Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

3G Vodafone a určení polohy

Matt_CZE (62)|14.7.2010 13:57
Zdravím, nevím, zda jsem zvolil zrovna dobrou sekci, pokud ne tak se omlouvám.
V ostravě před pár dny Vodafone spoustil testovací provoz 3G síťě. Vše mi funguje, ale telefon neurčí (např. v google maps) svou polohu a nestáhne si aktuální počasí, protože prostě neví kde je. Trochu sem hledal a zjistil jsem, že to je snad tím, že ty BTSky nejsou v databázích.
V Brně a Praze je 3G už daleko víéce zaběhnuté a tak by mne zajímalo, zda vám to už funguje normálně, nebo máte stejnej problém :)
Díky za odp :)
mistm (477)|14.7.2010 14:27
abys zjistil, kde jsi, tak potrebujes GPSku, takze s BTS to nema nic spolecneho. Pokud chces, aby ti telefon odhadoval pozici na zaklade BTS, tak pouzij toto: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=571266
Matt_CZE (62)|14.7.2010 14:59
mno nevím nevím.... když vypnu 3G tak to počasí stáhne normálně, ale přes 3G prostě ne... :( to samé s Google Maps... přes GPRS (EDGE) určí svojí polohu (s přesností cca na 1000m) ale přes 3G napíše že to je nedostupný... docela mě to sere... kdyby to počasí bylo přes GPS tak by se snad normálně stáhlo, což se teda rozhodně nestáhne. ne?
DD_ (331)|14.7.2010 16:22
Je to opakovany problem s Vodafone. Kdyz se rozjizdela 3G v Brne tak byly ty same problemy, po nejakou dobu (cca. mesic) se to bud polohu neurcilo vubec nebo byla ruzne zmatecna.
V Praze se to chvili delo taky ale po kratsi dobu, takze bych v klidu vyckal. S GPS to nema nic spolecneho, location service funguje prave na zaklade BTSek pri vypnute GPS. Se zapnutou GPS by mel fungovat taky ale ne vzdy je mozne a rozumne zapinat GPS kvuli aktualizaci pocasi napriklad.

Matt_CZE (62)|14.7.2010 16:26
a už to teda funguje normálně? Docela mne to mrzí... Mám poslední aktualizace počasí Vlöre, Albania z dovolené.... :(
osch (1330)|14.7.2010 17:47
V Praze a Brně už to funguje O.K. Zkus to ještě aktualizovat přes wi-fi. Ale mě např. (mám T-mobile) v Praze nádherně ukazuje i městské části, ale na severní Moravě, přesněji v Příboře mi to ukazuje Moravia-Silezia a občas česky Moravskoslezský (logiku kdy ang. a kdy čj. jsem nevypozoroval).
Matt_CZE (62)|14.7.2010 17:56
i to ukazovalo taky městské části.. Pustkovec, Poruba, Martinov, když jsem byl v centru ostravy tak psal přímo Ostrava...
doufám, že bude ssituace lepší :)
beesee (46)|14.7.2010 21:15
V Karlových Varech mám úplně stejnou zkušenost s 3G od Vodafonu jako v prvním příspěvku - na filmový festival slavnostně spuštěno 3G, ale nešlo mi aktualizovat počasí a nefungovala ani poloha v GoogleMaps. Teď už jsem mimo Vary, takže nevím jestli už to funguje.
MoToToM_ce4you (21)|14.7.2010 22:06
Počasí mám v Ostravě funkční , Google jse nezkoušel ale zkusím.
Edit: polohu na Google maps / modrá tečka / určen, ovšem nevím jestli tomu nepomoho domácí wi-fi?
Matt_CZE (62)|14.7.2010 22:28
si wifinou mi to funguje taky naprosto v pohodě, to mi stáhne i počasí přímo pro pustkovec (i když bydlím kousek od něj)... ale přes 3G nic :(
DD_ (331)|15.7.2010 11:03
No jasne musite proste pockat az Google aktualizuje a prida nove 3G BTSky do databaze. Nic jineho s tim neudelate. Ze to s WiFi funguje je protoze Google mapuje i Wifi site .. viz nedavna afera se skenovanim wifi ..
Matt_CZE (62)|16.7.2010 00:13
jj o té sem četl :) Docela mne mrzí to počasí... myslím si, že pány z accuweather nebude vůbec zajímat že někde v ostravě sou nové 3G BTS :(
DD_ (331)|16.7.2010 11:22
To neni o panech s accuweather, to je o Googlu. Geolokaci poskytuje google, aplikace pocasi pak jen podle toho kde je tak stahne odpovidajici pocasi z Accuweather.
Google proste rekne podle BTSek tedka jsme v Ostrave, a aplikace pocasi stahne z Accuweather pocasi pro Ostravu.
Matt_CZE (62)|16.7.2010 14:15
jo takhle... no, tak budeme pánům z Google pomáhat aspon tím, že se budu googlamaps zapínat se zaplou GPS :)
Matt_CZE (62)|22.7.2010 22:23
tak všechno funguje jak máš, měl jsi pravdu DD... :)) Děkuju za odpověd :o)