Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 5 123 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 63

Téma: Problem s GPS Navilock BT-308

Nováček
    Registrace
    Jan 2009

Zdravim vsechny a prosim o velkou a rychlou pomoc.

Dnes jsem si koupil ke svemu iPAQ 3870 se systemem Pocket PC 2003, bluetooth GPS Navilock BT-308. Po precteni strucneho EN navodu jsem vse zapnul a sparoval (bez problemu). Jedine ceho jsem nedosahl bylo rozblikani prostredni diody na GPS-ku, ktera ma signalizovat komunikaci se satelity a fixaci polohy. Doba nez se me rozblikala ta prostredni kolonka byla opravdu silena, treba 15 min.
    Nejdriv jsem behal po zahrade jako silenej, potom jsem se vydal na okruzni cestu autem a vysledek ...... na zahrade jsem jednou chytl 4 satelity a urcil svoji polohu, pri ceste autem (GPS byla na palubovce pod sklem) jsem behem 30 min jizdy chyl pozici 2x a to v rozmezi 30 km.
    Po ceste nebyly zadne velke prekazky (domy, les, nebo kopcovity teren).

Prosim poradte co mam delat, protoze po prvnich 10 min radosti musim konstatovat, ze ta GPS je bud peknej kram, nebo delam neco spatne.
    Je nejaka "lepsi" bluetooth GPS, treba citlivejsi?

Zkousel jsem i software kterej mam nainstalovanej v mobilu (Nokia 6600), ten taky komunikuje s bluetooth GPS-kou. A melo to podobne chovani.

Jeste jedna otazka, po urcite dobe se me pri jizde autem taky odpojovalo bluetooth? Neni to treba tim OS co mam v Pocket PC?

Predem diky, rad bych vse rychle vyresil. Treba i reklamaci a koupi noveho pristroje
    Odpovídat lze po přihlášení

ipf ipf je offline
    Starousedlík SMob
    Registrace
    Dec 2003

Popisované chování je divné. Já ve volném prostoru běžně chytám 5 - 7 satelitů. Odhadoval bych to na chybu GPS.

Starousedlík SMob
    Registrace
    Feb 2004

Ještě mne napadá - nemáš v automobilu pokovené přední sklo nebo mřížku ve skle kvůli vyhřívání?Toto bývá možným zdrojem závady u GPS.Jinak snad nejlepší externí Gps zde má Vít. Pokud se ho zeptáš jistě ti podá podrobnější informace.Jeho příspěvky najdeš v opravách a reklamacích MDA.

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jun 2004

Mám ten samý přístroj připojený k iPAQ 4150 a jsem na tom jako ipf. Ve volném prostoru v autě chytám 5-7 satelitům ( mám vyvedenou externí anténu pod zadní sklo auta, ale po předchozím příspěvku od seby nevím, jestli mi to trochu neruší vyhřívání zadního skla), každopádně jsem zatím s počtem satelitů spokojen Jinak studený start přístroje mívám tak kolem 1 minuty, těch 15 minut je hrozně moc.

ipf ipf je offline
    Starousedlík SMob
    Registrace
    Dec 2003

Citace Původně odesláno od seba
    Ještě mne napadá - nemáš v automobilu pokovené přední sklo nebo mřížku ve skle kvůli vyhřívání?Toto bývá možným zdrojem závady u GPS.
    Pokovené okno mám také a GPS funguje OK. Dokonce po naběhnutí signálu položím GPS na sedadlo spolujezdce, anebo dokonce na středový panel vedle "šaltpáky" a ubydou max 2 satelity, takže jedu na 3-5 (a velikost mého auta jste viděli na srazu, takže kdyby měl problém být v uzavření prostoru, musel bych být teoreticky bez signálu).
    Přídavnou anténu nepoužívám, signálu mám dost.

Nováček
    Registrace
    Jan 2009

Diky vsem za prispevky. Vcera vecer jsem se vydal autem na pruzkumnou jizdu. Potom co jsem dopsal dotaz do diskuze a testoval jsem.

Kdyz jsem mel pripojenou externi antenu, ktera byla polozena pod zadnim oknem a pristroj jsem mel vepredu, tak jsem chytal mezi 3-6 satelity. Takze navigace konecne bezela. Potom jsem odpojil GPS od externi anteny a dal ho take pod zadni sklo a najednou GPS i bez anteny prijimalo tech 3-6 satelitu taky. Kdyz jsem pro uplnost dal ext. antenu dopredu a pripojil ji k GPS, tak jsem skrz predni sklo chytil sotva 1 satelit.

Je to proste jasne ...... predni okno ma na sobe nejakou odrazovou vrstvu proti slunecnimu zareni (je to doplnek ke klimatizaci) a ta asi odrazi i signaly ze satelitu. V manualu k autu je napsano, ze nahore u zrcatka jsou mista, ktera tu odrazovou vrstvu nemaji (pro umisteni karet pro automaticky odecet mitneho na dalnicich). Kdyz tam prilozim pristroj, kteremu neblika dioda pro komunikaci se satelity ta se po chvilce rozblika a chyta asi 3-4 satelity.

Honil jsem u poredniho skla signal jak blazen, doufam ze me nikdo nesledoval Taky jsem ted od prodejce toho GPS zjistil, ze i jiny jejich zakaznik mel podobne problemy v aute. Dokonce ve stejnem typu .... Peugeot 307. Tak doufam, ze tato informace pomuze pripadnym smutnym majitelum GPS )

Vypada to ze GPS funguje ..... snad.

Mam ale problem s odpojovanim bluetooth, priblizne kazdych 5 min se odpoji. Nevite cim by to mohlo byt?

Čestný člen Avatar uživatele Pavel Koza
    Registrace
    Aug 2000

Citace Původně odesláno od Shady_cz
    Mam ale problem s odpojovanim bluetooth, priblizne kazdych 5 min se odpoji. Nevite cim by to mohlo byt?
    Zajimavy postreh s tim sklem, my co mame vozitka pod 250kKc v nakupu takove featurky nemame

Co se odpojovani BT tyka, zcela bezna otazka pro zacatek - mate vsechny updaty a patche pro tu h3870?

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jun 2004

Citace Původně odesláno od ipf
    Přídavnou anténu nepoužívám, signálu mám dost.
    Já tu přídavnou anténu používám spíš proto, že na samotný přístroj mi v létě dost paří přes přední sklo sluníčko shora a klimatizace zespoda a nevím co to s tím může udělat (a přeci jen to nejsou nejlevnější hračky, tak raději neriskuju), takže samotné GPS mám v přihrádce s připojenou externí anténou

ipf ipf je offline
    Starousedlík SMob
    Registrace
    Dec 2003

Citace Původně odesláno od Pavel Koza
    Zajimavy postreh s tim sklem, my co mame vozitka pod 250kKc v nakupu takove featurky nemame

Co se odpojovani BT tyka, zcela bezna otazka pro zacatek - mate vsechny updaty a patche pro tu h3870?
    ...my co mame vozitka nad 1MKc v nakupu takove featurky také nemame

Nováček
    Registrace
    Jan 2009

2 Pavel Koza a ipf:

Ja jsem nekde mezi vama Holt asi zalezi na pouzite technologii u toho skla .... nevim. Kazdopadne to potvrdil i technik ze Sunnysoftu.
    Dulezity je, ze jsem na to prisel

Nováček
    Registrace
    Jan 2009

Tak me to nedalo a otestoval jsem v mem Peugeotu 307 dalsi Bluetooth GPS Fortuna Clip-On. Velkou nadeji jsem vkladal do supercitliveho (XT) modu. Polozil jsem GPS-ku na palubni desku pod predni okno a k memu velkemu prekvapeni se Fortuna naprosto bez problemu chytla i na normalni (ST) mod.

Takze rozhodnuti bylo jasne ............. GPS Navilock jsem vratil a koupil Fortunu

Jeste sem doplnim dalsi testy s ST i XT modem. Doufam ze to majitelum aut znacky Peugeot pomuze pri vyberu GPS-ky.

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jun 2004

Ale Fortuna je asi o 2 tisíce dražší, ne?? O tom že je kvalitnější není sporu Více o tomto GPSu se dá najít zde. Já si ale zatím s NaviLockem vystačím

Nováček
    Registrace
    Jan 2009

2 Crusader: Ano je drazsi, ale bohuzel auto menit nebudu a tak byla zmena GPS ta druha moznost. Diky za ten link.

Mimochodem nechtel jsem predchozim prispevkem naznacit, ze je Navilock spatna nebo nekvalitni GPS. Pouze jsem si vyzkousel ze v mem aute Peugeot 307 (nejen v mem "kusu") bohuzel pod prednim sklem nepracovala. Problem samozrejme nebyl jenom v GPS, ale i v technologii vyroby toho skla. Jina reflexni nebo pokovena skla jsou mozna v pohode, jak psal nekdo vyse.

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jun 2004

Ano je drazsi, ale bohuzel auto menit nebudu .
    V tomto případě uznávám, že výměna GPS je o několik korun levnější, než výměna auta A tu Fortunu ti ze srdce přeju. Kdybych na to měl dost peněz, tak bych si ji býval taky radši koupil místo Navilocku, ale bohužel jsem musel peníze rozdělit mezi GPS přístroj a Pampersky pro malého . Takže holt Navilock je (vzhledem k finanční situaci spíš musí být ) pro mě dostačující.

Občasný diskutér
    Registrace
    Dec 2003

Že bych taky něco napsal? Mam taky NaviLock 308 a musim říct, že má občas "své dny". Zapnu jí a čekám třeba i 5 minut, než naběhne. Slunce svítí, ani mráček, žádné stromy. Je to jen vyjímečně, ale stává se to. Hlavně když jí dlouho nepoužívám (měsíc) a pak se najednou rychle potřebuju zorientovat. :disgusted:
    Když to neni nijak akutní, tak nastartuje třeba i za 3 sekundy, až se nestíhám divit. Prostě naschválníček.
    PS: Nemáte někdo zkušenosti s OziExplorerCE a připojování k BT? Vše mám aktualizované a připojování je padesát na padesát. Jen po restartu PDA je úspěšnost 100%. Výrobce OZI tvrdí, že za to může WM2003 a chyba rozhodně neni na jejich straně a že o tom vědí :sarcastic:. Přijde mi však zvláštní, že PocketKIM to zvládne vždycky i po vypnutí a zapnutí bez odpojení. Nevíte někdo nějaké triky?

Strana 1 z 5 123 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. navilock
    Od Vasek666 v sekci OziExplorerCE
    Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 27-08-2010, 21:35
  2. přesnost GPS Navilock 338
    Od Beny_ce4you v sekci Příslušenství pro navigaci
    Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 23-11-2007, 14:29
  3. problém MDA II a GPS modul NaviLock