Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

I-Tec PowerBank Pro - Li-Ion baterie 7.2V, 2000 mAh

Erikt68i (266)|18.8.2004 11:10
Unikátní Li-Ion akumulátor s nabíjecí soupravou pro napájení fotoaparátů, telefonů, videokamer a dalších elektronických zařízení. Akumulátor má nastavitelné výstupní napětí v rozsahu 3V až 9V a kapacitu až 6 Ah (při napětí 3V). 4 napájecí konektory zajistí kompatibilitu skutečně se všemi zařízeními. Univerzální nabíječka pracuje s napájecím napětím 90 – 240 V (50/60 Hz) a 12 V (do auta) a nabije akumulátor na plnou kapacitu za 4-6 hodin.

Parametry a specifikace:
Typ: externí Li-Ion baterie (min. 300 nabíjecích cyklů)
Rozměry: 135 x 45 x 31 mm
Hmotnost: 350 gramů
Kapacita: 3V/6 Ah, 4V/5 Ah, 5V/3,5 Ah, 6V/3,3 Ah, 7V/2,5 Ah, 8V/2,2Ah, 9V/1,8 Ah

Jaké máte zkušenosti s tímto zařízením? Dostačuje k nabití PDA?
Anitka (108)|7.9.2004 08:28
Už ho shánim. Pak napíšu své zážitky. Vypadá to jako supr věc... :))
CommanderZ (1798)|7.9.2004 16:14
To je jako baterka ktera nabiji jinou baterku? U alzy to stoji tusim sestnact set. To neni zas tak moc.

Ale nejak jsem to nepochopil s tema koncovkama. To z toho couha nekolik kabelu s ruznymi koncovkami? Pokud jo tak kdo vam zaruci ze tam bude zrovna ta vase? Vzdyt kazda znacka mobilu, fotaku ci pda ma jinej konektor.:?
Anitka (108)|8.9.2004 08:52
Co se týče konektoru, tak strach nemám. Už jsem si vyráběl univerzální nabíječku na PDA, GPS a mobil zároveň. Důležité je to napětí. Redukci si už dovyrobím. :D
Co jsem koukal na ty konektory co tam jsou, tak to uspokojí Nokie, LOOXe, NaviLock, Motoroly a se standardní redukcí za pouhých 500Kč i iPAQy.

U Alzasoftu to mají, ale jsou tam nesrovnalosti s kapacitou, tak jsem jim napsal o opravdové parametry. Existují totiž minimálně dva typy a oni to pomíchali. Píšou tam, že vestavěný akumulátor má 7.2V 2Ah a jedna z výstupních kapacit je dokonce 8V/2,2Ah

Možná že už konečně udělali to Perpetuum mobile...
Ale to by bylo asi :$:

No nic, počkám na jejich odezvu a pak se rozhodnu. Doufám, že to z nich nebudu muset nějak složitě vytloukat...
CommanderZ (1798)|8.9.2004 16:50
Ty[QUOTE]Co se týče konektoru, tak strach nemám. Už jsem si vyráběl univerzální nabíječku na PDA, GPS a mobil zároveň. Důležité je to napětí. Redukci si už dovyrobím. [/QUOTE]

Ty s iPaqem asi strach nemas, ale ja, ja jsem jenom maalaa sekta:dead:

S tou redukci na to hodlas popravit dalsi kabel?

A to napeti, o to bych s moc nebal. Olespon ze skusenosti vim, ze mym adapterem na bedynky se da nabijet kde co:?
Anitka (108)|9.9.2004 22:01
Mno jó, Aceří koncovku neznám...
S tim adaptérem: Vzal jsem nabíječku na iPAQ a popravil. Dokoupil jsem konektor na Erika a NaviLock a udělal roztrojku. Všichni maj 5V = :D
Když se na vstup roztrojky dá lehce sehnatelnej konektor a na výstup adaptéru jeho protipól, lze pak roztrojku připojit na jakýkoliv zdroj (třeba na tento externí ACCU), když mu uděláme hezkou obřízku nebo redukci...

PS: V Alzasoftu asi někdo , ještě stále se mi neozvali...
Anitka (108)|11.10.2004 09:34
Nákup
Tak už jsem to konečně koupil. No ale bylo to úsilí. V Alzasoftu vůbec ani nevěděli, co to je, a v eshopu to podle toho vypadalo. Tak jsem to objednal a za měsíc už to konečně přišlo. Vyzvedl jsem si tento poklad a za chvilku pochopil, proč nikdo nic neví.
Zmatení sama sebe
Na krabici se člověk ničeho pořádného nedočte (vlastně ničeho), je tam jen napěťové rozpětí 1,5V až 9V. Po otevření krabice jsem zjistil, že rozsah je ve skutečnosti 3V až 9V. Mno nic. Hledal jsem udávanou kapacitu akumulátoru a NIKDE :!: jsem ji nenašel. Zkrátka nevím, co mám ;)
Kompatibilita
Nastavil jsem 5V a našel konektor odpovídající napájecímu BT GPS NaviLock a přes redukci i k iPAQu. Musím konstatovat, že to je jediný užitečný konektor, který jsem našel. Ostatní jsem viděl poprvé v životě a ani slibovaný konektor na Nokii tam nebyl. Mno co, stejně Nokii nemám a nikdy nebudu... :D
První zkušenosti
Navzdory všemu jsou mé první zkušenosti pozitivní, i když bych pár věcí udělal jinak. Ale zase za tu cenu je to poklad. GPSka mi běžela 24h v kuse po prvním nabití. Připojoval jsem ji nabitou a nabitou ji i odpojoval, když svítila poslední kontrolka (už jen červená) na PowerBanku. Jednalo se o první nabití, tudíž už by to mělo být jen lepší a lepší. Uvidíme časem, nové zážitky připíšu. Skoro se mi zdá, že by stálo za malou recenzi, i když je to tak jednoduché zařízení...
Erikt68i (266)|11.10.2004 14:23
:D :D :D Skvělé, konečně dobrá zpráva. Hned šetřím penízky a objednávám. Když už to bylo jednou protlačeno přes obchodníka, tak už to snad půjde nám ostatním lépe. Díky.:D
Anitka (108)|11.10.2004 15:00
[QUOTE="Erikt68i"]:D :D :D Skvělé, konečně dobrá zpráva. Hned šetřím penízky a objednávám. Když už to bylo jednou protlačeno přes obchodníka, tak už to snad půjde nám ostatním lépe. Díky.:D [/QUOTE]

Mno přeji hodně štěstí. Bylo to fakt těžkopádné a zdlouhavé. Ale zdá se, že to stálo za to... :cool:
Dzejkob (286)|12.10.2004 09:57
[QUOTE="Anitka"][QUOTE="Erikt68i"]:D :D :D Skvělé, konečně dobrá zpráva. Hned šetřím penízky a objednávám. Když už to bylo jednou protlačeno přes obchodníka, tak už to snad půjde nám ostatním lépe. Díky.:D [/QUOTE]

Mno přeji hodně štěstí. Bylo to fakt těžkopádné a zdlouhavé. Ale zdá se, že to stálo za to... :cool: [/QUOTE]

No me to teda neprijde moc vyhodny.To je jako si koupit hodne tezkou a velkou nahadni baterii.Treba meho Asuse by to dobylo jednou a kousicek by zbyl-ma 1500mAh baterii a u toho zarizeni pisou, ze ma 2000mAh kapacitu.Kdyby to melo treba 3600mAh, coz by i mit mohlo na to jak je to velky, tak by to byla jina vec.Kdyz si koupim nahradni baterii za cca 1200Kc, tak po te co mi dojde zakladni, tak ji jednoduse vymenim a PDA vydrzi 2x tak dlouho.Kdybych misto vymeny baterie pouzil tohle, tak musim jeste cekat, az se mi nabije a stejne nevydrzi o moc dele(navic je rozdil v tom tahat druhou baterii a tohle o poznani vetsi a tezsi zarizeni).Asi je to spis na mene kapacitni baterie nebo jsem neco prehledl:?: .
CommanderZ (1798)|12.10.2004 16:34
Ty mozna. Ja bych k ty nahradni baterii musel tahat jezte kladivo, ktera je este vetsi a tezsi nez PowerBank:D
Anitka (108)|12.10.2004 18:43
[QUOTE="Mightywizard"][QUOTE="Anitka"][QUOTE="Erikt68i"]:D :D :D Skvělé, konečně dobrá zpráva. Hned šetřím penízky a objednávám. Když už to bylo jednou protlačeno přes obchodníka, tak už to snad půjde nám ostatním lépe. Díky.:D [/QUOTE]

Mno přeji hodně štěstí. Bylo to fakt těžkopádné a zdlouhavé. Ale zdá se, že to stálo za to... :cool: [/QUOTE]

No me to teda neprijde moc vyhodny.To je jako si koupit hodne tezkou a velkou nahadni baterii.Treba meho Asuse by to dobylo jednou a kousicek by zbyl-ma 1500mAh baterii a u toho zarizeni pisou, ze ma 2000mAh kapacitu.Kdyby to melo treba 3600mAh, coz by i mit mohlo na to jak je to velky, tak by to byla jina vec.Kdyz si koupim nahradni baterii za cca 1200Kc, tak po te co mi dojde zakladni, tak ji jednoduse vymenim a PDA vydrzi 2x tak dlouho.Kdybych misto vymeny baterie pouzil tohle, tak musim jeste cekat, az se mi nabije a stejne nevydrzi o moc dele(navic je rozdil v tom tahat druhou baterii a tohle o poznani vetsi a tezsi zarizeni).Asi je to spis na mene kapacitni baterie nebo jsem neco prehledl:?: .[/QUOTE]

Jde jen o to, jak se na to koukáš. Je tu několik skutečností, které komplikují situaci. V PowerBanku je použit měnič, tudíž skutečná kapacita při 5V je pravděpodobně více než 2Ah, a to v poměru 7.2/5 mínus ztráty. Záleží tedy jen na kvalitě měniče. Další věc je, že nikdo (kromě výrobce) neví, jestli tam je ACCU 2Ah. Našel jsem na webu i teorii, že tam je 2,5Ah. Parametry u Alzasoftu praví úplné nesmysly (při ACCU 7,2V 2Ah má jeden z výstupů 7,5V a více než 2Ah). Navíc podle hmotnosti, rozměrů a zkušeností bych ho tipl na vyšší kapacitu.
Další věc je, jak to budeš používat. Jestli máš jedno PDA a nic k tomu, tak to vyřeší náhradní baterka a je to. Já z toho mohu krmit PDA, GPS a mobil, tudíž užitečnost stoupá, obzvlášť při dlouhých cestách na kole. V hospodě to jen šikovně uklidit do zásuvky a poobědvat.
CommanderZ (1798)|12.10.2004 20:01
To chces tahat takovouhle vec na kolo? JA mam strach na nej brat mobil:?

A navic...vazi to opravdu tech tristapadesta gramu? Od te doby co jsem v ruce drzel takovou tu cernou upeesku tak neverim nicemu co ma baterku. A navic, rikali jste ze u alzy pisou kraviny.
Anitka (108)|12.10.2004 22:33
[QUOTE="CommanderZ"]To chces tahat takovouhle vec na kolo? JA mam strach na nej brat mobil:?

A navic...vazi to opravdu tech tristapadesta gramu? Od te doby co jsem v ruce drzel takovou tu cernou upeesku tak neverim nicemu co ma baterku. A navic, rikali jste ze u alzy pisou kraviny.[/QUOTE]

Jé, to mě zas někdo pobavil... :D
Ten PowerBank je právě to nejlevnější, co u sebe budu mít a budu se nejmíň bát to nechat někde nabíjet. ;)
Jinak digitální váhu nemám, ale o někom bych věděl. Nechám to zvážit.
Ták. Už je to na cestě. Napíšu přesný výsledek... :) Co se týče UPSek, tak mají olověný akumulátor, což zaručuje výbornou stabilitu pod stolem. Tohle je Lion, myslim, že bude mít i míň než 350g.
U Alzy určitě napsali kravinu, protože popsali v detailu produktu perpetuum mobile, dokonce se ziskem. Nejsem příliš sběhlý v cenách perpetuum mobile, ale zdá se mi to příliš lacinné.. :D
Přesnější výsledky kapacity budu mít poté, co to třikrát vybiju a nabiju, pak za to dám rezistor a nechám to vybíjet a měřit až do bezvědomí (alespoň pro 5V, ostatní pro mne nemá smysl). Zatím jsem to vybil poprvé... :))
CommanderZ (1798)|13.10.2004 12:56
A jeste k prikonu a proudum. Ja jsem mezi moznostmi nastaveni nasel mych 5V/2A a tam se pise 3,6 Ah a to uz je vzhledem k kapacite n30 1 Ah a nevymenitelnosti baterky celkem dobre.

Kolik ze to stoji?
Anitka (108)|13.10.2004 14:47
[QUOTE="CommanderZ"]A jeste k prikonu a proudum. Ja jsem mezi moznostmi nastaveni nasel mych 5V/2A a tam se pise 3,6 Ah a to uz je vzhledem k kapacite n30 1 Ah a nevymenitelnosti baterky celkem dobre.

Kolik ze to stoji?[/QUOTE]

1700,- s DPH
Jo a různé informace z Webu ber s rezervou, ani u výrobce nejsou informace komfortní...
A jak se píše u PDA 5V 2A, tak to je zřejmě nějaký krajní limit. Mě nikdy při nabíjení a provozu neodebíralo víc než 500mA (H2210)
CommanderZ (1798)|15.10.2004 17:53
Vidim ze jses tecnickej typ, takze dotaz: Muzu nabijet pdacko z nastavovaciho adapteru kde jsou hodnoty 1,5;3,6,12V na 6V( i kdyz na PDA je napsano 5V) aniz bych ho spalil? Me orig nabijecka zase zacala pistet( viz samos. prispevek), a tak bych ji rad nejak obesel.
Anitka (108)|17.10.2004 21:38
[QUOTE="CommanderZ"]Vidim ze jses tecnickej typ, takze dotaz: Muzu nabijet pdacko z nastavovaciho adapteru kde jsou hodnoty 1,5;3,6,12V na 6V( i kdyz na PDA je napsano 5V) aniz bych ho spalil? Me orig nabijecka zase zacala pistet( viz samos. prispevek), a tak bych ji rad nejak obesel.[/QUOTE]

Díky za důvěru. Bohužel Ti nemůžu zodpovědně odpovědět, protože to záleží na tom, jak to výrobce v Tvém PDA udělal. Z 90% si myslím, že stabilizátor uvnitř každého PDA je natolik kvalitní, že si dokáže poradit s pár volty navíc. Taky se může stát, že ten adaptér, co máš, není stabilizovaný a naprázdno tam může být i 9V, měl jsem takový (ale to by také nemělo vadit).
Na druhou stranu mne šokuje přesnost adaptérů, které se k PDA dodávají. Přesně 5V. Prostě bych to shrnul takhle: NEDOPORUČUJI to nabíjet z jiného zdroje, než je 5V stabilizovaných. Proč? Protože nechci, aby mi někdo potom nadával, že jsem mu špatně poradil... :D
Anitka (108)|17.10.2004 22:17
No fuj! Co to je za alibistu, co psal přede mnou!? :))
POZOR!
Podařilo se mi nashromáždit pár odkazů, na kterých si myslím, že je pravda. Začnu nejprve parametry toho, co jsem koupil: http://www.i-tec.cz/powerbank_2.htm
Co se týče hmotnosti, nemohu potvrdit, digitální váha byla na méně, než 200g :(
Když jsem stahnul krabici od PowerBanku z kůže, objevil se nový obal a na něm je výrobce ACON. Pátral jsem dál. Na krabici byly tři typy - Standard, advanced, enhaced. Mám to první zaškrtlé a vše odpovídá (až na ty názvy) na stránkách: http://www.acon.com.tw/English/PInfo/PowerRunner.asp
Mno, a teď to, co si určitě chci pořídit: http://batteryx.com/Product/Other/ProductDetail.asp?ProductID=1179&Category=External%20Power&Device=DVD%20Player

Mno, to by bylo pro dnešek vše. Doufám, že to bude někomu k užitku...
Dzejkob (286)|18.10.2004 14:30
Anitka:Kolikrat jestli se muzu zeptat si s tim nabil toho Ipaqa-kdyz to bylo plne nabity.Teda pokud si to uz zkousel.
Honza Cech (50)|18.10.2004 15:41
AHoj!Dik za tuhle diskuzi!Da se u nas tedy koupit jeste neco lepsiho nez co mas ty?
HONZA
Anitka (108)|18.10.2004 16:46
Teprve to vybíjím potřetí. Pak začnu testovat. Každopádně bude problém se dostat do úplně vybitého stavu mé H2210tky, protože bez ní jsem jak bez hlavy... :sarcastic:
Anitka (108)|18.10.2004 22:53
[QUOTE="Honza Cech"]AHoj!Dik za tuhle diskuzi!Da se u nas tedy koupit jeste neco lepsiho nez co mas ty?
HONZA[/QUOTE]

Mno. Těžko říct. Vzhledem k tomu, že považuji za úspěch koupit PowerBank neznámé kapacity a typu... :D
Netroufám si jít do druhého kola stejným způsobem. Už chci mít jistotu, že kupuju PR-2300 a ne nic jiného... :sarcastic:
CommanderZ (1798)|19.10.2004 10:29
Takze pokud to dobre chapu, ty jsis koupil neco co si rikalo PowerBank, zaplatil si za neco co si rikalo PowerBank, a dostal jsi neco, co si taky rika PoweBank - avsak na 90% jinej nez jsis zaplatil?:O

Treba ti poslali nejakej lepsi typ;)
Anitka (108)|19.10.2004 16:27
[QUOTE="CommanderZ"]Takze pokud to dobre chapu, ty jsis koupil neco co si rikalo PowerBank, zaplatil si za neco co si rikalo PowerBank, a dostal jsi neco, co si taky rika PoweBank - avsak na 90% jinej nez jsis zaplatil?:O

Treba ti poslali nejakej lepsi typ;) [/QUOTE]

Ne ne, to je právě přesně naopak. Nabízeli mi toto perpetuum mobile: http://www.alzasoft.cz/DetailPage.asp?DPG=41233, ale obdržel jsem toto: http://www.i-tec.cz/powerbank_2.htm

Věděl jsem, že jdu do něčeho, co nezná ani prodejce, tak to beru sportovně. Důležité je, že teď už vím, co chci! :D
CommanderZ (1798)|19.10.2004 16:38
U alzy psali...tusim ze vice nez dvakrat vetsi kapacitu. Nechces jim to napsat? Skoda ze AS tady taky nema diskuzi:D
váňa (242)|19.10.2004 18:47
..... a co říkáte tomuto produktu od SOCKET, popsané taky na Palmserveru ;) je sice dražší..... ale :?: :!:
Honza Cech (50)|19.10.2004 23:12
Hmmm..vypadá to dobře, ale kde by se to dalo sehnat?
Anitka (108)|19.10.2004 23:21
[QUOTE="CommanderZ"]U alzy psali...tusim ze vice nez dvakrat vetsi kapacitu. Nechces jim to napsat? Skoda ze AS tady taky nema diskuzi:D [/QUOTE]

Psal jsem jim to emailem, telefonoval telefonem a osobně jsem se tam také zmínil. Nevím, co mohu udělat víc... :disgusted:
Erikt68i (266)|20.10.2004 08:41
Nebylo by nakonec nejlepší koupit v průchodu na Karláku plochou krabičku na 6 - 8 článků AA 1,8 Ah (NiCd nebo NiMh) k tomu rozebrat zdroj pro PDA do auta (je to spínaný zdroj - takže malý a účinný) a též vložit do krabičky, a na závěr použít i napájecí kablík z rozebraného zdroje. A toto vše by mělo stát cca 1000Kč + 1 hodina práce a mělo by (teoreticky) mít tyto parametry. Výstup 5V/2A a kapacitu více než 3Ah.
Nabíjení tohoto "akupacku" uvažuji řešit nabíjením článků v normálních nabíječkách! Pro zdatnější je možnost vytvořit nabíječku (se všemi profesionálními aspekty tj. hlídání teploty článků, strmost nabíjení, ukončení nabíjení po poklesu napětí atd. do cca 800 Kč.
Při použití plochých baterií by krabička vyšla velmi malá - určitě by nepřesahovala rozměry PDA při tloušťce 2.5 cm.:))
PROTOŽE, když tak sleduji diskuzi, tak národ uživatelů PDA má určitou představu, jak by akupack měl vypadat ale obchodníci dělají vše pro to aby tato představa byla pořád jen snem! Nebo jsou obchodníci z AH-Mobile vyjímkou a když se poslední dobou o nás tak dobře starají, postarají se i nyní? A nabídnou výrobky o které bude opravdu zájem - tato diskuze je pro to dostatečným podkladem, abychom už nemuseli nikdy bastlit!!!:yes:
CommanderZ (1798)|20.10.2004 09:06
Pokud to zacnes vyrabet hromadne, tak bych si to od tebe i koupil:D

A navic by jsi tim splnil sen ceskych PDAckaru;)
Anitka (108)|21.10.2004 16:21
[QUOTE="Erikt68i"]Nebylo by nakonec nejlepší koupit v průchodu na Karláku plochou krabičku na 6 - 8 článků AA 1,8 Ah (NiCd nebo NiMh) k tomu rozebrat zdroj pro PDA do auta (je to spínaný zdroj - takže malý a účinný) a též vložit do krabičky, a na závěr použít i napájecí kablík z rozebraného zdroje. A toto vše by mělo stát cca 1000Kč + 1 hodina práce a mělo by (teoreticky) mít tyto parametry. Výstup 5V/2A a kapacitu více než 3Ah.[/QUOTE]

Když na to tak koukám, nenechám si své tajemství pro sebe... ;)
Vůbec nejlevnější řešení je koupit si 4 tužkové ACCU 2,3Ah a připojit k nim potřebný konektor. Plně nabito = 5,2V / vybito = 4,8V. Tato napětí moje PDA vydrželo bez problémů. :cool:
Erikt68i (266)|21.10.2004 21:39
[QUOTE]Vůbec nejlevnější řešení je koupit si 4 tužkové ACCU 2,3Ah a připojit k nim potřebný konektor[/QUOTE]
ANO!!!!!! A protože je všude uvedena tolerance pro zdroj PDA v mezích +15% / -20% je takovéto řešení asi nejjednodušší, ale i technicky nejkrásnější.
Honza Cech (50)|21.10.2004 22:43
Tak Pánové! Kdo to vyrobí.Chtělo by to pěknej design a může to být ještě lepší než u Amíků.:) :$:
Anitka (108)|22.10.2004 10:40
[QUOTE="Honza Cech"]Tak Pánové! Kdo to vyrobí.Chtělo by to pěknej design a může to být ještě lepší než u Amíků.:) :$: [/QUOTE]

Kdybych věděl, že tohle řešení bude tak populární, tak bych se přiznal, že už to dávno mam. Co se týče designu, na ten jsem ohled nebral. Je fakt, že to vyšlo asi na 50Kč bez ACCU... ;)
CommanderZ (1798)|3.11.2004 13:22
A kde vezmu ten konektor? Je pravda ze na adapteru k bedznkam jich je asi 5 prebejvajicich, takze...treba. Ty baterky jen tak slepis izolepou?
Sajbrt (113)|3.11.2004 15:20
PowerBank, taková fajnovost :sarcastic: !

Bylo nebylo. Jednou jeden taky potřeboval na kole prodloužit životnost GPSky. I vzal čtyři accu ze skříně, jeden držák s hromady "co kdyby se to ještě hodilo" a jeden konektor ze šuflíku. A ještě stihl dopoledne odjet :D :D :D .

Funguje to super, dává +8 hodin pro GPS. Kolik to dá pro Pocketa nevím, pro něj mám záložní baterku.

Viz foto níže.
00032699_zdroj_xQKs.jpg
windmaster (307)|3.11.2004 17:21
Ano, je to nejjednodušší řešení, používám k dobijení PDA.
Celkové náklady: držák 18,-Kč, aku 312,-Kč, konektor asi 15,-.
00032708_akupack_Q4AX.jpg
Anitka (108)|3.11.2004 19:03
Koukám, že jsem pěkně zachrápal.
Už se zde rozjely ukázky různých provedení toho, co jsem uvedl, že mám. Zejtra se pokusím udělat foto mého provedení. Baterie akumulátorů se nijak neliší od prvního obrázku, zajímavější je ta část s konektory. Mohu najednou připojit telefon, GPS a PDA.
A jen tak mimochodem, střední typ PowerRuneru (PR-2200) jsem potkal v Kotvě u SunnySoftu za cca 2,5tis. Škoda, že to není PR-2300, to už bych ho měl. Ale 3,5Ah při 5V také neni k zahození...
Dzejkob (286)|4.11.2004 09:15
No tak tohle me teda hodne zaujalo:O .Jenom ale nekolik otazecek.Kde se da sehnat takovy drzak na baterie a ten konektor, ktery se da pichnout do PDA?
Sajbrt (113)|4.11.2004 09:22
V každým slušným elektru, prodejně součástek - GM electronic, GES, .... V praze asi 896 prodejen, v Brně 54 a tak dál :D .
Anitka (108)|4.11.2004 19:47
Tak už jsem utvořil konečně fotku toho svého zázraku...
Jsou tam všechny tři konektory: Telefon, GPS a PDA. Neptejte se mě, kde jsem je sehnal, mohlo by vám být líto těch nabíječek...
Erikt68i (266)|15.12.2004 10:41
Po dlouhé odmlce se opět vracím k tématu. Předchozí řešení jsou velmi dobrá ale při podobné konfiguraci se mě "zatoulal" konektor na kontakt držáku baterií a jedna baterie opravdu fest zatopila! Proto jsem přidal cca 45 Kč a umístil vše do pouzdra, šuplík pro 9V baterku jsem využil na odložení kabelu s konektorem, držák s bateriemi je uvnitř - viz. foto. Krabička byla doplněna obvodem signalizace poklesu napětí pod povolenou hodnotu. Tento obvod jsem však pro zbytečnost vyhodil. AcerN10 sám při poklesu napětí z nabíječky pod cca 4.6V zhasne kontrolku dobíjení (ta za normálního stavu věci při dobíjení bliká) ! Všechny zájemce o stavbu ještě upozorním na případné problémy - pokud použijete držák baterií s nýtovanými spoji dejte si pozor na kvalitu spojů, proud do PDA je značný a při zapnutém PDA překračuje 600mA a úbytek napětí na těchto spojích dosahuje takové hodnoty, že nabíječka neplní svou funkci!
00038271_mal_SSDw.jpg
Anitka (108)|15.12.2004 22:07
[QUOTE="Erikt68i"]Po dlouhé odmlce se opět vracím k tématu. Předchozí řešení jsou velmi dobrá ale při podobné konfiguraci se mě "zatoulal" konektor na kontakt držáku baterií a jedna baterie opravdu fest zatopila! Proto jsem přidal cca 45 Kč a umístil vše do pouzdra, šuplík pro 9V baterku jsem využil na odložení kabelu s konektorem, držák s bateriemi je uvnitř - viz. foto. Krabička byla doplněna obvodem signalizace poklesu napětí pod povolenou hodnotu. Tento obvod jsem však pro zbytečnost vyhodil. AcerN10 sám při poklesu napětí z nabíječky pod cca 4.6V zhasne kontrolku dobíjení (ta za normálního stavu věci při dobíjení bliká) ! Všechny zájemce o stavbu ještě upozorním na případné problémy - pokud použijete držák baterií s nýtovanými spoji dejte si pozor na kvalitu spojů, proud do PDA je značný a při zapnutém PDA překračuje 600mA a úbytek napětí na těchto spojích dosahuje takové hodnoty, že nabíječka neplní svou funkci![/QUOTE]

Dobrá práce! :yes:
Já už mám toho svého PowerBanku plné zuby. Kdysi jsem slíbil, že o něm napíšu několik slov, ale to nebude, jdu ho reklamovat. Nemám ho zas tak dlouho a vestavěný akumulátor slábne a slábne. Zpočátku jsem s ním nabil H2210tku jednou a ještě mi zbylo. Teď nabiju cca 5% a je konec! Přitom jsem ho používal naprosto korektně a dle návodu! :mad:
Jen doufám, že mi nebudou tvrdit, že to je vpořádku... :sarcastic:
Někdo na Ce4you psal, že u Alzasoftu měl problém s reklamací, tak snad nebudu další... :?:
diddle (20)|2.1.2005 15:07
je takové bastlířské řešení bezpečné?? nebo skoro bezpečné???

a jaké baterie použít??
Anitka (108)|2.1.2005 15:13
[QUOTE="diddle"]je takové bastlířské řešení bezpečné?? nebo skoro bezpečné???
a jaké baterie použít??[/QUOTE]

Tak samozřejmě že ne... :D
Proto vše děláš na vlastní nebezpečí.

Hlavně nepoužívej nenabíjecí články 1.5V! Akumulátory mají 1.2V, což v součtu čtyř dává přibližně to ono. Stejně by to nebyl lukrativní provoz...
windmaster (307)|2.1.2005 16:00
Nemyslím, že by měl být problém pro dobíjení použít alkalické články.

Je to otázka ryze ekonomická, neboť pro jedno nabití PDáčka může přijít sada čtyř alkálií až na stovku, zatímco u dobíjecích aku je to řádově stonásobně méně (nepočítám nabíječku; minulý týden jsem koupil v Tescu NiMh aku 2400mAh značky CPA po 79,-Kč).
Anitka (108)|2.1.2005 16:04
[QUOTE="windmaster"]Nemyslím, že by měl být problém pro dobíjení použít alkalické články.

Je to otázka ryze ekonomická, neboť pro jedno nabití PDáčka může přijít sada čtyř alkálií až na stovku, zatímco u dobíjecích aku je to řádově stonásobně méně (nepočítám nabíječku; minulý týden jsem koupil v Tescu NiMh aku 2400mAh značky CPA po 79,-Kč).[/QUOTE]

Já si ale nejsem jist tím, že napětí přes 6V tomu udělá dobře... :?
Jako nouzovka jsou alkalické dobré, to jo, ale rovnou bez stabilizátoru bych to na svoje PDA nepustil...
windmaster (307)|2.1.2005 16:19
Alkálie má sice naprázdno až 1,6V, ale po zatížení to o pár desetinek klesne. NiMh mají zase malý vnitřní odpor takže si napětí dlouho drží. Ve výsledku to vyjde téměr nastejno, všechny profi dobíjecí futrály se dodávají s alkálií.

Navíc nabíjecí elektronika v PDA si musí umět nějakých pár desetinek voltu ohlídat a vypne prostě dříve nebo později.
Anitka (108)|2.1.2005 16:21
[QUOTE="windmaster"]
Navíc nabíjecí elektronika v PDA si musí umět nějakých pár desetinek voltu ohlídat a vypne prostě dříve nebo později.[/QUOTE]

Doufej... :yes: