přes původní ikony.
Nebo ten starý vyházej a je to. Já používám IGO a jen jsem vyhodil ty zástupce z ToDay (ty velké ikony - HOME.EXE), vyházel vše z MyStorage.
Celá koncepce M10 je vázaná na tu původní navigaci, takže to na hraní moc není. Buď tam bude nebo ne.
mimoreal (18)|30.7.2010 11:30
OK DÍK, odstraním to.
mimoreal (18)|30.7.2010 11:42
ještě dotaz, nezmizí po smazání home.exe ale pak funkce přidávání a odebírání ikon z plochy, která jak se zdá vychází z toho spodního panelu? Jako když kliknu na plochu, podržím to a pak je tam ten režim úprav?
mimoreal (18)|30.7.2010 12:02
Takže instalace Topo czech3 do M10 totálně zruší fungování telefonu. Musím dát obnovení do původního stavu a znova instalovat vše o co jsem přišel... :(
HH (40)|2.8.2010 13:43
Opravdu nechápu, že se snažíš z M10 vymazat GM XT, aby sis tam následně opětovně nainstaloval to samé. Ta aplikace co je v M10 je upravené Garmin mobile XT :-)
mimoreal (18)|2.8.2010 18:10
Už se nesnažím. Jak jsem psal, instalací Topo czech se tam uplně zrušily funkce telefonu. Ale to, co je v M10 není moc dobrá navigace. Je to jen jakýsi základ. Proto bych z toho nejraději udělal čisté PDA a dal si tam co chci. JEDINÁ dobrá věc na tomto fonu, je gps foťák. Jinak nic.
mimoreal (18)|4.8.2010 20:39
Dovolím si pár postřehů na co jsem ještě narazil a co považuju za problém.
1/ Použití IGO Primo: Nenašel jsem nikde možnost Přidat položku: vlastní body zájmu. Tzn. že pokud si stáhnu aktuální stavy z www.poi.cz, není možné je zařadit do seznamu?
2/ Jakmile nastavím navigaci mimo držák, při nasazení přestane fungovat ovládání /tlačítka budou mít aktivní plochu uplně jinde/ Je tedy nutné trasu nastavovat v držáku, což není moc pohodlné. To samé při snímání. Pokud se nevypne před sejmutí, je prakticky nemožné aplikaci vypnout.
tomsoft (2734)|5.8.2010 08:08
Ne, přidání bodů zájmů přímo v PRIMO bohužel není. Místa na mapě lze přidat pouze do oblíbených.
Al lze samozřejmě přidat svoje body zájmů, které si stáhneš z poi.cz a to ve formátu KML, to je stejné jako v IGO. nevím co ti nejde .... ?
Stahneš KML soubor, ten zkopíruješ do \content\USERDATA\Poi\ a je to, mám tam takhle stovky bodů zájmů.

K tomu bodu dvě co píšeš.... moc nerozumím.
PRIMO jako takové bylo sestaveno pro PNA zařízení, což jsou jednoúčelové zařízení s rozlišením 480x272, to znamená, že jsou na šířku.
Pokud máš PRIMO v M10 a chceš to používat, musíš dodržet jednu věc.
Před spuštěním PRIMO je nutné mít zařízení již otočené na šířku, jinak se to sice spustí, ale ovládání je k ničemu.
Samozřejmě kdy je M10 v originálním držáku, je to OK, ale když si chceš spustit PRIMO jen tak na stole, musíš si prostě otočit zařízení na šířku.
K tomu třeba používám jeden upravený MortScript, který jsem si dělal a ten zařízení otočí, spustí PRIMO a po ukončení zase vše otočí na výšku.
Nebo ještě jiný způsob, mám po 2x stisku červeného tlačítka namapován "Rotate Screen", který to otočí tak, pak spustím PRIMO.

Taky je vhodné, ale to platí i pro IGO, si nastavit výjimky v BlackListu pro AutoRotation, aby se systém nesnažil sám otáčet tyto aplikace.
V obecném vláknu to najdeš.

mimoreal (18)|5.8.2010 09:23
to ano, mám Igo fixně na šířku, ale ten problém tam je. Zobrazení je v pořádku, ale pokud se zadává na držáku, nedá se sundat a pak na tom něco dál dělat. Je nutné na držáku i vypnout. A obráceně. Tak to prostě je.

kml soubory jsem přidal, ale v seznamu značek se nikde neobjevily, tak nevím... jen pokud přidám soubor poi tak se tam přidá, ale těch není tolik k dispozici a navíc nejsou vždy aktuální

Rychlosti v obcích skoro nikde nesedí. Skoro v každé mi to do poloviny povolí 90 a ani dlouhodobé změny v rychlosti to moc nezná

Další problém mám s kapacitou baterie. Pokud mobil trochu víc používám třeba v terénu, vydrží maximálně 3 hodiny, ale spíš míň. Pokud stáhnu jas, nic nevidím. Jak trochu svítí slunko není nic vidět ani s plným jasem. Hledám nějakou rozumnou variantu - solární nabíječku, 2 další náhradní baterie sebou ...
permar (552)|5.8.2010 10:42
Maximálně ti vydrží při navigaci 3 hodiny ? Chápu to správně ,že asi máš zaplou navigaci ,třeba nějaké cyklomapy či turistiskou, a po třech hodinách se PDA vybije? Zkoušel jsem kdysi používat OziExplorer, ale s tak nízkou výdrži jsem se nesetkal. Zkusím to a dám vědět......
tomsoft (2734)|5.8.2010 11:10
Tak nevím....
Název vlákna jsi změnil a teď řešíš co?
PRIMO nebo M10?
Jestli PRIMO, tak tady asi moc nee. PRIMO žádné ikony pro KML nemá a mít nebude, tzn. že poi KML v žádných značkách nenajdeš.
KML lze použít jen tak jak jsou jako cíle a to je vše. To je prostě PRIMO.
Když spustím PRIMO, hodím M10 na držák do auta, pak zase zpět, PRIMO je pořád spuštěné a já můžu dělat cokoli...
Rychlosti v obcích jsou v mapových podkadech a pokud josu tam špatně nebo vůbec, tak bohužel. Používám mapy TA a ve většině případů to sedí na 100%. Jasně dokonalé to nebude nikdy :)
Proč tady řešíš něco co sem nepatří (myslím do sekce ASUS)

A kapacita ??? To si jako myslíš, že zapneš PRIMO a jdeš a po 3 hodinách je baterie vybitá? To je ale normální.
Zařízení je určeno jako navigace GPS do auta, kde se předpokládá, že to je v držáku. Pokud chceš něco na ven, jsou k tomu jiná zařízení, která třeba vydrží 10hodin, ale na PDA to nidky déle jak 3 hodiny nebude a je jedno jestli je to navigační program IGO, PRIMO, Garmin.... prostě GPS modul je aktivní a jede na 100%, CPU jede na 100% tak co by jsi chtěl ?

P.S.
Omlouvám se za hloupé řeči ale....
Toto vlákno je technické a začalo se řešit s GaminXT - řešení = 0
Pak se název vlákna změnil (změnil ho autor) a řeší se tady několik věcí (některé z cela mimo hlavní téma ASUS)
Tohle se mi nelíbí a ztrácí to význam tohoto vlákna, proto odebírám status "Technické téma"
Jaký je rozdíl mezi normálním a technickým tématem je
ZDE.

mimoreal (18)|5.8.2010 13:21
no, omlouvám se že jsem se dřív neseznámil s pravidly, ale ani nevím, že bych to zadal jako technické téma. :)

vložil jsem do adresáře poi soubor CZ-wifi_free.kml ale když dám vyhledat body, najde to jen pár wifi garáží někde ve Vídni
tomsoft (2734)|5.8.2010 14:52
Tak schválně ....
Kam jsi KML zkopíroval ?
Zkus pak tedy tento můj KML soubor, kde jsou taky "CZ-WIFI_free".
Tento KML v PRIMO 100% funguje, ještě před chvilkou jsem to zkoušel :)
mimoreal (18)|5.8.2010 16:36
jo, už to jede, dik. Vytvořil jsem ty adresaře. Předtim jsem to měl v content/poi. Budu se muset smířit s tím, že turistickou navigaci tam mit holt nebudu. Ozi mám, ale topo czech bych potřeboval víc. Nu nic.
mimoreal (18)|9.8.2010 21:39
ještě poslední dotaz a pak už nechám tento "skvělý" mobil na pokoji. Na M10 mi nejde zvuk navigace. v nabídce audio dokonce chybí ikony pro zapnutí. Prostě tam nic není. Neví se jestli je možná náprava svépomocí? O něčem jako změna hlasu ani nemluvím... (jinak ovládat zvuk umím)
tomsoft (2734)|9.8.2010 22:54
Teď moc nerozumím.... nejdříve tam přehrávaš navigační soft jeden za druhým a pak tohle? Jak se to mohlo stát :)
Kterou navigaci máš na mysli?
Myslíš Garmin - Asus nuvifone M10 version 5.81.90wp?
Normálně to funguje jak má, i hlasové a zvukové možnosti tady jsou a fungují....
A v jaké nabídce ti chybí ty možnosti... v "Navigace - Audio"?
00348008_001_4xj9.jpg 00348008_002_aWIg.jpg
pitka (1346)|10.8.2010 12:45
to mimoreal :
absolutně souhlasím s Tomsoftem.
Flash ROM se provádí úplně do jiného pamětového prostoru, než se nachází Garmin navigace.
Předpokládám, že si mohl poškodit registry obnovou, jiným SW, nebo vymazat zvuky přímo z navigace.
Takovéto věci se ale dají doopravit.
Musíš vždy popsat více detailů a ne jenom "nefunguje zvuk".
pitka (1346)|10.8.2010 17:34
Takže jestli potřebuješ dohledat komplet Garmin včetně zvuků, tak jsou umístěny v My Storage.
Musíš si odkrýt skryté soubory jinak neuvidíš vše.
Hlasy jsou v My Storage\Voice a český je jen jeden. Celkově je tam 11 hlasů.
Složka System obsahuje skoro celý Garmin systém.
Tak si to zkontroluj a vypadá to asi takto :

Jestli ti něco chybí tak dej vědět a já ti pošlu. Mám 2x M10ku, ale v tomto má starší verzi map.
pitka (1346)|11.8.2010 16:00
Tome můžeš tohle téma zavřít, závada odstraněna.
Měl odstraněné dvě složky v My Storage.
tomsoft (2734)|11.8.2010 16:47
Odstraněné dvě složky? Hm, že by samo :)

OK, vyřešeno. :yes: