Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 2 z 5 PrvníPrvní 1234 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 16 až 30 z 63

Téma: Problem s GPS Navilock BT-308

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jun 2004

Citace Původně odesláno od Anitka
    Že bych taky něco napsal? Mam taky NaviLock 308 a musim říct, že má občas "své dny". Zapnu jí a čekám třeba i 5 minut, než naběhne. Slunce svítí, ani mráček, žádné stromy. Je to jen vyjímečně, ale stává se to. Hlavně když jí dlouho nepoužívám (měsíc) a pak se najednou rychle potřebuju zorientovat. :disgusted:
    Mám naprosto stejné zkušenosti Dneska jsem ho zapnul v práci, abych se ubezpečil, že je v poho a do minuty naběhl. Když jsem potom vyjížděl z letiště a zapl jsem ho, protože jsem opravdu potřeboval navigovat, tak mu to trvalo asi 5 minut. Hlavně že se ale ve finále rozeběhne
    Odpovídat lze po přihlášení

Občasný diskutér
    Registrace
    Dec 2003

Je to moje druhá 308čka. Ta první jednoho krásného dne už nenaběhla vůbec.
    Ale tahle zatim drží...

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jun 2004

Ufff, tak snad ta moje taky bude držet. Neříkali Vám, jaká byla příčina toho, že už nenaběhla??

Občasný diskutér
    Registrace
    Dec 2003

Mno, ani se mi to nechce psát, aby ses nelek...
    Prej o tom slyšeli, že se to už stalo a vyměnili mi to, aniž by to vyzkoušeli.
    Takže to asi nebyla vyjímka...

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jun 2004

Tak to si držím palce, abych byl vyjímka

Nováček
    Registrace
    Aug 2004

Citace Původně odesláno od Anitka
    ...stává se to. Hlavně když jí dlouho nepoužívám (měsíc) a pak se najednou rychle potřebuju zorientovat. ...
    pokud se GPS nepouziva mesic, tak si pak stahuje novy almanachy. vim, ze starej Garmin 45, kteryho sem mel pujcenyho, (a stejne i GPS II a StreetPilot) stahoval almanachy pokud
    1. se mu vyndala baterka
    2. se presunul o vic nez 600 kilometru ve vypnutym stavu - cesta do Chorvatska tuto podminku hrave splnuje
    3. pokud byl vypnutej urcitou dobu (tusim, ze stacil tejden, po mesici to udela urcite.)
    muj nazor je, ze toto neni problem, ale vlastnost systemu GPS

-aquarius

Občasný diskutér
    Registrace
    Dec 2003

Jo, o této vlastnosti vím. Potřebuje si znovu aktualizovat oblohu a předchozí data jsou už k ničemu. Ale chtěl jsem naznačit, že to občas udělá i nevyzpytatelně, jako psal třeba Crusader. Tipnul bych si, že mu občas rupne v kouli a prostě všechno zahodí a začne znova. Velmi lajcky řečeno...
    Ale já myslim, že se to dá přežít a neni třeba pohřeb .

Nováček
    Registrace
    Jun 2004

Tak jsem ted novym majitelem GPS Navilock BT-308. Ale opravdu za boha nemuzu donutit (po sparovani, pripojeni...) aby ipaq 4150 z nej dosta nejaka data. Na stolnim pocitaci hlasi 5-6 satelitu v dosahu, na ipaqu ani prd.... tam se vzdycky v GPSInfo kousne ... nevi nekdo co s tim?
    asi je urcite chyba v uzivateli ale nevim jaka...

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jun 2004

Já bych GPS Info odinstaloval. Mě se taky kousalo. Nejlépe odzkoušet na nějakém navigačním SW (Pocket Kim apod.)

Občasný diskutér
    Registrace
    Dec 2003

Mě se to sice nekousalo, ale musim konstatovat, že pokud se nerozeběhne navigace u KIMa, tak už nikde. Maj to fakt zmáklý...

Nováček
    Registrace
    Jun 2004

Heh, tka samozrejme opravdu byla chyba na strane uzivatele, jednoduse jsem idiot Spatny nastaveni BT COM portu. Ted uz to slape a ve vsem (nejen pocketkim).
    Akorat nechodi smartmaps ... coz je skoda, neb oni maji jednoznacne lepsi mapu. Alespon pro pesi.

Občasný diskutér
    Registrace
    Dec 2003

Vážně? Koupil jsem si OZIexplorer a lze sehnat různé mapy i turistické. Navíc si člověk může udělat vlastní pomocí scaneru a souřadnic na okraji mapy. Fakt doporučuji! :yes:

Nováček
    Registrace
    Jun 2004

Pokud vim, tak OZIexplorer ale neni klasicky mapovy sw. Spis jen lepsi turisticka mapa ...
    Kez by PJ soft udelal verzi pro ppc

Občasný diskutér
    Registrace
    Dec 2003

Citace Původně odesláno od Silgin
    Pokud vim, tak OZIexplorer ale neni klasicky mapovy sw. Spis jen lepsi turisticka mapa ...
    Kez by PJ soft udelal verzi pro ppc
    Hele, nedělej si legraci! (
    OZI mi přišel tak dobrej, že jsem si ho dokonce i koupil! Je to prohlížeč na mapy, který k tomu můžeš dokupovat, podporuje GPS, tracky, waypointy a vůbec. Navíc má staršího bráchu na PC, ve kterém si můžeš mapy sám zpracovávat a plánovat trasu.
    PS: Nic ve zlém...
    PS2: Neplatil mi nikdo za reklamu... )
    PS3: Rozmýšlel jsem se mezi SmartMaps a OZI a dopadlo to jednoznačně.

Registrace
    Feb 2007

Co koupit Navilock BT308 nebo BT308 xTtrac?

Mám problém, chci si koupit další GPS a teď váhám který model. Měl bych rád dobrou citlivost, ale z té verze xTrac mám fakt strach viz. popis prodejce níže. Nemáte s tím xTrac em někdo zkušenost? Lze tuto funkci xTrac vypínat?

Popis BT308 xTtrac:
    Přelomová technologie firmy SiRF modifikující špičkový GPS chipset SiRFstarIIe/LP pro provoz v dříve nemyslitelných podmínkách - hustých lesích, úzkých ulicích a údolích, krytých parkovištích a částečně i v budovách.

Běžný přijímač zaměří jen relativně silné signály od satelitů a pak ze získaných údajů počítá polohu. V režimu XTrac dokáže díky výrazně zvýšené citlivosti a zvýšené odolnosti proti nežádoucím interferencím čipu SiRFstarIIe/LP zaměřit a vyhodnotit kromě standardních i velmi slabé signály z družic. Nevýhodou je, že se při prudké změně rychlosti nebo směru může projevit prodloužení času zpracování dat. To lze pozorovat při rychlé jízdě autem, ne na kole nebo při pěší chůzi.

Strana 2 z 5 PrvníPrvní 1234 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. navilock
    Od Vasek666 v sekci OziExplorerCE
    Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 27-08-2010, 21:35
  2. přesnost GPS Navilock 338
    Od Beny_ce4you v sekci Příslušenství pro navigaci
    Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 23-11-2007, 14:29
  3. problém MDA II a GPS modul NaviLock