Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 3 z 6 PrvníPrvní 12345 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 31 až 45 z 86

Téma: I-Tec PowerBank Pro - Li-Ion baterie 7.2V, 2000 mAh

Registrace
    Nov 2007

Pokud to zacnes vyrabet hromadne, tak bych si to od tebe i koupil

A navic by jsi tim splnil sen ceskych PDAckaru
    Odpovídat lze po přihlášení

Občasný diskutér
    Registrace
    Dec 2003

Citace Původně odesláno od Erikt68i
    Nebylo by nakonec nejlepší koupit v průchodu na Karláku plochou krabičku na 6 - 8 článků AA 1,8 Ah (NiCd nebo NiMh) k tomu rozebrat zdroj pro PDA do auta (je to spínaný zdroj - takže malý a účinný) a též vložit do krabičky, a na závěr použít i napájecí kablík z rozebraného zdroje. A toto vše by mělo stát cca 1000Kč + 1 hodina práce a mělo by (teoreticky) mít tyto parametry. Výstup 5V/2A a kapacitu více než 3Ah.
    Když na to tak koukám, nenechám si své tajemství pro sebe...
    Vůbec nejlevnější řešení je koupit si 4 tužkové ACCU 2,3Ah a připojit k nim potřebný konektor. Plně nabito = 5,2V / vybito = 4,8V. Tato napětí moje PDA vydrželo bez problémů.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Apr 2004

Vůbec nejlevnější řešení je koupit si 4 tužkové ACCU 2,3Ah a připojit k nim potřebný konektor
    ANO!!!!!! A protože je všude uvedena tolerance pro zdroj PDA v mezích +15% / -20% je takovéto řešení asi nejjednodušší, ale i technicky nejkrásnější.

Občasný diskutér
    Registrace
    Aug 2004

Tak Pánové! Kdo to vyrobí.Chtělo by to pěknej design a může to být ještě lepší než u Amíků. :$:

Občasný diskutér
    Registrace
    Dec 2003

Citace Původně odesláno od Honza Cech
    Tak Pánové! Kdo to vyrobí.Chtělo by to pěknej design a může to být ještě lepší než u Amíků. :$:
    Kdybych věděl, že tohle řešení bude tak populární, tak bych se přiznal, že už to dávno mam. Co se týče designu, na ten jsem ohled nebral. Je fakt, že to vyšlo asi na 50Kč bez ACCU...

Registrace
    Nov 2007

A kde vezmu ten konektor? Je pravda ze na adapteru k bedznkam jich je asi 5 prebejvajicich, takze...treba. Ty baterky jen tak slepis izolepou?

Občasný diskutér
    Registrace
    Feb 2004

PowerBank, taková fajnovost :sarcastic: !

Bylo nebylo. Jednou jeden taky potřeboval na kole prodloužit životnost GPSky. I vzal čtyři accu ze skříně, jeden držák s hromady "co kdyby se to ještě hodilo" a jeden konektor ze šuflíku. A ještě stihl dopoledne odjet .

Funguje to super, dává +8 hodin pro GPS. Kolik to dá pro Pocketa nevím, pro něj mám záložní baterku.

Viz foto níže.
    Připojené obrázky Připojené obrázky Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: 00032699_zdroj_xQKs.jpg 
Zobrazení: 38 
Velikost: 39.6 KB 
ID: 810  

Obyvatel SMob
    Registrace
    Sep 2003

Ano, je to nejjednodušší řešení, používám k dobijení PDA.
    Celkové náklady: držák 18,-Kč, aku 312,-Kč, konektor asi 15,-.
    Připojené obrázky Připojené obrázky  

Občasný diskutér
    Registrace
    Dec 2003

Koukám, že jsem pěkně zachrápal.
    Už se zde rozjely ukázky různých provedení toho, co jsem uvedl, že mám. Zejtra se pokusím udělat foto mého provedení. Baterie akumulátorů se nijak neliší od prvního obrázku, zajímavější je ta část s konektory. Mohu najednou připojit telefon, GPS a PDA.
    A jen tak mimochodem, střední typ PowerRuneru (PR-2200) jsem potkal v Kotvě u SunnySoftu za cca 2,5tis. Škoda, že to není PR-2300, to už bych ho měl. Ale 3,5Ah při 5V také neni k zahození...

Obyvatel SMob
    Registrace
    May 2004

No tak tohle me teda hodne zaujalo:O .Jenom ale nekolik otazecek.Kde se da sehnat takovy drzak na baterie a ten konektor, ktery se da pichnout do PDA?

Občasný diskutér
    Registrace
    Feb 2004

V každým slušným elektru, prodejně součástek - GM electronic, GES, .... V praze asi 896 prodejen, v Brně 54 a tak dál .

Občasný diskutér
    Registrace
    Dec 2003

Tak už jsem utvořil konečně fotku toho svého zázraku...
    Jsou tam všechny tři konektory: Telefon, GPS a PDA. Neptejte se mě, kde jsem je sehnal, mohlo by vám být líto těch nabíječek...
    Připojené obrázky Připojené obrázky

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Apr 2004

Po dlouhé odmlce se opět vracím k tématu. Předchozí řešení jsou velmi dobrá ale při podobné konfiguraci se mě "zatoulal" konektor na kontakt držáku baterií a jedna baterie opravdu fest zatopila! Proto jsem přidal cca 45 Kč a umístil vše do pouzdra, šuplík pro 9V baterku jsem využil na odložení kabelu s konektorem, držák s bateriemi je uvnitř - viz. foto. Krabička byla doplněna obvodem signalizace poklesu napětí pod povolenou hodnotu. Tento obvod jsem však pro zbytečnost vyhodil. AcerN10 sám při poklesu napětí z nabíječky pod cca 4.6V zhasne kontrolku dobíjení (ta za normálního stavu věci při dobíjení bliká) ! Všechny zájemce o stavbu ještě upozorním na případné problémy - pokud použijete držák baterií s nýtovanými spoji dejte si pozor na kvalitu spojů, proud do PDA je značný a při zapnutém PDA překračuje 600mA a úbytek napětí na těchto spojích dosahuje takové hodnoty, že nabíječka neplní svou funkci!
    Připojené obrázky Připojené obrázky Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: 00038271_mal_SSDw.jpg 
Zobrazení: 50 
Velikost: 87.8 KB 
ID: 1027  

Občasný diskutér
    Registrace
    Dec 2003

Citace Původně odesláno od Erikt68i
    Po dlouhé odmlce se opět vracím k tématu. Předchozí řešení jsou velmi dobrá ale při podobné konfiguraci se mě "zatoulal" konektor na kontakt držáku baterií a jedna baterie opravdu fest zatopila! Proto jsem přidal cca 45 Kč a umístil vše do pouzdra, šuplík pro 9V baterku jsem využil na odložení kabelu s konektorem, držák s bateriemi je uvnitř - viz. foto. Krabička byla doplněna obvodem signalizace poklesu napětí pod povolenou hodnotu. Tento obvod jsem však pro zbytečnost vyhodil. AcerN10 sám při poklesu napětí z nabíječky pod cca 4.6V zhasne kontrolku dobíjení (ta za normálního stavu věci při dobíjení bliká) ! Všechny zájemce o stavbu ještě upozorním na případné problémy - pokud použijete držák baterií s nýtovanými spoji dejte si pozor na kvalitu spojů, proud do PDA je značný a při zapnutém PDA překračuje 600mA a úbytek napětí na těchto spojích dosahuje takové hodnoty, že nabíječka neplní svou funkci!
    Dobrá práce! :yes:
    Já už mám toho svého PowerBanku plné zuby. Kdysi jsem slíbil, že o něm napíšu několik slov, ale to nebude, jdu ho reklamovat. Nemám ho zas tak dlouho a vestavěný akumulátor slábne a slábne. Zpočátku jsem s ním nabil H2210tku jednou a ještě mi zbylo. Teď nabiju cca 5% a je konec! Přitom jsem ho používal naprosto korektně a dle návodu!
    Jen doufám, že mi nebudou tvrdit, že to je vpořádku... :sarcastic:
    Někdo na Ce4you psal, že u Alzasoftu měl problém s reklamací, tak snad nebudu další... :?:

Nováček
    Registrace
    Jul 2004

je takové bastlířské řešení bezpečné?? nebo skoro bezpečné???

a jaké baterie použít??

Strana 3 z 6 PrvníPrvní 12345 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. Simcity 2000 for pocket pc?
    Od fizo1_ce4you v sekci Hry pro Pocket PC
    Reakcí: 27
    Poslední příspěvek: 03-09-2008, 09:04
  2. upgrade z PPc 2000 na PPC 2002
    Od vmjv_ce4you v sekci Zbývající zařízení HP a Compaq
    Reakcí: 8
    Poslední příspěvek: 12-11-2003, 21:52