Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Problem s GPS Navilock BT-308

Shadow74 (117)|18.8.2004 19:19
Zdravim vsechny a prosim o velkou a rychlou pomoc.

Dnes jsem si koupil ke svemu iPAQ 3870 se systemem Pocket PC 2003, bluetooth GPS Navilock BT-308. Po precteni strucneho EN navodu jsem vse zapnul a sparoval (bez problemu). Jedine ceho jsem nedosahl bylo rozblikani prostredni diody na GPS-ku, ktera ma signalizovat komunikaci se satelity a fixaci polohy. Doba nez se me rozblikala ta prostredni kolonka byla opravdu silena, treba 15 min.
Nejdriv jsem behal po zahrade jako silenej, potom jsem se vydal na okruzni cestu autem a vysledek ...... na zahrade jsem jednou chytl 4 satelity a urcil svoji polohu, pri ceste autem (GPS byla na palubovce pod sklem) jsem behem 30 min jizdy chyl pozici 2x a to v rozmezi 30 km.
Po ceste nebyly zadne velke prekazky (domy, les, nebo kopcovity teren).

Prosim poradte co mam delat, protoze po prvnich 10 min radosti musim konstatovat, ze ta GPS je bud peknej kram, nebo delam neco spatne.
Je nejaka "lepsi" bluetooth GPS, treba citlivejsi?

Zkousel jsem i software kterej mam nainstalovanej v mobilu (Nokia 6600), ten taky komunikuje s bluetooth GPS-kou. A melo to podobne chovani.

Jeste jedna otazka, po urcite dobe se me pri jizde autem taky odpojovalo bluetooth? Neni to treba tim OS co mam v Pocket PC?

Predem diky, rad bych vse rychle vyresil. Treba i reklamaci a koupi noveho pristroje
ipf (2136)|18.8.2004 19:42
Popisované chování je divné. Já ve volném prostoru běžně chytám 5 - 7 satelitů. Odhadoval bych to na chybu GPS.
Šeba_oldd (1184)|18.8.2004 20:27
Ještě mne napadá - nemáš v automobilu pokovené přední sklo nebo mřížku ve skle kvůli vyhřívání?Toto bývá možným zdrojem závady u GPS.Jinak snad nejlepší externí Gps zde má Vít. Pokud se ho zeptáš jistě ti podá podrobnější informace.Jeho příspěvky najdeš v opravách a reklamacích MDA.
Crusader_ce4you (624)|19.8.2004 07:28
Mám ten samý přístroj připojený k iPAQ 4150 a jsem na tom jako ipf. Ve volném prostoru v autě chytám 5-7 satelitům ( mám vyvedenou externí anténu pod zadní sklo auta, ale po předchozím příspěvku od seby nevím, jestli mi to trochu neruší vyhřívání zadního skla), každopádně jsem zatím s počtem satelitů spokojen :) Jinak studený start přístroje mívám tak kolem 1 minuty, těch 15 minut je hrozně moc.
ipf (2136)|19.8.2004 08:01
[QUOTE="seba"]Ještě mne napadá - nemáš v automobilu pokovené přední sklo nebo mřížku ve skle kvůli vyhřívání?Toto bývá možným zdrojem závady u GPS.[/QUOTE]

Pokovené okno mám také a GPS funguje OK. Dokonce po naběhnutí signálu položím GPS na sedadlo spolujezdce, anebo dokonce na středový panel vedle "šaltpáky" a ubydou max 2 satelity, takže jedu na 3-5 (a velikost mého auta jste viděli na srazu, takže kdyby měl problém být v uzavření prostoru, musel bych být teoreticky bez signálu).
Přídavnou anténu nepoužívám, signálu mám dost.
Shadow74 (117)|19.8.2004 09:23
Diky vsem za prispevky. Vcera vecer jsem se vydal autem na pruzkumnou jizdu. Potom co jsem dopsal dotaz do diskuze a testoval jsem.

Kdyz jsem mel pripojenou externi antenu, ktera byla polozena pod zadnim oknem a pristroj jsem mel vepredu, tak jsem chytal mezi 3-6 satelity. Takze navigace konecne bezela. Potom jsem odpojil GPS od externi anteny a dal ho take pod zadni sklo a najednou GPS i bez anteny prijimalo tech 3-6 satelitu taky. Kdyz jsem pro uplnost dal ext. antenu dopredu a pripojil ji k GPS, tak jsem skrz predni sklo chytil sotva 1 satelit.

Je to proste jasne ...... predni okno ma na sobe nejakou odrazovou vrstvu proti slunecnimu zareni (je to doplnek ke klimatizaci) a ta asi odrazi i signaly ze satelitu. V manualu k autu je napsano, ze nahore u zrcatka jsou mista, ktera tu odrazovou vrstvu nemaji (pro umisteni karet pro automaticky odecet mitneho na dalnicich). Kdyz tam prilozim pristroj, kteremu neblika dioda pro komunikaci se satelity ta se po chvilce rozblika a chyta asi 3-4 satelity.

Honil jsem u poredniho skla signal jak blazen, doufam ze me nikdo nesledoval ;) Taky jsem ted od prodejce toho GPS zjistil, ze i jiny jejich zakaznik mel podobne problemy v aute. Dokonce ve stejnem typu .... Peugeot 307. Tak doufam, ze tato informace pomuze pripadnym smutnym majitelum GPS :))

Vypada to ze GPS funguje ..... snad.

Mam ale problem s odpojovanim bluetooth, priblizne kazdych 5 min se odpoji. Nevite cim by to mohlo byt?
Pavel Koza (4761)|19.8.2004 10:27
[QUOTE="Shady_cz"]Mam ale problem s odpojovanim bluetooth, priblizne kazdych 5 min se odpoji. Nevite cim by to mohlo byt?[/QUOTE]

Zajimavy postreh s tim sklem, my co mame vozitka pod 250kKc v nakupu takove featurky nemame;)

Co se odpojovani BT tyka, zcela bezna otazka pro zacatek - mate vsechny updaty a patche pro tu h3870?
Crusader_ce4you (624)|19.8.2004 10:39
[QUOTE="ipf"]Přídavnou anténu nepoužívám, signálu mám dost.[/QUOTE]

Já tu přídavnou anténu používám spíš proto, že na samotný přístroj mi v létě dost paří přes přední sklo sluníčko shora a klimatizace zespoda a nevím co to s tím může udělat (a přeci jen to nejsou nejlevnější hračky, tak raději neriskuju), takže samotné GPS mám v přihrádce s připojenou externí anténou ;)
ipf (2136)|19.8.2004 11:20
[QUOTE="Pavel Koza"][QUOTE="Shady_cz"]Mam ale problem s odpojovanim bluetooth, priblizne kazdych 5 min se odpoji. Nevite cim by to mohlo byt?[/QUOTE]

Zajimavy postreh s tim sklem, my co mame vozitka pod 250kKc v nakupu takove featurky nemame;)

Co se odpojovani BT tyka, zcela bezna otazka pro zacatek - mate vsechny updaty a patche pro tu h3870?[/QUOTE]

...my co mame vozitka nad 1MKc v nakupu takove featurky také nemame :D
Shadow74 (117)|19.8.2004 13:11
2 Pavel Koza a ipf:

Ja jsem nekde mezi vama :) Holt asi zalezi na pouzite technologii u toho skla .... nevim. Kazdopadne to potvrdil i technik ze Sunnysoftu.
Dulezity je, ze jsem na to prisel ;)
Shadow74 (117)|12.9.2004 09:41
Tak me to nedalo a otestoval jsem v mem Peugeotu 307 dalsi Bluetooth GPS Fortuna Clip-On. Velkou nadeji jsem vkladal do supercitliveho (XT) modu. Polozil jsem GPS-ku na palubni desku pod predni okno a k memu velkemu prekvapeni se Fortuna naprosto bez problemu chytla i na normalni (ST) mod.

Takze rozhodnuti bylo jasne ............. GPS Navilock jsem vratil a koupil Fortunu :D

Jeste sem doplnim dalsi testy s ST i XT modem. Doufam ze to majitelum aut znacky Peugeot pomuze pri vyberu GPS-ky. ;)
Crusader_ce4you (624)|12.9.2004 11:46
Ale Fortuna je asi o 2 tisíce dražší, ne?? O tom že je kvalitnější není sporu ;) Více o tomto GPSu se dá najít zde. Já si ale zatím s NaviLockem vystačím :D
Shadow74 (117)|12.9.2004 14:00
2 Crusader: Ano je drazsi, ale bohuzel auto menit nebudu :D a tak byla zmena GPS ta druha moznost. Diky za ten link.

Mimochodem nechtel jsem predchozim prispevkem naznacit, ze je Navilock spatna nebo nekvalitni GPS. Pouze jsem si vyzkousel ze v mem aute Peugeot 307 (nejen v mem "kusu") bohuzel pod prednim sklem nepracovala. Problem samozrejme nebyl jenom v GPS, ale i v technologii vyroby toho skla. Jina reflexni nebo pokovena skla jsou mozna v pohode, jak psal nekdo vyse.
Crusader_ce4you (624)|12.9.2004 16:47
[QUOTE="Shady_cz"] Ano je drazsi, ale bohuzel auto menit nebudu :D.[/QUOTE]

:D :D V tomto případě uznávám, že výměna GPS je o několik korun levnější, než výměna auta :D A tu Fortunu ti ze srdce přeju. Kdybych na to měl dost peněz, tak bych si ji býval taky radši koupil místo Navilocku, ale bohužel jsem musel peníze rozdělit mezi GPS přístroj a Pampersky pro malého :D ;). Takže holt Navilock je (vzhledem k finanční situaci spíš musí být :D) pro mě dostačující.
Anitka (108)|21.9.2004 11:00
Že bych taky něco napsal? Mam taky NaviLock 308 a musim říct, že má občas "své dny". Zapnu jí a čekám třeba i 5 minut, než naběhne. Slunce svítí, ani mráček, žádné stromy. Je to jen vyjímečně, ale stává se to. Hlavně když jí dlouho nepoužívám (měsíc) a pak se najednou rychle potřebuju zorientovat. :disgusted:
Když to neni nijak akutní, tak nastartuje třeba i za 3 sekundy, až se nestíhám divit. Prostě naschválníček. ;)
PS: Nemáte někdo zkušenosti s OziExplorerCE a připojování k BT? Vše mám aktualizované a připojování je padesát na padesát. Jen po restartu PDA je úspěšnost 100%. Výrobce OZI tvrdí, že za to může WM2003 a chyba rozhodně neni na jejich straně a že o tom vědí :sarcastic:. Přijde mi však zvláštní, že PocketKIM to zvládne vždycky i po vypnutí a zapnutí bez odpojení. Nevíte někdo nějaké triky?
Crusader_ce4you (624)|21.9.2004 13:39
[QUOTE="Anitka"]Že bych taky něco napsal? Mam taky NaviLock 308 a musim říct, že má občas "své dny". Zapnu jí a čekám třeba i 5 minut, než naběhne. Slunce svítí, ani mráček, žádné stromy. Je to jen vyjímečně, ale stává se to. Hlavně když jí dlouho nepoužívám (měsíc) a pak se najednou rychle potřebuju zorientovat. :disgusted:
[/QUOTE]

Mám naprosto stejné zkušenosti :) Dneska jsem ho zapnul v práci, abych se ubezpečil, že je v poho a do minuty naběhl. Když jsem potom vyjížděl z letiště a zapl jsem ho, protože jsem opravdu potřeboval navigovat, tak mu to trvalo asi 5 minut. Hlavně že se ale ve finále rozeběhne :D
Anitka (108)|21.9.2004 13:59
Je to moje druhá 308čka. Ta první jednoho krásného dne už nenaběhla vůbec.
Ale tahle zatim drží...
Crusader_ce4you (624)|21.9.2004 14:20
Ufff, tak snad ta moje taky bude držet. Neříkali Vám, jaká byla příčina toho, že už nenaběhla??
Anitka (108)|21.9.2004 20:07
Mno, ani se mi to nechce psát, aby ses nelek... ;)
Prej o tom slyšeli, že se to už stalo a vyměnili mi to, aniž by to vyzkoušeli.
Takže to asi nebyla vyjímka...
Crusader_ce4you (624)|22.9.2004 10:16
Tak to si držím palce, abych byl vyjímka :D
aquarius_ce4you (18)|22.9.2004 10:26
[QUOTE="Anitka"]...stává se to. Hlavně když jí dlouho nepoužívám (měsíc) a pak se najednou rychle potřebuju zorientovat. ...[/QUOTE]
pokud se GPS nepouziva mesic, tak si pak stahuje novy almanachy. vim, ze starej Garmin 45, kteryho sem mel pujcenyho, (a stejne i GPS II a StreetPilot) stahoval almanachy pokud
1. se mu vyndala baterka
2. se presunul o vic nez 600 kilometru ve vypnutym stavu - cesta do Chorvatska tuto podminku hrave splnuje :)
3. pokud byl vypnutej urcitou dobu (tusim, ze stacil tejden, po mesici to udela urcite.)
muj nazor je, ze toto neni problem, ale vlastnost systemu GPS

-aquarius
Anitka (108)|22.9.2004 10:49
Jo, o této vlastnosti vím. Potřebuje si znovu aktualizovat oblohu a předchozí data jsou už k ničemu. Ale chtěl jsem naznačit, že to občas udělá i nevyzpytatelně, jako psal třeba Crusader. Tipnul bych si, že mu občas rupne v kouli a prostě všechno zahodí a začne znova. Velmi lajcky řečeno...
Ale já myslim, že se to dá přežít a neni třeba pohřeb .
Silgin (27)|29.9.2004 14:22
Tak jsem ted novym majitelem GPS Navilock BT-308. Ale opravdu za boha nemuzu donutit (po sparovani, pripojeni...) aby ipaq 4150 z nej dosta nejaka data. Na stolnim pocitaci hlasi 5-6 satelitu v dosahu, na ipaqu ani prd.... tam se vzdycky v GPSInfo kousne ... nevi nekdo co s tim?
asi je urcite chyba v uzivateli :) ale nevim jaka...
Crusader_ce4you (624)|29.9.2004 14:50
Já bych GPS Info odinstaloval. Mě se taky kousalo. Nejlépe odzkoušet na nějakém navigačním SW (Pocket Kim apod.)
Anitka (108)|29.9.2004 15:22
Mě se to sice nekousalo, ale musim konstatovat, že pokud se nerozeběhne navigace u KIMa, tak už nikde. Maj to fakt zmáklý...
Silgin (27)|29.9.2004 15:57
Heh, tka samozrejme opravdu byla chyba na strane uzivatele, jednoduse jsem idiot ;) Spatny nastaveni BT COM portu. Ted uz to slape a ve vsem (nejen pocketkim).
Akorat nechodi smartmaps ... coz je skoda, neb oni maji jednoznacne lepsi mapu. Alespon pro pesi.
Anitka (108)|29.9.2004 16:31
Vážně? Koupil jsem si OZIexplorer a lze sehnat různé mapy i turistické. Navíc si člověk může udělat vlastní pomocí scaneru a souřadnic na okraji mapy. Fakt doporučuji! :yes:
Silgin (27)|29.9.2004 19:05
Pokud vim, tak OZIexplorer ale neni klasicky mapovy sw. Spis jen lepsi turisticka mapa ...
Kez by PJ soft udelal verzi pro ppc :)
Anitka (108)|29.9.2004 22:32
[QUOTE="Silgin"]Pokud vim, tak OZIexplorer ale neni klasicky mapovy sw. Spis jen lepsi turisticka mapa ...
Kez by PJ soft udelal verzi pro ppc :)[/QUOTE]
Hele, nedělej si legraci! :((
OZI mi přišel tak dobrej, že jsem si ho dokonce i koupil! Je to prohlížeč na mapy, který k tomu můžeš dokupovat, podporuje GPS, tracky, waypointy a vůbec. Navíc má staršího bráchu na PC, ve kterém si můžeš mapy sám zpracovávat a plánovat trasu.
PS: Nic ve zlém... :D
PS2: Neplatil mi nikdo za reklamu... :))
PS3: Rozmýšlel jsem se mezi SmartMaps a OZI a dopadlo to jednoznačně.
karlic (707)|16.1.2005 13:23
Co koupit Navilock BT308 nebo BT308 xTtrac?

Mám problém, chci si koupit další GPS a teď váhám který model. Měl bych rád dobrou citlivost, ale z té verze xTrac mám fakt strach viz. popis prodejce níže. Nemáte s tím xTrac em někdo zkušenost? Lze tuto funkci xTrac vypínat?

Popis BT308 xTtrac:
Přelomová technologie firmy SiRF modifikující špičkový GPS chipset SiRFstarIIe/LP pro provoz v dříve nemyslitelných podmínkách - hustých lesích, úzkých ulicích a údolích, krytých parkovištích a částečně i v budovách.

Běžný přijímač zaměří jen relativně silné signály od satelitů a pak ze získaných údajů počítá polohu. V režimu XTrac dokáže díky výrazně zvýšené citlivosti a zvýšené odolnosti proti nežádoucím interferencím čipu SiRFstarIIe/LP zaměřit a vyhodnotit kromě standardních i velmi slabé signály z družic. Nevýhodou je, že se při prudké změně rychlosti nebo směru může projevit prodloužení času zpracování dat. To lze pozorovat při rychlé jízdě autem, ne na kole nebo při pěší chůzi.
Shadow74 (117)|16.1.2005 19:18
[QUOTE="karlic"]Co koupit Navilock BT308 nebo BT308 xTtrac?

Běžný přijímač zaměří jen relativně silné signály od satelitů a pak ze získaných údajů počítá polohu. V režimu XTrac dokáže díky výrazně zvýšené citlivosti a zvýšené odolnosti proti nežádoucím interferencím čipu SiRFstarIIe/LP zaměřit a vyhodnotit kromě standardních i velmi slabé signály z družic. Nevýhodou je, že se při prudké změně rychlosti nebo směru může projevit prodloužení času zpracování dat. To lze pozorovat při rychlé jízdě autem, ne na kole nebo při pěší chůzi.[/QUOTE]

Musim potvrdit ze tam drobne spozdeni je, ale ve meste kde jsem to zkousel pouzit je to prijatelne a bez problemu jsem se s tim navigoval v ulickach mesta. O uvedenem modelu toho moc nevim, sam pouzivam GPS Fortuna, ktera tento mod ma a jde prepinat mezi Xtrac normal firmwarem. Chovani bude predpokladam stejne.
Anitka (108)|16.1.2005 20:24
[QUOTE="karlic"]Co koupit Navilock BT308 nebo BT308 xTtrac?[/QUOTE]
Toto není vůbec dilema! Seznámil jsem se s funkcí XTrac a už vedle mě leží lísteček z pošty, že si mám skočit pro balíček, ve kterém je Fortuna ClipOn. BT-308 jsem prodal minulý týden po té, co jsem se dozvěděl, že upgrade na XTrac mi neprovedou. Věřím, že 308čka XTrac bude stejně dobrá, jako Fortuna, akorát nepůjde přepnout do normálního módu, ale to bych určitě oželel...
karlic (707)|17.1.2005 09:14
[QUOTE="Anitka"][QUOTE="karlic"]Co koupit Navilock BT308 nebo BT308 xTtrac?[/QUOTE]
Toto není vůbec dilema! Seznámil jsem se s funkcí XTrac a už vedle mě leží lísteček z pošty, že si mám skočit pro balíček, ve kterém je Fortuna ClipOn. BT-308 jsem prodal minulý týden po té, co jsem se dozvěděl, že upgrade na XTrac mi neprovedou. Věřím, že 308čka XTrac bude stejně dobrá, jako Fortuna, akorát nepůjde přepnout do normálního módu, ale to bych určitě oželel...[/QUOTE]

Xtrac je fakt zajímavý viz. http://www.gpsweb.cz/obtizne.htm
karlic (707)|17.1.2005 09:37
Kde levně koupit Fortuna Clip-On BT GPS ?
simonik2 (95)|17.1.2005 10:08
Zvažuji mezi Clip On a Fortuna GPSmart BT. GPS smart je sice větší, ale má displej a paměť na data. Když jedu na kole, pěšky, tak bych měl dokumentovanou celou cestu a nemusel bych si zapínam PDA. Jaký máte názor vy?
Anitka (108)|17.1.2005 10:21
[QUOTE="karlic"]Kde levně koupit Fortuna Clip-On BT GPS ?[/QUOTE]
AH Mobile za 6 307,00 Kč s DPH.
Myslím, že je to dobrá volba...
Peta_ce4you (314)|20.1.2005 10:39
ja jsem koupi Bt-318 a chyta vsude 8 az 9 satelitu jeste jsem nevidel ze by me v pocket kimu nebezal na 3d
Yen_ce4you (77)|20.1.2005 12:02
Zdar,

Navilock osobne rozhodne nedoporucuji. Jak muj tak kolegy (oba 308) se kratce po uplynuti zaruky odebral do lovist tim zpusobem, ze nenabiha BT. Po zapnuti se proste nerozsviti modra ledka a GPS neni pres BT videt. Co jsem cetl fora Navilocku je to docela obvykla zavada a hlasilo ji vice lidi.

Takze ja dalsi Navilock rozhodne neporidim...
karlic (707)|20.1.2005 20:17
Tak jsem koupil Fortuna Clip-On BT a udelal jsem dobre :)
Je opravdu super. V rezimu standard je sice horsi nez Holux210, ale v rezimu xtrac funguje vsude i tam, kde se nechyta zadna jina GPS. Testoval jsem s PocketKim, Oziexplorer, Smartmaps. Vse chodilo naprosto skvele krome Smartmaps. Ve Smartmaps se strasne zpozdene pohybuje bod. Takze po nejake dobe je rozdil i nekolik km :(
KS (29)|21.1.2005 20:33
Mate nekdo prosim zkusenost s pouzitim autoanapajece od Navilock BT-308 jako autonapajec pro XDAII?
Volty jsou na tom stjne /5/, ampery 2.0 a 1.2. Odrovna mi to XDA, kdyz je na to pripojim? Nebude tech chybejicich 0.8 amper nicit akumulator v XDA?
Diki za jakekoliv pripominky
KS (29)|21.1.2005 20:34
Mate nekdo prosim zkusenost s pouzitim autoanapajece od Navilock BT-308 jako autonapajec pro XDAII?
Volty jsou na tom stjne /5/, ampery 2.0 a 1.2. Odrovna mi to XDA, kdyz je na to pripojim? Nebude tech chybejicich 0.8 amper nicit akumulator v XDA?
Diky za jakekoliv pripominky. Pro Compaq se prodava dokonce redukce z tohoto napajece, takze to snad neni tak velky problem, ale vzhledem k tomu, ze Compaq nevlastnim, nemohu porovnat parametry napajeni.
karlic (707)|21.1.2005 20:37
[QUOTE="KS"]Mate nekdo prosim zkusenost s pouzitim autoanapajece od Navilock BT-308 jako autonapajec pro XDAII?
Volty jsou na tom stjne /5/, ampery 2.0 a 1.2. Odrovna mi to XDA, kdyz je na to pripojim? Nebude tech chybejicich 0.8 amper nicit akumulator v XDA?
Diky za jakekoliv pripominky. Pro Compaq se prodava dokonce redukce z tohoto napajece, takze to snad neni tak velky problem, ale vzhledem k tomu, ze Compaq nevlastnim, nemohu porovnat parametry napajeni.[/QUOTE]
Ten proud a napájení je OK, ale domnívám se, že je u toho konektor pro iPaq, takže to k XDA nepřipojíš :(
Pavel Koza (4761)|21.1.2005 20:45
Ted jsem nabijel notebook jinym zdrojem, kde je napeti stejny, ale proud jiny (nizsi) a moje zkusenosti - funguje to, baterii to PRY nenici, pouze se zdroj vyrazne vice zahriva a rovnez se mi nepovedlo dobit baterii do 100%. Osobne bych to pouzival max. jako nouzovku - teoreticky by nemel trpet ani tak iPAQ jako spis ten zdroj (prehrivani).
KS (29)|21.1.2005 22:11
[QUOTE="karlic"][QUOTE="KS"]Mate nekdo prosim zkusenost s pouzitim autoanapajece od Navilock BT-308 jako autonapajec pro XDAII?
Volty jsou na tom stjne /5/, ampery 2.0 a 1.2. Odrovna mi to XDA, kdyz je na to pripojim? Nebude tech chybejicich 0.8 amper nicit akumulator v XDA?
Diky za jakekoliv pripominky. Pro Compaq se prodava dokonce redukce z tohoto napajece, takze to snad neni tak velky problem, ale vzhledem k tomu, ze Compaq nevlastnim, nemohu porovnat parametry napajeni.[/QUOTE]
Ten proud a napájení je OK, ale domnívám se, že je u toho konektor pro iPaq, takže to k XDA nepřipojíš :( [/QUOTE]

Konektor je sice JACK, ale ten pasuje do te redukce, ktera je u XDAII pribalena - siroky konektor. Slo mi hlavne o ten proud. Diky
KS (29)|21.1.2005 22:17
[QUOTE="Pavel Koza"]Ted jsem nabijel notebook jinym zdrojem, kde je napeti stejny, ale proud jiny (nizsi) a moje zkusenosti - funguje to, baterii to PRY nenici, pouze se zdroj vyrazne vice zahriva a rovnez se mi nepovedlo dobit baterii do 100%. Osobne bych to pouzival max. jako nouzovku - teoreticky by nemel trpet ani tak iPAQ jako spis ten zdroj (prehrivani).[/QUOTE]

Diky, bal jsem se hlavne o XDA, autonabijecku mam objednanou, ale bude asi az za 3 tydny a do te doby se mi nechtelo cekat. Na jednom CZ serveru, ktery prodava mapy, prodavaji rozdvojku, ktera umozni pouzivat autonabijecku od GPS soucasne k XDA, takze jsem predpokladal, ze to pujde, ale jistota je jistota a za zeptani jsem nic nedal.

Dekuji

Mimo jine, v mnoha prispevcich se zminujete o PocketKim a jeho perfektni funkcnosti. Po dnesni projizdce po meste mi nezbyva nez s Vami souhlasit.

karlic (707)|22.1.2005 05:45
[QUOTE]
Konektor je sice JACK, ale ten pasuje do te redukce, ktera je u XDAII pribalena - siroky konektor. Slo mi hlavne o ten proud. Diky[/QUOTE]

Tak ja jsem si koupil GPS Fortuna Clip-On BT, a ta nabijecka od GPS ma 2 konektory s vetsim prumerem, takze se nevejde do redukce od MDA :(
Bruczoun (30)|24.1.2005 09:17
[QUOTE="simonik2"]Zvažuji mezi Clip On a Fortuna GPSmart BT. GPS smart je sice větší, ale má displej a paměť na data. Když jedu na kole, pěšky, tak bych měl dokumentovanou celou cestu a nemusel bych si zapínam PDA. Jaký máte názor vy?[/QUOTE]

Mate nekdo zkusenost s GPSmartem? Ma konektor na externi antenu? Jak moc je velky rozdil mezi Clip on pri zaplem Xtracku a GPSmartem?

Diky
DaBa (78)|24.1.2005 15:57
S napajecem pro BT 308 muzete s klidem nabijeet MDA2 pres redukci. Baterie se nenici, jenom nabijeni trva dele, prave z duvodu mensiho proudu. Mam to vyzkousene.
karlic (707)|24.1.2005 21:07
[QUOTE="karlic"]
Tak ja jsem si koupil GPS Fortuna Clip-On BT, a ta nabijecka od GPS ma 2 konektory s vetsim prumerem, takze se nevejde do redukce od MDA :( [/QUOTE]
Sorry, omyl, mystifikace. Tu nabijecku lze pouzit s MDA. Ja jsem omylem pouzil redukci od smartphone, ktera je s MDA totozna, ma jen ten mensi prumer.
araya_ce4you (10)|3.2.2005 09:26
Jelikož jsem si chtěl pořídit BT-308 pročetl jsem si tuto diskuzi. Po zvažování jsem se rozhodl pro Fortuna Clip-on, ale cena mne odradila. PO hledání jsem objevil společnost za louží která prodává i do ČR a ceny přijatelné. Př. HOLUX GR-231 xTrac v&chází i s poplatky na pěkných 4000,- Kč a Fortuna Clip-on je o cca 500,- Kč dražší.
Jsou zde i další nabídky poradí někdo co pořídit? Viz. odkaz
http://www.semsons.com/bluetgpsrec.html

díky