Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 6 z 6 PrvníPrvní ... 456
Zobrazené výsledky: 76 až 86 z 86

Téma: I-Tec PowerBank Pro - Li-Ion baterie 7.2V, 2000 mAh

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Apr 2004

Zapojení diody do serie je účelné pro snížení napětí (pokud má někdo strach, že 5,6 V je na jeho miláčka dost) a to podle typu diody. Normální křemíkovka sníží napětí o cca 0,7 V. V každém případě však musí být dimenzována na proud z nabíječky a ten dosahuje při plném výkonu PDA s vloženou kartou CF běžně opravdu až 1,5A . Proto zapojit místo ní do serie LED diodu je k smíchu ta by zasvítila pouze jednou - mžikově s nádherným kouřovým efektem, po zapnutí poprvé a naposled! Vždyť má dovolen max. propustný proud cca 20 mA!!! Možná tak výkonovka z koncové svítilny do nového meďoura, ta má 1A ovšem při 12V!. A je navíc velkoplošná - skoro jako displej PDA.
    Pro fajnšmekry, kteří si potrpí na přesnost - použijte 6 ks v serii a stabilizátor 5V/3A s malým chladičem a máte pokoj. Máte přesně 5 V a když to ještě vybavíte hlídáním podpětí baterek máte profi AkuPack. Nám obyčejným stačí původní řešení tj. 4 ks baterky v serii, dobré kontakty a tlustý drát.
    Odpovídat lze po přihlášení

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Jan 2005

ok, ok, uz to chapu... nejsem technik! (jako nekdo, windmaster)

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Apr 2004

Nechtěl jsem se nikoho dotknout, jen jsem si vzpoměl na kolegu, který při podobné úvaze nebyl schopen vstřebat informaci, že LED dioda není nezničitelná a svůj názor opravil až po zničení čtvrté LEDky.
    Takže LED dioda se chová přibližně jako Zenerova dioda. Do určitého napětí na čipu je skoro nepropustná(slabě žhne) a poté se náhle naplno otevře. Meze jsou cca 0.3 až 0.6 V podle barvy světla které emituje! Takže normálně se chrání např. odporem který omezí proud protékající diodou na provozní mez. Dále lze s pomocí 2 ks tranzistoru udělat stabilizátor proudu a tak zajistit konstantní proud. Pro nabíječku PDA však naprosto nevhodné - proud cca 20mA by na PDA vůbec nestačil, vstupní obvody by se ani neotevřely. Pokud bych použil "velkou" křemíkovou diodu na snížení napětí, pak při průchodu proudu na ní vznikne úbytek napětí, který pro paralelně zapojenou LED je již dostatečný pro rozsvícení! Ovšem i tak tuto LED musíme chránit odporem řádově v desítkách Ohm - přesná velikost zase podle barvy- viz technické podmínky. Ale pro nabíjení už jednu signalizaci mám, na vlastním PDA takže to pokládám za zbytečné zdvojování.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Jan 2005

Citace Původně odesláno od Erikt68i
    ... jen jsem si vzpoměl na kolegu, který při podobné úvaze nebyl schopen vstřebat informaci, že LED dioda není nezničitelná a svůj názor opravil až po zničení čtvrté LEDky.
    To vim, ale nejak me nenapadlo ze vlastne to pda zapricini prutok okolo 2A... pouzit neco (uz si nepamatuju jak se to jmenuje... ops: ) co by vyplo cely obvod kdyby byl proud treba pod 50mA a v serii s tim zapojit takej ten malej spinac aby se to nabijeni dalo zapnout.... no, asi zustanu u tech 4 baterek.

Obyvatel SMob
    Registrace
    Nov 2004

Možem použiť aj 4 NiCd 1000mAh 1.2 v baterky :?: :?: :?:

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Apr 2004

Nevidím problém. NiCd mají naprázdno plně nabité cca 1,35V na článek takže velké napětí na vstupu do PDA nehrozí (navíc napětí okamžitě při nabíjení poklesne) . Takto velké články jsou již schopny dodat požadovaný nabíjecí proud a i kapacita baterie je dostatečná k tomu aby do nabíjené baterie dodala aspoň 800mAh energie. A to podle typu baterky v PDA by mělo stačit cca na jedno dobití případně prodloužení činnosti na dvojnásobek původní doby chodu.
    Znova však upozorňuji na nutnost mít dostatečně dimenzované "kabely" a hlavně kontakty v držáku baterie. Každý zbytečný odpor navíc při proudu 1A znamená ztrátu napětí a napěťová rezerva je fakt malá. Zvláště staré držáky s nýtovanými pružinami mají tak velký přechodový odpor, že bez mechanické úpravy se dočkáte jen zklamání( Zkrátka není to jen "bastlení" ale poctivá práce. Takže vydržte!

Občasný diskutér
    Registrace
    Oct 2005

teda ja vymějšlím 5 x nimh a stabík a ono to jde se 4 nimahama bez ničeho, to nemá chybu
    jen jestli to chodí i na n50, nezkoušel to někdo ?

a jeste jedna vec, kdyz budu napajet pdacko s plne nabitou lionkou navic z 4xnimh
    jaky to ma odber ? - jedna se mi o jizdu na kole, abych zbytecne 2x nenabijel akumulator - strasne ztraty, tak bych rovnou napajel pda z tech 4xnimh a lionku uvnitr jen udrzoval na maximu

Občasný diskutér
    Registrace
    Mar 2006

Tak sem taky neco takovyho zbastlil, ale kdyz to zapojim, tak se na PDA ukaze ze nabiji, ale tecou tam tak max 2mA a samozrejme se nic nenabije, napeti neklesne pod 4,8V, nevi nekdo kde by mohl byt problem?

Nováček
    Registrace
    Dec 2010

kdy mel nekdo zajem, mam na prodej tohle...

vice naleznete zde

Občasný diskutér
    Registrace
    Dec 2003

Tak po dlouhé době zase přispěji. Kdysi jsem na srazu Ce4you předvedl svou primitivní mobilní nabíječku na PDA, GPS a mobil, která byla poháněna čtyřmi tužkovými akumulátory. Hned se mě všichni ptali, jestli jim jí taky nevyrobím, že mi klidně něco zaplatí. Zabýval jsem se o to jen pro vlastní potřebu a nechtělo se mi vyrábět více kusů.
    Časem jsem nabíječku upravoval a vylepšoval, až vznikla taková mikroelektrárna. Srdcem je malá krabička s akumulátory (to se nezměnilo), ovšem vybavená nabíjecí i vybíjecí elektronikou, hlídající přebíjení i přílišné vybití. Jinými slovy, na jedné straně krabičky je nabíjecí konektor, kam lze připojit adaptér, nebo solární panel, a krabička si sama ohlídá nabíjení a když je hotovo, zůstane na udržovacím proudu. Nabíjení jsem vyvíjel primárně pro solární nabíjení (malé proudy, kolísající napětí až na nulu), ale postupně jsem integroval i malý chladič, který dokáže uchladit až 0.8A (při napětí 7.5V), což bohatě postačí k tomu, aby se akumulátory (kapacita 2700mAh) nabily přes noc z adaptéru.
    Výstupní strana je vybavena ochranou proti přílišnému vybití a chrání tak akumulátory proti zničení. Není sice aplikována ochrana proti zkratu, ale naoplátku dokáže dát dost veliký proud (bohatě přes 1A), aby uspokojil PDA, mobil a ostatní zařízení nabíjená z 5V.
    Nedávno mě jeden člověk nakonec přemluvil, abych mu to vyrobil a nabídl mu cenu. Spočítal jsem, že se mi to vyplatí za 1000Kč a tak jsme se dohodli. Začal tedy vývoj, neboť jsem se za svůj původní bastl styděl a dotáhl jsem to do důstojné podoby. Když už jsem na tom nechal tolik práce, řekl jsem si, že se optám i vás. Má někdo zájem? Zde jsou parametry:

Kapacita: 2700mAh
    Napětí: 4.2 ~ 5.8V
    Výstupní proud: > 1A
    Rozměry: 93 x 68 x 19mm
    Cena: 1000Kč

PS: Jsou to opravdové parametry, za které ručím, a né jako udávají různí nejmenovaní výrobci, od kterých už jsem ledascos koupil a nestačil se divit! A to byl právě důvod k vlasní výrobě. Je to první mobilní nabíječka takovýchto rozměrů, která bezproblému nabije moje PDA hx4700 z nuly na sto a ještě zbyde! V kombinaci se solárním panelem (jezdíme v létě na kola) o rozměrech 24 x 13cm je to hotová svoboda!
    Mé ICQ je: 144514929 nebo použijte soukromou zprávu na Ce4you.

Občasný diskutér
    Registrace
    Dec 2003

Tak příspěvek, který jsem zde posledně zanechal, už není úplně aktuální. Akublok prošel dalším vývojem a je kompletně řízený procesorem. Lze jej nabít do tří hodin a cena vzrostla jen o dvě stovky. Dokonce jsem si jej nechal certifikovat, abych jej mohl prodávat. Nabízím ho zde: www.rufi.cz

Strana 6 z 6 PrvníPrvní ... 456

Podobná témata

1. Simcity 2000 for pocket pc?
    Od fizo1_ce4you v sekci Hry pro Pocket PC
    Reakcí: 27
    Poslední příspěvek: 03-09-2008, 09:04
  2. upgrade z PPc 2000 na PPC 2002
    Od vmjv_ce4you v sekci Zbývající zařízení HP a Compaq
    Reakcí: 8
    Poslední příspěvek: 12-11-2003, 21:52
  3. Pocket PC 2000 nastaveni DNS