Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Nová záplata - Update for HTC Touch Diamond2 Enhance the stability of SMS

Bohumil Stejskal (414)|26.7.2010 11:11
http://www.htc.com/cz/SupportDownload.aspx?p_id=249&cat=0&dl_id=1013

This update for Touch Diamond2 amends the internal management of SMS functionality, and enhances SMS transmission stability.
This update is only applicable to ROM versions is between 2.51.xxx.x & 2.54.xxx.x


EDIT: opraven odkaz
Matt_CZE (62)|26.7.2010 17:50
Ví někdo podrobněji, co to s tím telefonem udělá? O:-)
Adow (1267)|26.7.2010 23:34
Updatuje to HTC Messaging Clienta na verzi 1.5.2016.2424.. Aktualizuje včetně souborů jazyka (MUI). Nic víc tam podle mě není.
lubinko (3)|27.7.2010 06:59
Po doinštalovaní tejto záplaty mi prestaly chodiť SMS správy a nedajú sa ani odoslať. Nievie niekto poradiť?
Matt_CZE (62)|27.7.2010 08:32
Mi se u toho ten telefon několikrát zasekl, potom se mi to povedlo nainstalovat z pamětovky... Zkus to nainstalovat znova, jinak asi HR :(
strojvudce (390)|27.7.2010 11:25
Tak nepozoruju žádnou změnu. Stále totální brzda. Kdyby raději umožnili tu pitomou aplikaci vypnout a používat standartní WM SMS. :( Tohle se fakt nedá. :(
Matt_CZE (62)|27.7.2010 12:38
to jde taky, řešilo se to tu už mockrát... akorát MMSky musíš mít přes nějákej jinej soft, ale všechno jinak funguje :))
Adow (1267)|27.7.2010 12:40
Podle mě by to při troše snahy a štěstí šlo.. Stačí z tohoto udělat CAB a zkusit. Funguje mi to bez problémů na WVGA Sense 2.5.2016 (a předtím na 1920,2012...).
Taky si lidi docela chválí HTC Messaging Clienta ve verzi 1.8.xxxx. Údajně je rychlejší.
Matt_CZE (62)|27.7.2010 12:45
Zkus kouknout tady jak vypnout HTC Messaging:

[code]http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=631449[/code]

jak vyřešit ty MMSky sou tady

[code]https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=35509[/code]

popřípadě zkus update na tu verzi 1.8, nemuselo by to bejt špatný ;)

Snad Ti to trochu pomůže
sinco_ce4you (229)|27.7.2010 15:09
Tak jsem stahl HTCSense_amarullzNoMessagingClient_1.50. Jen nevim co stim. Zkopirovat do systemu? Taky me stve tem HTC mesaqging klient co je v 6.5.
sinco_ce4you (229)|10.8.2010 23:14
Tak jsem take pouzil update a sms funguji. Navic se mi vyresil problem s velikosti fontu sms. Viz https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?fi=10&t=35814&s=&sbd=&. Jsem spokojen.

Jeste doplnim ze jsem si stahl tu opravu ze stranek HTC. Tam je velikost 11MB. Zkopiroval do zarizeni a nainstaloval. Zde uvedena verze je nejak mala. Nevim proc je rozdil ve velikosti souboru.
prokji (199)|11.8.2010 20:06
Potvrzuji funkčnost záplaty /i když zrychlení práce se zprávami není zas tak markantní/, upozorňuji na drobné úskalí při instalaci - před spuštěním instalace je nutno vypnout Sense /nastavení-dnes-položky-Windows default/ a opět spustit až po instalaci update /po restartu/; jinak dojde ke kolizím s ostatním softem /typicky CHT , oVis CoOkies Widget Extension.../. Tuhle důležitou "drobnost" totiž HTC jaksi opomělo při opisování z XDA fóra , odkud tato záplata pochází /jako ostatně většina sw oprav a úprav produktů této firmy - bohužel.../
sinco_ce4you (229)|12.8.2010 21:13
Jen pro doplneni. Nic jsem nevypinal, ani Co0kie s Home Tab, ani Sense. Zadna chybova hlaska, instalace probehla korektne. Po ukonceni instalace nasledoval restart.
Matt_CZE (62)|12.8.2010 23:48
Já taky nevypínal ani Sense, ani Cookie HomeTab ale instalace se několikrát zasekla, než se povedla a trvalo to strašně dlouho. Nevím, zda to s tím má něco společného, ale aktuální verze Cookie HomeTab editoru v1.8.5 mi hází chybu hned ze startu services.exe s tím, jestli to má odesalat, neob ne...
Nemáte někdo stejný zkušenosti?
prokji (199)|13.8.2010 14:41
Píšu o dva příspěvky výše..Upřesnění - původně jsem hotfix instalil bez vypnutí Sense , vše se zdálo být o.K. až do chvíle , kdy jsem zjistil , že přestal fungovat /přesně indikovat stav/ přepínač WIFI /oVi's/ a zmizela indikace WiFi v horní stavové liště. Tak jsem zapátral v paměti /před časem jsem zkoušel SMS klienta z XDA-mimochodem podezřele sedí číslo subverze i velikost souboru s hotfixem HTC- sekce HD2- , kde na problémy s kolizemi SENSE nadstaveb upozorňovali a doporučovali vypnutí SENSE před instalací../, vrátil jsem se k předchozí záloze /provádím automatickou denně/ , vypl Sense , nainstalil hotfix , zapl Sense a vše je naprosto v pořádku.. Proto jsem si dovolil na toto úskalí upozornit, že...
A pro MATT cze - tutéž chybu /plus nemožnost odesílat MMS / mi to házelo při testování původní HD2 verze - viz výše/, proto jsem ji odinstaloval..Ale mezitím jsem čistil registry SKTools , takže chyba mohla být i jinde.Fakt je, že s ofiko hotfixem mi to teď funguje naprosto v pořádku...
Matt_CZE (62)|13.8.2010 14:43
aha, no já tam dával z webu HTC, a jedinej problém sem měl s tou instalací, že se to zaseklo... a s wifi sem nepozoroval nic, i když jí pravda moc nepoužívám, kouknu a dám vědet :)

Edit 14:57:
tak se mi zdá vše v pořádku :) (používám i cab aby zustala wifi zaplá i v režimu spánku a zdá se to být funkční :))
prokji (199)|13.8.2010 15:07
Osobně si myslím , že symptomy problémů mohou být různé , protože máme každý jinak instalovanou mašinu. Na tvém místě bych zkusil návrat k funkční záloze a instalaci hotfixu bez Sense /varianta přeinstalace CHT se mi jeví riskantnější/ - mnoho štěstí..
Matt_CZE (62)|13.8.2010 16:51
no já sem několikrtá odinstaloval a nainstaloval Cookie HomeTab Editor se všemi součástmi, dosáhl jsem jenom toho, že jsem se zděsil jak hrozně to vypadá bez toho a že sem to musel nastaovat znova protože sem si (já idiot) nezálohoval nastavení :D Nicméně i po reinstalaci to dělá stejně... Elegantní "řešení" je vypnout zprávy o chybách :D:D