Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Přehřívání telefonu - anketa

Ondrowicz (32)|19.7.2010 09:40
Nedávno jsem tu psal o svých problémech s telefonem. Po delším testování si myslím, že problém je v přehřívání. Proto bych rád věděl, co je "normální chování" telefonu, tj. jak se chovají telefony ostatním.
Přišlo mi, že v poslední době při teplotách kolem 30°C se telefon choval dost divně, jakákoli větší zátěž (GPS navigace, přehrávání videa) znamenala dříve zmíněné divné chování telefonu (falešné mačkání HW tlačítek), když včera teplota klesla na 20°C, tak mi telefon ve vlaku vydržel přehrávat cca hodinu videa bez problému. Vím, že telefon není určen do nějakých extrémních teplotních podmínek, přesto bych čekal, že při teplotě 30 až 35°C by pořád ještě měl fungovat bez problému.
Rád si přečtu vaše osobní zkušenosti, díky předem!
DD_ (331)|19.7.2010 10:20
No jedine co jsem pri prehrivani diamondu zazil bylo ze prestal nabijet.
Pouzival jsem ho jako navigaci po USA, kde napriklad v DeathValley teploty presahovali 40°C, rekl bych ze na primem slunci za prednim sklem kde Diamond byl, to bylo jeste mnohem vice. Takze proste se obcas stalo za zacala blikat stridave oranzove/zelene ledka a telefon nedobijel. Kdyz jsem ho z celniho skla sundal a nechal ochladit tak zase zacal v pohode dobijet. Nicmene ani jednou se nezasekl a neudelal nejakou nepredvidatelnou vec.
Ondrowicz (32)|19.7.2010 10:32
Díky moc. Podobné info jsem přesně chtěl vědět. U mého předchozího modelu (Mio A501) mi telefon začal blbnout jenom při výletu do Itálie, kdy jsem ho měl jako navigaci na motorce pod folií tankvaku na nádrži. Bylo příšerně horko, plné polední slunce, a telefon se začal chovat divně. Ale jakmile jsem ho někde ve stínu vytáhl a lehce ochladil, tak bylo vše OK.
Prostě podle mě musí telefon zvládat jakékoli běžné klima (pokud není na přímém slunci).

Někdo další má podobné/či jiné zkušenosti??

[color=red]Necituj předchozí příspěvek. Zbytečná citace smazána. admin[/color]

stihacka (25)|19.7.2010 13:04
Mám sice D2 pár dní, ale měl jsem i D1 a TP a jediný problém bylo to nedobíjení, ale to je ochrana baterky, takže normální, jinak nějaký blbnutí tlačítek mi přijde jako nějaká HW chyba.
Ondrowicz (32)|19.7.2010 13:59
To mně taky, i když mi přišlo trochu podezřelé, že se starší ROMkou se problém vyskytoval mnohem častěji než s tou novější. A hlavně mám trochu strach, co by se dělo na reklamaci, aby mi (i přesto, že bych jim popsal, že se problém vyskytuje při vyšší teplotě) nenapsali (po zběžném otestování v klimatizované hale) ono známé "Závada se neprojevila". ;)
osch (1330)|19.7.2010 14:28
Ahj. Taky na svém Touch HD při přehřátí při navigování za čelním sklem auta občas pozoruji nenabíjení. To bude asi + - stejné, ale minulý týden jsem pozoroval i něco nového. HDčko už asi čtyři hodiny v kuse za sklem auta navigovalo. Najednou začal blikat displej. Zhasínat a vypínat, ale ne že by při zapnutí byl na displeji vidět navi soft, ale jen bílá obrazovka. Stačilo stroj vytáhnout z držáku a i s nabíjením ho strčit do klima schránky před spolujezdcem a za pět minut bylo po problému.
Ondrowicz (32)|19.7.2010 14:39
Tak to už je zajímavější zpráva. Ale pořád je to vcelku pochopitelné, čtyři hodiny na přímém slunci. Moje problémy se vyskytují i při třiceti a ve stínu. Ale moc díky za informaci, s každou další takovou zprávou jsem víc přesvědčen o reklamaci.
MoToToM_ce4you (21)|20.7.2010 18:15
Proszudoval jsem návod a tam jsem našel pouze zmínku o nevystavování teplotám nad 60°C. Platí pro přístroj a aku. Rozsah provozních teplot nebo vlhkosti jsem nenašel.
V těchto horkech mám stejný problém.
Ondrowicz (32)|21.7.2010 12:42
Včera jsem všechny relevantní informace o problémech s telefonem sepsal a dnes jsem telefon dal na reklamaci. Jsem zvědavý, jak to dopadne. Každopádně sem poté napíšu výsledek.
Zdenek Malinsky (9781)|21.7.2010 13:43
OT
To nikdo z vás nemá v autě klimatizaci? :O :?
/OT
osch (1330)|21.7.2010 14:15
Mám, ale klimatizace mašinu, která se už sama od sebe při nabíjení zahřívá a ještě je v držáku za čelním oknem do kterého praží přímé slunce, neuchladí. Ano, možnost je zařízení uchytit v držáku přímo na vzduchový výdech, ale to zase není moc praktické. A pokud necháš klimu foukat na rozpálené sklo, pak ti neuchladí už vůbec nic.
OT:
Odborníci říkají, že pokud v autě potřebuješ teplo a pocit tepla, je nejlepší teplý vzduch nechat foukat na nohy a tělo, pokud potřebuješ chladit, klimatizovat, pak nechat studený vzduch foukat na hlavu. Má to něco společného s vnímáním teploty tělem.

Zdeňku. Ty máš v autě klimatizaci?
Ondrowicz (32)|21.7.2010 14:37
O klimatizaci ale přeci vůbec nejde, ta řeší symptom, ale ne problém. Nejvíc problémů s telefonem jsem měl při cestě vlakem (obyč. rychlíkem), kde si samozřejmě o nějaké klimatizaci můžu nechat jenom zdát :D , případně při letních cestách s telefonem v batohu.
Já zkrátka nemám zájem o přístroj, který bude plně funkční jen chladnější polovinu roku ;)
Ondrowicz (32)|4.8.2010 12:32
Jak už jsem psal v threadu o samotné závadě, mobil jsem reklamoval a v servisu se jim závada při testu projevila. Vyměnili mi základní desku a mobil mám zpět, doufám, že už bude OK. To jen jako informace pro ty, kdo by snad měli podobný problém jako já.
Xfantasy (184)|23.8.2010 13:16
To že se přehřeje v autě a přestane nabíjet,je pro HTC běžná a normální věc. Druhá věc je to že někdo u HTC udělal chybu v konstrukci a že tato situace vůbec nastane...
Kdysi se tu řešilo že to způsobuje neoriginální nabíječka do auta,ale to je blábol.... Bohužel, situaci řeším výduchem klimatizace... Jinak se ale chová korektně a ani při přehřátí nedělá problémy :yes: